Jump to content


Foobar2000


arnage

Recommended Posts

Kako si to utvrdio za ovu mašinu (laptop)?

Meni nije jasan taj update kako se i kada instalira. U dva navrata se instalirao sam od sebe i u jednom momentu je samo tražio reboot i drljao 20min nešto i dva puta se sam restartovao.

Sada ne mogu da se setim da li je jedan bio na laptopu ili su oba Creators update-a bila na druge dve mašine. Uglavnom mu dam "shutdown with update" kada me inforiše da ima neki update.

Svi kompovi su podešeni da sami skidaju i instaliraju update-ove jedino što uvek traže klik za reboot.

Mogu li ja da ga uputim na taj veliki update, bez da čekam njega da se sam ponudi?

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Father said:

Kako si to utvrdio za ovu mašinu (laptop)?

Meni nije jasan taj update kako se i kada instalira. U dva navrata se instalirao sam od sebe i u jednom momentu je samo tražio reboot i drljao 20min nešto i dva puta se sam restartovao.

Sada ne mogu da se setim da li je jedan bio na laptopu ili su oba Creators update-a bila na druge dve mašine. Uglavnom mu dam "shutdown with update" kada me inforiše da ima neki update.

Svi kompovi su podešeni da sami skidaju i instaliraju update-ove jedino što uvek traže klik za reboot.

Mogu li ja da ga uputim na taj veliki update, bez da čekam njega da se sam ponudi?

Piše u verziji drajvera, verzija 10.0.15063 je prvi Creators Update,  10.0.16299 je Creators Fall Edition. Kao i prvi Creators update, i ovaj je zapravo nova verzija operativnog sistema, a ne uobičajeni update nekih komponenti. Zbog toga i ne postoji mogućnost da se uradi rollback drajvera, nego samo rollback celog OS, koji se nalazi u folderu Windows.old. Pogledaj u Start/Settings/Update & Security da li je Windows već skinuo ovaj update, ako nije, proveri ručno.

Link to comment
Share on other sites

Ok hvala, proveriću posle posla.

Mislim da sam juče video da mi piše da je latest updated, ali opet je moguće da se radi i o drugoj mašini, više ne znam gde sam šta video.

Obratići pažnju na laptopu pa ću da mu pustim "Check for Update"

Hvala još jednom! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

21 minuta ranije, Father said:

Ok hvala, proveriću posle posla.

Mislim da sam juče video da mi piše da je latest updated, ali opet je moguće da se radi i o drugoj mašini, više ne znam gde sam šta video.

Obratići pažnju na laptopu pa ću da mu pustim "Check for Update"

Hvala još jednom! :thumbsup2

Ovo ti je još sigurnije, i pruža više mogućih opcija za update, uključujući i kreiranje USB flash instalacionog diska:

https://support.microsoft.com/en-us/help/4028685/windows-10-get-the-fall-creators-update

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2017 at 15:25, DejanM said:

Da li ti sada radi event opcija ?

Meni apsolutno ne radi Event opcija više. Izbaci onaj error ekran kao da nije upaljen Oppo. Kada sam se prebacio na DSD WASAPI (Push) USB2.0 Oppo ... proradilo bez problema, ne mogu da kažem normalno :rolleyes: jer svira ne normalno bolje.

Najveća razlika u sibilantnom delu gde sam doživljavao izvesnu melaliziranu distroziju ne nekim mestima. Pripisivao je belim mundorfima (Aluminijum Oil), kao da oni to unose u sklopu zvučničke skretnice, ali biće da nije bilo do njih već na samom izvoru (laptop).

Mislim da je sve dodatno toplije i punije u celom spektru, dinamički je to to ali zvučno se oseća veliki napredak po pitanju rafiniranosti i jedne osetne otmenosti sa pedigreom.

Kao kada dobru macu vidiš u kaputu, a sledeći put u bundi. :D

Link to comment
Share on other sites

Vishay je na neki način odvojio tu distorziju kao poseban zvuk, prilepak da tako kažem, kao poseban sloj. Mundorf je držao to slepljeno sa gornjim visinama i zvučalo je kao sibilanti.

Višay je to predstavio više kao anomaliju koja je više hardverskog tipa pa sam zato mislio da su u pitanju preostala dva Mundorfa na dva mesta u skretnici koje trebam ovih dana da zamenim za Vishay (stigli pre neki dan).

Link to comment
Share on other sites

On 16.11.2017 at 11:21, Father said:

Meni apsolutno ne radi Event opcija više. Izbaci onaj error ekran kao da nije upaljen Oppo. Kada sam se prebacio na DSD WASAPI (Push) USB2.0 Oppo ... proradilo bez problema, ne mogu da kažem normalno :rolleyes: jer svira ne normalno bolje.

Najveća razlika u sibilantnom delu gde sam doživljavao izvesnu melaliziranu distroziju ne nekim mestima. Pripisivao je belim mundorfima (Aluminijum Oil), kao da oni to unose u sklopu zvučničke skretnice, ali biće da nije bilo do njih već na samom izvoru (laptop).

Mislim da je sve dodatno toplije i punije u celom spektru, dinamički je to to ali zvučno se oseća veliki napredak po pitanju rafiniranosti i jedne osetne otmenosti sa pedigreom.

Kao kada dobru macu vidiš u kaputu, a sledeći put u bundi. :D

Ako i haluciniram bar nisam jedini sa halucinacijama :D

Link to comment
Share on other sites

Dok nisam cuo nisam hteo nista da kazem, ali zaista se nekako sistem ugojio u zvucnom smislu. Da se izrazim "popularno" zvuci osetno analognije. Bio i @Krca44 pa moze da potvrdi. Ja tad sa njim u gostima prvi put poslusao nakon instaliranih drivera, pa i meni bilo drago da se ne obrukah. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@DJ.NIK

Instalirao kernel streamer ali se ne pojavljuje u outpotu kada je oppo upaljen. Ako mu treba OEM driver oppo asio da bi radio,  onda ne znam sta dobijam ovim outputom. Svakako ovako samo instaliran sa upaljenim oppo-om ne pojavljuje se u listi KS nijedan output. 

Izgleda da oppo nije kompatibilan sa ovim izlazom.

Nazalost, nista od lepih opisa svilenih cinela i dugoprostirucih triangla iz sedmog reda... :D

Link to comment
Share on other sites

@Father 

Pokusavam da nadjem koji Oppo imas za sad bez uspeha ali svakako Moras da instaliras njihov USB drajver i tek tada

proveris da li u foobar-u postoji izbor sa prefiksom KS: za Oppo. Koliko vidim za Oppo BDP105 su Thesicon drajveri.

 

EDIT: Probao drajvere za BDP 105 i izbor je jedino ASIO ili DSD : ASIO  za Oppo...

Link to comment
Share on other sites

Oppo instalira samo asio driver a ovako bez oppoovog OEM drivera, nema nijedan output sa KS: Oppo nesto...

Nema veze i onako USB 2.0 radi perfektno u Win10.

Hvala u svakom slucaju. Iskreno ne instalira mi se ponovo oppoov driver jer je definitivno losije radio od ovog na DSD: WASAPI Push... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...