Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

16 minuta ranije, sondek said:

Posto iz tedicapa na 4 pinu imas izlaz i on se prikljucuje na amp onda treba 4 to 5 snaic.4 to 4 snaic sluzi kad se radi napajanje predpojacala i u tom slucaju teddy se prikljucuje na snagas.

Zar Tc ne napaja samo preamp ,u ovom slucaju preamp u Nait XS2 .Istu radnju radi kao Flatcap u Nait XS2 ,napaja preamp a ne snagas 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da napaja samo preamp.ali iz njega ide signal u snagas sa 4 to 4 snaicom.

Petopolnim snaicom imas 2 voda po 24v napajanja,a sa  dva ide sinal do hicapa i on se  posle sa 4 polnog izlaza salje ili u snagas sa 4to4 ili ako je izvor zvuka onda se  koristi 4 to5 do pojacala(ili predpojacala)

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi. Ipak, moram da priznam da nisam i dalje potpuno siguran,  i dalje sam zbunjen. Sad na kraju Sondek dodaje kabl 4 pina na 5 pina (180°), sto me dodatno zbunilo. Zar ne bi zadrzavao moj interkonect 5 pina na 5 pina, 180° na spoju XS2 i CD5 bez obzira da li koristim TC ili ne?

Ovaj put cu da se potrudim i da navedem nazive izlaza i njihove slike, za svaku kompponentu, kako bi svi bili sigurni da pricamo o istom.

NAIM XS2: Power amp in (4 pina), pre-amp out (5 pina), aux in&pwr (5 pina)
NAIM CD5: AUX PS INPUT (5 pina), LINK(4 pina)
TeddyCap (TC): jack1 (4 pina), jack2 (5 pina)
i ja vec imam, greskom kupljen :), SNAIC 5 (5 pina, 240°) i uz TC cu dobiti isti takav SNAIC 5 koliko vidim

Koji ulaz/izlaz od gornjih treba spojiti za sledece dve kombinaije i kojim kablovima:

1. kombinacija TC - XS2:

2. kombinacija TC - CD5:

npr. znam da je vrv pogresno ali da navedem primer kako da odgovorite kako bi svima bilo jasno:
1. TC - XS2: Power amp in (4 pina) na jack1 (4 pina), kabl 4*4, i pre-amp out (5 pina) na jack2 (5 pina), kabl snaic 5 (240°)

Znam da vrv smaram, ali stvarno mi nije jasno a mislim da bi i drugim kolegama mogli pomoci sa ovim primerom povezivanja ... dodao sam i slike da budemo potpuno svi na istom ...

Hvala unapred!

P.S. Hvala Sondek na preporuci nailazio sam i na flashback kablove dok sam istrazivao. Ja sam gore pomenutom greskom uzeo Gotham Snaic 5, a citao sam na vise mesta da ljudi vise hvale gotham od flashback, pa se zato odlucih za njih. Da li si ti probao i Gotham ili si uporedjivao samo flashback sa naim kablovima. Ako nisi rad sam da ti posaljem svoj gotham snaic 5 na probu i usporedbu.

 

CD5.jpg

Teddy Cap.jpg

XS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gotham porede sa jeftinijim Flashback performance,to je tzv hevi djuti varijanta.Taj kabl sam probao i nije bogzna sta,radi losije od naimovog.Flashback premiere je taj koji je odlican.Skuplji je od performance,ali opet 2-3puta jeftiniji od naim.Ja ga imam u vise verzija,4 na 5,4na rca i 4 na.XLR.Pravi sve lik po zeljama i u duginim bojama da.ih lakse razlikujes...imam zuti,crni,crveni i neki rozikasti,a Teddijev je beo...posle me kablomani prozivaju da imam nesto protiv zica.Isprobao sam i Vdh,audiquest,linn dve fele...jedino nisam od domaćih lokalnih dobrica koji ti zapakuju 2000din zice,van svih elektro standarda u 300evra kabla.

Sto se tice nastavka koriscenja standardnog naim interconekta probaj.Ja nemam tu opciju,a secam se da naim protiv neke zdrave logike preporucivao da se kod napajanja preampa koristi signal iz hicapa. Ako radi onda tako nastavi.Znam da je pravljen tzv Y kabl da se taj cirkus setanja signala izbegne.Tako da ako radi i ja bih to ostavio sa dosadasnim.Pitaj naim mailom najbolje,da ne bacas pare.

