Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Naravno,mesecni meny se podrazumeva sa Maidenima...Mada slusam,bar se trudim,sve,kad god se Maideni pomenu proradi emocija,stvori se slika tinejdzerkih dana,tamo pocetkom osamdesetih,skupljanje drustva kod mene i slusanje,lupanje dobosa u krevet i cinele u zid,rifovi u vazduh na 'prazno',dva piva i KLOT...Behu to dobra vremena....pa ona dva koncerta na Sajmu i Pioniru..brrrr...Neznam ni sam koliko puta sam im pisao i MOLIO da ponovo dodju.Odavno vec muziku ne delim na dobru i losu,vec na onu koja mi se svidja ili ne,mislim da je to jedini ispravan kriterijum jer koliko ljudi toliko i cudi.A ja ZAISTA volim Maidene,mada sam vec nabio cetrdeset i koju :)

Ih, Å¡to si ovo lepo rek'o! :)

P.S. Neke stvari definitivno idu sa godinama - u ovom trenutku smo u fazi u kojoj smo skapirali da stvarno više nema smisla bacati stvari po sobi. :)

Probajte Wire, Magazine, New Order, Joy Division, PIL (umalo da zaboravim)...

:)

Link to comment
Share on other sites

Moram da prekinem ove metalce :)

Gang of Four - Return the Gift [2005]

Momci su snimili self-tribute mnogo godina posle.

Uprkos diskutabilnoj ideji - iznenadjujuće sveže zvuÄeća ploÄa. Možda ne baÅ¡ masterpiece, ali...

UopÅ¡te, Äudno je kako, manje-viÅ¡e, svi ti dobri engleski post-punk albumi osamdesetih zvuÄe i danas dobro. Probajte Wire, Magazine, New Order, Joy Division, PIL (umalo da zaboravim)...

Nemaj potrebe ono sto si nabrojao je mnoooogo bitan deo muzicke kolekcije, posebno Gang of Four, Joy Division i njivoh "izdanak" New Order :) .

I da jer moze naka onako das dobra preporuka za PIL. Godinam sa nakanjivam da krenem da ih slusam onako ozbiljnije, ali muzike toliko stize i stize da ....

Link to comment
Share on other sites

I da jer moze naka onako das dobra preporuka za PIL. Godinam sa nakanjivam da krenem da ih slusam onako ozbiljnije, ali muzike toliko stize i stize da ....

Prva tri izdanja su možda i najbolje sto je post-punk dao (malo sam subjektivan): First Issue (ili self-titled, kako gde), Metal Box, Second Ed.

Posle ih je napustio Jah Wobble (po mom miÅ¡ljenju najvažniji Älan banda).

.

Link to comment
Share on other sites

I da jer moze naka onako das dobra preporuka za PIL. Godinam sa nakanjivam da krenem da ih slusam onako ozbiljnije, ali muzike toliko stize i stize da ....

Ja mogu da ti ponudim kompilaciju The Greatest Hits So Far, malo zbrkano ali možda dovoljno za poÄetak...

Link to comment
Share on other sites

Nego evo zbrujic me podceti na spomenem jedan CD koji mi mnogo znaci. I ako je kompilacija, i ako takvih kompilacija ima mali milioon, za neme to nosi neku posebnu vrednost i sigurno je jedan od bitnijih CD koji sam preslusao za dalje slusanje i formiranje muzickog ukusa. A tad sam bas i klinac :) . Evo ovo je bas preporuka od srca.

http://www.discogs.com/release/362454

Ufff, kako je tada bilo lepo cuti Bauhaus, Executive Slacks, Killing Joke, Department S (fenomenalna francuska verzija), DAF, Taxi-Girl, itd itd :) .

Preporuka

post-169-128510481783_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Prva tri izdanja su možda i najbolje sto je post-punk dao (malo sam subjektivan): First Issue (ili self-titled, kako gde), Metal Box, Second Ed.

