Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

skinuo sam 'the best of' za pocetak ... pesma Babylon sisters, na primer, peva kao da je ispekao jezik vrelom kafom, ili kao da mu je natecena donja usna ....

da ne bi samo trovao ovaj divni topic, dodacu da u zadnje vreme rado slusam zive nastupe Bruce Springsteen-a, mnogo vise energije nego na albumima se oseca

od novijeg, preporucujem lagani electro (inace to ne slusam, ali ovo mi bas lezi) Lyndstrom & Prince Thomas ..

Link to comment
Share on other sites

Re costanza: :o

Probaj eventualno "Aja",dugo godina se kotirao dosta dobro i medju ljubiteljima jazz-a,vole ga i audiofili,posto je i snimak dobro uradjen,pa ga cesto nosaju sa sobom kao test materijal.Ja vise volem "Pretzel Logic" sa onom "East St.Louis Toodle-Oo",sad slusam "Everything must go"..

"..ko da je jezik ispekao verlom kafom"..uvek sam voleo citati postove ljudi koju imaju smisla za humor...

:D

:D

:)

Link to comment
Share on other sites

Danas popodne sam zaglavio sa 2 snimka:

John Lee Hooker "This is hip",Jugodisk LP izdanje iz '82..muzika zvuci jos i danas neverovatno sveze,mada su snimci iz ranijih Hookerovih godina,sonicno to YU izdanje,konkretno svira vrlo dobro,cak i u odnosu na neka 180gr izdanja iz danasnjih dana...

Drugi je bio:Eddie Boyd "7936 South Rhodes"(Peter Green+Fleetwood Mac kao prateca grupa!).Svirka je "mirnija" no na PG+FM snimcima,sa vrlo odsecnim boogie-woogie/blues klavirom Eddie Boyd-a.Ovo kad ubacim u CD plejer,ide na repeat bar 3-4 puta uvek....

Uvek sam se cudio ljudima kako mogu da slusaju neki CD vise puta odjednom, a sa druge strane zaboravim kako ima jedna ploca koju uvek obrnem 3-4 puta odjednom: J Geils Band "Fool House". Tako je bilo i danas.

Preko 30 godina je proslo i sigurno niko nije napravio takav koncert kao JGB te veceri u Detroitu. Toliko eksplozije bluesa, toliko emocija, pesme koje zauvek ostaju...tesko je naci makar slicno nesto. Mozda, ali samo mozda Motel Kings Live ili William Clark Blues Band Live, mada tu nema takve energije i takvog haosa koji su iza sebe ostavili JGB.

A slusao sam na Panasonic PM-15 mini stubu :o jer sam prodao zvucnike.

Mislim da necu zuriti sa kupovinom jer ovih dana slusam M-U-Z-I-K-U.

Link to comment
Share on other sites

B.L.U.E. uživo:

Bruford Levin Upper Extremities - B.L.U.E. Nights (2000)

Skoro da se može nazvati crimson side-project-om. Skup živih snimaka iz 1998. Kao album (dvostruki CD), malo nekonzistentan, ali prepun jakih deonica i prevrćućih furioznih trenutaka.

(Sjajna) Ekipa:

Bill Bruford - bubnjevi, Tony Levin - bas, Chris Botti - truba, David Torn - gitara. Ima ovde i neke elektronike i semplova. Pretpostavljam da je to delo D. Torna.

post-1432-128510489831_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hajnrih Ignac Franc fon Biber (1644-1704) - Battalia za tri violine, dve viole da gamba, dva violončela i baso kontinuo u izvođenju Concentus Musicus Wien, diriguje Nikolaus Veliki Harnoncourt. U ovoj partituri Biber napominje bas violama da između žica provuku papir da bi udaranjem gudala (col legno) dobili zvuk vojnih doboša. I onda neko kaže da je preparirani klavir izmišljen u XX veku...

Inače, ovo je prva kompozicija koju je Biber napisao nakon što je pobegao u Salcburg. Naime, nakon godina služenja na dvoru malog lokalnog kneza u Kromerižu u Moravskoj, patron ga šalje u Salcburg da preuzme porudžbinu instrumenata. Biber, koji već neko vreme planira da pobegne, umesto kod majstora instrumenata beži kod novog patrona, biskupa od Salcburga. Ipak, da bi ispao fer, svojim novcem plaća lakeja koji odlazi po instrumente i donosi ih u Moravsku. Razbesneli knez zatim šalje vojnu poteru za Biberom, ali ona se zaustavlja i kapitulira pred kapijama biskupije.

