sondek

LINN & NAIM republika

Recommended Posts

3 minuta ranije, Delija said:

Premali i preslabi su to zvucnici za tolika rastojanja.

Slažem se da bi trebalo da budu snažniji... probao sam da umesto njih postavim veće Majik 140, koji takođe nisu dovoljno jaki, ali su jači, međutim ženi se nikako ne dopadaju... jbg :( 

probao sam sub da postavim na pod, u ugao iza stalka levog zvučnika, po meni se super uglopio, ali nisam stigao ni do merenja u Dirac-u... morao sam da ga vratim u policu :rolleyes:

probao sam sub da postavim na pod, u ugao iza stalka levog zvučnika, po meni se super uglopio, ali nisam stigao ni do merenja u Dirac-u... morao sam da ga vratim u policu

Vi ste još i dobro prošli.

Ja bih bio kažnjen i za takvu pomisao.

papučar sam, ne dičim se time... ali i ne poričem... :D

"fleksibilan" je možda manje jaka reč, ali sa sličnim značenjem u ovom slučaju... :D

17 minutes ago, NL. said:

papučar sam, ne dičim se time... ali i ne poričem... :D

"fleksibilan" je možda manje jaka reč, ali sa sličnim značenjem u ovom slučaju... :D

Show must go one!! 

Sve je to okej, bitno da ste posveceni hobiju, a vidi se da jeste.... 

Јеси ли погледао мој предлог у теми шта се гледа?

Обавезно штиво...

dala ti zena da potrosis tolike pare na uredjaje a ne da ti da ih slusas kako treba....zajebano rodjaci.

mada s obzirom da je linn i naim sistem bar imas opravdanje zasto lose zvuci :ruganje

samo sektas moze da stavi u policu gramofon i woofer.

iznajmi "svalerski stan" u kome ces da.....slusas muziku tajno.

15 sati ranije, patason said:

dala ti zena da potrosis tolike pare na uredjaje a ne da ti da ih slusas kako treba....zajebano rodjaci.

mada s obzirom da je linn i naim sistem bar imas opravdanje zasto lose zvuci :ruganje

samo sektas moze da stavi u policu gramofon i woofer.

iznajmi "svalerski stan" u kome ces da.....slusas muziku tajno.

Zanimljiv predlog... :D

Koliko ja znam u planu je zidna konzola,ili vec porucena ako sam razumeo Project-ova jer Target nece da posalje,slicne su,poslao mi vec Nikola kako izgleda i.to je bila preporuka dilera.Bez toga zaista nema slusanja.Ako je woofer u upotrebi samo za 5.1,moze ovako privremeno,neizdrž je cudo.Tom wooferu nije tamo dobro ni za filmove.

Enivej za bilo koji gramofon treba dobra i nivelisana podloga.Obavezno je proveriti sa libelom,zidne konzole isto moraju imati mogucnost nivelacije,ali i cvrst zid.Ako je zid los bolje podna.Turbomaximus-ova polica je odlicna,a za LP12 odlican je Sound Organisation(stalak ili konzola), Mana, Target(koristio sam godinama).U ovakvim neizdrž situacijama isece se komad viseslojne iverice ili blazujke od 4cm,napravi ispod nivelacija spajkovima,mermerna ili granitna ploca...snalaze se ljudi na raznorazne nacine.Mnogi cak hvale Ikea lack i video sam skoro citavu policu za sistem koju je.neko izdiyerisao seckajuci noge od Ikea lack i ubacujucibpo par spajkova medju nivoima.Meni nikad nije ulivao poverenje Ikea lack.

52 minuta ranije, NL. said:

Zanimljiv predlog... :D

Изнајмиш гарнисеру у истој згради и онда мало мало кажеш жени да мораш до продавнице. Има сит музике да јој се наслушаш. :D

I onda te žena zaprati malo,  i ostaneš u garniseri da slušaš muziku, večno 
Vlajo druže, nije valjda da te žena prati kad kreneš po leb?!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

1 minut ranije, ab said:

:)

Дакле, за сада имамо папучаре и преплашене мужеве.

Preplašeni muž papučar :P

juče sam na Audioberzi slučajno kupio ovo malo gramofonski pretpojačalo, za malo novca, pristojno je očuvano. U njega sam uključio LP12, a zatim diretkno u Arcam, dok ne rešim konačno šta ću da radim. Btw ovo malo čudo radi super sa Arcamom, zadovoljan sam! 

Linn Majik DSM sam vrati u stari setup, sa Majik 140 i Majik 2100... rade odlično u garniseri... :D  

IMG-0876.thumb.JPG.bb3fa7f125cbb9f8422dab23126e7dfa.JPG