Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

Ja nastavljam sa koriscenjem Mogami-ja, s tim sto sam na paru koji se sada pravi, ipak zamenio Neutrik 352 njihovim skupljim konektorom.

Ima li neko iskustva sa njihovim zvucnickim bi-wire kablom?

Pero vredi li menjati konektore na Mogamiju. Mislim one Neutrik od 1.3 evrica za onaj skuplji Neutrik, ne znam koja mu bese oznaka.

Link to comment
Share on other sites

mogami 3804,za te pare a i mnogo vise nisam cuo nista bolje.

Mogami site: „Your search - 3804 - did not match any documents.“

(Kasnije sam video da je to, na sledećoj stranici, već, ispravljeno...)

Link to comment
Share on other sites

Pre nekoliko dana zahvaljujući iskustvima sa foruma kupljen interkonekt MOGAMI/NEUTRIK 2549-352G TS - 1.5m.U sistemu između AV risivera i CD plejera zamenio neki no name kabli od 5 EUR.Utisci izvanredni i svaka preporuka sa moje strane.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Igrom nepredviÄ‘enih okolnosti (na slušanju je bio preamp Äiji raspored ulaznih RCA chinch-eva ne dozvoljava upotrebu utikaÄa drugih do Neutrik (koji se stavljaju, obiÄno, na Mogami)) imao sam priliku da, ponovo, „posetim“ moj set od 20-ak Mogami/Neutrik IC-ova, srećan što, ipak, mogu da preslušam taj preamp... Kratko i jasno, nisam se na njima zadržao, Äim se mogućnost prikljuÄivanja „normal-nih“ IC-ova vratila u system. Naravno, postavlja se i pitanje da li je moje slušanje preamp-a bilo time „ograniÄeno“... Onda sam, malo, „mućnuo glavom“ (s ono malo što sam našao na raspolaganju) i pogledao osobine koje su navedene za Mogami. Na to me je „naterala“ poruka koju je Stein napisao na DIYAudio.rs kada sam pomenuo Mogami zvuÄniÄki cable. I, zaista, matematika, ponovo, pobeÄ‘uje. Ono što mi je smetalo, jednim delom, može da se „izraÄuna“... Žao mi je što za cable koji volem (KHS 02128) nemam takve podatke da se malo igram raÄunom iza njega... Ako ih neko ima, unapred hvala. Eto, i moja $.02, onako, u prolazu...

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2

Mislis na ovaj Steinov post u vezi 3082 zvucnickih kablova?

http://www.diyaudio....2722#entry72722

Žile, vidim, odabrao si zanimljiv naÄin da oblikuješ zvuÄnu karakteristiku zvuÄnika... Malo smanjenjem odziva na frekvencijama nižim od 100Hz-a i zavrtanjem faze iznad 10KHz-a. Ljukavooo...

Kako se dolazi to ovakvog zakljucka racunicom?

Kapiram da moze, zato sto je Mogami jedan od retkih proizvodjaca koji daje veoma detaljno sve parametre svojih kablova.

Sta si tacno izracunao za 2549 interkonekt? Sta je to sto ti je smetalo, sto se poklopilo sa racunom?

EDIT:

Citao malo dalje i par postova nize Stein kaze:

http://www.diyaudio.rs/topic/3490-mogami-w3082-speaker-cable/page__p__72734#entry72734

Par radijana faznog pomaka od 10KHz i malo (u ovom sluÄaju jako malo) roll off-a na 100Hza neće niko Äuti, Äak ni neko sa zdravim, mladalaÄkim, a izvežbanim sluhom...

Cuje li se ili ne? :huh:

.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2

Mislis na ovaj Steinov post u vezi 3082 zvucnickih kablova?

http://www.diyaudio....2722#entry72722

Kako se dolazi to ovakvog zakljucka racunicom?

Kapiram da moze, zato sto je Mogami jedan od retkih proizvodjaca koji daje veoma detaljno sve parametre svojih kablova.

Sta si tacno izracunao za 2549 interkonekt? Sta je to sto ti je smetalo, sto se poklopilo sa racunom?

.

Da, to je tâj Sten-ov post. Tada je „sve“ poÄelo. PoÄeo sam da sakupljam znanje da bih primenio matematiku. RaÄun je lak, jednom kada se slože kockice. ÄŒim naÄ‘em vremena da ga, jasno i nedvosmisleno, izložim napisaću. Na žalost, nisam koristio applet-e koji se mogu naćii na Net-u, naviknut na papir i olovku to sam i koristio. Šuma žvrljanja ali...

