Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

- Chowek -

NeÅ¡to sliÄno se i meni desilo pre nekoliko godina. Na preporuku prijatelja nabavio sam prvi album Blackmore's Night - Shadow of the Moon, i oduÅ¡evio se na prvo sluÅ¡anje. Zvuk akustiÄne gitare Ritchie Blackmore-a i vokal Candice Night. :)

InaÄe, ja imam LP-ploÄu Whenever We Wanted John Mellencamp-a, objavljena posle Big Daddy. Ovih dana planiram da je presluÅ¡am (prvi put).

Link to comment
Share on other sites

Jel' to sleper iz Rusije ili sa neta? :)

BTW, upravo mi je to na play listi, al' cu ti preporuciti nesto trece: Amethystium. Odusevices se, veruj mi na rec!!! :)

Najbitnije da je bezcarinska zona! :(

Inače, bio si u pravu za Amethystium - eXXXtra je!!! Tnks! :)

Inače, ja imam LP-ploču Whenever We Wanted John Mellencamp-a, objavljena posle Big Daddy. Ovih dana planiram da je preslušam (prvi put).

Mislim da se nećeš razočarati, pogotovo zahvaljujući šmeku vinila.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od skoro na ovom forumu, i tek sam sada video ovaj deo foruma jer nekako uvek prvo odem na one, sto bi neko rekao, kablove, mrdanja cd-a i to...ali najvaznije je slusate muziku!!! :)

Evo nekih mojih predloga i utisaka iz predhodnih par dana, tj sta se kod mene slusa...

Whitesnake - starkers in tokyo (znam mnoge zene koje svr.. kada cuju taj vokal, iskren da budem i ja se najezim, ali na tome ostane :)) coverdale/vanderberg

Toto - falling in between (poslednji album, kod nas ga izdaje one records i super zvuci; bio na koncertu, bilo super)

Stevie Wonder - the best of (omiljena pesma "FREE"; kada sam je prvi put cuo odsekle su mi se noge)

Link to comment
Share on other sites

A ja se zagrejavam za koncert(e) i preslusavam aktualena i stara izdanja grupa koje ce svirati.

Prvi na redu 24.1. u DOB-u. Legende, kraljevi, tate i ocevi grindcore-a. Jedan i jedini, :)Napalm Death :) .

Enemy of the Music Business treci put u Srbiji. Bend koji je pomerio granice extreme muzike; potpuno odbijan od medija na pocetku karijere, svirajuci skroz "neslusljivu" muziku. Jedan od zasluznih za podrusku grupi, je nazalost pokojni John Peel. Tako je i nastaje kultni Peel sesion iz 87. godine.

peel.jpg

Ove godine grupa slavi 25. godina postojanja i promovise svoj aktuelni album Smear Campaign, koje je sigurno njihovo najbolje ostvarenje u poslednjih 10 godina. Preporuka. Odlican album, desetka.

Ovo se nepropusta ni po koju cenu.

Drugi koncert je takodje kultni bend iz Slovenija Laibach. Da li treba nesto o njima reci. Sviraju dva koncert u Srbiji. 4.2 u SKC i 5.2. u NS na gradilistu. Na promociji su njihovog poslednjeg albuma Volt. Cine ga obrade nacionalnih himni.

Da bude zaniljivo ova dva benda sam gledao bre dve godine zajdeno i to u roku od samo par sati. Mislim da mi je uzivo nastup na Laibacha jedan od najboljih koncerata koji sam gledao ikada uzivo. Posle mi je trebalo dva dana da se vratimu normalu. Posle njih, u roku od 3 sata, su mi cak i Napalm izgledali onako .. . Ako budu nastup upola kao tada, provod zagarantovan.

info

Napalm Death BG 1200 din

Laibach BG 1200 din

Laibach NS 600 din

Link to comment
Share on other sites

Ti bre, druze, nikako da pocnes da slusas muziku... :):(

Mislim stvarno, Napalm Death... Buuuuuuuuuuuuuuuuu... :)

To mozemo i nas dvojica da napravimo uz serpe, lonce i nekog kuceta da rezi... :(

E kako si sad jeb*no pogresio :) .

Kakav post, sve i da hocu da ga ne vidim, ali ne vredi, mnogo iritira :D .

Kakvi serpe, lonci, sta lupetas.

Napalm Death je izmislio pojam MUZIKA za razno razne praznoglavce i dosadnjakovice sto se spominju na ovom forumu. Ako ti mozes da uz spomoc serpi i lonca napravis takvu muziku, onda si ti neotkriveni talenat koji se nalazi u andergraundu Limana, a muzicka scena Srbija pojma nema sta jos nije otkrila.

Pa oni su sigurno medju desat naj znacajih bendova u metal muzici, i ne samo metal nego u raznim varijantama HC/grindicore/Noise. A o uticaju njihovog debi albuma Scum ne treba ni pricati. I naravno tehnicki su potkovani do savrsenstva, posebno ritam sekcija, u ubijaju kako zvuce.

