Jump to content


EXPOSURE


ozzy

Recommended Posts

:thumbsup2

Å teta Å¡to ne mogu obe kartice da se "ture" istovremeno.Ja sam poÄeo da se navikavam da neku ploÄu sluÅ¡am na MM AudioTechnica-i a neku na MC Ortofon-u.Zamenim glave i podesim VTF brzinom svetlosti pa se igram.DoduÅ¡e, fakat je da takvom zabavom prikrivam Äinjenicu da sam nezadovoljan obema glavama, al', Å¡ta je - tu je.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup2

Å teta Å¡to ne mogu obe kartice da se "ture" istovremeno.Ja sam poÄeo da se navikavam da neku ploÄu sluÅ¡am na MM AudioTechnica-i a neku na MC Ortofon-u.Zamenim glave i podesim VTF brzinom svetlosti pa se igram.DoduÅ¡e, fakat je da takvom zabavom prikrivam Äinjenicu da sam nezadovoljan obema glavama, al', Å¡ta je - tu je.

Uopste ne smatram tu zelju da se ima MM i MC glava nekom nenormalnom situacijom..sve to ima svoje cari.Nazalost u ovoj opciji sa Expo preostaje menjanje phono boardova sa kojim sam i sam bio svestan kad sam ulazio u ovaj projekat :D ..nije neka velika mudrost promena,neretko u separatnim phono sekcijama,iako je pod jednim kucistem i MM i MC,treba otvarati sprave za prebacivanje koji rezim ce se koristiti sa prebacivanjem/uklanjanjem jumpera..naravno najelegatnije je kad je sve to izvodljivo negde spolja uz prebacivanje mikroprekidaca,al sta je tu je,tante za kukuriku,neke takve separatne,komformisticke spravice nisu bas donele ocekivane rezultate prosle godine u MM opciji s moje strane,MM kartica je dobro odradila posao,cak bolje no neke sa "teoretske strane" na pobedu predisponirane "kutije/kutijice".. :P

Nadam se da i MC kartica ide tom skolicom kao i MM..ce da se i cuje,nadam se vec za koji dan... :D

Edit:sve to spakovano ima verovatno u Exposure Dual Regulated Phono Pre-Amplifier XXVI,barem,suve tehnikalije su iste B)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pitanje za korisnike:

da li pojaÄalo Exposure 2010 radi u rasponu od 4-16 oma.

s obzirom da su moji zvuÄnici na 4 i 6 oma, a specifikacije za Exposure su na 8 oma, dilema se javlja :)

Pa, rekao bih da radi. Ako se ne varam, nominalna impendanca Quad 22L zvucnika je 6 ohma, a Ozzy je veoma uspesno ganjao te zvucnike Exposure 2010 pojacalom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Posle skoro dva meseca slusanja, kakvi su utisci i koje su razlike u odnosu na Exposure DMF kablove?

nisam ja to uzeo,nasao oglas ovde i samo sam stavio slike od tog kabla da sve bude na gomili posto tu opciju niko nije spominjao :xmas ...BTW taj DMF mi nije prirastao srcu nekako,stari "sivi" bih radije koristio za neku "meru" naspram cega bih uporedjivao eventualno neki drugi kabl uz Expo....

:beer

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zahvaljujući neverovatnoj ljubaznosti drugara i njegovom cimanju oko transporta iz Engleske došao sam do 2010 (prva serija) koji mi sada otkriva neke nove-stare albume.

Za interkonket imam veliki izbor kod kuće – Evidence, Mogami,...

Kako je sada predamnom odabir zvuÄnickih kablova, ovo je mesto gde se sigurno najviše zna o tome.

Shvatio sam da treba da tražim low capacitance/high inductance kabl, tipa Exposure, Naim, Talk Talk, DNM Reson, nego ne znam koje su to vrednosti koje treba da tražim.

U jednoj od specifikacija za neke kablove video sam sledeće:

· Capac. cond. /cond. per 1 m: 136 pF

· Cond. resistance per 1 km: < 7,5 Ohm

· Insulat. resistance per 1 km: > 5 MOhm

Da li su to ove karakteristike koje gledam i u kojim granicama?

Isto tako, pojavio se u prodaji i Tara Labs kabl, da li bi on mogao da bude odgovarajući za Exposure?

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujući neverovatnoj ljubaznosti drugara i njegovom cimanju oko transporta iz Engleske došao sam do 2010 (prva serija) koji mi sada otkriva neke nove-stare albume.

Za interkonket imam veliki izbor kod kuće – Evidence, Mogami,...

