Jump to content


Hermetizovanje kutija


SlušačOmota291

Recommended Posts

Imam jednu "sitnicu" da obavim na temu kompresionih kutija koje bi da doteram, primetio sam da na mestima oko terminala (kod skretnice) malo "duvucka" iz kutije, hoće i da zvecka, dakle nije zatvoreno. Sa čim bi mogao da zalijem i popunim kutije? Čujem da je silikon opasan da nagriza lepak i svašta nešto pa me zanima taj deo samogradnje...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na kompresionim kutijama treba da postoji neki minimalni prolaz vazduha za izjednačenje pritiska sa obe strane membrane kako bi ona bez signala uvek bila u neutralnom položaju. Ne treba mnogo da duva naravno jer se remeti princip rada. Ne treba svuda okolo puno da duva ni kod bassreflex i TL kutija, samo na otvor/tunel. Znači kad gurneš membranu unutra i zadržiš je malo u tom položaju, treba polako da se vrati u neutralni položaj, a ne da se odmah vrati kao opruga. Ja koristim onu tanku braon samolepljivu traku za dihtovanje starih drvenih prozora. Zalepi se na kutiji a mali luft se ostavi na spoju trake, sasvim dovoljno. Ne savetujem živu gumu, Bluetack, silikone i lepkove bilo koje vrste jer se teško skidaju drajveri i terminali ako nekad zatreba.

Problem sa grejanjem može nastati uglavnom kod većih snaga i manjih kutija. Bas drajver se hladi vazduhom i greje unutrašnjost kutije. Kako je iskorišćenje tipičnog zvučnika dosta ispod 1%,barem 99% onoga što dovodiš zvučniku se pretvara u toplotu umutar kutije. Zbog toga se greje vazduh koji povećava zapreminu i pritisak unutar kutije. Drvena kutija je dobar izolator i ne odvodi tu toplotu dovoljno brzo. Unutrašnji pritisak se mora izjednačiti sa spoljašnjim pritiskom, ali lagano.  Kod bassreflex/TL/horna se toplota brzo odvodi kroz otvor/tunel.

Link to comment
Share on other sites

Kompresioni kabinet ne treba da bude hermetički zatvoren. Za zaptivanje oko zvučničkih jedinica i ploče skretnice je jako dobra tečna zaptivka za motore iz tube. Koristi se za zaptivanje dekli i poklopaca, hemijski je neutralna i istiskuje se iz tube po obliku koji se zaptiva. Petnaest minuta posle izlivanja se radi montaža i stezanje na 90%, a posle sat vremena dotezanje. Lako se skida sa glatkih površina i ne lepi.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, Nixie said:

 Ja koristim onu tanku braon samolepljivu traku za dihtovanje starih drvenih prozora. Zalepi se na kutiji a mali luft se ostavi na spoju trake, sasvim dovoljno. Ne savetujem živu gumu, Bluetack, silikone i lepkove bilo koje vrste jer se teško skidaju drajveri i terminali ako nekad zatreba.

Зато и препоручих, одлична трака! Жива гума је превазиђен производ 👍

Link to comment
Share on other sites

Bitno je da se drajver ili taj terminal ne zalepe za kutiju. Onda je muka skiniti kad zatreba, a i korpa se može oštetiti ili kutija. A obično zatreba skidanje nekad. Marfijev zakon kaže da će ubrzo zatrebati.  Ako treba, može se iseći ta traka na pola. Recimo da ne izviri puno upušten drajver.

Može se iseći odgovarajući "dihtung" i od one sunđeraste podloge za laminat. To je polietilen, isto radi poso dobro. Ima i onih samolepljivih sunđerastih traka za prozore, ali one oće da se raspadnu vremenom, ova gumena je bolja.

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Nixie said:

Na kompresionim kutijama treba da postoji neki minimalni prolaz vazduha za izjednačenje pritiska sa obe strane membrane kako bi ona bez signala uvek bila u neutralnom položaju.

 Nema potrebe da namerno ostavljamo nekakve procepe ili otvore na kompresionim kutijama.

Ako se baš ne zainatimo da sve zaptijemo, minimalni prolaz vazduha će uvek postojati.

Sunđerasti dihtunzi između drajvera i kutija uvek malo propuštaju vazduh, itd, itd.

A competently built sealed enclosure should be airtight at all seams. Then there's mounting the drivers. Even though gaskets are used to seal the driver, there's still some leakage, from the driver. Be it foam surrounds, pole piece vent, or some leakage from the gaskets, the enclosure does breathe a bit. And that should be enough. Good enough sealing is what you should aim for, so that leakage is not excessive. If one aims for some leakage, imho, it will be too much.

Ja sa živom gumom nisam imao problema, čak mi dobro dampira vibracije skretnice (terminali su mi direktno na ploči skretnice i vire kroz otvor na kutiji). Oko tog otvora sam unutar kutija stavio prsten od žive gume i iznutra šrafovima pričvrstio skretnice. Nisam imao nikakvih problema da je kasnije ponovo skinem.

