Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Exposure deklariše snagu svih svojih pojačala na 1 kiloherc, od 1010 pa do MCX. Jeste bezveze.

@chowek

Mislim da spuštanje u niže serije može da bude zato što propadaju, pa pokušavaju da se vade, ili jednostavno hoće da zarade više love. Kako god okreneš, ne valja.

Mada šta znam, slične reakcije su bile i u drugoj polovini šezdesetih, kad se pojavio prvi "Almost a Ferrari" Dino, sa zamislite samo 6 cilindara :grin:

Ne sumnjam da će Expo ove igračke napraviti korektno, ali ako se osvrnemo na zaostavštinu Farlow-a, onda je ovo obično ciganisanje.

Moja dva halala. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim problem u tome da firma koja je imala 2 (dva) integrisana pojaÄala u ponudi, uvede i treći model koji je namenjen Å¡irem segmentu tržiÅ¡ta. Tvrdoglavost u biznisu se uglavnom ne isplati, i Exposure oÄigledno nije smatrao da je "Äasni bankrot" ili nekakav elitizam po svaku cenu pravo reÅ¡enje. Expo ima poÅ¡teno napravljene sprave, i verujem da će i ove nove biti ozbiljna konkurencija u svom cenovnom razredu.

Slazem se.

Ne treba padati u vatru i traziti cuda od komponenata tog nivoa cene ali ocekujem uredjaje u duhu Exposure tradicije sa svim epitetima dobrog zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da razocaranju nema mesta. Zivot nije bajka a biznis je sastavni deo zivota. Tipujem da je ovo dobar potez za Exposure. Koliko je dobar nadam se da cemo imati prilike uskoro da cujemo. Do tada gledajmo na stvari optimisticki. Zdravije je. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ajte dobri ljudi gledajte stvari sa optimisticke strane :D ..koja je blamaza bila za Naim kad su svojevremeno izbacili na trziste "novajliju Nait 1" ili kad je Mission nakon serije 776/777 ostao u jednom trenutku samo na Cyrus 1 "plastikanera"..ovi sto se pale na patkometriju,kilograme,njih ce sigurno ostaviti hladnim ta nova serija,za njih je tabula rasa i jedan Trends,Byob,47Labs i slicna boranija...

Sta se danas nudi kupcima na donjem segmentu hife umesto jednog NAD3020,Cyrus 1,Arcam Alpha,Rotel 810/820?..Zastupnik ce verovatno da odradi posao s tom novom serijom,treba lepo otici poslusati kad bude bilo vreme za to,kom se svidi,taj ce da uzme,kom ne,vozi dalje :P

Link to comment
Share on other sites

Ajte dobri ljudi gledajte stvari sa optimisticke strane :D ..koja je blamaza bila za Naim kad su svojevremeno izbacili na trziste "novajliju Nait 1" ili kad je Mission nakon serije 776/777 ostao u jednom trenutku samo na Cyrus 1 "plastikanera"..ovi sto se pale na patkometriju,kilograme,njih ce sigurno ostaviti hladnim ta nova serija,za njih je tabula rasa i jedan Trends,Byob,47Labs i slicna boranija...

Sta se danas nudi kupcima na donjem segmentu hife umesto jednog NAD3020,Cyrus 1,Arcam Alpha,Rotel 810/820?..Zastupnik ce verovatno da odradi posao s tom novom serijom,treba lepo otici poslusati kad bude bilo vreme za to,kom se svidi,taj ce da uzme,kom ne,vozi dalje :P

Malo me pretece Paja.Bas sam hteo da pozelim jedan 3020 Exposure,naravno u najboljem smislu te reci.Ne postoji audiofil na svetu koji ne zna za 3020.Sto se naita tice on ne da nije bio blamaza vec je sa pravom ispao mozda i najvazniji naim proizvod,marketinski gledano.Dakle sta bolje pozeleti nego da ustvari dobiju 3020 koji zvuci kao nait.Ne volim osude bez sudjenja,niko jos ovo nije ni video uzivo pa ni cuo.

Link to comment
Share on other sites

Malo me pretece Paja.Bas sam hteo da pozelim jedan 3020 Exposure,naravno u najboljem smislu te reci.Ne postoji audiofil na svetu koji ne zna za 3020.Sto se naita tice on ne da nije bio blamaza vec je sa pravom ispao mozda i najvazniji naim proizvod,marketinski gledano.Dakle sta bolje pozeleti nego da ustvari dobiju 3020 koji zvuci kao nait.Ne volim osude bez sudjenja,niko jos ovo nije ni video uzivo pa ni cuo.

