Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

@Chovek:ma imas masu proizvoda iz viseg cenovnog esalona gde te tehnikalije (velicina trafoa+sekcije napajanja) nisu adekvatno uradjena,poddimenzionirana su ne samo iz tzv engleske skole,tu su nam jos talijani,francuzi a bogami i ameri nekada itd...verovatno su sprave iz te male serije dizajneri poslusali i doneli odluku da to moze da bude interesantno,ili su samo uspeli da ubede prigluve finansijere da uloze pare u to :D ..Hard core fanatici firme nece biti odusevljeni,najverovatnije,al se mozda otvara mogucnost postavljanja novih,novopecenih pridoslica u tabor firme,gde ce verovatno neki klasicni parametri firme biti opipljivi,mozda ne u tolikoj meri kao kod famoznih primeraka,al ce mozda biti taman dovoljno da se kasnije ti koji se tu "zaglave" urade kasnije jedan upgrade iz veceg esalona firme....i Audi A1 je Audi,makar koliko se to ne svidelo vlasnicima A8 4.2 ili S8,i VW Polo je VW,i MB A serija je MB,makar koliko se ne svidelo to vlasnicima S500 da ista trokraka zvezda stoji na haubi :lol:

:cheers

Što rekao jedan poslanik iz Valjeva: "Ti jesi u pravu, ali ja se sa tobom ne slažem." :grin:

Sve to što si napisao je potpuno tačno sa praktične strane, ali iz cele priče uklanja metafizički element, odn. dozu misticizma i ezoterije jer proizvod postaje svima pristupačan. Kada sam bio klinac, Accuphase mi je bio nedosanjani san. Ljudi koji su posedovali njihove komponente su bili polu-božanstva, koja zgrću ko zna koju lovu pa mogu sebi da priušte takvu ezoteriju. Kada sam završio studije, počeo da zarađujem svoju kintu, upleo se u Hi-Fi kučine i povezao sa ljudima, nije dugo prošlo pre nego što je jedan Accu završio kod mene. Dan-danas pamtim taj dan i neću ga zaboraviti do kraja života. Da je Accuphase mogao tek tako da se nabavi za 100 DEM, od sve fame, mistike, ezoterije, i ostalih emotivnih poremećaja ne bi bilo ništa; bilo bi to samo još jedno pojačalo u nizu. Ovako, ostaje uspomena do kraja života. Da mi nije trebao keš za selidbu, nikada ne bih prodao taj amp, ali šta je tu je, znam gde je, možda ga jednog dana otkupim nazad. :grin:

Edgar Villchur je bankrotirao jer nije hteo proizvodnju da premesti u Kinu. Da je to učinio i pod pritiskom krize još počeo i da se prilagođava tržištu, ko zna da li bi se ime Acoustic Research i dan-danas pominjalo sa poštovanjem (naravno, AR bar za mene ne postoji otkako ga je Teledyne otuđio), a njihovi proizvodi bili nezaobilazna stepenica u životu (skoro) svakog audiofila. Znam da ovo otvara vrata za novu diskusiju - napraviti kompromis i sačuvati kompaniju ili časno bankrotirati, ali to već zavisi i od budućeg načina poslovanja. To je ono što me brine sa praktične strane, kada jedna ozbiljna kompanija počne da se spušta sve niže i niže na lestvici, koliko nisko su nadležni spremni da idu u svojoj pohlepi. Nadam se da Expo neće sebi dozvoliti luksuz fušerenja, pošto gubitak imena do koga se ne dolazi tako lako već jesu. Time will tell.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Što rekao jedan poslanik iz Valjeva: "Ti jesi u pravu, ali ja se sa tobom ne slažem." :grin:

Sve to što si napisao je potpuno tačno sa praktične strane, ali iz cele priče uklanja metafizički element, odn. dozu misticizma i ezoterije jer proizvod postaje svima pristupačan. Kada sam bio klinac, Accuphase mi je bio nedosanjani san. Ljudi koji su posedovali njihove komponente su bili polu-božanstva, koja zgrću ko zna koju lovu pa mogu sebi da priušte takvu ezoteriju. Kada sam završio studije, počeo da zarađujem svoju kintu, upleo se u Hi-Fi kučine i povezao sa ljudima, nije dugo prošlo pre nego što je jedan Accu završio kod mene. Dan-danas pamtim taj dan i neću ga zaboraviti do kraja života. Da je Accuphase mogao tek tako da se nabavi za 100 DEM, od sve fame, mistike, ezoterije, i ostalih emotivnih poremećaja ne bi bilo ništa; bilo bi to samo još jedno pojačalo u nizu. Ovako, ostaje uspomena do kraja života. Da mi nije trebao keš za selidbu, nikada ne bih prodao taj amp, ali šta je tu je, znam gde je, možda ga jednog dana otkupim nazad. :grin:

