Jump to content


Broj korisnika Mogami interkonekt kabla


trotter

  

184 members have voted

  1. 1.

    • Da, na jednom mestu u sistemu
    • Da, na viÅ¡e mesta u sistemu
    • Ne koristim Mogami IC


Recommended Posts

He he zato sam i stavio link, a nisam ni sumnjao da si ga nabavio po lepoj ceni, samo jos da nam kazes gde :grin: .

Ovde:

apike.ca/japan_tokyo_akihabara-gallery-akihabara-stall.html

2101923502_e94848f4d6_z.jpg

92de0310-7b9e-42a5-9539-078e8f35da01_b.jpg

Naravno nisam kupio bas na ovoj tezgi sa slike :) , ali mesto je bilo vrlo slicno.

Tokom setnje slucajno naleteo, pa nisam mogao da odolim.

Nije bas uobicajeni suvenir, pa im je bilo zabavno kada sam se vratio u hotel sa omanjim koturom kabla.

Kao: "Nema zice kod vas?" :)

.

Link to comment
Share on other sites

...

Nije mi bila namera da se pravi frka, tako je ispalo kasnije. Mene je samo zanimalo da vidim koliko nas koristi Mogami 2549.

A to sto mi neko menja MOJU temu i ne daje nikakvo obavestenje zbog cega, to nije lepo, sto bi rekla moja baba.

Mhhh .... ja sam ti dao ideju da napraviš ovaj poll, pa prema tome, samo se malo šalim! :wink:

Link to comment
Share on other sites

... frka nastane kada se u praksi pokaze da kablic od 2 eura po metru radi isto to sto i jedan od 150 eura. Jedini problem je sto nemas lepu etiketu i nalepnicu na kablu + zvucno ime. :grin:

Kao što već spomenuh - mala šala. Ja sam zapravo pravio interkonekte sa Mogamijem i jako sam zadovoljan (a bogme, lepo sam se bio i ... "raspisao" - da ne upotrebim neki drugi izraz - o svemu tome):

http://www.hi-files....023#entry287023

http://www.hi-files....120#entry287120

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Kao što već spomenuh - mala šala. Ja sam zapravo pravio interkonekte sa Mogamijem i jako sam zadovoljan (a bogme, lepo sam se bio i ... "raspisao" - da ne upotrebim neki drugi izraz - o svemu tome):

http://www.hi-files....023#entry287023

http://www.hi-files....120#entry287120

:cheers

Video sam posle napisanog posta da ih i ti koristis i ukapirao salu ali post iz nekog razloga nisam mogao da obrisem . Moja greska , trebao sam pazljivije citati :cheers

Link to comment
Share on other sites

Zaista , ko je zakacio ovo trece pitanje ,, ko ne koristi Mogami kabl'' - kakve to uopste veze ima sa temom????

?

Evo, promenite treću opciju, ili uvedite Äetvrtu (ako nije kasno).

??

Ovde:

Naravno nisam kupio bas na ovoj tezgi sa slike :) , ali mesto je bilo vrlo slicno.

Tokom setnje slucajno naleteo, pa nisam mogao da odolim.

Nije bas uobicajeni suvenir, pa im je bilo zabavno kada sam se vratio u hotel sa omanjim koturom kabla.

Kao: "Nema zice kod vas?" :)

.

Ako se ponovo zadesis kod tog tezgarosha, seti se ujka Alberta.

Mhhh .... ja sam ti dao ideju da napraviš ovaj poll, pa prema tome, samo se malo šalim! :wink:

Znaci, delimo odgovornost za temu :cheers .

Da rezimiram polako. Sto se mene tice, tema moze da se zatvori. Neku okvirnu brojku korisnika smo saznali, za sada je to 21 kolega sa foruma koji koriste Mogami interkonekt. Dosta nas ga koristi na vise mesta u sistemu.

Mislim da je brojka za respekt. Verujem da ima jos clanova foruma koji su mogli da glasaju ali iz nekih razloga nisu. To sve kazuje da je za godinu dana Kujin predlog prihvacen i sproveden u delo i da su ljudi zadovoljni postignutim rezultatom u odnosu na ulozeni novac.

Vise mi je dosadilo da objasnjavam i vidim da nisam pravilno shvacen u vezi sa razlogom postavljanja ove teme (ankete). Smatram ovu temu pre svega kao zahvalnost Kuji sto je podelio svoja iskustva sa svima ostalima i mnogima od nas omogucio da dobijemo vecu vrednost za ulozeni novac nego sto bismo je mogli dobiti na drugom mestu. Eto.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Video sam posle napisanog posta da ih i ti koristis i ukapirao salu ali post iz nekog razloga nisam mogao da obrisem . Moja greska , trebao sam pazljivije citati :cheers

Ma kakvi, ne može i ne mora neko da juri moje postove. :)

Bitno je da su se kablovi pokazali jako, jako dobro!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hajde da se i ja 'zapljunem'. Koristim ga od pre koji dan izmeÄ‘u pre i power ampa. Probali smo neke Straight Wire i Monster+wbt sa cenama oko 200e. Oni pumpaju dole ali gubi se kvalitet srednjih. Mogami+neutrik za 20e je iznenaÄ‘ujuće muzikalan, ujednaÄen, pri tom neutralan. Kapa dole.