:thumbsup2

Da ne bude nekog nesporazuma,taj Nait 1 kad se pojavio,je podosta uzburkao vode audiofilista,i tadasnjih hard core ljubitelja firme,ja se dobro secam nekih clanaka iz onog vremena gde je naslov bio nesto u stilu "know-how/veliki brandname unovcio svoje ime na sicu"-sve to iz pera tadasnjih korisnika NAP250-ki..danas i proteklih cca 20-30 godina nam je nejednom vec dokazao da neke stvari u hifi,i desavanja oko toga bas nisu jasna,uvek u datom momentu mozda izgleda cudno,ali "vremenom se lece rane" i cene danas (po ebay-u) mogu da dokazu i nesto suprotno,ovo zadnje mimo filatelistickih tenzija,sigurno mogu imati i kvalitativne/sonicne atribute za danasnjost... B)

Link to comment
Share on other sites

Ne zaboravite jednu joÅ¡ Äuveniju priÄu, koja je podigla mnogo "audiofilske praÅ¡ine", pre nekih 15-ak godina !!!

Naravno, reÄ je o odluci Krell-a da proizvodi integralna pojaÄala, Å¡to je izazvalo konsternaciju tzv. "zakletih audiofila"...

[/quote

Jbga i Levinson,McIntosh,Karan,Pass, itd. imaju svoje integralce,razlike su uocljive,verovatno,naspram big guns..oni koji su "lucidni" i dobro upoznati sa datim brendom,zvukom koji taj brend u neku ruku reprezentira "papiroloski" ce i u naslabijoj komponenti od tog brenda biti sposobni da prepoznaju "karakateristicne(pozitivne) znakove" datog brenda,moguce da su toliko zaslepljeni,da ne vide sumu od drveca,ovi sto su sa pljuvacinom,sto traze dlaku u jajetu,njima je bar lako,treba samo gledati,niposto poslusati,mogu se slucajno sapleti o travku....

...citaj Panamera vs 911,BMW serija "1" naspram "3" ili "5",Audi A1 vs A4 i sl....

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo sto pricate.

Ali ako hocemo razmenu misljenja (razmena = oba pravca) morate „dozvoliti“ da neko sumnja u pojacalo koje ima trafo od 190 VA da daje snagu 50 W po kanalu. Ne dovodi se u pitanju dobar zvuk. Ja jako postujem kvalitetno napravljene uredjaje i shvatam na koji deo publike ciljaju i sve je to lepo, ali malo sumnje im nece naskoditi. A i ako mozemo citati kritike o drugim firmama koje se takodje trude da uzmu svoj deo ’leba, onda i ovde mora pasti neka rec osim bezuslovnog divljenja.

Iako je to ENGLESKA SKOLA zvuka ;) i bez obzira sto je OzZy sastavio istoriju/presek rada Exposure-a da ti ide voda na usta dok citas… :thumbsup2

Mislim da razocaranju nema mesta. Zivot nije bajka a biznis je sastavni deo zivota. Tipujem da je ovo dobar potez za Exposure. Koliko je dobar nadam se da cemo imati prilike uskoro da cujemo. Do tada gledajmo na stvari optimisticki. Zdravije je. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo sto pricate.

Ali ako hocemo razmenu misljenja (razmena = oba pravca) morate „dozvoliti“ da neko sumnja u pojacalo koje ima trafo od 190 VA da daje snagu 50 W po kanalu. Ne dovodi se u pitanju dobar zvuk. Ja jako postujem kvalitetno napravljene uredjaje i shvatam na koji deo publike ciljaju i sve je to lepo, ali malo sumnje im nece naskoditi. A i ako mozemo citati kritike o drugim firmama koje se takodje trude da uzmu svoj deo ’leba, onda i ovde mora pasti neka rec osim bezuslovnog divljenja.

Iako je to ENGLESKA SKOLA zvuka ;) i bez obzira sto je OzZy sastavio istoriju/presek rada Exposure-a da ti ide voda na usta dok citas… :thumbsup2

Nije 190 nego 120VA, ako ćemo da budemo precizni, model 2010s ima trafo od 200VA za deklarisanu snagu od 75W/ch na 8 Oma i 1kHz. NeÅ¡to se ne sećam da smo igde dovodili u pitanje snagu trafoa ovog modela, nego smo SLUÅ ALI, pa se nekome dopao viÅ¡e, nekom manje, a neki posle i kupili, i to je to. Jbg, kad neko zna Å¡ta radi, napraviće dobro zvuÄeće pojaÄalo i sa trafoom k'o iz kineskog tranzistora...