Pojednostavljeno, bez brojki, ima phase pomaka, ima filter-ovanja i sliÄno. Pošto sam, i dalje, „mali Perica“ koji raÄuna, moram obazrivo da sve proverim, još, najmanje, jednom, da me ne bi, sa pravom, poslali u ćošak oni koji znaju kako se sve to, zaista, raÄuna...

Drugo pitanje koje je gore postavljeno, nije postavljeno meni, postavljeno je Stein-u, verujem. Svako o svom raÄunu...

Mogami nije preneo sve što mu je zadato, nepromenjeno. Zato sam i poÄeo da tražim gde se izgubilo i zašto. Buffer-i su, sâmo, potvrdili...

Ponavljam, ja sam amateur u ovim vodama, takvim me i smatrajte dok Äitate sve ovo...

Link to comment
Share on other sites

Da, to je tâj Sten-ov post. Tada je „sve“ poÄelo. PoÄeo sam da sakupljam znanje da bih primenio matematiku. RaÄun je lak, jednom kada se slože kockice. ÄŒim naÄ‘em vremena da ga, jasno i nedvosmisleno, izložim napisaću. Na žalost, nisam koristio applet-e koji se mogu naćii na Net-u, naviknut na papir i olovku to sam i koristio. Šuma žvrljanja ali...

Pojednostavljeno, bez brojki, ima phase pomaka, ima filter-ovanja i sliÄno. Pošto sam, i dalje, „mali Perica“ koji raÄuna, moram obazrivo da sve proverim, još, najmanje, jednom, da me ne bi, sa pravom, poslali u ćošak oni koji znaju kako se sve to, zaista, raÄuna...

Drugo pitanje koje je gore postavljeno, nije postavljeno meni, postavljeno je Stein-u, verujem. Svako o svom raÄunu...

Mogami nije preneo sve što mu je zadato, nepromenjeno. Zato sam i poÄeo da tražim gde se izgubilo i zašto. Buffer-i su, sâmo, potvrdili...

Ponavljam, ja sam amateur u ovim vodama, takvim me i smatrajte dok Äitate sve ovo...

Hvala na brzom odgovoru! :thumbsup2

Da li mozes detaljno da opises sta se u tvom slucaju tacno izgubilo / nije prenelo / promenilo?

U kakvoj je to koleraciji sa specifikacijama kabla?

U kojoj meri ima veze sa izlaznim/ulaznim karakteristikama povezanih uredjaja?

Bilo bi lepo kada bi sve te mistifikacije oko kablova mogle da se razotkriju racunom. :order

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru! :thumbsup2

Da li mozes detaljno da opises sta se u tvom slucaju tacno izgubilo / nije prenelo / promenilo?

Kratak odgovor je: ne mogu. Ne mogu detaljno. Iz više razloga. Glavni je što je to subjective-no i nije korisno ostalima. Svako je gluv na svoj naÄin. Ja ni svoj, još, nisam, do kraja, spoznao. Sledeći je što je to zavisno od ostatka system-a. Moj se toliko Äesto menja (ponajviše korišÄ‡enjem Äimbenika iz cold-reserve) da je teško i meni da pohvatam sve konce...

Biću raspoložen da to detaljnije napišem kada/ako budem u prilici da na istom system-u (ukljuÄujući i preamp) poslušam, ponovo, oba set-a IC-ova. Sreća je što imam priliku da ih zamenim sve, do jednog, tako da je ili sve Mogami ili sve taj drugi... Nema mešanog mesa... Nevolja je što, ponavljam, preamp nije dozvolio stavljanje drugog set-a IC-ova. Dakle, neposredno poreÄ‘enje (sa tim preamp-om) je izostalo. Nastavilo se, naravno, sa ostalima iz (moje) cold reserve (>4). Otud i Äudan nagon da se pribegne raÄunici... Prilika za novo slušanje se javlja već sutra. VeÄeras stiže još jedan preamp koji ima sve mogućnosti za neposredno zakljuÄivanje. No, verujem da će me njegovo slušanje odvesti na drugu stranu i da test sa Mogami-jem neće biti visoko na list-i želja i plan-ova... Greh bi bio vreme sa njim utrošiti na to... Ali, videćemo, možda sei odomaći. E, onda je to drugi par Äarapa... Onda, kada se sve misaono i zvuÄno slegne, ima nade...

