Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Nema tu recompiliranja - samo kopiranje 1:1. Ako treba nesto da se menja onda se slazem - onda je bolje ne upustati se u to. Nije nemoguce ali je mucno ...

"

edit: Ahm, da, dobro možemo iz već popravljenog Naim-a da izvučemo kod iz EPROM-a i prekopiramo u drugi gde smo sami zamenuli displej. Čak, Naim šalje serviserima novi EPROM kod, koji onda može da se ubacuje u više uređaja. To je poenta koju propuštam, jel? :P

"

Ja sam shvatio da je upravo to ideja ...

Link to comment
Share on other sites

Wow... jako fina cena ako je zvucnik potpuno ispravan.Kostalo je to dosta svojevremeno,ako se dobro seca 4-5000dm .Odlican zvuk imaju,imao ih je kolega Baal.Treba dobar amp za njih poput lk280 koji se opet moze naci jeftino.Naravno i neki old skul naim dolazi u obzir. ...4 ohmske su pa hoce malo da podgreju amp.Mogu da rade i aktivno kao i svaki Linn.Tako sam ih slusao,brutalan je zvuk bio! Mogu dosta blizu zida za dobar i precizan bass i stednju zivotnog prostora.Sve u svemu do 1000e da se formira lep sistem koji je nekad mnogo kostao.

Naravno kao i svaki polovan zvucnik treba dobro ispregledati vesanja,zvucne jedinice i sl.Prodavca naravno NE poznajem,pa nije preporuka prema njemu vec zvucnicima.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Linn-Kaber-79453039-oglas.htm?filter_id=443600

Link to comment
Share on other sites

On 6.7.2019. at 19:41, sondek said:

Wow... jako fina cena ako je zvucnik potpuno ispravan.Kostalo je to dosta svojevremeno,ako se dobro seca 4-5000dm .Odlican zvuk imaju,imao ih je kolega Baal.Treba dobar amp za njih poput lk280 koji se opet moze naci jeftino.Naravno i neki old skul naim dolazi u obzir. ...4 ohmske su pa hoce malo da podgreju amp.Mogu da rade i aktivno kao i svaki Linn.Tako sam ih slusao,brutalan je zvuk bio! Mogu dosta blizu zida za dobar i precizan bass i stednju zivotnog prostora.Sve u svemu do 1000e da se formira lep sistem koji je nekad mnogo kostao.

Naravno kao i svaki polovan zvucnik treba dobro ispregledati vesanja,zvucne jedinice i sl.Prodavca naravno NE poznajem,pa nije preporuka prema njemu vec zvucnicima.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Linn-Kaber-79453039-oglas.htm?filter_id=443600

Hm! Zaista dobro izgledaju. Kada su ti zvučnici bili aktuelni? Koliko ovo može biti staro?

Link to comment
Share on other sites

Da razjasnim sve oko famoznog Naim displeja. Ja sam taj ko je zamenio Miroslavu displej na Uniti uredjaju, to je bio cetvrti displej koji sam menjao za dva meseca. Od Naima stize displej koji je namontiran na plocu sa komandama koja je u ovom slucaju apsolutno neadekvatna. Plejer tu ne moze nista, . Naim je jako spor u isporuci rezervnih delova, to sa sigurnoscu tvrdim. Od momenta kad preuzmem displej, treba mi oko sat vremena da obavim zamenu. Problem je sto umesto H1 serije Naim isporucuje H4 seriju displeja kod koga je slika okrenuta za 180 stepeni i slova skroluju s desna na levo. Kada sam prvi put dobio displej za Super Uniti, Naim uz displej nije poslao nikakvo objasnjenje. Naknadnom prepiskom smo saznali da nam treba Olimex interfejs sa posebnim kablom za programiranje Naim uredjaja i dodatno je placen oko 50 Eura.. Tek onda sam mogao da pristupim promeni softvera i dobio mogucnost da okrenem ispis na ekranu u pravilan smer. To je cela istina. Imam sav softver za Naim uredjaje, mogu sve da radim u tom smislu. Inace, firma koja proizvodi displej je sa Taiwana i cena kod njih iznosi 32 Eura. Zasto Naim naplacuje 300+ Eura displej sa neodgovarajucom plocom, pitanje je za proizvodjaca. Koliko muke ima uvoznik oko nabavke rezervnih delova, ne bih hteo da iznosim, niti da ih pravdam, nije mi to posao. To je sve u vezi displeja.

