Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

Sonic kako zvuci arcam rdac sa 1010? :wave2

Mislim da su i rDAC i Expo 1010 biseri u svojoj cenovnoj kategoriji. Trenutno je to jedan od spremljenih set-up-ova kod nas u radnji. Zvucnici su novi Epos Epic5. Neverovatno je kako se mali 1010 snalazi sa tim grdosijama. Naravno kada se za njih zakaci 3010s2 razlika u zvuku je zaista znacajna ali to i ne iznenadjuje jer i razlika u ceni je 3x... Upravo tu lezi i odgovor na tvoje pitanje: 1010S2 i Arcam rDAC se jako dobro slazu ali kad se umesto 1010s2 zakaci stariji brat 3010s2 shvatis da mali rDAC kroz sebe moze da "propusti" mnogo vise no sto 1010s2 moze da isporuci zvucnicima. Istina 1010s2 je jos nov proizvod i nismo ga testirali sa nekim primerenijim kutijama (Epic5 je trosistemska kutija koja radi na 4 Ohm-a, ranga cene 1k Eura) tako da verujem da bi se i on jos bolje snasao sa nekim manje zahtevnim partnerom. Kako radi sa Epic5 mozes dodatno da pogledas na predhodnoj strani jer je Mrmot dosta opsirno o tome pisao.

Pozdrav!

:listen

Link to comment
Share on other sites

Istina 1010s2 je jos nov proizvod i nismo ga testirali sa nekim primerenijim kutijama (Epic5 je trosistemska kutija koja radi na 4 Ohm-a, ranga cene 1k Eura) tako da verujem da bi se i on jos bolje snasao sa nekim manje zahtevnim partnerom. Kako radi sa Epic5 mozes dodatno da pogledas na predhodnoj strani jer je Mrmot dosta opsirno o tome pisao.

Pozdrav!

:listen

Exposure je to i moje iskustvo je da im nikada ne fali snage i da uvek pristojno teraju kutije koje rade i na 4 ohma. Iako najmanji Exposure, 1010 se sa Epic 5 odlicno snasao ne trepnuvsi.

Mozda Motive 2 kao tradicionalni Expo match, ili jos neki malo manji floorstander bi takodje mogli da budu interesantni.

Poslednji put kada sam bio u AV i zatekao ova dva noviteta smo iskljucivo slusali FLAC ove sa laptopa i veliku ulogu je tu odigrao Young DAC, ali to samo potvrdjuje da su i pojacalo i kutije pogodne za eksperimente i kao osnovni setup za DAC clasheve poput Perinih451. :wave2

Ipak bi trebalo jos malo da se saceka da se sprave opuste jer su jos uvek "ispod cekica" :order

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Pojacalo je odlicno, ja licno sam veoma zadovoljan nasao sam resenje (za sebe ) za zvuk koji se meni dopada. Iskreno dvoumio sam se izmedju nekih pojacala drugih firmi, ali me je Exposure definitivno kupio. Ostaje da zamenim zvucnike, trenutno slusam na B&W 685 i polako krecemo u potragu za pravim. Mislim da Expo nece duuugo odavde. Jednostavno... mislim da je pojacalo odlicno uradjeno ( ovo koje je trenutno kod mene je zahvaljujuci @paja 959 ) . Ako neko ima predlog koji bi B&W mogli da izvuku sto kvalitetniji zvuk iz ovog pojacala, svaki savet i sugestija je dobrodosla. Moze i neka druga kombinacija osim B&W.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...