Posle ih je napustio Jah Wobble (po mom miÅ¡ljenju najvažniji Älan banda).

.

Da ne zaboravim, metal box i Second Ed. su praktiÄno identiÄna izdanja. Ja preferiram Second Ed.

Zna li neko priÄu kako je doÅ¡lo do ova dva izdanja?

.

Link to comment
Share on other sites

Prva tri izdanja su možda i najbolje sto je post-punk dao (malo sam subjektivan): First Issue (ili self-titled, kako gde), Metal Box, Second Ed.

Posle ih je napustio Jah Wobble (po mom miÅ¡ljenju najvažniji Älan banda).

.

Super!!!

Cucemo se jos. Ja tebi one knjige, a ti meni mjuzu. OK :) .

Link to comment
Share on other sites

Evo nesto sto preslusam (ponovo) u ove lepe zimske dane. Niti je punk, niti je new wave, nit je gridcore, vec elektornika :) . I to ko ce li je znati kakva: synthpop, electropop ... I to izdanja iz zadnje dve godine.

Prvo Skandinavija.

Royksopp i odlican CD The Understanding (iz 2005-e). Po meni cak i bolji od debi albuma Melody AM. Ako se secate pesme What Else Is There?, i upecatljivog, na svaki nacin, zenskog volaka, super.

Jer bi to bila druga preporuka, znaci The Knife i takodje dobar album Silent Shoutm (iz 2006-e). Nisam se bavio prethodnim izdanjima, ali ovaj mi je stvarno odlican.

Zatim Engleska.

Moji favoriti Ladytron i album Witching Hour (iz 2005-e). Tako fino, lepo, ma milina :) . I sad se bas kajem sto sam ih porustio na Exitu 05, sta da se radi :) .

I na kraju ex-YU ili Slovenija

Videosex. Odmah da pitam da li neko ima Arhih[videosex] CD2?Imam CD1, pa mi treba da upotpunim kolekciju :) .

Link to comment
Share on other sites

Da ne zaboravim, metal box i Second Ed. su praktiÄno identiÄna izdanja. Ja preferiram Second Ed.

Zna li neko priÄu kako je doÅ¡lo do ova dva izdanja?

.

Ja imam oba. Metal Box u CD varijanti (u metalnoj "Nivea" kutiji :wink: ) i Second Edition u varijanti 2 vinil LP-a.

Sadrzaj je istovetan samo sto je redosled pesama malo drugaciji.

Evo sta kaze Wikipedia:

http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Box

Metal Box is an album by Public Image Ltd. released in 1979 by Virgin Records. The title refers to the album's original packaging, which consists of a metal 16mm film canister embossed with the band's logo and containing three 12" 45 rpm records (although the final tracks/side are 33rpm.) The music was reissued in 1980 as a double album titled Second Edition.

The Metal Box packaging was innovative and surprisingly inexpensive, costing little more to the label than printed sleeves for equivalent 12" releases. But after an initial release of 60,000 units, the album was re-released in 1980 as Second Edition, a double-LP in a gatefold sleeve.

In 1990, the concept came full circle, when the compact disc release of Metal Box employed a smaller version of the original metal canister, holding a single disc and small paper insert inside.

The Second Edition sleeve art consists of distorted photographs of the band members, achieving a funhouse mirror effect. (The front cover is a photo of Keith Levene.) The song lyrics are provided on the rear cover; these were originally printed in a magazine advertisement and not included with Metal Box. The band initially wanted the album released with a lyric sheet but no track titles; the United Kingdom version of Second Edition appears as the band intended, with lyrics on the back cover, but no titles, and "PiL" logo labels on all four sides of the vinyl. The American edition of Second Edition has track titles both on the back cover and the labels.

Jugotonova verzija omota je bila kao engleska - samo tekstovi, bez naziva pesama. To me je u pocetku nakratko nerviralo, sve dok nisam naucio nazive i redosled pesama. :D

Link to comment
Share on other sites

Sadrzaj je istovetan samo sto je redosled pesama malo drugaciji. Evo sta kaze Wikipedia:

...

