Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Ubedjen sam da se cuje neki od elektricnih potrosaca u kuci preko ampa,kod mene fen i ves masina urnisu MC sekciju u ampu,a u jednom od stanova redovno se mogao cuti frizider kako pucka kad se kompresor ukljuci.Ako me to ne natera da napravim poseban "elektricni (medicine grade ) vod" za hifu nista nece,to je napolju vec postao normalan zahtev elektro instalaterima od hifista.

Link to comment
Share on other sites

Ubedjen sam da se cuje neki od elektricnih potrosaca u kuci preko ampa,kod mene fen i ves masina urnisu MC sekciju u ampu,a u jednom od stanova redovno se mogao cuti frizider kako pucka kad se kompresor ukljuci.Ako me to ne natera da napravim poseban "elektricni (medicine grade ) vod" za hifu nista nece,to je napolju vec postao normalan zahtev elektro instalaterima od hifista.

Kod nas ne postoje medical grade uticnice. To ima smisla u UK gde ima vise standarda, ali kod nas ti je Shucko i nista vise.

Poseban vod - to moze. Ja imam i cuje se razlika, samo tako. Osigurac samo za hi-fi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

... jbt al ti daleko stanujes... :eek:

:cheers

hahahaha putovanja su se zaredjala...prebacivanje selektora ulaza je izgleda povezano sa radom daljinskog za soni teve, reaguje samo povremeno na njega.Kontakte ulaza nisam cistio,osim lagano stapicima sa vatom, ali time nisam nista postigao.Pretp. da je krckanje povezano sa krckanjem selektora ulaza, no mislim da ce ici do strucnog lica na proveru.

Link to comment
Share on other sites

Ha, i ja imam Sony TV, kada na daljinskom od TV-a pritisnem broj 1, na CD-u (Exposure) promeni u sledeću pesmu. :) Interesantno da kada pritsnem na daljinskom od CD-a dugme za sledeću pesmu, na TV-u se ne prebaci na broj 1. Probao sam sve ostale dugmiće, nijedan više ne reaguje na drugom uredjaju.

Link to comment
Share on other sites

Što bre obrisaste Sonicov post, sinoć sam ga video ali sam bio too lazy da odgovorim?

Ja sam mu poslao taj SMS i stojim iza njega 100%.

Dakle, Exposure 2010s2 je sjajno pojaÄalce.

Å ije bar 2x ako ne i viÅ e Gryphona Tabu AT, bar Å to se tiÄe Harbetha SHL5 (a verovatno i drugih modela).

Moje objaÅ njavanje zaÅ to je to tako je verovatno podložno raznim kritikama zasnovanim na elektrotehniÄkim karakteristikama jednog

ili drugog ojaÄevalnika ali nisu zasnovane na subjektivnom doživljaju odredjene kombinacije amp-speakers.

To važi i za BTV, koji je iskopao na netu već 10 godina izlizanu temu o sliÄnosti NADa i Gryphona Tabu Century (moj nije century, BTW)

koja ima svoje korene u tome da su isti ljudi projektovali obe maÅ ine, ali ne u potpunosti sa istim djelovima. U testovima Gryphon TABU Century

nije isto Å to i NAD S100.

Takodje meni Gryphon radi već dugo bez ikakvih problema.

Harbeth je inaÄe znan kao zvuÄnik, koji i nije toliko podložan promenama u pojaÄalu sa izvesnim zaÄkoljicama (ne smeÅ  ga priklopiti na pojaÄalo

jale od 150W, mislim ne preporuÄuje se zbog potencijalnog fryinga kalema drajvera, da reaguje dobro na lampe - Å to je provereno, ali i to da većina

ljudi uz ovaj zvuÄnik koristi LFD, Lavardin, McIntosh, Luxman, Accuphase ili Naim amplifikaciju- Druge se jedva spominju, i na kraju da ovaj zvuÄnik nije potrebno usviravati, jer ako ti odmah ne zvuÄi dobro, Å to će reći posle jedno 4-5 dana koriŠćenja, da ga Äovek shvati, nikada neće).

Kao end-user sa jedno 10 dana testa Äisto subjektivan zakljuÄak usporedbe ova dva uradka:

Gryphon tabu AT daje oko 50% zadovoljstva pri sluÅ anju u poredjenju sa Expoom 2010S2.

Moja intencija nije da pljujem sopstveni Gryphon ili njegovu koncepciju. Kada na njega staviÅ  gladne zvuÄnike poput Dynaudio Focus 220, kada ga

uporediÅ  sa Exposureom (kojim god), Expo zvuÄi priliÄno jadno u poredjenju sa njim.