Edgar Villchur je bankrotirao jer nije hteo proizvodnju da premesti u Kinu. Da je to učinio i pod pritiskom krize još počeo i da se prilagođava tržištu, ko zna da li bi se ime Acoustic Research i dan-danas pominjalo sa poštovanjem (naravno, AR bar za mene ne postoji otkako ga je Teledyne otuđio), a njihovi proizvodi bili nezaobilazna stepenica u životu (skoro) svakog audiofila. Znam da ovo otvara vrata za novu diskusiju - napraviti kompromis i sačuvati kompaniju ili časno bankrotirati, ali to već zavisi i od budućeg načina poslovanja. To je ono što me brine sa praktične strane, kada jedna ozbiljna kompanija počne da se spušta sve niže i niže na lestvici, koliko nisko su nadležni spremni da idu u svojoj pohlepi. Nadam se da Expo neće sebi dozvoliti luksuz fušerenja, pošto gubitak imena do koga se ne dolazi tako lako već jesu. Time will tell.

:cheers

Znaci, po tebi je "postenije" bankrotirati, ostaviti porodicu na ulici, radnike bez posla - nego napraviti jevtin model? Treba praviti samo no-compromise modele, pa oni koji zele tako nesto ce moci da ih kupe samo polovne, 20 godina stare, u raspad stanju - i nikada nece ni saznati kako to radi. Onda ces, umesto da neko cuje tvoj low-price uredjaj imati planinu njih koji su culi samo high-end, sa rasusenim kondovima star 10+ godina, eventualno osvezen od strane localnog svajsera (posto fabricki refubrish kosta primereno ceni orginala), i zapravo tvoje sprave ce vaziti kao elita koju ce 80% pljuvati iako je 90% nije culo. :D

Ne vidim tu postenje, ni cuvanje imena brenda. Bolje imati jevtin model pa da ljudi imaju neki reper sta pravis, nego samo skupe pa da niko ne zna sta radis....

A sto se postenja tice: Preduzeca postoje radi profita. Posten rukovodilac upravlja preduzecem da maksimizuje profit - jer je to razlog zasto ga je vlasnik tu postavio, a ne da brani neki elitizam.... Ako je exposure procenio da moze da pravi jevtin model, koji nece ugroziti reputaciju skupljih modela - i koji ce pozitivno uticati na njihovu dobit - lepo. Nase, kao kupaca je da se odlucimo da li cemo to kupiti ili ne, naravno - ali po meni to ne da nije neposteno, vec skroz OK.

