Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Ljubiteljima Dead Can Dance:

"Spiritchaser","Aion","Into the labyrinth" i nek se pokusa pogledati DVD snimak "Toward the within"..za nastavak nije los Lisa Gerard+P.Bourke "Duality"

"THE MONTGOMERY BROTHERS - GROOVE YARD

"COUNT BASIE - 88 BASIE STREET (killer!!!) "

Slazem se da su killeri,preporuka za Dizzy Gillespie "Dizzy's Big 4",Basie "Basie jam",Basie+Turner "Bosses"..

Charlie Haden ima skoro izdat duet sa Antoniom Forcione-om,posto je izdavacka kuca Naim u pitanju,teze ce se naci po obicnim prodavnicama..

vredi ulozitio truda u pronalazenje...

Kod mene se u zadnje vreme vrte:

Tom Waits "Orphans"

Basie+Peterson "Satch and Josh"

Dylan "Modern times"+"Love and theft"

M.Waters " Muddy Mississipii Waters live"

Zoot Sims+Al Cohn "Either way"

Woven hand "Mosaic"

Traffic "On the road"

pozdrav

paja959

Link to comment
Share on other sites

kod mene se ovih dana motao jedan phono preamp te sam se, testirajuci ga, vratio malo nekim starim plocama

Pat Metheny - 80/81, As Falls Wichita, So Falls Wichita Falls,

Keith Jarrett - Death and the Flower

Chick Corea - Return to forever

Stanley Jordan - Magic Touch

Santana - I, III, Moon flower

Abercrombie - getting there...

dok je gospodja izvukla svoje stare vinil favorite

Antrax, Judas Priest, Sepultura, Saxon, Danzing ...

PS. Denise, jeste da si Hadena pomenuo jako davno, "The Ballad of the fallen" je izuzetan. Dodao bih jos "Nocturne" i "Missoury Sky" ...

Link to comment
Share on other sites

Pretraživao sam neke stare teme na Forumu i evo na šta sam naleteo. Denis je pre dve ipo godine pokrenuo ovu temu i primećujem da se posle samo 4 (i slovima četiri) meseca više niko nije javljao, a ja sam ne znajući za istu otvorio sličnu (Džuboks).

Sudeći po odzivu na ove dve teme čini mi se da ili malo slušamo muziku ili nas mrzi da pišemo šta smo slušali.

Jesam li Vas isprovocirao da nešto napišite? Nadam se da se i Denis slaže da obnovimo ovu temu.

Hm. Čekaj, gde sad da postujemo - "ovde" ili "tamo". Malo mi je nelogično postojanje dve identične teme i to u okviru istog podforuma... :listen

Link to comment
Share on other sites

Hm. ÄŒekaj, gde sad da postujemo - "ovde" ili "tamo". Malo mi je nelogiÄno postojanje dve identiÄne teme i to u okviru istog podforuma... :listen

Ja sam već naglasio da sam novu temu pokrenuo jer nisam znao da postoji ova. Bitno je da se muzika sluÅ¡a. Kad sam pokrenuo "onu" temu na komÅ¡ijskom Audiofil.net Forumu su na preko 200 stranica ljudi pisali "Å ta sluÅ¡aju", sada je već 225. A mi ovde u dve teme nemamo ni 10, ova je otvorena pre dve ipo godine a ona druga pre dva meseca. U principu meni je nebitno da li postujete - "ovde" ili "tamo" samo piÅ¡ite Å¡ta sluÅ¡ate i preporuÄite ostalima.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam već naglasio da sam novu temu pokrenuo jer nisam znao da postoji ova. Bitno je da se muzika sluÅ¡a. Kad sam pokrenuo "onu" temu na komÅ¡ijskom Audiofil.net Forumu su na preko 200 stranica ljudi pisali "Å ta sluÅ¡aju", sada je već 225. A mi ovde u dve teme nemamo ni 10, ova je otvorena pre dve ipo godine a ona druga pre dva meseca. U principu meni je nebitno da li postujete - "ovde" ili "tamo" samo piÅ¡ite Å¡ta sluÅ¡ate i preporuÄite ostalima.