Kako je sada predamnom odabir zvuÄnickih kablova, ovo je mesto gde se sigurno najviše zna o tome.

Shvatio sam da treba da tražim low capacitance/high inductance kabl, tipa Exposure, Naim, Talk Talk, DNM Reson, nego ne znam koje su to vrednosti koje treba da tražim.

U jednoj od specifikacija za neke kablove video sam sledeće:

· Capac. cond. /cond. per 1 m: 136 pF

· Cond. resistance per 1 km: < 7,5 Ohm

· Insulat. resistance per 1 km: > 5 MOhm

Da li su to ove karakteristike koje gledam i u kojim granicama?

Isto tako, pojavio se u prodaji i Tara Labs kabl, da li bi on mogao da bude odgovarajući za Exposure?

Koje zvucnike imas? Probaj Chord Odyssey 2, ja ga koristim za LF a Za HF Chord Rumour2 u biamping vezi. :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dva pitanja za korisnike:

Na 2010 imam, u trenucima kada nije puÅ¡tena muzika, slabo krckanje u zvuÄnicima (u stvari, tada ga Äujem). Opet, na selektoru ulaza, na poziciji CD plejera Äuje se krckanje kada prebacujem sa ulaza na ulaz. Ali samo na poziciji CD plejera. A ovo je, koliko sam primetio, veoma Äest problem kod 2010. Da li su ove dve stvari povezane ili se radi o drugaÄijim uzrocima?

I juÄe sam primetio da mi je pojaÄalo dva puta prebacilo selektor ulaza u toku rada, sa plejera na tejp. Posumnjao sam na zaprljani ili neispravni daljinski koji je stajao pored pojaÄala, pa sa izvadio baterije da vidim da li će opet. Da li ima neki poznati razlog ovakvog ponaÅ¡anja?

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice samoprebacivanja selektora s polozaja na polozaj, meni se to desava kada koristim neki drugi daljinski, recimo za televizor.Jednostavno Expo reaguje i na njega.

Krckanje bi moglo da se desava usled prasnjavih kontakata. Desava se i meni to, ali i da se jednostavno LEDovi (na volume i selektoru) na integralcu upale neko vreme posle ukljucivanja koje moze da bude i do pola minuta. Reaguje na lagano lupkanje prstom. Nisam jos istrazivao sta bi moglo da bude.

Link to comment
Share on other sites

Dva pitanja za korisnike:

Na 2010 imam, u trenucima kada nije puÅ¡tena muzika, slabo krckanje u zvuÄnicima (u stvari, tada ga Äujem). Opet, na selektoru ulaza, na poziciji CD plejera Äuje se krckanje kada prebacujem sa ulaza na ulaz. Ali samo na poziciji CD plejera. A ovo je, koliko sam primetio, veoma Äest problem kod 2010. Da li su ove dve stvari povezane ili se radi o drugaÄijim uzrocima?

I juÄe sam primetio da mi je pojaÄalo dva puta prebacilo selektor ulaza u toku rada, sa plejera na tejp. Posumnjao sam na zaprljani ili neispravni daljinski koji je stajao pored pojaÄala, pa sa izvadio baterije da vidim da li će opet. Da li ima neki poznati razlog ovakvog ponaÅ¡anja?

Prebacivanje ulaza je relativno Äesta stvar, ukoliko u tom trenutku barataÅ¡ nekim drugim daljincem. DogaÄ‘alo se sa svim Expo ureÄ‘ajima koje sam imao, a Äesto i sa drugim. Å¡to se krckanja tiÄe - problem može da bude ako ti je na pojaÄalo povezan PC ili neki ureÄ‘aj koji je vezan na kablovski coax. Druga mogućnost su prljavi kontakti. PojaÄalo si pretpostavljam kupio polovno - ipak je reÄ o 10 godina starom ureÄ‘aju.

Link to comment
Share on other sites

U oba sluÄaja kada je prebaÄen ulaz sa plejera na tejp daljinski je stajao pored pojaÄala, bez da je diran. I nijedan daljinski nije korišćen.

Krckanje na selektoru ulaza ne može biti uzrok povremenom pucketanju u zvuÄnicima kad nema ni prebacivanja selektora ni puÅ¡tanja muzike?

Nije povezan PC, vezan je samo plejer i na aux ulaz vezan je B&O risiver koji služi kao tjuner.

Da, staro je 10 dina.

Proveriću kontakte, koja je preporuka za metod Äišćenja ulaza?

I da li je njegov selektor ulaza takav da se može Äistiti iznutra, npr. WD 60 ili sliÄno po preporuci?

@mrmot:

LEDovi na svim selektorima istovremeno svetle?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...