Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

Pre jedno 10 dana sam dobio sa ebay-a izlicitirani:

Gerry Mulligan+Lee Konitz "Revelation" /Blue Note BN-LA 532-HS/...

Snimci iz '50 ih godina sa Chet Baker,Zoot Sims,Al Cohn i Allen Eager-om.

..fenomenalna jazz svirka..

+preporuka sa moje strane za:

Stan Getz+Gerry Mulligan "Getz meets Mulligan in hi-fi"

Link to comment
Share on other sites

Eric Burdon & WAR/Love Is All Around

Izneneadjujući izbor. Isti "paket" ima ploÄu (Eric Burdon Declares WAR, Å¡ta reći za ime albuma) koja je ne samo miljama ispred ove, nego je i jako dobra ploÄa. Siguran sam da je ovde već pominjana. Ja bih i sve WAR w/o EB albume izmeÄ‘u (vremenski) ova dva stavio ispred predloženog.

Mora da je nešto sentimentalne prirode je u pitanju, zar ne kuleas?

Idem da slušam Sly & the Family Stone :wink:

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno sta vidite (cujete) u Front242. :wink: NIN je nesto sasvim drugo...

Kad su Front 242 bili aktuelni Reznor je još pikio u gaće... :D

U tom smislu i treba shvatati njihov znaÄaj i veliÄinu.

Nikad nisu bili moj favorit u tom domenu, stotine bendova bih stavio ispred njih ali ne poriÄem njihovu ulogu u kreiranju "pravca".

I slažem se, Trent pravi muziku kako 242 nikad nije znao, barem je pravio u periodu Pretty Hate Machine - Downward Spiral, ovo posle je 28 klasa ispod.

Link to comment
Share on other sites

Iako pridaju istom muzickom pravcu, to je sasvim razlicita muzika.

Istina. Otprilike relacija Clash i Bad Religion :wink: .

InaÄe Delija, onaj prvi Piratov omot nije F242 već Ministry, ako nisi sluÅ¡ao tu ploÄu nisi svestan Å¡ta si propustio, trk odma' - album pod nazivom "Kefalexth" AKA Psalm 69.

Link to comment
Share on other sites

Klasici 90-ih

Ziveli su u NY i bili su ubedjeni da prave muziku za nas audiofile. I bili su u pravu. Odlicna ekipa muzicara koje je obelezila jednu muzicku epohu, sto u maticnim sto u drugim grupama.

B000025KE2.02._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg

B000024C5E.02._AA240_SCLZZZZZZZ_.jpg

Warning: ne slusati u prostorijama sa tankim zidovima, da nebi ostali bez istih

Link to comment
Share on other sites

Sad malo manje opusteno..again and again and again...Europe/Live From The Dark.Apsolutno tvrdim(bez pljuvanja molim),jedan od najboljih koncerata u klasi,pa recimo,hard'n'heavy,u poslednjih nekoliko godina...Sto se mene tice,trijumfalno,mada nisam bio neki fan Europe tamo nekih srednjih osamdesetih.Priznajem da je ova svirka i za mene bila iznenadjenje :listen ,pozitivno,naravno.

Link to comment
Share on other sites

Danas popodne sam zaglavio sa 2 snimka:

John Lee Hooker "This is hip",Jugodisk LP izdanje iz '82..muzika zvuci jos i danas neverovatno sveze,mada su snimci iz ranijih Hookerovih godina,sonicno to YU izdanje,konkretno svira vrlo dobro,cak i u odnosu na neka 180gr izdanja iz danasnjih dana...

Drugi je bio:Eddie Boyd "7936 South Rhodes"(Peter Green+Fleetwood Mac kao prateca grupa!).Svirka je "mirnija" no na PG+FM snimcima,sa vrlo odsecnim boogie-woogie/blues klavirom Eddie Boyd-a.Ovo kad ubacim u CD plejer,ide na repeat bar 3-4 puta uvek....

Link to comment
Share on other sites

skidajuci redom dosao sam do Steely Dan-a, koji je juce ujutru isao sa mnom na mp3 player-u ... iako ujutru uglavnom spavam dok se truckam do posla, morao sam da se smejem ...

ovaj covek suska, i to onako komicno, prosto ne znam kako je uspeo bilo sta da napravi, podseca me na onog pevaca iz Mucki koji nije znao da kaze R vec je pevao V ...

Link to comment
Share on other sites

"skidajuci redom dosao sam do Steely Dan-a, koji je juce ujutru isao sa mnom na mp3 player-u ... iako ujutru uglavnom spavam dok se truckam do posla, morao sam da se smejem ...

ovaj covek suska, i to onako komicno, prosto ne znam kako je uspeo bilo sta da napravi, podseca me na onog pevaca iz Mucki koji nije znao da kaze R vec je pevao V ..."

:D:o:)

Sta si skinuo,leba ti,imam ih sve(oficijelna izdanja)?

Kao grupa do "Pretzel logic"-a,posle kao institucija Becker/Fagen koja je okupljala na snimanjima vrsne jazz i session muzicare,izuzetni predstavnici tzv "art rock"-a...

:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...