Link to comment
Share on other sites

Hajde da se i ja 'zapljunem'. Koristim ga od pre koji dan izmeÄ‘u pre i power ampa. Probali smo neke Straight Wire i Monster+wbt sa cenama oko 200e. Oni pumpaju dole ali gubi se kvalitet srednjih. Mogami+neutrik za 20e je iznenaÄ‘ujuće muzikalan, ujednaÄen, pri tom neutralan. Kapa dole.

Kada vec ide tema u ovom pravcu, da li predlazete kupovinu ovog interkonekta za eventualno ubacivanje ekvilajzera u sistem, koji bih koristio po potrebi. Poenta je sto manje izoblicenje signala na putu cd - EQ - pojacavac, ako ekvilajzer samo koristim kao analizator spektra, tj bez bojenja spektra.

Koje su okvirne cene tog kabla, tj ima li klasa? Malo sam neupucen u Mogami hijerarhiju :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je vreme da se tema zakljuÄa.

Ono Å¡to me zanimalo sam saznao, saznao sam i ono Å¡to me nije zanimalo :grin: .

Dakle, molim da se zakljuÄa, da ne bi tema otiÅ¡la u razglabanje o kvalitetu kablova Å¡to nije potrebno jer tema koja se bavi tom problematikom već postoji. Hvala svima koji su uÄestvovali.

Link to comment
Share on other sites

...da li predlazete kupovinu ovog interkonekta za eventualno ubacivanje ekvilajzera u sistem, koji bih koristio po potrebi. Poenta je sto manje izoblicenje signala na putu cd - EQ - pojacavac, ako ekvilajzer samo koristim kao analizator spektra, tj bez bojenja spektra.

To stvarno ne bih mogao da tvrdim. U odnosu na dva pomenuta kabla, StraightWire i Monster, pa i joÅ¡ dva - audioquest i kimber koje sam probao u meÄ‘uvremenu, stvarno je najneutralniji. Da li će izobliÄenje signala biti najmanje, ne znam. To je bio sluÅ¡ni test, bez merenja, izmeÄ‘u konkretnih komponenti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Da li je neko probao od cuvenog 2549 napraviti digitalni interkonekt,ili od nekog drugog modela?

Ima li tu prostora za upgrade,ukoliko jeste napisite utiske. :rolleyes:

Ja sam od slicnog Neutrikovog kabla napravio digitalni kabal, prvo za dvd, a posle izuzetnih rezultata i za kompjuter. Ono sto mogu potvrditi da niti prima niti salje smetnje u okolinu, samim tim je dobro dosao za ostale kablove u blizini jer je uticaj na njih sveden na minimum.

Zvucno ne bih da komentarisem nista, osim da do prekida u prenosu signala ne dolazi sta god da se desavalo u okolini. Dok je to bio izrazen problem sa obicnim kablom ( da ga tako nazovem ).

E a sad ja imam pitanje, nesto sam ceprkao po firmi i nasao 1 metar 50ohm-skog koaksijalnog kabla. Konstrukcija mu je odlicna, na njemu je i oznaka po kojoj sam i saznao da je posrebren i da plast ima 98% zastite. Inace taj plast je toliko gusto pleten da nema procepa ni mikron. Definitivno mi se ucinio zanimljiv , ali me buni onaj podatak da je to 50 omski kabal , kako ce se to odraziti u praksi.

Inace je vrlo tanak i spoljasnji precnik mu je oko 2mm. Oznaku zaboravio naravno. Izolacija providna, proizvodjac Amphenol interconnects....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od slicnog Neutrikovog kabla napravio digitalni kabal, prvo za dvd, a posle izuzetnih rezultata i za kompjuter. Ono sto mogu potvrditi da niti prima niti salje smetnje u okolinu, samim tim je dobro dosao za ostale kablove u blizini jer je uticaj na njih sveden na minimum.

Zvucno ne bih da komentarisem nista, osim da do prekida u prenosu signala ne dolazi sta god da se desavalo u okolini. Dok je to bio izrazen problem sa obicnim kablom ( da ga tako nazovem ).

E a sad ja imam pitanje, nesto sam ceprkao po firmi i nasao 1 metar 50ohm-skog koaksijalnog kabla. Konstrukcija mu je odlicna, na njemu je i oznaka po kojoj sam i saznao da je posrebren i da plast ima 98% zastite. Inace taj plast je toliko gusto pleten da nema procepa ni mikron. Definitivno mi se ucinio zanimljiv , ali me buni onaj podatak da je to 50 omski kabal , kako ce se to odraziti u praksi.

Inace je vrlo tanak i spoljasnji precnik mu je oko 2mm. Oznaku zaboravio naravno. Izolacija providna, proizvodjac Amphenol interconnects....

Možda pomogne. Meni je bilo lepa poÄetna taÄka za zanimljive „raÄunice“...

http://www.allaboutcircuits.com/vol_2/chpt_14/1.html

Link to comment
Share on other sites

@ Uzvarb & Zika

Mislite da bi i od 2549 mogao da se napravi digitalni interkonekt? Kako se to lemi? Neki link sa shemom bi bila najbolja pomoc, nista dok ne vidim na slici :grin: .

Ako moze da se napravi od ovog kabla, pokusao bih. Imam viska 2549 pa bih mogao da iskoristim za dig. vezu od dvd plejera do dac-a (sony minidisk deka :lol: ).

I jos jedno pitanje. Da li vazi ono da duzina ne treba da bude manja od 1.5m za ove potrebe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...