Uglavnom takve teme su mi zanimljive na pocetku, onda posle opasno smore i postanu teme za vijenje postova kod odredjenih clanova. I pretvori se u puko nabrajanja sta se slusa. I tako u krug.

Kad se samo setim na ostalim forumima tema tipa Now playing, sta sad slusate, ... pa sve to ode na 1000 strana i vise se ne vidi poenta toga.

Link to comment
Share on other sites

... pa sve to ode na 1000 strana i vise se ne vidi poenta toga.

Ko hoce kaze par reci o albumu koji trenutno slusa, a vredan je paznje... Smisao takvih postova bi trebao da bude u kratkom pregledu i skretanju paznje na odredjene albume kojih ima milion...

Bice tu sigurno i otklona od licnog ukusa, ali vredi zbog onog malog procenta "poslastica"...

Nije cilj ono: ja imam "Kind of Blue" i slusam ga! Bravo za mene!!! :-)

Nego mozda pomenes neki album, sa kratkom subjektivnom kritikom, koji me "zagolica", i ja ga "nabavim" (ziveo emule!) i sutra, pod stare dane, pocnem da slusam, recimo Clash? :listen

Link to comment
Share on other sites

Album kojem se cesto vracam (s razlogom):

Nusrat Fateh Ali Khan - Mustt Mustt (Real World, 1990)

Nusrat Fateh Ali Khan Vs. Michael Brook.

Jako dobro. Rekao bih da fuzija tradicionalnog i modernog (iako sve popularnija) nije odmakla mnogo dalje od ovoga, sad vec prilicno starog, izdanja.

Ploca vrlo guste atmosfere.

Nije zanemarljiv ni audiofilski aspekt snimka, pre svega olicen u strastvenom vokalu (ne samo to).

post-1432-128510480973_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Album kojem se cesto vracam (s razlogom):

Nusrat Fateh Ali Khan - Mustt Mustt (Real World, 1990)

Nusrat Fateh Ali Khan Vs. Michael Brook.

Jako dobro. Rekao bih da fuzija tradicionalnog i modernog (iako sve popularnija) nije odmakla mnogo dalje od ovoga, sad vec prilicno starog, izdanja.

Ploca vrlo guste atmosfere.

Nije zanemarljiv ni audiofilski aspekt snimka, pre svega olicen u strastvenom vokalu (ne samo to).

Odlican izbor zbrujicu. To je najbolji Nusret Ali Fateh Khan, koji je objavio Real World. Ja imam pored njega jos i Night Song, takodje uradjen sa Michael Brookom, jednim od najinteresantnijih gitarista kraja XX veka.

Ali ako hoces da se vratis zacecima tzv. etnicke muzike, bazirane doduse na jednoj drugoj tradiciji, africkoj, obavezno poslusaj album sastava Codona: Codona 1. Taj prvi njihov album je bio bomba ciji eho, cini mi se, i danas odjekuje ... Iza ovog banda, koji je snimio samo 3 albuma (sve ih imam na LPs i zbilja su strava ali je prvi ubedljivo najbolji), se zapravo kriju: Nana Vasconcelos, Collin Walcott i Don Cherry. Sva trojica jako poznati u sferama modernog jazza, tokom osamdesetih i devedesetih godina ....

Link to comment
Share on other sites

"Nusrat Fateh Ali Khan - Mustt Mustt "-Massive Attack se nije slucajno dohvatio tog musst-musst-a...

Collin Walcott:Hmm posetioci "Dani dzeza u Novom Sadu '84" imali su tu cast da vide jedan od zadnjih koncerata ovog velicanstvenog,nenadmasivog muzicara..Oregon,posle toga,je za mene bleda kopija samog sebe...ko Zepp bez Bonzo-a..sorry...