Moje neko misljenje je da bih taj split(dual napajanje) regulacije ipak radije koristio za preamp.Imam 4 voda po 24v u svom,poseban vod za osvetljenje pot i digitalni deo i dupli vod za fono sekciju...dakle 7 napajanja :rolleyes: .Inace postoji i modifikacija na PFM mog preampa da dobije sve vodove koje nudi supercap,sa jos nekoliko razdvojenih vodova dakle kao kod 52.To sve jako utice na zvuk preampa.

I kako onda covek da ne odlepi od svega toga i lepo to stavi na oglas.Mslm samo na malenom prefix vec teddy napravi cudo od promene u zvuku u odnosu na hicap,u strahu sam da probam od Nikole DR.Odlepe ljudi napolju totalno pa kupuju i supercap za njega,pa za aktivnu skretnicu...

Mslm I need a break,idem na nesto totalno pojednostavljeno,a od naima trazim staru bolt down 160 i izlazim iz kockarnice...30g je braćo mila...mnogo.

Link to comment
Share on other sites

Za napajanje preamp dela kod tebe mi je sve logicno.5-5 snaicom se napaja i salje signal u teddy,a onda sa 4-4 vrati u snagas.

Sve u svemu,probas i jedno i drugo pa vidis gde ti je bolje.

Ako te sve to ne zulja jako,ja cu u jednom momentu prodavati DTC i tada sve mozes da napajas jednom kutijicom.Mene je kostao 500eur sa shippingom i to ce mu biti cena.Ako ti se zuri onda probaj da ga lovis preko pfm i hifishark.Ja sam moj ukebao iz norveske...nema tu puno sta da crkava i za razliku od naim teddi ne zahteva skup servis i recap.

Link to comment
Share on other sites

Super.

da konacno zakljucim, za sve koji budu citali, mozda ce nekome jos koristiti.

Spajanje Teddy Pardo TeddyCap napajanja sa NAIM uredjajima:

1. TeddyCap i Naim Cd5:
potrebna jedna konekcija, iz TeddyCap jack sa 5 pina na Naim CD 5 Aux PS Input (5 pina). Koristi se Snaic 5 (5 pina 240°)

2. TeddyCap i Naim Nait XS2:
potrebne dve konekcije,
iz Nait XS2 pre-amp out (5 pina) na TeddyCap jack sa 5 pina, kabl Snaic 5 (5 pina 240°, na oba kraja)
iz TeddyCap jack sa 4 pina na Nait XS2 power amp in (4 pina), kabl (4 pina 216°, na oba kraja)

Hvala svima na pomoci, javlam rezultate kad se bude probalo ...

 

Link to comment
Share on other sites

 Ja samo da ti napomenem:

 Za malo vece pare nego TeddyCap mozes da uzmes FlatCap - koji ima dva napajanja. Dodatna prednost je sto imas zajednicki "ground" za analognu sekciju CD-a i preamp. U toj kombinaciji trafo iz CD-a napaja digitaliju, FlatCap napaja analogni deo CD-a i Pre-Amp, a trafo u pojacalu samo izlazni deo.

 Imam skoro isti setup: CD 5X i Nait XS. :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nkrgovic said:

 Ja samo da ti napomenem:

 Za malo vece pare nego TeddyCap mozes da uzmes FlatCap - koji ima dva napajanja. Dodatna prednost je sto imas zajednicki "ground" za analognu sekciju CD-a i preamp. U toj kombinaciji trafo iz CD-a napaja digitaliju, FlatCap napaja analogni deo CD-a i Pre-Amp, a trafo u pojacalu samo izlazni deo.

 Imam skoro isti setup: CD 5X i Nait XS. :)

...a ako se dobro sećam - imaš i Flatcap, koji napaja gornja dva uređaja :D

Link to comment
Share on other sites

Hvala nkrg,

na koji flatcap tacno mislis Flatcap, Flatcap 2, Flatcap 2x, Flatcap xs ...? :) Pa posle kazi da ga nisu iskomplikovali ...

I to je opcija, samo me zabrinjava sto ti vrv mislis na neki stariji model koji bi mozda trebao da se osvezi ...

Inace na moj setup su nakaceni Auris Poison 3, u stvarno sam prezadovoljan sa zvukom. Kod tebe ?
PSU trazim da bi izvukao maksimum iz trenutnog sistema i kako bi setup dugo logorovao kod mene.