Link to comment
Share on other sites

Exposure odavno nije beskompromisna kompanija kakva je bila u poÄetku, to jednostavno nije ista firma. Farlowe je vodio firmu onako kako je hteo i umeo, a onda je prodao ime. Malezijci u Äijim se rukama Expo nalazi već 10+ godina sigurno brinu samo o profitu i pozicioniraće kompaniju tako da zarade najviÅ¡e novca, ne verujem da im je imidž brenda u prvom planu. S druge strane, sreća je da za dizajnera imaju talentovanu i repektabilnu personu kao Å¡to je to Tony Brady, Äiji su ureÄ‘aji do sada imali puno uspeha. Najniža lestvica proizvoda iz Farlowe ere bila je linija integralaca X, XV, XX, i XXV. "Novi" Exposure je startovao sa dve niže pozicionirane serije 2010 i 3010, a kasnije su prikljuÄili i "classics" (i MCX) seriju koja se viÅ¡e oslanja na ono Å¡to je Farlowe radio. O uspehu pomenute dovoljno govori Äinjenjica da je u priliÄno kratkom roku povuÄena. Jednostavno, hifi nije ono Å¡to je nekada bio, snobovi neće kupovati Exposure već izvikanija imena i atraktivnije ureÄ‘aje, stare Exposure fanove uglavnom zadovoljava ponuda Farlowe komponenata na S/H tržiÅ¡tu i to je to. Ne mogu reći da kompaniji zameram na poslovnom potezu, ali ne mogu reći ni da ga intimno smatram naroÄito korisnim ali vreme će pokazati. Exposure je u svoje vreme bio Ävrsto utemeljen u srednjoj i viÅ¡oj klasi i samo ime je garantovalo odreÄ‘en kvalitet i nivo performansi. Danas je težiÅ¡te prebaÄeno na jeftinije (i jeftinije) proizvode i bojim se da će ime Exposure malo izgubiti na težini. Uprkos solidnom uspehu post-Farlowe komponenata, stari hifisti na novi Exposure i dalje gledaju pomalo ispod oka. Bio sam pod utiskom da kompanija strpljivo i predano radi na tome da povrati nekadaÅ¡nji ugled i status, a onda se pojavljuje nova budget serija koja realno može izazvati samo kontra-efekat. No, ureÄ‘aji će možda svirati odliÄno za tu cenu, možda će se dobro prodavati, možda će uÄiniti puno za popularizaciju brenda a u tom sluÄaju biće zadovoljni i vlasnici ureÄ‘aja, i njihov kreator, i rukovodstvo kompanije. Ko smo onda mi da se žalimo?

Link to comment
Share on other sites

A Å¡ta je sa moralom mnogih firmi iz tog miljea kada cene formiraju samo na osnovu elitizma svog imena pa proizvod koji fabriku u proizvodnom procesu koÅ¡ta npr 1000 eura sa svim troÅ¡kovima prodaju za 20 000 eura. Drugo pitanje Å¡ta je sa vrhunskim proizvoÄ‘aÄima koji pokrivaju sve segmente tržiÅ¡ta npr Tannoy koji pravi i jeftine kutije a i vrhunske modele za ogromne sume. Da li i oni greÅ¡e ili ....

Potpuno se slažem sa tim da izvesna doza elitizma ili imidža firme svakome od nas prija i da sa blagim gaÄ‘enjem gledamo na plastikanere iz serija za Å¡iroke narodne mase , ali ne treba baÅ¡ biti iskljuÄiv pustimo i one koji nisu tolko zagriženi kao mi da uživaju u Äarobnim zvucima na svoj nazahtevan naÄin.

Ovo me podseti na priÄu koju sam Äuo od naÅ¡e pokojne slikarke Olje Ivanjicki o hermelinu koji je pustio da ga lovci uhvate jer nije želeo da uleti u baru i isprlja svoje divno krzno ( o slici Dama sa hermelinom velikog Leonarda )

Link to comment
Share on other sites

Znaci, po tebi je "postenije" bankrotirati, ostaviti porodicu na ulici, radnike bez posla - nego napraviti jevtin model? Treba praviti samo no-compromise modele, pa oni koji zele tako nesto ce moci da ih kupe samo polovne, 20 godina stare, u raspad stanju - i nikada nece ni saznati kako to radi. Onda ces, umesto da neko cuje tvoj low-price uredjaj imati planinu njih koji su culi samo high-end, sa rasusenim kondovima star 10+ godina, eventualno osvezen od strane localnog svajsera (posto fabricki refubrish kosta primereno ceni orginala), i zapravo tvoje sprave ce vaziti kao elita koju ce 80% pljuvati iako je 90% nije culo. :D

Ne vidim tu postenje, ni cuvanje imena brenda. Bolje imati jevtin model pa da ljudi imaju neki reper sta pravis, nego samo skupe pa da niko ne zna sta radis....

A sto se postenja tice: Preduzeca postoje radi profita. Posten rukovodilac upravlja preduzecem da maksimizuje profit - jer je to razlog zasto ga je vlasnik tu postavio, a ne da brani neki elitizam.... Ako je exposure procenio da moze da pravi jevtin model, koji nece ugroziti reputaciju skupljih modela - i koji ce pozitivno uticati na njihovu dobit - lepo. Nase, kao kupaca je da se odlucimo da li cemo to kupiti ili ne, naravno - ali po meni to ne da nije neposteno, vec skroz OK.

Pa, recimo da je Ozzy lepo objasnio problematiku.

