Jump to content


Sta ste nabavili (od HiFi-ja)?


Infidel

Recommended Posts

 

Zahvaljuljem. Heh, dva para Stages sklonjeni u drugu sobu kao rezerva, cisto da se nadje u kuci :ph34r:.  Kad se sloze uspravno bez nogica, ne zauzimaju puno mesta.

Duette sada "usviravam" sa sobom i subovima. Sve ono sto je bilo mukotrpno namesteno za Stages (ispod svakog zvucnika je bio sub, ala Mini Grand konfiguracija + 3 komada u sobi) sad ne vazi. Duette imaju mnogo izrazeniji bas, te sam ovih nedelju dana uspeo da usaglasim sa njima samo dva subvufera. Secem ih na 50Hz 24LR. Danas izbacio neku komodu iz sobe i malo promenio raspored namestaja, nebili promenio akustiku prostora i eventualno na mesto komode uspeo da uklopim treci sub. Videcemo...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Beat,

Prvo malo objasnjenje za slabije upucene, ako se subovi seku na 50Hz sa rezom od 24LR,  cuju se manjim intezitetom jos i narednu oktavu koja pada na 100Hz. 

Znas kako, Duetta Signature su poznate po izuzetnom basu. Sama trapezoidna bas membrana je povrsine 4000cm2 sto je povrsina skoro 5 klasicnih petnaestica, pritom izuzetno male mase (alu folija) i fantasticne brzine, tako da je steta ne iskoristiti je sto je moguce vise. Naravno, ovo je OB a ne klasicna kutija pa je efikasnost manja. Uglavnom ako treba da se bira kvalitet basa: planarna ribon membrana vs klasican sub ja sam za prvu varijantu. Ogranicenje je naravno, raspoloziva snaga pojacala koja ide na bas membranu, Ja mogu da joj dam oko 350W d klase na njenih 3,2 oma sto je taman, ako se reze na 50Hz 24LR dole i 350Hz 24LR gore. Inace, prethodni vlasnik Duette je imao na bas membrani vise nego dovoljnih 800W/4Ohms sto je radilo neverovatno dobro u prostoriji dva puta vece od moje, mada je i on je koristio rez za subove na 50Hz.

Uobicajeno je da se subovi za velike Apogee's seku na 50-60Hz.

He, he, ovo tvoje na kraju "jedva do 100Hz"  je inace vise od prve dve cele oktave, koje se na malim kutijama i ne cuju :)

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, damic said:

He, he, ovo tvoje na kraju "jedva do 100Hz"  je inace vise od prve dve cele oktave, koje se na malim kutijama i ne cuju :)

 
 

Samo da pojasnim zašto sam rekao "jedva". A možda i nisam u pravu... u svakom slučaju, nisam pomislio da će ti faliti basova.:P

Uzmimo, recimo, 90Hz. Na toj frekvenciji je još dominantan bas iz glavne "kutije". Recimo da tu imamo veliki pik. Ostali sub-ovi su tu već veoma utišani, pa će i njihova moć ublažavanja anomalije biti adekvatno umanjena.

Link to comment
Share on other sites

Eto vidiš da je potrebna tema gde bi se pričalo o tome, ovde ne ide sada ta tehnička diskusija :) 

Meni je recimo na ovoj vrsti foruma rasprava oko konkretnih tehničkih stvari jedino što ima smisla, kako šta povezati, podesiti, a 99% priče su neki subjektivni utisci doživljaja zvuka koji veze nemaju ni sa čim. Ono, promenio sam osigurač u hodniku na prvom spratu i sada je bass mnogo bolji i tako to :) 

Šta znači 24LR, to je isto što i 24dB po oktavi? :) 

Link to comment
Share on other sites

41 minuta ranije, trotter said:

Pa dobro, haos je ocekivan iza ali pohvale za to sto se isti ne vidi u sobi.

To za kraj ne da ti ne verujem nego svasta pricas i obmanjujes javnost 

tri preampa (2xphono + line), jedna elektronska regulacija, par stepupa, možda još po neka zvučnica i biće kraj :)

34 minuta ranije, laky said:

Cestitke za kuzmu jel moze neko kratko poredjenje.

rano je za poređenje, gramofon svira tek sat vremena i to sa nerazrađenom BM Wood SL zvučnicom i Srogi Ref a na BM PP1 koja ide u line..

poređenje će biti teško izvodljivo a da bude i pošteno, obzirom da je sa desne strane situacija kompleksnija, da ne kažem složenija - tamo ima svašta nešto: 4Point + BM LPS + Tango stepup i Stogi 313 Ref VTA + Koetsu Black + Cotter stepup.. doduše sasvim je moguće - potrebne su samo dve iste ploče a selektorom se lako prebacuje.. 

preliminarno - sasvim lepo odoleva :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...