 

Link to comment
Share on other sites

Ozbiljan amp treba za te "Otrove".4ohm ohm i 86 su neke naimove omiljene brojke iz proslosti,ali nisu bas brojke za sve ampove.Linn zvucnici su 90% 4 ohmski sa tom osetljivosti, realno ona cesto bude i manja od te u specifikacijama,takav je i naimov sbl.Sve u svemu "otrovima" gde je impedansa problematicna,a efikasnost niska i pritom ne treba neka ogromna snaga naim je odlican protivotrov.Zato je cesta preporuka za Esl. Slusao sam auris zvucnike i u oba navrata mi se to svidelo zapravo zbir njihovih komponenata. ...e sad jedino sto postoji "Pandorina kutija" zvana Lampe.Njihovi ampovi imaju moderan zvuk lampi i svideo mi se.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, brale said:

Super.

da konacno zakljucim, za sve koji budu citali, mozda ce nekome jos koristiti.

Spajanje Teddy Pardo TeddyCap napajanja sa NAIM uredjajima:

1. TeddyCap i Naim Cd5:
potrebna jedna konekcija, iz TeddyCap jack sa 5 pina na Naim CD 5 Aux PS Input (5 pina). Koristi se Snaic 5 (5 pina 240°)

2. TeddyCap i Naim Nait XS2:
potrebne dve konekcije,
iz Nait XS2 pre-amp out (5 pina) na TeddyCap jack sa 5 pina, kabl Snaic 5 (5 pina 240°, na oba kraja)
iz TeddyCap jack sa 4 pina na Nait XS2 power amp in (4 pina), kabl (4 pina 216°, na oba kraja)

Hvala svima na pomoci, javlam rezultate kad se bude probalo ...

 

+1:thumbsup2

Samo obrati paznju na ono zadebljanje na kabelu da bude onako kako sam ti napisao 

PS 

Uvek isljuci iz struje kad povezujes kablove

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Ozbiljan amp treba za te "Otrove".

Ma da, zbog toga sto nije mogao da prismrdi Poison 3, ode mi upgrejdovani Dayens ecstasy II da svira u Leskovac, posle višegodišnjeg druženja.

Srećom postoji NAIM protivotrov. Dobro sam ja to odlučio da probam sa NAIMom, doduše nećete vrv na supruginu sugestiju i sada imam bas dobru sinergiju :) Inače, supruga mi, je pravi i zadrti republikanac :)

Da podelim iskustvo, jos jednom sam se licno uverio da su brojke na papiru jedno a u praksi može da bude sasvim drugo. Bez usiju nigde ne polazite niti odlucujte, pogotovo kad su vece pare u pitanju.

Dayens Ecstasy II (70W na 8 ohm i 90W na 4 ohm) i Nait Xs (70W na ohm i 100W na 4 ohm), na papiru imaju skoro identicne specifikacije, ali ecstasy II 40% teže gura Poison 3. Sad mi sa Naimom pot ne ide preko 11 h u sobi od 26 kvadrata, dok sa Ecstasy je retko isao ispod 12h, pogotovo kad se slusala vrteška.
Inace u medjuvremenu je i proban Korato KTA100 (100W na 8 ohm i 200W na 4 ohm) i to je vise bilo impotentije, cak i u odnosu na Dayense.

Link to comment
Share on other sites

Lako je poterati kutije sa 91db i stabilnih 8ohm.Da ne pominjem firmu zbog nezgodnih konotacija ali odemo na jedno mesto da cujemo ozbiljan i vrlo zahtevan ESL i ponesemo jedan amp vrlo skup 7-8000 u UK.Zavrsio amp na 3h popodne,zvuk tih,mlitav... snaga 180w,20kg gvozdja ali unutra trafo kao u naimovom ampu od 70W...sve je to super ali kad je video zvucnik ozbiljan i zahtevan uvatila prpa.

Link to comment
Share on other sites

A Aurisi na oko male mace, lako mogu da prevare, probao sam na njima i Auris lampaša Fortino 6550 od 50W. I on se mučio, doduše ne toliko koliko Dayens i Korato.

Al zato Naim se ne da odflertovati i prevariti, XS ih gura bez problema :)

U nedelju cu imati seansu sa drugarima na mojim starim Martin Loganima koje zbog Aurisa prodajem, Aurisima i NAIM ergeli (donece drugari i flatcap XS) pa se javljam sa zaključcima ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...