Kutije mi prolaze test sa pritiskanjem membrane drajvera i njenim polaganim vraćanjem.

U originalu su na AR-ovima skretnice bile zalepljene nekim super jakim lepkom, tako da je živa guma bila svakako napredak! :)

To na kutijama otprilike ovako izgleda (nisu moje slike, ja sam napravio nove skretnice):

1597442-7d9140bf-acoustic-research-ar90-

s-l1600.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, 空也 said:

 Nema potrebe da namerno ostavljamo nekakve procepe ili otvore na kompresionim kutijama.

Ako se baš ne zainatimo da sve zaptijemo, minimalni prolaz vazduha će uvek postojati.

Sunđerasti dihtunzi između drajvera i kutija uvek malo propuštaju vazduh, itd, itd.

A competently built sealed enclosure should be airtight at all seams. Then there's mounting the drivers. Even though gaskets are used to seal the driver, there's still some leakage, from the driver. Be it foam surrounds, pole piece vent, or some leakage from the gaskets, the enclosure does breathe a bit. And that should be enough. Good enough sealing is what you should aim for, so that leakage is not excessive. If one aims for some leakage, imho, it will be too much.

Ja sa živom gumom nisam imao problema, čak mi dobro dampira vibracije skretnice (terminali su mi direktno na ploči skretnice i vire kroz otvor na kutiji). Oko tog otvora sam unutar kutija stavio prsten od žive gume i iznutra šrafovima pričvrstio skretnice. Nisam imao nikakvih problema da je kasnije ponovo skinem.

Kutije mi prolaze test sa pritiskanjem membrane drajvera i njenim polaganim vraćanjem.

U originalu su na AR-ovima skretnice bile zalepljene nekim super jakim lepkom, tako da je živa guma bila svakako napredak! :)

To na kutijama otprilike ovako izgleda (nisu moje slike, ja sam napravio nove skretnice):

1597442-7d9140bf-acoustic-research-ar90-

s-l1600.jpg

 

U sunce ti tri prekidača...
Da to mi je isto bitno deo oko skretnica, tu mi svakako treba nešto iz gumaste, elastičnije priče da dampira taj deo.
Kad počnu da rokaju basevi kreće zujanje iz kutije tako da ima tu posla i sa gumama

 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Nixie said:

Ma to se lako proveri, već sam rekao. Malo samo treba, da se lagano vraća drajver. Evo sad sam proverio na srednjotoncima, tačno je tako kako opisah.

Da to sam primetio da se polako vraća, generalno u kompresiji zvučnik mnogo više radi, ali čuo sam da bas refleks više zagara

A što se tiče dampiranja i traka, znam da je davno ćaletu zveckao woofer, nov novcijat kompresioni sistem i onda zvao čoveka da mu namešta svašta...Treba kompresiju znati napraviti...

Link to comment
Share on other sites

Zvučnici optimalni za kompresione kutije, nisu optimalni za bassreflex. Ima jedna zona TS parametara gde može i jedno i drugo biti uspešno izvedeno. A to zveckanje, može biti do drajvera, do kutije, nekog ukrasa plastičnog, maske i koječega. Potrebno je isto znanje za izradu kompresije i bassreflex kutije, to su dva najčešća i najbolje obrađena slučaja, a malo veće znanje je potrebno za druge kompleksnije tipove kutija.

Link to comment
Share on other sites

On 12/8/2023 at 8:55 AM, Nixie said:

Na kompresionim kutijama treba da postoji neki minimalni prolaz vazduha za izjednačenje pritiska sa obe strane membrane kako bi ona bez signala uvek bila u neutralnom položaju.

Ne. Kompresiona kutija mora da budepotpuno zatvorena.

"nulti" polozaj membrane je onaj kada nema signala. I to se ne menja kada se zvucnik normalno, polako postavi u kabinet. Visak vazduha koji istisne fizicka zapremina zvucnika izadje u toku montaze i zvucnik je u nultom polozaju.

Pogresno ucite coveka...

On 12/8/2023 at 9:35 AM, Willi Studer said:

Kompresioni kabinet ne treba da bude hermetički zatvoren.

Kompresioni kabinet mora da bude sto bolje zatvoren. Ne sme da ima nikakve rupe nedolepljene, stranice, zazora oko drivera ili terminala.

Sve mora da bude hermeticki zatvoreno - zbog toga je i dobio naziv.

Svi eventualni otvori reaguju kao portovi i na odredjenim frekvencijama, stvara se haos itd. Onda je kabinet u nekom rezimu pokvarenog bas refleksa... :(

Potrebno je prekontrolisati celu kutiju, zalepiti eventualne pukotine, Promeniti izolaciju izmedju drivera i kabineta i nosaca terminala i kabineta. Sve je dobro i samolepljiva guma za prozore i ziva guma i gumene podloske i gumirana pluta.

Gumirana pluta je zgodna zato sto moze da se isece lako za nosac terminala. bukbalno iste povrsine samo ostaviti rupe za terminale...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...