Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

On 3.8.2023. at 15:28, sondek said:

Matori zvuci sjajno. Narocito mi se svidja sto se milimetar nije pomerio sa svog stajlinga uprkos godinama. Glas je tu kao pre 20,30, 40 ..., a od tela i onog sto su godine uradile ni najmanji kompleks. Neverovatno, respect!

On deluje na prvi pogled kao potpuni ludak, narocito imajuci u vidu njegove eskapade sa drogama, bi-sexualnoscu, skidanje na sceni (jednom davno u Beogradu je pevao sa sajkacom na glavi i polu go) ... ali kada poslusate njegove interviews, bar ja sam bio zaprepascen njegovim obrazovanjem, lucidnoscu, zdravom rezonu, ... pre bi se reklo da se radi o nekom gimnazijskom profesoru nego o "ludom" rock muzicaru.

A napravio je toliko dobrih pesama, narocito u periodu kog se i sam ne seca zbog heroina ... 

Link to comment
Share on other sites

Donald Byrd je jedan od mojih omiljenih jazz trubaca. Volim njegov cist zvuk trube. Njegova svirka deluje na prvi pogled jednostavno, ali nije bilo mnogo trubaca koji su mogli da sviraju sa takvom lakocom i preciznoscu kao Donald Byrd. Osim toga njegova svirka je melodicna, pristupacna ... Svi ti kvaliteti se mogu odicno cuti na ovom albumu iz 1961: Cat Walk. Nepretenciozan hard bop ali sa bezbroj finih detalja, lepih melodijskih linija i sa sjajnim sviranjem Donald Byrd-a.

Donald Byrd - The Cat Walk.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, DejanM said:

On deluje na prvi pogled kao potpuni ludak, narocito imajuci u vidu njegove eskapade sa drogama, bi-sexualnoscu, skidanje na sceni (jednom davno u Beogradu je pevao sa sajkacom na glavi i polu go)

To je dosta pristojan način da se kaže kako je vadio budalu na sred koncerta...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, nesone said:

https://tidal.com/browse/album/62398849

Pa kad imam i LP, 

al nemam na 33 obrtaja masinu........nekad bila Tosca....

Gde tek sad procitah post da ti javim. Veceras je Areodrom u Zr na danima piva. Ja sam juce bio na Atomcima , a posle njih YU grupa. Vrh je bila i svirka, a i zvuk je bio do 00

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

Gde tek sad procitah post da ti javim. Veceras je Areodrom u Zr na danima piva. Ja sam juce bio na Atomcima , a posle njih YU grupa. Vrh je bila i svirka, a i zvuk je bio do 00

Extra. Atomce sam slusao u NS pre neku godinu, kad je isto beer fest. Razbili su. Te godine je bio i J. Stublic i Film. I Blaza  sa kljunovima. Bio sam obe veceri. Pivo i kobaje na nivou, odlicne. :)

IMG_20191018_190308.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, ima tih "hleba i igara" manifestacija sve vise kao i piva..a ima bogami i vina. Isplanirao sam ove godine vec vaš vršački grožđenbal tj. koncert Zdravka Čolića- iznenađenje zeni za rodjus. Ah ti bračni kompromisi...ipak sam poslednjih 10 njenih rodjusa proveo Bgd jazz festivalu. Ne znam sta je, karma il stogod, ali uvek najbolje vece jazz festivala je baš taj dan, pa se nastavi pancevakim i na kraju nasim (i uglavnom najlosijim) novosadskim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...