Kada je Villchur shvatio da ne može sačuvati ime i kvalitet, prodao je firmu Teledyne-u. Srećom, dotična kompanija je dala sve od sebe da nastavi Villchur-ovim putem, ali u poslednje vreme, sa postojećom tržišnom utakmicom, to je vrlo teško ostvarivo. Teledyne prodaje brend manje gadljivima na kompromise i danas imamo komercijalni AR. Da li bi ti kupio nešto iz palete aktuelnog AR-a, Nikola? Ko nam garantuje da se slično neče sutra dogoditi sa Exposure-om, nakon aktuelnih poslovnih poteza. Ja mogu samo da se nadam da neće, ali kada vidim da neka ozbiljna kompanija kreće putem NAD-a i Technics-a, onda mogu samo da izrazim lično nezadovoljstvo takvim poslovnim potezom.

Link to comment
Share on other sites

ali iz cele priÄe uklanja metafiziÄki element, odn. dozu misticizma i ezoterije jer proizvod postaje svima pristupaÄan.

Pa zar cilj celog ovog sporta nije da se ukloni misticizam,a da se proizvodi postave u neki cenovni rang,dostupni sirim masama,ili je bolje da pricamo bajke,lovacke price a la oridji Ongaku,koji je uradjen u nekih 15-20 komada,i danas sluze u vecini slucajeva da ih vlasnici nekad pogledaju,i obrisu prasinu sa njih?..Zar danas jedan Tannoy,JBL,MAC,Klipsch itd. imaju pravo samo da izbace na trziste uredjaje iz extra klase?..ako nisu sposobni da know-how/tipican zvuk za X proizvod prebace u nize segmente,ne pricamo o know-how-u,vec o pukim slucajnostima,posto su nesposobni da tipicne karakteristike po kojima je neki brend postao poznat,premace u nize cenovne kategorije,znaci rade ad-hoc.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

evo nesto za razmisljanje "fanatici" vs "real world"..da li je bolji stari "grey" ili noviji "black" Exposure zvucnicki kabl?..jedno je sigurno,ovako ili onako tu bi or not tu bi,bi-wire je opet,u slucaju D700-ki doneo prednosti,bolji fokus,muzika se postavlja vise izmedju dva zvucnika,dobija se na ekstenziji u visokima,zvuk se prociscava.... B)

post-9700-0-82580200-1306512536_thumb.jp

post-9700-0-06704500-1306512551_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Pa zar cilj celog ovog sporta nije da se ukloni misticizam,a da se proizvodi postave u neki cenovni rang,dostupni sirim masama,ili je bolje da pricamo bajke,lovacke price a la oridji Ongaku,koji je uradjen u nekih 15-20 komada,i danas sluze u vecini slucajeva da ih vlasnici nekad pogledaju,i obrisu prasinu sa njih?..Zar danas jedan Tannoy,JBL,MAC,Klipsch itd. imaju pravo samo da izbace na trziste uredjaje iz extra klase?..ako nisu sposobni da know-how/tipican zvuk za X proizvod prebace u nize segmente,ne pricamo o know-how-u,vec o pukim slucajnostima,posto su nesposobni da tipicne karakteristike po kojima je neki brend postao poznat,premace u nize cenovne kategorije,znaci rade ad-hoc.... :rolleyes:

Ja pravim razliku između emotivnog i tehnološkog misticizma. Pričao sam o emotivnom, tehnološki ostavljam Hi-End-erima. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se Chowek uplašio da se Exposure za koju godinu ne uklopi u sivilo konfekcijske ponude, i potpuno ga razumem u tome.

Naravno, možda se dogodi upravo suprotno. Možda serija 1010 bude pun pogodak, i za proizvođača u komercijalnom smislu, ali i za nas, krajnje korisnike. Nadam se da ćemo uskoro saznati.

Link to comment
Share on other sites

mislis emotivno tolko da se ne vidi prst pred nosom zbog neke "znacke"..ja sam korisnik,obican :klanjanje

Ovo baš nisam razumeo. Može li pojašnjenje?

Mislim da se Chowek uplašio da se Exposure za koju godinu ne uklopi u sivilo konfekcijske ponude, i potpuno ga razumem u tome.

