Jump to content


Streaming uređaji - modeli, iskustva, poređenja


Dragan Penev

Recommended Posts

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Generalno, po komentarima i iskustvima većine strimeraša, svaki strimer zahteva manje više zamenu default kabla za napajanje, ili eventualno uvođenje nekog linearnog napajanja u sistem.

Za sada nemam nikoga ko se javio sa iFi uređajem i eventualno Primare (strimer godine izabaran od strane EISA).

Postoje još neki noviji strimeri koji su se pojavili skoro, ali sumnjam da to još neko ima, ili se ovde bar nije javio. :)

Svakako, pratimo dalje iskustva, pa se nadam da će ovo ipak biti malo osveženje na forumu.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba da se raspravljamo ovde koji je najbolji strimer. Ideja pokretanja teme je bila da skupimo informacije na jednom mestu... Karakteristike I mogućnosti uređaja, čime ste zadovoljni, a šta biste promenili ako biste mogli. 

Neko poređenje ukoliko ste koristili dva ili više različitih uređaja i slično. 

Ako krenemo u priču koji je najbolji, neće se dobro završiti. 

Ovo do sada ima smisla jer je svako ko je dao neko iskustvo prikazao iz zbog ugla način korišćenja i mogućnosti strimera. 

Nije čak ni ideja da kačimo YouTube recenzije i testove. Hajde da probamo mi sami da damo neki sud i mišljenje. 

Siguran sam da će značiti svima, posebno ljudima koji možda tragaju za strimerom. A na kraju krajeva, opet smatram da vredi opisati i ovu kategoriju uređaja. 

Što se tiče čipova u strimerima, opet kažem... Možda sud donese neko ko je koristio različite uređaje pa je stekao neki utisak koji bi podelio. 

Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam posle eksperimentisanja sa Daphile i Volumio baziranim uredjajima malo se igrao sa dedicated strimerima Apple AirPortom i Roku Soundbridgeom (Aka Logitech squeezebox). A onda završio na Arylic strimeru. Prvo S10 a onda Up2Stream modelom, malo više DIY orijentisanom proizvodu koji sam sa dodatnom DAC modulom ugradio u kućište za koje se ispostavilo da liči na iFi Zen. 

MTS1.thumb.jpg.1a41bbd5146ebd3070d1857992e9f3d3.jpg

Može i uspravno

mts2.thumb.jpg.fe4b7298b25b5841bc7c323d22339779.jpg

To je moj trenutni favorit u B sistemu. Best buy. Sa dodatnim DACom se to čuje odlično. 

Arylic je, kao i stotine drugih marki strimera, baziran na Linkplay WiFi modulu koji se ugradjuje u preko hiljadu modela strimera. Od low cost to High End ( bar po ceni). 

Sve sam to opisao na https://forum.yu3ma.net/thread-2540.html?highlight=arylic

Ako ne možete kao Guest da otvorite slike, kažite da ih ponovo objavim ovde.

Uglavnom, da dajdžestujem,

LinkPlay je srce cele lepeze strimera . Od malih prenosnih zvučničića preko muzičkih lustera, WC šolja,...  do high end lifestyle uredjaja. I to omogućava softversku kompatibilnost, multi room konfigurisanje heterogenih strimera.

71fRp7nkBTL._AC_SL1500_.jpg6257c6bc06ebfd4dabf5c8ef_Pantheoneaudio-

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko iskustva sa iFi Zen Stream? Vredi li to 400 EUR, koliko se traži za njega?
Imamo, odlično zvučeći strimer, pogotovo sa malo finijim napajanjem. Već sa iPower X radi jako dobro. Recimo da šiša Node 2i solidno i tu je negde sa Lindemann Limetree Bridge, ako ne i dlaku finijeg zvuka.


Preporuka broj dva - Pi2design Mercury kome treba više izlaza (I2S, AES, BNC, opt), i interni SSD. Mada je teže dobavljiv i zbog tih mogućnosti skuplji a zvuk je sličan pa kome ne treba ništa od navedenog...
Link to comment
Share on other sites

58 minuta ranije, Aibo said:

Imamo, odlično zvučeći strimer, pogotovo sa malo finijim napajanjem. Već sa iPower X radi jako dobro. Recimo da šiša Node 2i solidno i tu je negde sa Lindemann Limetree Bridge, ako ne i dlaku finijeg zvuka.


Preporuka broj dva - Pi2design Mercury kome treba više izlaza (I2S, AES, BNC, opt), i interni SSD. Mada je teže dobavljiv i zbog tih mogućnosti skuplji a zvuk je sličan pa kome ne treba ništa od navedenog...

Hvala

Pošto sam korisnik RPi/Volumio kombinacije, sledeći strimer će najverovatnije biti neko gotovo rešenje. ZenStream je meni jedan od favorita.

Link to comment
Share on other sites

Ima neki američki forum napaljen na mjerenje uređaja, ne priznaju lični sud i slušalje, ma nehifilisti klasični (moram im poslati Deliju :))
Elem, istestirali su između ostalog i destine različitih Topinga, nisam ni znao da imaju toliko modela. Izgleda da ima i solidnih strimera tu za male pare.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja sam skoro uzeo LUMIN D1 sa eksternim linearnim napajanjem i mogu da kažem da je striming DSD fajlova sa mreže izuzetan. Podržava TIDAL (full MQA), Qobuz, Spotify, Internet radio i naravno lokalnu mrežu. Ima RCA i XLR analogne izlaze kao i BNC digitalni (idealno ako neko hoće da ga poveze sa eksternim DAC-om, npr CHORD). Izrada je na visokom nivou a aplikacija kojom se kontroliše je vrhunska, radi bez ikakvog stucanja. Podržava upsamling do 384/32 ili DSD (moje iskustvo je da 44/16 fajlovi bolje zvuče ako se upsample-uju na DSD). Redovno dobija firmware update kao i update aplikacije. Nemam nikakvu primedbu za uredjaj. Mislim da je cena novog D2 oko 2000e, jedino je malo teze staviti eksterno napajanje jer D2 ima interno svitchersko pa je potrebno “malo rada” da se ubaci linearno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Hvala. Ja sam iskreno bas zadovoljan. Prakticno all in one uredjaj koji omogućava lagodno preslusavanje digitalije sa kauca, sve sto treba je mobilni tel ili iPad, nalozi na striming servisima i podešen server na NAS-u ili desktopu. Meni je desktop u skroz drugoj sobi pa nemam problem sa sustanjem ventilatora i sl. Možda kasnije stavim i NAS, videćemo … Alternativa je bila dedicated streamer plus eksterni dac ili Mac Mini sa dac-om. Prva opcija je osetno skuplja a druga mnogo teza za lagodnu upotrebu. Tako da je ovo jedno solomonsko rešenje koje pruža, za moje uvo, vrlo kvalitetan zvuk, a jednostavnost upotrebe je second to none.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...