Jugotonova verzija omota je bila kao engleska - samo tekstovi, bez naziva pesama. To me je u pocetku nakratko nerviralo, sve dok nisam naucio nazive i redosled pesama. :wink:

Sad sam potpuno zbunjen. Da li su na izdanjima koje imaÅ¡ trackliste i redosled istovetni? (EDIT: idiot, sad vidim da si rekao da je redosled razliÄit)

Izgleda da postoji razlika izmeÄ‘u Metal Box-a i ameriÄkog 2nd ed.

Moram pronaći ove diskove (a, pogledaću i vinil kod prijatelja). Sećam se da se dva diska razlikuju u redosledu numera. A postoji i neka razlika na prvoj (dugaÄkoj). ÄŒak nisam siguran da je broj numera isti na oba izdanja (bar ova moja dva).

Anyway, složićemo se, sve preporuke :D

.

Link to comment
Share on other sites

Deep Purple - Live At The Olympia '96

B000005RS6.01._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg

Toto - Absolutely Live (1993)

B00000J1X0.01._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg

FANTASTICNI Live snimci rock svirki - sigurno medju najboljima koje sam ikada cuo (ni malo ne zaostaju za P.U.L.S.E.-om od Floyd-a)... :wink::D:D

Iako na netu vecina ljudi stavlja Livefields (1999) ispred Absolutely Live, ne slazem se sa njima...

Link to comment
Share on other sites

Ej ljudi, pa sto samo nabrajate sta slusate. Dajte malo neki info. Kako mislite da nekoga zainteresujete. Dovoljno u dve, tri recenice: sta, kad, kako... jos moze i cover, i to bi bilo OK.

Nego, ja se uvek rado vracam voljenoj indie labeli 4AD i dragoj umetnici Kristin Hersh. Uvoga puta slusam i preporucujem njen debi (solo) album Hips And Makers (1994).

B000002MMP.01._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg

Jeko lep spoj akusticne gitare, altrenativnog roka i folka. Na prvoj numeri gostuje Michael Stipe (REM). Ne znam da li je on producent albuma, nisam siguran. Eto jos jedan album za rezanje vena.

Nego ako se neko "druzio" sa Kristin Hersh da li ima nekakvu preporuku njenih albuma sa kraja 90-tih i iz 2000-tih. Slabo sam to ispratio. Ili pak je neko slusao nesto od 50 Foot Wave (alternativni rok).

Link to comment
Share on other sites

Uh ovo moram da zapisem u "dimnjak"i da se cepam od smeha sa Vama...

Danas sam bio da burlam(ponovo) u jednoj ovdasnjoj second-hand prodavnici LP-a,jos prosli put su mi zapali za oko:

Little Feat "Sailin shoes"

Lowell George"Thanks I'll eat it here"

Uzmem ja lepo oba,u prodavnici nisam ni obracao paznju,nego kad onako u miru kuci slusajuci ih,primetim neku meni poznatu "signalizaciju" na omotima...Moji bivsi LP-i koje sam ja prodao pre cca 15 godina,kada sam zbog nekih svojih tadasnjih ideja rasprodao sve LP(mea culpa)jednom prodavcu LP-a,u grad koji je udaljen od Bp-e cca 200Km-a..

:)

Da ne bude sad onako skrto:za solo Lowell George kazem da se zainteresuju oni koje vole rane snimke Ry Cooder-a...

Za "sailin'shoes": Mick Jagger-a u nekom intervju-u u vreme prije/posle izdavanja albuma "exile on the main street" su upitali koji mu je omiljeni album koji sad slusa,privatno...odgovorio je:Little Feat "Sailin shoes"..ako se male bolje razmisli taj Stones album zvuci malo "cudno" naspram drugih...

pozdrav

paja959

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...