Naravno, možda se dogodi upravo suprotno. Možda serija 1010 bude pun pogodak, i za proizvođača u komercijalnom smislu, ali i za nas, krajnje korisnike. Nadam se da ćemo uskoro saznati.

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ovo baš nisam razumeo. Može li pojašnjenje?

imas masu fanatika,koji ne vide dalje od prsta pred nosom samo zato sto je to brend "x",makar svirao i odvratno,i imas korisnike koji u datom momentu,u datom sistemu,koriste kao dobro resenje (mozda) taj isti x proizvod..nebitno sad o kom brendu se radi.... <_<

Link to comment
Share on other sites

imas masu fanatika,koji ne vide dalje od prsta pred nosom samo zato sto je to brend "x",makar svirao i odvratno,i imas korisnike koji u datom momentu,u datom sistemu,koriste kao dobro resenje (mozda) taj isti x proizvod..nebitno sad o kom brendu se radi.... <_<

A famozni "Brand X", pred kojim se pada niÄice "makar svirao i odvratno", bi bio imenom i prezimenom ???

Nagađam da mu se ime sastoji od 4 slova...

Link to comment
Share on other sites

imas masu fanatika,koji ne vide dalje od prsta pred nosom samo zato sto je to brend "x",makar svirao i odvratno,i imas korisnike koji u datom momentu,u datom sistemu,koriste kao dobro resenje (mozda) taj isti x proizvod..nebitno sad o kom brendu se radi.... <_<

Ah to. Pa ne baš toliko emotivno :rolleyes:. Dođavola, da sam toliko zaslepljen značkom, nikada se muzike ne bih naslušao :). Volim da mislim da uređaji robuju meni, a ne ja njima. Ali opet, sa druge strane, nisam potpuno operisan od značke, postoje brendovi koje gotivim. Npr. Accuphase i AR iz par razloga. Koliko je meni poznato nijedan proizvod u istoriji nisu isfušerili (bar u eri koja se okončala Teledyne-ovim otuđenjem brenda), cene su pristupačne (polazeći, naravno, od vintage modela Accu-a) i znam da ću tom kombinacijom dobiti zvuk koji volim. Drugim rečima, uvek sigurna kupovina :). Ovde nemam mogućnosti da nabavim ni jedno ni drugo, pa sam nabavio šta se moglo, a da se uklapa u budžet i da zvuči pristojno, odn. da mi zvuk odgovara. Ipak bi muzika trebalo da je na prvom mestu.

Međutim, primetio sam da kako vreme prolazi, sve me manje dotiče brend a sve više krajnji ishod kombinacije komponenata. Nekada mi je DIY oprema bila nezamisliva u sistemu, a danas mi je DAC hand-made. Možda brendomanija prolazi sa godinama, ko će ga znati. :)

Ali ovo sad već nema puno veze sa Exposure-om, odosmo u off, Ozzy je u poslednjem postu u ovoj temi već rekao sve što sam manje-više pokušavao reći, i sa napisanim se slažem skoro u potpunosti... :blah

A famozni "Brand X", pred kojim se pada ničice "makar svirao i odvratno", bi bio imenom i prezimenom ???

Nagađam da mu se ime sastoji od 4 slova...

Ne potpaljuj. <_<

Link to comment
Share on other sites

A famozni "Brand X", pred kojim se pada niÄice "makar svirao i odvratno", bi bio imenom i prezimenom ???

Nagađam da mu se ime sastoji od 4 slova...

Mislis da sam mislio na Naim..a ne taman,rekao sam, nebitno o kojem se brendu radi..imam neke konkretne primere,barem za mene,gde je taj blind love doveo u situaciju gde sam vrlo tesko uspeo da uspostavim ponovo normalnu "dusevnu/audiofilsku" ravnotezu prema tom proizvodjacu "jel sve ostalo je g@vno,samo to je non-plus-ultra" <_< ..stoji da sam XS izbacio od mogucih opcija,kad sam uzimao 3010... :D

AR

man se bre cepanja,odavno zaraslih rana :D ..prvi zvucnici AR15,pa AR 14,pa AR 12,pa AR11.. B) keva mi jos i sad drzi potpalu u nekadasnjim kutijama za AR30BF za koje mi je dobar drugar rekao "ej prodao si Mission 770S za ovo djubre :P "

:xmas

Link to comment
Share on other sites

Zaradih dva minusa, ali mi nije jasno zaÅ¡to. Da li sam povredio bonton foruma? Ako se neko osetio uvreÄ‘en, izvinjavam se. Voleo bih da mi neko objasni da ne ponavljam greÅ¡ke. Ja sam svakodnevno u situaciji da ljude suoÄavam sa samima sobom i to zna da bude neprijatno, ali mi ovde to nije bila namera. Vidim da mi se sprema i upozorenje. Verovatno moj smisao za humor nije prihvaćen. Pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

off...

