Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

Napravio u "Akustiku" 1,5m Mogami Neglex Microphone 2549 sa neutrik RCA kako bih povezao Marantz cd5004 i Onkyo tx-nr 809. Do sada koristio najjeftini Oelbach NF1. Posle nekoliko sati slusanja nemogu se pozaliti. Sta konkretno ljudi mislite o ovom Mogami u mom sistemu i isplatili se ulagati u bolji kabl s obzirom na navedene komponente?

Isplatilo bi se da ne postoji ovaj Mogami.

Link to comment
Share on other sites

Hocu da znam kuda vodi ova oksidacija zvuk i kabl mooooj !

Bez zezanja, molim objasnite zvucnu razliku izmedju oksidiranog, i (istog tog) kabla koji je upravo skracen i skuinuta mu izolacija.

Hvala lepo!

...da ne oftopicarim, Mogami je dobar, ali su mi draze moje DIY varijante, pa je japanac svirao samo par dana. Tu je negde, mota se po kuci...

Link to comment
Share on other sites

Ako je IC rađen u Alcpro bužir (plavi ili crveni) je stavljen sa one strane gde širm (oplata) nije povezana na spoljni contact RCA connector-a.

Kako ćete ga okrenuti zavisi od mnogo Äimbenika. PonajviÅ¡e od toga koje ureÄ‘aje (i kakav je njihov unutraÅ¡nji naÄin spajanja) povezujete. RazliÄite su „škole“, neko kaže da je dobro vezati oplatu na kraju (dalje od izvora) a neko... Nema ideal-nih reÅ¡enja. Sve je compromise...

Naravno, postoji najbolji test: posluÅ¡ajte i odluÄite sâmi...

Link to comment
Share on other sites

Nekad bio zadovoljan Mogami-em, ovih dana presao na... NAUK 100 !!!

Знам за тај кабл још из прошлих држава, одличан за релативно мало новца.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...