Pa pogledaj samo ovaj family tree http://www.earache.com/bands/napalm_dea ... s/tree.jpg pa ce ti biti jasno (pod uslovom da znas o cemu se tu radi, ali ne verujem) kad su nastali, koje grupe od njih nastaju, uticaj na ostalu scenu, grupe, projekte ... ma sam krem :) ...

Tako nemoj da se brukas sa ovakvim postovima.

EDIT eto prestize me ozzy

Link to comment
Share on other sites

Drugi koncert je takodje kultni bend iz Slovenija Laibach...

Iako sam ovaj band gledao nekoliko puta kasnije, njihov nastub u hali sportova na Novom Beogradu 1997. ostaje (za mene) neprevaziđen.

Provokativni Mlakarov mesijanski govor u srediÅ¡njici koncerta i danas se prepriÄava.

Evo, da i vas provocira

Dragi Srbi,

Želim da vas pitam: kako to da je Srbija tako mala? Kako to da je posle svega što je dala i kroz šta je prošla - ovako sicušna i mala? Pa to nije ni nalik onome što je zamišljao Sveti Sava. Gde je sad ta silna granica na Kupi? Šta se to dogodilo u ovim ružnim, nesretnim i zlim vremenima? Zašto su vas svi napustili, zašto ova krv i beda, prezir, muka i krivica? Zbog cega se na vas okomio citav svet? Dragi prijatelji, nesreća je došla jer vas je napustio Bog. Bog vas je napustio jer ste zaboravili na njega. Jer ste umesto niega, umesto istine, izabrali greh, jer ste umesto njega slavili lažnu svinju vlastitog naroda, vlastite moci. Jer ste umesto ljubavi tražili pravdu koje u ovom svetu nema. Ni za vas, ni za nas. Svi smo ljudi Cigani, kako rece pesnik, sudbinom prokleti.

Ali, ima nade i spasa. Ako smatrate ovakvo stanje kao kaznu, to samo podiže veru i moral. Ljudi koji su patili i pate zbog vas, opraštaju vam. Ali, pazite! Sveti duh koji spašava, nije vaš duh po svaku cenu. On ce jednom postati i vaš Sotona, vaš konacni mrak. Govorio sam vam pre osam godina a vi me niste slušali, i sad vam ponovo kažem: Spas je u tome da priznate sopstvenu bedu, da se pokajete, da izbacite iz sebe mržnju, da svarite svinju sa ratnickog roštilja u ljubavnim sokovima. Spas je u tome da u ljubavi pronadete smisao. Spas je u spoznaji da je Bog vecan, apsolutan, da je Bog Bog, a vrednost naroda prema njemu i užicima koje on pruža, jednaka je nuli. Samo ako prihvatite ovakve uslove i casno priznate poraz, imate šansu da pobedite, a Bog ce opet stupiti na vašu stranu. Ja vam to garantujem.

BTW, novosadski koncert ću ovog puta skipovati. Ne mogu u Gradilište.

.

Link to comment
Share on other sites

@Pirate

To sto su tebi dobri, ne znaci da meni ne mogu da bude tesko, ali tesko sra*e! :) Antimuzika...

p.s. Znas dobro da slusam skoro sve i svasta...

Pa onda lepo reci: nisu mi nesto, ne leze mi, ne svidja mi se muzika, ... ili vec neka od prezvakanih prica.

Ali reci da "To mozemo i nas dvojica da napravimo uz serpe, lonce i nekog kuceta da rezi" je blago receno smesno, i totalno nepoznavanje materije.

Sta da se radi kad je tako, sorry

Link to comment
Share on other sites

Naravno,mesecni meny se podrazumeva sa Maidenima...Mada slusam,bar se trudim,sve,kad god se Maideni pomenu proradi emocija,stvori se slika tinejdzerkih dana,tamo pocetkom osamdesetih,skupljanje drustva kod mene i slusanje,lupanje dobosa u krevet i cinele u zid,rifovi u vazduh na 'prazno',dva piva i KLOT...Behu to dobra vremena....pa ona dva koncerta na Sajmu i Pioniru..brrrr...Neznam ni sam koliko puta sam im pisao i MOLIO da ponovo dodju.Odavno vec muziku ne delim na dobru i losu,vec na onu koja mi se svidja ili ne,mislim da je to jedini ispravan kriterijum jer koliko ljudi toliko i cudi.A ja ZAISTA volim Maidene,mada sam vec nabio cetrdeset i koju :)

Link to comment
Share on other sites

Moram da prekinem ove metalce :)

Gang of Four - Return the Gift [2005]

Momci su snimili self-tribute mnogo godina posle.

Uprkos diskutabilnoj ideji - iznenadjujuće sveže zvuÄeća ploÄa. Možda ne baÅ¡ masterpiece, ali...

UopÅ¡te, Äudno je kako, manje-viÅ¡e, svi ti dobri engleski post-punk albumi osamdesetih zvuÄe i danas dobro. Probajte Wire, Magazine, New Order, Joy Division, PIL (umalo da zaboravim)...

post-1432-128510481775_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...