Nemoj to da te cudi :). Ti plusevi i minusi cesto nemaju realnog osnova nego su odraz licnog neslaganja/odobravanja. U tvom „slucaju“ jednostavno je neko pogresno shvatio i eto, osetio se mocno da klikne na „–“ :)

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

evo nesto za razmisljanje "fanatici" vs "real world"..da li je bolji stari "grey" ili noviji "black" Exposure zvucnicki kabl?..jedno je sigurno,ovako ili onako tu bi or not tu bi,bi-wire je opet,u slucaju D700-ki doneo prednosti,bolji fokus,muzika se postavlja vise izmedju dva zvucnika,dobija se na ekstenziji u visokima,zvuk se prociscava.... B)

Malo sam se u toku vikenda poigrao sa zicama sa slike :D:ruganje ..uradjeno vise slusnih testova,kontra,re-kontra,znaci straiji "grey"(italic) vs noviji "black" (DMF1)

Prva varijanta:stariji grey na visoke (HF),crni na LF:ovo je bilo sto sam napisao:

bolji fokus,muzika se postavlja vise izmedju dva zvucnika,dobija se na ekstenziji,zvuk se prociscava..deo objasnjenja u trecoj varijanti i sto je uklonjen fabricki "bridge"

Druga varijanta:black na HF,grey na LF..ovo je bila najgora varijanta koju sam probao..zvuk se jednostavno "raspao",kao kad se gleda kroz naocare gde je jedno staklo ocisceno,a drugo malo masno,kao da se gleda kroz objektiv fotoaparata gde nije izvrseno adekvatno izostravanje...

Treca varijanta: samo DMF1/black:ima se osecaj bolje ekestenzije u oba pravca,zvuk je direktniji,frontalniji,dok se cini da je ekstenzija prema visokima dobrodosla,sa jednom povecanom dozom agresivnosti u blagom smislu,ono u donjem segmentu mi se bas nesto specijalno ne svidja:kvantitativno se dobija nesto vise,ali nema rezolucije,idemo prema jednom one-note basu,zvucna slika se vise suzava,muzicari su na manjoj bini,gubi se na transparenciji,"tamna suma/crnilo iza muzike" pocinje relativno rano,stisnjeno visinski..vokali su frontalniji..

Cetvrta opcija:samo stari "grey" sa italic slovima:u prvim momentima se cini da je dosadan,kraca je ekstenzija prema visokima,bas nije naglasen,za skidanje bas deonica mnogo zgodniji od "black"-a,vapi da se potenciometar odvrce malo jace,ali ako se odvrne malo jace,nema se osecaj neuravnotezenosti,stage je malo siri,ako je kod black-a linija gde stoje muzicari u ravni zvucnika,ovde se cini da su muzicari iza te frontalne linije,recimo jedan metar..nema se osecaj visinske stisnjenosti..vokali su malo vise povuceni u celu zvucnu sliku...

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozz.svima !

Prakticki nikakve fotografije "izbliza" nisam pronasao po internetu za phono kartice za seriju 3010 ( isto je za seriju "Classic")...

Znaci:Exposure 3010S2 phono MM card:

prvo fotografija sa montiranom MM karticom,u mom slucaju to je uradjeno u fabrici,pa kako izgleda izvadjeno,

post-9700-0-74454000-1309885370_thumb.jp

post-9700-0-41137000-1309885862_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

mogucnost podesavanja osetljivosti izmedju 2,mV i 5mV u slucaju MM zvucnice sa lakim odabirom=skidanje jumpera,i dno kartice sa vidljivim kontaktima za prikljucivanje na osnovnu plocu,vidljiva su i mesta za sarafe sa kojima se vrsi fiksiranje iste

post-9700-0-69891500-1309886016_thumb.jp

post-9700-0-99365800-1309886079_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...