Link to comment
Share on other sites

190 VA da daje snagu 50 W po kanalu.

400VA je 3010S2 ako se dobro secam papirologije,sa nekih 2x100-2x110W..jel dosta svakom,pojma nemam,i da li zadovoljava kriterijume "patkometrije" sa papira,je opet druga stvar,cinjenica kad se zaviri pod haubu,ni to nije space shuttle..ako malo samo bolje pogledas,stari 15,20 ili 25 ni to nije nesto extra misicavo oko vati <_< ....kod mene je situacija nesto laksa,efikasni zvucnici,al ako im ne smeta recimo Dynaudio C1(3010S2),sto po isto toj teoretskoj strani taj 1010 ne bi mogao da zadovolji nesto sto je blize toj cenovnoj kategoriji i normalnijim "zahtevima"..nisu svi zvucnici azdaje...

Treba sacekati kad se to pojavi kod dealere,poslusati pa onda donositi sudove,uzimajuci danasnje tehnologije u obzir,sve je moguce,sanse su 50-50%....

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo sto pricate.

Ali ako hocemo razmenu misljenja (razmena = oba pravca) morate „dozvoliti“ da neko sumnja u pojacalo koje ima trafo od 190 VA da daje snagu 50 W po kanalu. Ne dovodi se u pitanju dobar zvuk. Ja jako postujem kvalitetno napravljene uredjaje i shvatam na koji deo publike ciljaju i sve je to lepo, ali malo sumnje im nece naskoditi. A i ako mozemo citati kritike o drugim firmama koje se takodje trude da uzmu svoj deo ’leba, onda i ovde mora pasti neka rec osim bezuslovnog divljenja.

Iako je to ENGLESKA SKOLA zvuka ;) i bez obzira sto je OzZy sastavio istoriju/presek rada Exposure-a da ti ide voda na usta dok citas… :thumbsup2

Amin. Pojedinci su skočili na par kritika kao da su na Expo-vom platnom spisku. Malo ko je shvatio šta sam hteo da kažem. Priča se o kilogramima, slušnim testovima, patkometriji, optimizmu, itd., dok sam ja iskazao subjektivno neslaganje sa poslovnom filozofijom kompanije. Ali nema veze, bitno je da sada i Pera iz Krušika može da priušti Expo. Lepo je što još uvek ima humanih kompanija. Odoh da radim nešto pametnije i iščekujem seriju 0xxx, za one na birou za zapošljavanje... :blah

Link to comment
Share on other sites

Amin. Pojedinci su skoÄili na par kritika kao da su na Expo-vom platnom spisku. Malo ko je shvatio Å¡ta sam hteo da kažem. PriÄa se o kilogramima, sluÅ¡nim testovima, patkometriji, optimizmu, itd., dok sam ja iskazao subjektivno neslaganje sa poslovnom filozofijom jedne kompanije. Ali nema veze, bitno je da sada i Pera iz KruÅ¡ika može da priuÅ¡ti Expo. Lepo je Å¡to joÅ¡ uvek ima humanih kompanija. Odoh da radim neÅ¡to pametnije i iÅ¡Äekujem seriju 0xxx, za one na birou za zapoÅ¡ljavanje... :blah

:D

ako si ciljao na mene,nema sekiracije,za mene i IC koji se koristi u autoradiopojacalima od cca 15-25W,postavljen na fino lakiranu dasku kod X brenda ,svira bolje od nekih tehnoloskih azdaja sa 10x vise snage i sa 100x vise upotrebljenih delova,sa 1000m2 rebara za hladjenje,smotan u aluminujumsko kuciste od 50-100kg:D :D ....klasicna tema za zvakanje,danas je Expo,juce Naim,prekjuce Cyrus...

:cheers

Link to comment
Share on other sites

*ebi ga… :cool:

I?

Nema „I?“ To sto sam napisao, to je to.

YBA Integre DT je 2x50 W "svega"..svira do 00 i sa nekim vrlo zahtevnim zvucnicima,gde neretko i azdaje od 2x300W samo gledaju ko tele u sarena vrata <_<

Nisam slusao YBA Integre DT za nekim vrlo zahtevnim zvucnicima, ali nisam nigde ni rekao da je jacina/velicina trafoa odlucujuca za „bolji“ zvuk. Ali. :) Takodje nemam nista protiv predimenzionisanih napajanja.

Link to comment
Share on other sites

:D

ako si ciljao na mene,nema sekiracije,za mene i IC koji se koristi u autoradiopojacalima od cca 15-25W,postavljen na fino lakiranu dasku kod X brenda ,svira bolje od nekih tehnoloskih azdaja sa 10x vise snage i sa 100x vise upotrebljenih delova,sa 1000m2 rebara za hladjenje,smotan u aluminujumsko kuciste od 50-100kg:D :D ....klasicna tema za zvakanje,danas je Expo,juce Naim,prekjuce Cyrus...

