Jump to content


Streaming servisi,Tidal,Spotify,Qobuz


sondek

Recommended Posts

Stigao email od Sbb jutros:

Poštovani,

Želimo da Vas obavestimo da je, usled novog pravca poslovanja, TIDAL promenio i ciljnu grupu korisnika usluga i da od 1.4.2024. godine više neće biti deo SBB ponude.

Kako bismo Vam omogućili korišćenje usluge što duže, osnovni TIDAL servis koji je sastavni deo Vašeg paketa, biće Vam dostupan bez dodatne naplate narednih godinu dana, tačnije do 31.3.2025. godine.

Ukoliko želite veći TIDAL paket u odnosu na osnovni TIDAL servis, neophodno je da uslugu aktivirate direktno na njihovom sajtu putem linka prema uslovima TIDAL cenovnika.

Vaš SBB

Link to comment
Share on other sites

SBB se vodi kao Telemach i preko njega se vodi posredovanje plaćanja prema TIDAL-u. Verovatno će sve ostati nepromenjeno u narednih godinu dana, stim što je sada osnovni TIDAL servis isto što i TIDAL Plus ranije, pa verovatno prema SBB-u ne bi trebalo izdvajati dodatnu sumu za Plus paket.

Videćemo kada dobijemo račun za naredni mesec.

Do isteka ovih godinu dana biće valjda nekih rešenja od strane TIDAL-a za prelaz na direktno plaćanje klijent TIDAL???

 

-----------------------------------------------------------------------------

Your Subscription

Your subscription is managed by Telemach. Please contact Telemach to administer your subscription.
 
Starting April 10, 2024, HiFi and HiFi Plus will be combined into one tier called TIDAL and available for the same price as HiFi. DJ features will be available as an add-on. Check your account email for details
 

Payment Details

Your subscription is managed by Telemach. Please contact Telemach to administer or cancel payments.
Payment Method
Partner
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, _Naum said:

Ukoliko želite veći TIDAL paket u odnosu na osnovni TIDAL servis, neophodno je da uslugu aktivirate direktno na njihovom sajtu putem linka prema uslovima TIDAL cenovnika.

Kakav si link dobio?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Prelaskom sa upravljanja SBB-om na TIDAL direktno nakon isteka vremena naplate kod njih, morat ćete samo ažurirati način plaćanja na našoj web stranici account.tidal.com odabrati plan pretplate i onda ćete nastaviti s streamingom pod istim računom bez gubitka vaš sadržaj.

Hvala ti,

 

Samuel
TIDAL Support

X @TIDALSupport | TIDAL FAQs | [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam pazljivo čitao temu, samo da podelim moje iskustvo... Po prestanku ugovora sa sbb i njegovom obnovom tidal mi više nije dostupan preko sbb i ako ce biti još koji mesec za one sa aktivnim ugovorom.
Nisam se mnogo ni upuštao zašto mi se dešavala sledeća stvar.. Kada sam probao da se pretplatim direktno na tidal sa nalogom pravljenim na sbb, za mene je cena umesto oko 8 eura bila nešto preko 19 eura. Naravno otvorio sam drugi nalog, izgubio dosta download a.... I tako..

Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, pecarosh said:

Kada sam probao da se pretplatim direktno na tidal sa nalogom pravljenim na sbb, za mene je cena umesto oko 8 eura bila nešto preko 19 eura. Naravno otvorio sam drugi nalog, izgubio dosta download a.... I tako..

 

On 1. 4. 2024. at 17:43, Father said:

direktno nakon isteka vremena naplate kod njih, morat ćete samo ažurirati način plaćanja na našoj web stranici account.tidal.com odabrati plan pretplate i onda ćete nastaviti s streamingom pod istim računom bez gubitka vaš sadržaj.

Kao prvo, zašto si požurio da se pretplatiš direktno u toku prvog meseca "besplatnog" korišćenja od godinu dana koje je dao SBB za dosadašnje korisnike TIDAL-a?

SBB je dao 12 meseci tj. do Aprila 2025. dosadašnjim korisnoicima da po ceni pretplate koja uključuje TIDAL basic paket (bez doplate za Tidal HIFi ili MAX kako se poslednje zvao) koristi objedinjena ponuda u punom kvalitetu koji predviđa poslednji update iz Aprila ove godine.

Kao drugo, jasno je navedeno iz odgovora koji sam dobio od TIDAL operatera ( iovde podelio ), da se u okviru svog naloga pod  account.tidal.com PO ISTEKU usluge preko SBB ažurira način plaćanja i reaktivira tj. "otključa" dosadašnji profil po okončanju ugovora o posredovanju SBB-a i TIDAL-a.