Tu je viÅ e pitanje naÄina izgradnje razliÄitih zvuÄnika i njihove adaptibilnosti na odgovarajuću amplifikaciju nego sam tip pojaÄala.

Moja intencija sa Sonicu poslanim SMSom bila je je subjektivni utisak posle kraćeg 10-dnevnog testiranja oba produkta, Å to se tiÄe

prevashodno kohezivnosti i muzikalnosti zvuÄne slike daleko bolji sa Expoom nego sa Gryphonom, Å to možda (ili bih prije rekao sigurno)

ne znaÄi isto i za druge zvuÄnike.

Dakle, bez ikakvog tržnog ili financijskog interesa, subjektivni osjećaj jednog usera.

Pa... Na kraju krajeva, ja treba da prodam tog Gryphona, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

To važi i za BTV, koji je iskopao na netu već 10 godina izlizanu temu o sliÄnosti NADa i Gryphona Tabu Century (moj nije century, BTW)

koja ima svoje korene u tome da su isti ljudi projektovali obe maÅ ine, ali ne u potpunosti sa istim djelovima. U testovima Gryphon TABU Century

nije isto Å to i NAD S100.

Dakle, bez ikakvog tržnog ili financijskog interesa, subjektivni osjećaj jednog usera.

Pa... Na kraju krajeva, ja treba da prodam tog Gryphona, zar ne?

Nije poenta u sliÄnosti ureÄ‘aja, mada ću i to da prokomentariÅ em. Već o tome da je neki diletant isprojektovao NAD ureÄ‘aj. UreÄ‘aj koji je funkcionalno neispravan. Radi, ali se sklopovi toliko greju zbog neadekvatne sheme i odabira delova, da vremeno prelaze u izgoreno stanje. E pa, takav projekat je firma Gryphon samo preuzela i uz sitne prepravke i gro samo kozmetiÄke izmene upakovala kao svoj model koji se opet prodaje po znatno viÅ oj ceni i od NAD S300.

Glavna poenta je ukazivanje na raÅ irene predrasude da sve firme poznatog imena imaju neverovatne R&D timove, hrpu vrhunskih inženjera, ogromna ulaganja u projektovanje i razvoj, a istina je sasvim drugaÄija. ÄŒesto neki diletant i/ili tzv. audio-guru dobije Å ansu da uradi model za nekog proizvoÄ‘aÄa, i to taj diletant uradi shodno svojim sposobnostima, loÅ e i pogreÅ no. Naravno, nije to kod svih tako, ali takve stvari sve viÅ e uzimaju maha, i tzv. sigurnost koju treba da daje neki poznati brand, njegova tradicija i broj modela ureÄ‘aja u stvari viÅ e ne znaÄi sigurnu kupovinu. Svi znaju za priÄu sa Goldmund & Pioneer playerom.

Nadam se da je neko proÄitao celu temu koju sam okaÄio, i sve Å to je napisao pokretaÄ teme, koji je vrlo temeljno pretresao celi ureÄ‘aj, i odradio transformaciju ureÄ‘aja u neÅ to upotrebljivo, Å to je bio mukotrpan posao, jer je u projektovanju pomenutih ureÄ‘aja mnogo toga postavljeno naopako, pa je raskopavanje i prepravka bila mnogo dublja, nego Å to su samo uobiÄajni face-liftinzi.

Ovakve informacije bi trebalo da pomognu ljudima da makar ostave rezervu i imaju izvesni oprez pri odabiru, makar prema firmama i modelima koji su u ovakvim sluÄajevima konkretno navedeni.

Da li da prodaŠ Gryphon? Nemoj sada zimi, neka te greje. :lol: Prodaj ga na proleće.

Link to comment
Share on other sites

Nije poenta u sliÄnosti ureÄ‘aja, mada ću i to da prokomentariÅ em. Već o tome da je neki diletant isprojektovao NAD ureÄ‘aj. UreÄ‘aj koji je funkcionalno neispravan. Radi, ali se sklopovi toliko greju zbog neadekvatne sheme i odabira delova, da vremeno prelaze u izgoreno stanje. E pa, takav projekat je firma Gryphon samo preuzela i uz sitne prepravke i gro samo kozmetiÄke izmene upakovala kao svoj model koji se opet prodaje po znatno viÅ oj ceni i od NAD S300.