P.S. Da savladam programing iz sturog Naim objasnjenja trebalo ni je preko tri sata, sta reci...Sada mi treba deset minuta ali to je cena...

Link to comment
Share on other sites

Malo mi je nejasno zbog čega se ne menja samo displej, zašto moraju cele te dve ploče?!?

Ili bar samo ova gornja sa displejom...

48137852828_cbed303c34_o.jpg

Takođe, mislim da bi dimovanje višestruko produžilo radni vek displeja. OLED ne voli da se prži, a ovako fabrički podešen, noću osvetljava celu sobu.

Može li se dimovanje "doprogramirati"? :P

Link to comment
Share on other sites

Pa kako bi onda odrali korisniku kozu s leđa ???

Bila nekad dobra firma.Uređaji kao tenk pravljeni,za 30g sam imao bar 15-16 nisam brojao,starih i preko 30g.Nikad nijedan kvar.Verujem da će uskoro sve to da isprogramiraju da crkava bar jednom godisnje.Renault filozofija.

Okreće se J.V. u grobu. R.I.P.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

https://www.ebay.co.uk/itm/Naim-CDX2-mk2-CD-Player/193156313162?_mwBanner=1&ul_ref=https%3A%2F%2Frover.ebay.com%2Frover%2F0%2F0%2F0%3Fmpre%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F193156313162%26rvr_id%3D0%26rvr_ts%3Dcb317bc616d0aa662cd4f8cffff6a881&ul_noapp=true&pageci=c8f5f482-3687-4b39-8104-a941d16f3453#vi__app-cvip-panel

 

Drage kolege, dok sam se ja predomišljao, ovu igračku su prodali. Otišla je bukvalno za manje od jednog dana... :(

Bez obzira na to, zanima me vaše mišljenje o CDX2 mk2 modelu, da li uopšte vredi da tako nešto nabavim? Koji od Naim cd playera spada u višu klasu, da ne kažem u hi end? Da li sama činjenica da se više ni jedan od tih playera iz više klase ne proizvodi, već samo bazni model CD5si, znači sa treba da se okanem toga i kupim novi CD5si?

Da li neki ima iskustva sa Roksan Caspian CD playerom? Znam da on nije hi end, ali mi deluje intrigantno i svuda po netu ga hvale.

Koji hi end CD player bih mogao sada da kupim i da završim priču za duži period? Lično bih voleo neki Naim CDX2mk2 ili CD555, ali je veliki rizik, mislim, da tako nešto kupujem polovno preko neta...

Da li je neko slušao Metronome Le player, ili Moon 260D ? Slušao sam oba u Vox trade-u pre godinu dana recimo i zvučali su mi jako dobro, naročito Metronome... ali mu je cena bila dosta visoka. 

Molim vas predložite mi neko rešenje? :roll:Postoji li neka druga “retka zverka” vredna pažnje?

Pozdrav svima! :cheers

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Ja znam da je razlika za CD 5X sa i bez FlatCap-a cujna. :) Generalno, sva analogna elektronika "voli" dobro napajanje sa sto manje suma.

 Razlika izmeju XP5, XPS i 555PS je u kvalitetu filtracije, sto skuplji to i bolje napajanje. Vise regulatora, bolje odvajanje (Burndy vuce nekoliko odvojenih linija napajanja, za razlicite delove plejera) i samim tim dobijas bolji zvuk. Sad, najbolje je, skoro sigurno, sa 555PS DR, ali to ima smisla ako ga uzimas kao pripremu za CD 555 ili NDS / ND555.... :)

 Baci pogled i na Teddy Pardo napajanja, imas njegov XPS za dobre novce nov, ako gledas stariji XPS (ima ih) Teddy ti je, verovatno, jevtiniji nego polovan XPS + zamena kondenzatora (tzv. Re-Cap).

 Generalno, tesko je davati savete za nesto sto nisi cuo, ja pricam na osnovu mog iskustva sa CD 5X....

 BTW, sta si uradio za gramofon?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...