Jump to content


Kakav oglas...


safet

Recommended Posts

Ne mogu da verujem koju logiku koriste prodavci na KP. Sto se neki uredjaj duze prodaje to mu je cena visa. Neverovatno. Par uredjaja, koje prodaju razliciti tipovi, pratim vec neko (duze) vreme i svi su podigli cene za 20-30 procenata. Da li to cveta prodaja na KP? Da li je ponuda uredjaja pala? Ne bih rekao...

Druga cudna stvar je da se tako naljute kada ponudis neku cenu, a oni napisali da je fixna, zacementirana, a uredjaj krs nad krsevima. Moje iskustvo u zadnjih nekoliko godina je takvo, da u specijalizovanim prodavnicama audio tehnike mozes da pitas za popust i dobijes popust, cak i 20-tak procenata.

Trece cudo su cene uredjaja proizvedenih pre tridesetak (i vise) godina koje su vise nego kada su ti uredjaji bili novi. Ajde da su neka retkost, pa da razumem. Ali nisu, prodavali su se kod na konsignacijama, ona bas, bas ekonomska klasa audio uredjaja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Najsmešniji su mi oni koji prodaju takve starudije i onda ti još kažu: znaš li ti da je to nekad koštalo hiljadu maraka! :crno-na-belo

Valjda bi trebao svako da se zaledi pred tom činjenicom.

Činjenica je da su se nekad uređaji dosta bolje pravili, ali oni ne mogu da zvuče dobro kao nekad dok se ne osveže.

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, Preddrag said:

Ne mogu da verujem koju logiku koriste prodavci na KP. Sto se neki uredjaj duze prodaje to mu je cena visa. Neverovatno. Par uredjaja, koje prodaju razliciti tipovi, pratim vec neko (duze) vreme i svi su podigli cene za 20-30 procenata. Da li to cveta prodaja na KP? Da li je ponuda uredjaja pala? Ne bih rekao...

Druga cudna stvar je da se tako naljute kada ponudis neku cenu, a oni napisali da je fixna, zacementirana, a uredjaj krs nad krsevima. Moje iskustvo u zadnjih nekoliko godina je takvo, da u specijalizovanim prodavnicama audio tehnike mozes da pitas za popust i dobijes popust, cak i 20-tak procenata.

Trece cudo su cene uredjaja proizvedenih pre tridesetak (i vise) godina koje su vise nego kada su ti uredjaji bili novi. Ajde da su neka retkost, pa da razumem. Ali nisu, prodavali su se kod na konsignacijama, ona bas, bas ekonomska klasa audio uredjaja.

 

 

Stvarno stanje na tržištu ne određuju prodavci, već kupci. To što kupci nemaju pojma je postalo opšte stanje.

Primer sa mojim oglasom: http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/29048-zvučnici-black-pravljeni-vifa-i-visaton-zv-jedinice/

Po kojoj logici je, za iste novce, bolja kupovina zvučnika starog 30 ili više godina, od novog sa garancijom koji još i bolje zvuči i bolje je izrađen?

Otvorio sam i temu: Mehanizmi procene realne audiofilske/zvučne vrednosti uređaja

...koja naravno i po običaju nije iznedrila ko zna šta korisno od rasprave. Samo su neke zverke pokazale svoj trag.

Jedino neka statistika: 75% koji nemaju pojma i/ili bilo kakvog oslonca u proceni, 20% krajnje bezobraznih smarača, 5% onih sa malo zdrave pameti i poštenja. