Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

Upravo tako.

Mogami 2803 i 2804.

Postavljao sam vec par puta linkove i slike u starim Mogami temama.

Slicne konstrukcije je i 2497.

Zexx, ti si to nesto narucivao?

Nisi nas zvao za group buy! :)

Kada sam prosle godine bio u Tokiju, nisam uspeo da ih nadjem cak ni u radnjama na Akihabari,

pa sam kupio samo taj 2497.

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako.

Mogami 2803 i 2804.

Postavljao sam vec par puta linkove i slike u starim Mogami temama.

Slicne konstrukcije je i 2497.

Zexx, ti si to nesto narucivao?

Nisi nas zvao za group buy! :)

Kada sam prosle godine bio u Tokiju, nisam uspeo da ih nadjem cak ni u radnjama na Akihabari,

pa sam kupio samo taj 2497.

Nisam joÅ¡ naruÄio, spremam se, a nisam previÅ¡e razmiÅ¡ljao o group buy opciji raÄunajući da bi to funkcionisalo otprilike kao i srpsko kumstvo ili zajedniÄki biznis, znaÄi - nikako... MeÄ‘utim, posle pozitivnog ishoda priÄe zvane Lampucera, možda izgledi za tako neÅ¡to i nisu tako loÅ¡i, mada ovde teÅ¡ko da može da se izbegne carina, jer 1m žice koÅ¡ta cca 40e.

Link to comment
Share on other sites

Nista onda, dok ne stigne Mogami ja cu slusam AU24e... ne se uzbudjavam... :)

Ne razumem kako mozes da zivis sa kopijom Mojgamija zvanom Audience

kad si,kako sam kazes...man of wealth and taste...

Predlazem ti cistu zamenu za tvoj AU24e,

Ipak je samo jedan pravi original tj Mojgami

:cheers

Link to comment
Share on other sites

PoÅ¡to sam, verovatno, koliÄinski lider foruma ( :D ) moram da iznesem svoje iskustvo. Posle zamene skretnice koja je imala XLR konektore nužno je iÅ¡la i kompletna zamena kablova. Na kupujem-prodajem sam pazario sedam terminisanih Mogami+Neutrik kablova. Veoma sam zadovoljan Å¡to sam potencijalno popriliÄan troÅ¡ak "odradio" sa manje od 100Eur. Oslanjam se na komentare ostalih zadovoljnih korisnika, liÄno nisam imao priliku da poredim sa bilo Äim drugim, ali sam mirne duÅ¡e problem kablova stavio ad acta. :)

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem kako mozes da zivis sa kopijom Mojgamija zvanom Audience

kad si,kako sam kazes...man of wealth and taste...

Predlazem ti cistu zamenu za tvoj AU24e,

Ipak je samo jedan pravi original tj Mojgami

:cheers

Cim se pomene rec Mogami... :banana

Ne plasi se. Nece Mogami nikome da pokvari biznis, pa ni tebi. :)

Svaka zica ima svog kupca.

Mogami u svojim fabrikama proizvodi kilometre, ti kod svoje kuce metre, i svakome lepo ide.

Musterije Mogamija su vecinom profesionalci i studiji, tvoje su evo i clanovi foruma.

A poznato je i da svaki proizvodjac kablova ima sopstvenu fabriku zica,

u kojoj njegovi NASA inzenjeri godinama dizajniraju i razvijaju svaki pojedinacni kabl,

koji onda samo on koristi.

Pretpostavljam i ti isto tako.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Apropo pojedinih "proizvodjaca" kablova i njihove zvake za audiofile...

Surfovao sam malo u potrazi za phono kablovima i naleteo na sajt firme Extremephono.

Na stranici posvecenoj "Crimson" kablu,

http://www.extremeph..._crimson_tm.htm

izmedju ostalog pise i ovo:

...Characteristic impedance optimized for MC cartridges - Conventional tonearm cable design did not address the fact that MC cartridge is a current-generating motor, and the energy transfer between cartridge and phono stage must be optimized by an interconnect with matching characteristic impedance.

Stress-relieving process - the tonearm cable is treated with a unique metallurgical process to remove mechanical stress built up during wire construction. It is not known at this time other audio cables utilize this process.

Unique custom connectors - The connectors on Extremephono Crimson tonearm cable are made from high quality Brass and Beryllium copper pins to ensure long-term usage and reliability...

Znaci u pitanju je:

- kabl optimizovan za MC zvucnice, "obicni" phono kablovi to nisu...

- kabl tretiran "jedinstvenim metalurskim procesom" koji uklanja mehanicki stres, ni jedan drugi kabl ne koristi takav proces...

- jedinstveni custom konektori....

...itd.

Sve u svemu jedinstven kabl, kakvog nigde nema! :thumbsup2

Evo slike sa sa sajta proizvodjaca:

CrimsonCable.jpg

Dalje sam surfovao i naleteo sam na na ovo:

cable2_03.jpg

Cekaj! Pa to je isti kabl!

Evo ga ovde pod nazivom JAC-502, u pitanju je kabl proizvodjaca gramofonskih rucica Jelco:

http://www.cabezon.e...products_id=166

JELCO JAC-502 TONEARM CABLE FOR JELCO SA 750D , SA-250, LINN , ROKSAN, LATER SME AND MANY OTHER TONE ARMS

90 DEGREE RIGHT ANGLE VERSION 5PIN MINI DIN CONNECTOR TO 2 X PHONO PLUGS CABLE IS MADE OF NEGLEX OFC COPPER

Sta pise? Neglex?

Neglex je zasticeno ime koje Mogami koristi za leguru bakra koju koristi u svojim boljim kablovima.

Definitivnu potvrdu da je u pitanju stvarno Mogami kabl, prvo nalazim ovde:

http://www.soundhifi.com/jelco.html

...cable using Mogami Neglex cable...

...a zatim i potvrdu koji je to tacno model Mogamija nalazim ovde:

http://www.stevehoff...ad.php?t=130040

OK... Here' what I bought:

http://www.extremeph..._crimson_tm.htm (znaci "onaj" Extremephono Crimson)

When I received these (excelent service in just two days) they really looked familiar. I knew I had seen them somewhere. So after a little surfing the web, I found them on the Jelco web site. Jelco makes many OEM arms, and is the manufacturer of my Profile II tone arm. It's actually their model SA-250ST tonearm with a different name painted on it.

On Jelco's web site, they have the identical tonearm cable:

http://www.jelco-ich....jp/e_cable.htm

It's very well made with excellent connectors, and the cable is Mogami Neglex 2534 reference microphone cable. (printed on the cable)

Very intereting... Now when my Jolida Phono Preamp arrives tomorrow, I'll fianlly get back to analog after many years and see how these cables sound.

Znaci Extremephono je uzeo Jelco kabl, nekakvim acetonom obrisao Mogami natpise,

i sada prodaje specijalni kabl posebno optimizovan za MC zvucnice,

sa jedinstvenim konektorima,

proizveden jedinstvenim metalurskim procesom, koji nijedan drugi proizvodjac ne koristi (sem Mogamija ;) ).

Znaci posle sve te "audiophool" zvake na kraju ispade da je u pitanju "obican" Mogami quad mikrofonski kabl, model 2534:

http://www.mogamicab...icrophone/quad/

...koji kosta tri i po evra metar:

http://www.synthax.d.../mog253400.html

Srecom nisu pomenuli NASA "inzinjere".

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem kako mozes da zivis sa kopijom Mojgamija zvanom Audience

kad si,kako sam kazes...man of wealth and taste...

Predlazem ti cistu zamenu za tvoj AU24e,

Ipak je samo jedan pravi original tj Mojgami

:cheers

:)

Kad i ako utvrdimo da je isto preci cu na Mogami. Zakacio sam se za Zeljkovu porudzbinu pa cemo videti kad stigne.

...a sto se tice "wealth and taste" , to je samo stih iz pesme; ja sam nesto drugo. B)

Link to comment
Share on other sites

Nego drustvo , jos vas drzi borba za svaki detalj i notu?

Ja sam pozabadao kablove koje sam imao po kuci i vise ne razmisljam o tome sta mi stoji iza i da li XYZ mozda 0.00009 % bolji zvuk daje za YXZ para. I moram da vam kazem da daleko vise uzivam u muzici nego u vreme dok sam mislio sta mi je sa zadnje strane pojacala ;-)

Link to comment
Share on other sites

Nego drustvo , jos vas drzi borba za svaki detalj i notu?

Ja sam pozabadao kablove koje sam imao po kuci i vise ne razmisljam o tome sta mi stoji iza i da li XYZ mozda 0.00009 % bolji zvuk daje za YXZ para. I moram da vam kazem da daleko vise uzivam u muzici nego u vreme dok sam mislio sta mi je sa zadnje strane pojacala ;-)

To sam i ja uradio i tako je i meni lepse, ali pitali ljudi pa da odgovorimo...

A da me intrigiraju ti "haj end" "speshl order" Mogamiji, sto ih nema u katalogu, intrigiraju me.

Link to comment
Share on other sites

@nkrgovic

Ne, Å¡inko, ja samo secnem po dva santima sa svake strane svakih godinu dana. Kad sam kupio kablove bili su visoki 2,50 metara, sad su 2,42 metara. Kad ih skratim na 2 metra imaću toliko godina da neću niÅ¡ta ni da Äujem, pa mi kablovi viÅ¡e neće biti potrebni.

Ipak, ako se sluÄajno desi da nadživim najstarije Trottere iz povijesti, imam joÅ¡ jedan par od 2,50 metara u fioci. To mi ostalo od onda kad sam eksperimentisao sa biwire-ingom. :bounce

Link to comment
Share on other sites

@nkrgovic

Ne, Å¡inko, ja samo secnem po dva santima sa svake strane svakih godinu dana. Kad sam kupio kablove bili su visoki 2,50 metara, sad su 2,42 metara. Kad ih skratim na 2 metra imaću toliko godina da neću niÅ¡ta ni da Äujem, pa mi kablovi viÅ¡e neće biti potrebni.

Ipak, ako se sluÄajno desi da nadživim najstarije Trottere iz povijesti, imam joÅ¡ jedan par od 2,50 metara u fioci. To mi ostalo od onda kad sam eksperimentisao sa biwire-ingom. :bounce

Bravo...upravo tako strickam i ja svoje zice :order i mirna Backa :listen (strickao bi i IC-e samo kada bi mogao ;-) )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Napravio u "Akustiku" 1,5m Mogami Neglex Microphone 2549 sa neutrik RCA kako bih povezao Marantz cd5004 i Onkyo tx-nr 809. Do sada koristio najjeftini Oelbach NF1. Posle nekoliko sati slusanja nemogu se pozaliti. Sta konkretno ljudi mislite o ovom Mogami u mom sistemu i isplatili se ulagati u bolji kabl s obzirom na navedene komponente?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...