Mimo snimaka "Codona 1,2 i 3" vredi poslusati i "Grazing dreams" ili na snimku Egberto Gismonti-a "Sol do meio dia",Oregon sa njim je "opet prica za sebe"

pozdrav

paja959

Link to comment
Share on other sites

Ovih vrelih dana samo XRCD:

JVCXR-0018 THE MONTGOMERY BROTHERS - GROOVE YARD

JVCXR-0021 COUNT BASIE - 88 BASIE STREET (killer!!!)

JVCXR-0208 THE TONY BENNETT & BILL EVANS ALBUM

FIMXR-043 TSUYOSHI YAMAMOTO - AUTUMN IN SEATTLE

TBMXR-0059 TSUYOSHI YAMAMOTO - GIRL TALK (XRCD24)

VICJ-61034 MY LOVE - SALENA JONES (XRCD24)

VICJ-61035 LANDSCAPE - ART PEPPER LIVE IN TOKYO (XRCD24)

VICJ-61036 SONNY ROLLINS IN JAPAN (XRCD24)

VICJ-61038 MCCOY TURNER - ECHOES OF A FRIEND (XRCD24) (samo uvece)

Pozdrav,

Pavle

salena jones je cista petica! a i yamamoto je odlican.

Link to comment
Share on other sites

Konačno je stigao šleper muzike iz Rusije.

Carbon Based Lifeforms - World of Sleepers

D. Batistatos - Architect

Delerium - Nuages du Monde

Seahorse Transform - Dust From a Trip

Zero Cult - Art of Harmony

Sleepthief - The Dawnseeker

Koop - Islands of Koop

Itd, itd. Treba sad to sve preslušati. Slatke muke... :)

No, nevezano za gorepomenutu muziku, pre par dana sam imao zaljubljivanje na prvo slušanje. Slučajno sam se dokopao albuma "Big Daddy" John Cougar Mellencamp-a. Do sada nisam imao priliku da čujem bilo šta od dotičnog gospodina, što me čudi pošto iza sebe ima bogatu muzičku prošlost (doduše, možda i jesam ne znajući da je on u pitanju :)). U svakom slučaju, desilo se nešto što mi se vrlo retko događa - odslušao sam album dva puta za redom!

U pitanju je kompleksnije izvođenje kantri muzike, ali u malo tvrđem, rock fazonu. Bar u slučaju prvih pet pesama. A onda - zaokret od 180 stepeni. Preostalih šest numera više zvuče kao rock sa primesama kantrija. Ono što pleni u celoj priči je sabijena energija koja samo čeka da izbije napolje u pojedinim deonicama. To naročito dolazi do izražaja u "drugom", tvrđem delu, a pogotovo u numeri "Country Gentleman", koja inače nosi i prilično snažnu poruku i po mom mišljenju predstavlja perjanicu albuma.

Prilično je nezahvalan posao na ovaj način opisati utiske - naravno, ništa dok se to ne čuje lično&personalno. Pomenuću samo da je i upotrebljeni "arsenal" instrumenata impozantan s obzirom na vrstu muzike: akustična gitara, električna gitara, bas gitara, violina, mandolina, bubnjevi, udaraljke, klavijature, harmonika... Što samo po sebi govori o ozbiljnosti sa kojom je pristupljeno celoj stvari. Naravno, kompletna produkcija je na visokom nivou.

Interesantno je da i posle toliko konzumiranja u tih nekoliko dana, prilikom preslušavanja i dalje osećam ono ushićenje u grudima - kao kada se čovek na prvi pogled zaljubi u devojku sa kojom se upoznao. Ne? Ma dajte, sigurno se sećate! Dešavalo vam se to u prošlom životu, pre Hi-Fi-a. Dobro, dobro, umesto devojke zamislite omiljenu komponentu... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...