Rokenrol.

Link to comment
Share on other sites

Fotografisan je inside cover ovog 2LP-a:

Byrds - History of the Byrds (1973, CBS)

Od Byrdsa svakako sluÅ¡ati regularne albume (nikako kompilacije poput ove). MeÄ‘utim, u vreme kada interneta nije bilo, ovakvi omoti su bili od neprocenjivog znaÄaja.

U to ime... 500k

.

byrdshistoryfx0.th.png

Na zalost nijedna njihova ploca koju sam imao nije imala iole zadovoljavajuci sound , pokusacu jos sa ovim novim Sundazed izdanjima.

Link to comment
Share on other sites

Willi... nije prvi put da me impresioniras :o .

Cak i po cenu da mi TI formiras ukus za klasiku (grdne li stete :oops: ), molim te da jos jednom razmislis o ideji "Classics for dummies".

Po meni, zasluzujes da uredjujes rubriku u HiFiles-u, sa "mini" prilozima kao sto je upravo ovaj post o Biber-u iznad.

Rajko

P.S. Respect...

Link to comment
Share on other sites

Stari majsor...

Pasolini is me

'Accattone' you'll be

I entered nothing and nothing entered me

'Til you came with the key

And you did your best but

As I live and breathe

You have killed me

You have killed me

Yes I walk around somehow

But you have killed me

You have killed me

Piazza Cavour, what's my life for?

Visconti is me

Magnani you'll never be

I entered nothing and nothing entered me

'Til you came with the key

And you did your best but

As I live and breathe

You have killed me

You have killed me

Yes, I walk around somehow

But you have killed me

You have killed me

Who am I that I come to be here...?

As I live and breathe

You have killed me

You have killed me

Yes I walk around somehow

But you have killed me

You have killed me

And there is no point saying this again

There is no point saying this again

But I forgive you, I forgive you

Always I do forgive you

Link to comment
Share on other sites

Willi... nije prvi put da me impresioniras :oops: .

Cak i po cenu da mi TI formiras ukus za klasiku (grdne li stete :o ), molim te da jos jednom razmislis o ideji "Classics for dummies".

Po meni, zasluzujes da uredjujes rubriku u HiFiles-u, sa "mini" prilozima kao sto je upravo ovaj post o Biber-u iznad.

Rajko

P.S. Respect...

Hvala Rajko. Ove sporedne price o kompozitorima su iz domena "Britni se obrijala do glave", ha ha! Inace, ovog vikenda treba da se vidim sa glavnim urednikom i predlozicu mu da u svakom broju bude recenzija jednog naslova klasicne muzike.

Link to comment
Share on other sites

Opako je ta pesma zvucala uzivo, pre nekoliko meseci.

ÄŒesto imam utisak kao da nisam bio na nekom koncertu kada Äitam recenzije ili neÄije utiske o istom. Jedan od takvih primera je i Morissey-ev koncert na exit-u.

Malo je onih koji su se Morissey-u radovali viÅ¡e od mene. Å ta viÅ¡e, nedeljama sam priÄao kako je ovo praktiÄno jedini (ajde me sad nemojte hvatati za svaku reÄ baÅ¡) vredan dogaÄ‘aj koji na tom exit-u vredi pogledati.

Ono Å¡to sam ja Äuo je bilo MLAKO, jako mlako. Ceo koncert je ostao nepovezan, a jednoliÄan i niskokaloriÄan. PraktiÄno dosadan. Pretnje ni u najavi (ni kod banda ni kod njega). Pri tome, moja oÄekivanja su bila debelo opravdana skoraÅ¡njim živim albumom ovog autora. U ovakvoj oceni sam se složio sa praktiÄno svima (poznanicima) kojima Morissey-ev rad neÅ¡to znaÄi.

Valjda već sutradan su poÄeli sa hvalospevima u Å¡tampi. Ajde, organizatori exita nikad nisu uspeli da naprave bilo kakav kritiÄki odmak od onoga Å¡to su oni organizovali, pa me to nije ni Äudilo. Kako je i 92-ka deo te organizacije, i to sam bacio u vodu. Ali, kada sam poÄeo Äitati tekstove ozbiljnijih autora o kvalitetu ovog koncerta, bio sam i ljut. Kao da su svi deo iste zavere :oops:

Sa druge strane, jeste li negde proÄitali kako su zvuÄali Sofa Surfers na istom exitu? Po mom miÅ¡ljenju jedini pravi dragulj exita 06 (mada, moram da priznam da su me i FF prijatno iznenadili).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...