:cheers

Ne isključivo na tebe. No svejedno, ovo što si napisao ponovo ide na pogrešnu adresu. Uopšte mi nije bitno odakle muzika dolazi - juče je to bio Accuphase, danas CA 640A, sutra šta već natrči a da se uklapa u budžet i da prija mom uhu. Pokušah da ukažem na potencijalne propuste koji bi mogli da uslede konstantnim pravljenjem kompromisa da bi se podišlo svakom tržišnom segmentu. Po mom mišljenju za tim zaista nije bilo potrebe jer je ovaj segment fino popunjen, a u mojim očima ovaj potez je srozao ugled kompanije. No nebitno, to sam samo ja, a ti definitivno jesi u pravu po pitanju jedne stvari - klasična tema za razglabanje. I umesto da se držim onoga što moram da završim pre nego što odem u krevet, đavo mi ne da mira - tekst koji moram da napišem, pišem na računaru, a forum je samo jedan klik daleko. Moram da poradim na samokontroli... :order

Link to comment
Share on other sites

Ne iskljuÄivo na tebe. No svejedno, ovo Å¡to si napisao ponovo ide na pogreÅ¡nu adresu. UopÅ¡te mi nije bitno odakle muzika dolazi - juÄe je to bio Accuphase, danas CA 640A, sutra Å¡ta već natrÄi a da se uklapa u budžet i da prija mom uhu. PokuÅ¡ah da ukažem na potencijalne propuste koji bi mogli da uslede konstantnim pravljenjem kompromisa da bi se podiÅ¡lo svakom tržiÅ¡nom segmentu. Po mom miÅ¡ljenju za tim zaista nije bilo potrebe jer je ovaj segment fino popunjen, a u mojim oÄima ovaj potez je srozao ugled kompanije. No nebitno, to sam samo ja, a ti definitivno jesi u pravu po pitanju jedne stvari - klasiÄna tema za razglabanje. I umesto da se držim onoga Å¡to moram da zavrÅ¡im pre nego Å¡to odem u krevet, Ä‘avo mi ne da mira - tekst koji moram da napiÅ¡em, piÅ¡em na raÄunaru, a forum je samo jedan klik daleko. Moram da poradim na samokontroli... :order

Hmmm... nešto se ne sjećam egzaltiranog odušavljenija, povodom izlaska serije mcx ???

Jer, ako valja kuditi, valja ponekad i pofaliti...

:wave2 :wave2 :wave2 :wave2 :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ne iskljuÄivo na tebe. No svejedno, ovo Å¡to si napisao ponovo ide na pogreÅ¡nu adresu. UopÅ¡te mi nije bitno odakle muzika dolazi - juÄe je to bio Accuphase, danas CA 640A, sutra Å¡ta već natrÄi a da se uklapa u budžet i da prija mom uhu. PokuÅ¡ah da ukažem na potencijalne propuste koji bi mogli da uslede konstantnim pravljenjem kompromisa da bi se podiÅ¡lo svakom tržiÅ¡nom segmentu. Po mom miÅ¡ljenju za tim zaista nije bilo potrebe jer je ovaj segment fino popunjen, a u mojim oÄima ovaj potez je srozao ugled kompanije. No nebitno, to sam samo ja, a ti definitivno jesi u pravu po pitanju jedne stvari - klasiÄna tema za razglabanje. I umesto da se držim onoga Å¡to moram da zavrÅ¡im pre nego Å¡to odem u krevet, Ä‘avo mi ne da mira - tekst koji moram da napiÅ¡em, piÅ¡em na raÄunaru, a forum je samo jedan klik daleko. Moram da poradim na samokontroli... :order

@Chovek:ma imas masu proizvoda iz viseg cenovnog esalona gde te tehnikalije (velicina trafoa+sekcije napajanja) nisu adekvatno uradjena,poddimenzionirana su ne samo iz tzv engleske skole,tu su nam jos talijani,francuzi a bogami i ameri nekada itd...verovatno su sprave iz te male serije dizajneri poslusali i doneli odluku da to moze da bude interesantno,ili su samo uspeli da ubede prigluve finansijere da uloze pare u to :D ..Hard core fanatici firme nece biti odusevljeni,najverovatnije,al se mozda otvara mogucnost postavljanja novih,novopecenih pridoslica u tabor firme,gde ce verovatno neki klasicni parametri firme biti opipljivi,mozda ne u tolikoj meri kao kod famoznih primeraka,al ce mozda biti taman dovoljno da se kasnije ti koji se tu "zaglave" urade kasnije jedan upgrade iz veceg esalona firme....i Audi A1 je Audi,makar koliko se to ne svidelo vlasnicima A8 4.2 ili S8,i VW Polo je VW,i MB A serija je MB,makar koliko se ne svidelo to vlasnicima S500 da ista trokraka zvezda stoji na haubi :lol:

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...