U kakvoj je to koleraciji sa specifikacijama kabla?

To sam i napisao. Imam samo date podatke za Mogami. Za drugi cable nemam. Dakle, nema postojanog zakljuÄka. Samo osnovane sumnje.

U kojoj meri ima veze sa izlaznim/ulaznim karakteristikama povezanih uredjaja?

Osobine ureÄ‘aja, koje su dobijene od author-a se, do na zarez, poklapaju sa osmotrenim. Vodilo se raÄuna da se, moguće, nesaglasnosti izbegnu. Buffer rules! No, buffer ima i tu manu da kvari test. A ja sam i lenj i u nedostatku vremena da bih sve to, tako Äesto i toliko puta, sve uklj./isklj... Mislim na to da se postigne neka ozbiljna postojanost u zakljuÄivanju... No, zakljuÄak koji sam izneo u sebi sadrži i Äinjenicu da osnovane sumnje da je do pojava koje su opisane nije došlo zbog uroÄ‘ene nesaglasnosti ureÄ‘aja. Naprotiv.

Bilo bi lepo kada bi sve te mistifikacije oko kablova mogle da se razotkriju racunom. :order
Eh, ni za milijarditi deo promila ne pomišljam da je to, makar ne meni, i blizu mogućeg... Ali, pomaže. Makar meni... Sve je krenulo od toga da, sebi, razjasnim neke razlike u zvuku, pošto nisam imao mogućnost neposredne zamene IC onima na koje sam, vremenom, navikao. Lepo je neko napisao, mislim u thread-u o HiFilesShow, da bi se onda nekome smešila ozbiljna nagrada. No, ne verujem, pre ozbiljna kazna... ;)

U to ime ostavljam Vas sa ovim HighEnd site-om koji je, baš, pouÄan: http://www.highend-e...hend_novum.html ... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Lenj, koliko jesam, obradovao sam se kada sam ugledao pointer na diyaudio.com.hr (http://diyaudio.com....hp?p=8343#p8343) usmeren ka http://sim.okawa-den...CRlowkeisan.htm ... Eto mogućnosti da se poneÅ¡to uÅ¡tedi u raÄunanju... Možda pomogne u odluÄivanju o cable-ovima. Posle ove naÅ¡e prepiske, gore, naÅ¡ao sam da se za dosta cable-ova koji su dosta popular-ni, makar kod nas, može naći podatak o njihovim „strujnim osobinama“... Eto, toliko od mene...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam. Mozda. Takve price kruze.

Ako bas zelis da budes siguran, mozemo da probamo da se uz pomoc skalpera/dzepnog nozica u to uverimo. :D:thumbsup2

Zasto uz pomoc skalpera? Moze i na uvce. :)

Daj Kujo neki link za ovo, bas me zanima... Audience AU24e imam u sistemu, Mogami je (Bogami) jeftin tako da nije problem probati. Koji Mogami tacno? Zvucnicki ili interkonekt? Koje su oznake tih Mogamija?

Link to comment
Share on other sites

Zasto uz pomoc skalpera? Moze i na uvce. :)

Daj Kujo neki link za ovo, bas me zanima... Audience AU24e imam u sistemu, Mogami je (Bogami) jeftin tako da nije problem probati. Koji Mogami tacno? Zvucnicki ili interkonekt? Koje su oznake tih Mogamija?

Nadjoh ovo http://www.hifi-foru...ad-120-316.html

Lik tvrdi da ima Mogami koji zvuci isto kao AU24 ali ne navodi oznaku. Meni to smrdi... :)

Link to comment
Share on other sites

Zasto uz pomoc skalpera? Moze i na uvce. :)

Daj Kujo neki link za ovo, bas me zanima... Audience AU24e imam u sistemu, Mogami je (Bogami) jeftin tako da nije problem probati. Koji Mogami tacno? Zvucnicki ili interkonekt? Koje su oznake tih Mogamija?

Oznaka je 2803 za interkonekt i 2804 za zvuÄniÄki kabl. Naravno, nema ih u regularnom katalogu... Kad stignu žice iz Japana i kad ih terminiÅ¡emo, lako ćemo da uporedimo sa tim tvojim AU24e. Taman ćemo da proverimo i kakav je uticaj radijacije na zvuk.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...