Do Aprila 2025 ne moramo ništa da se angažujemo po pitanju plaćanja prema TIDAL-u jer očigledno postoji jednogodišnja obaveza SBB-a da servisira posredničko plaćanje kao do sada.

 

Ja se iskreno nadam da sam ja ovo sve dobro razumeo i prezentujem, pa evo, ako neko ima jasniji ili upućeniji uvid u ovo pitanje neka napiše. Ako grešim, ja se izvinjavam i molim za tačne podatke.

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, zašto si požurio da se pretplatiš direktno u toku prvog meseca "besplatnog" korišćenja od godinu dana koje je dao SBB za dosadašnje korisnike TIDAL-a?
SBB je dao 12 meseci tj. do Aprila 2025. dosadašnjim korisnoicima da po ceni pretplate koja uključuje TIDAL basic paket (bez doplate za Tidal HIFi ili MAX kako se poslednje zvao) koristi objedinjena ponuda u punom kvalitetu koji predviđa poslednji update iz Aprila ove godine.
Kao drugo, jasno je navedeno iz odgovora koji sam dobio od TIDAL operatera ( iovde podelio ), da se u okviru svog naloga pod  account.tidal.com PO ISTEKU usluge preko SBB ažurira način plaćanja i reaktivira tj. "otključa" dosadašnji profil po okončanju ugovora o posredovanju SBB-a i TIDAL-a.
Do Aprila 2025 ne moramo ništa da se angažujemo po pitanju plaćanja prema TIDAL-u jer očigledno postoji jednogodišnja obaveza SBB-a da servisira posredničko plaćanje kao do sada.
 
Ja se iskreno nadam da sam ja ovo sve dobro razumeo i prezentujem, pa evo, ako neko ima jasniji ili upućeniji uvid u ovo pitanje neka napiše. Ako grešim, ja se izvinjavam i molim za tačne podatke.
U redu, razumem. Meni se verovatno desilo da zbog isteka ugovora i potpisivanjem novog, a pri tome prelaskom sa d3 na eon paket mi bude isključena opcija za tidal, žalio sam se i više puta mi je objašnjeno da ta opcija više ne postoji. Kao što za sve nove ugovore više i ne daju tu opciju (tidal). Meni je bila čudna ta cena na starom nalogu kada sam pokusao da sa njega platim pretplatu. Za ovakav slučaj nažalost ovako funkcioniše. Najgore od svega je što nisam pazio, otišle su sve plejliste, download, cela kolekcija
Bzvz je da se još nekom to desi


Sent from my moto g(60) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, pecarosh said:

U redu, razumem. Meni se verovatno desilo da zbog isteka ugovora i potpisivanjem novog, a pri tome prelaskom sa d3 na eon paket mi bude isključena opcija za tidal, žalio sam se i više puta mi je objašnjeno da ta opcija više ne postoji. Kao što za sve nove ugovore više i ne daju tu opciju (tidal). Meni je bila čudna ta cena na starom nalogu kada sam pokusao da sa njega platim pretplatu. Za ovakav slučaj nažalost ovako funkcioniše. Najgore od svega je što nisam pazio, otišle su sve plejliste, download, cela kolekcija
Bzvz je da se još nekom to desiemoji4.png


Sent from my moto g(60) using Tapatalk
 

Ok sada razumem tvoju situaciju. Istek ugovora i prelazak na EON paket, ali sada bez ponude TIDAL-a. Zamršeno moram da priznam.

Svako dobro želim!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, pecarosh said:

Najgore od svega je što nisam pazio, otišle su sve plejliste, download, cela kolekcija
Bzvz je da se još nekom to desiemoji4.png

Pokušaj da se ovde uloguješ sa starim accountom i pokušaš da uradiš backup cele prethodne kolekcije na TIDAL-u. Onda da iz backup fajla preneseš sve playliste, albume i praćene autore na novi nalog ... Prostrudiraj malo kao se sve radi pa pokušaj da spaseš raniju kolekciju.

https://www.tunemymusic.com/transfer

Srećno!

Link to comment
Share on other sites

On 1.4.2024. at 17:43, Father said:
  • Prelaskom sa upravljanja SBB-om na TIDAL direktno nakon isteka vremena naplate kod njih, morat ćete samo ažurirati način plaćanja na našoj web stranici account.tidal.com odabrati plan pretplate i onda ćete nastaviti s streamingom pod istim računom bez gubitka vaš sadržaj.

Hvala ti,

 

Samuel
TIDAL Support

X @TIDALSupport | TIDAL FAQs | [email protected]

  Ivane, polako spremaj liste korisnika. Ja se 1. javljam kada mi SBB ukine Tidal MAX. Uredno sve placam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...