Glavna poenta je ukazivanje na raÅ irene predrasude da sve firme poznatog imena imaju neverovatne R&D timove, hrpu vrhunskih inženjera, ogromna ulaganja u projektovanje i razvoj, a istina je sasvim drugaÄija. ÄŒesto neki diletant i/ili tzv. audio-guru dobije Å ansu da uradi model za nekog proizvoÄ‘aÄa, i to taj diletant uradi shodno svojim sposobnostima, loÅ e i pogreÅ no. Naravno, nije to kod svih tako, ali takve stvari sve viÅ e uzimaju maha, i tzv. sigurnost koju treba da daje neki poznati brand, njegova tradicija i broj modela ureÄ‘aja u stvari viÅ e ne znaÄi sigurnu kupovinu. Svi znaju za priÄu sa Goldmund & Pioneer playerom.

Nadam se da je neko proÄitao celu temu koju sam okaÄio, i sve Å to je napisao pokretaÄ teme, koji je vrlo temeljno pretresao celi ureÄ‘aj, i odradio transformaciju ureÄ‘aja u neÅ to upotrebljivo, Å to je bio mukotrpan posao, jer je u projektovanju pomenutih ureÄ‘aja mnogo toga postavljeno naopako, pa je raskopavanje i prepravka bila mnogo dublja, nego Å to su samo uobiÄajni face-liftinzi.

Ovakve informacije bi trebalo da pomognu ljudima da makar ostave rezervu i imaju izvesni oprez pri odabiru, makar prema firmama i modelima koji su u ovakvim sluÄajevima konkretno navedeni.

Da li da prodaŠ Gryphon? Nemoj sada zimi, neka te greje. :lol: Prodaj ga na proleće.

Ma ne!

Ja sam jadnik sve te testove proÄitao, pre nego Å to sam se odluÄio da ga kupim.

I dosta uznemirio.

Pa sam Äitao joÅ  i joÅ  i joÅ ...

Te zakljuÄio da ga kupim jer terao je moje Microse (JMLab) odliÄno.

Brzo sam shvatio da se to ne odnosi na moje pojalo, a i da se odnosi nema veze.

BTW,

Gryphon moram da prodam jer Harbeth SHL5 koÅ taju da boli novÄanik, barem mene...

Mislim... Imam grejalicu ;-) ako zmanjka toplote u stanu.

Mada moram da priznam da je bar 40 stepeni hladniji od Conrad Johnsona Premier 11.

Taj je bio ko radijator, ne treba ti TA peć, uopŠte...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dugujem jedno potanko objasnjenje o uzrocima neprijatnosti sa pojacalom i nacinima za saniranje.

Prebacivanje selektora sa ulaza na ulaz definitivno je povezano sa radom daljinskog sa soni teve, i samo povremeno reaguje.  

Sustanje na selektoru se u potpunosti izgubilo strucnom intervencijom sa sprejom Contact 60.

Najveca neugodnost vezana za povremeno krckanje i sustanje iz zvucnika vezana je za "prljavu" struju ili neki od provodnika!

Uglavnom, kada u razvodnu letvu ukljucujem gramofon ili risiver, dok je pojacalo u funkciji, cuje se to slabo krckanje u zvucnicima. A, cak i slika na teveu treperi, koji je na drugoj uticnici.

Sad moram da vidim da li je problem u letvi ili u uticnici, sistemom eliminacije.

Link to comment
Share on other sites

Probaj da TV sklonis sa te letve,ja sam od pre par dana promenio tv i ovaj vise nema uticaj na amp i phono sekciju.Predlazem da se konsultujes sa kolegom Impulsom,meni je pojasnio neke stvari oko uticaja potrosaca iz kucne mreze na amp,pa vise ne ne obracam paznju.

nemam regulator napona, nisam razmisljao do sada o neophodnosti istog.teve u strujna letva na kojoj je pojacalo nisu na istim uticnicama, pa je situacija jos kompleksnija....

Link to comment
Share on other sites

ne trebaju tim pojacalima nikakve dodatne spravice oko struje,poznate su i naim i expo fanovima samo kao music killers-i.Ako vec ne slusas gram kupi ga-tu nesto stalno pucka krcka i susti pomocice da se covek navikne i na ovo malo povremenog puckanja.U ostalom i na savrsenom koncertu klasicne muzike nadje se neka bakica da otpakuje mentol bombone,nekom ispadnu note,zvizne po neki izgladneli sopran iz hora u nesvest...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...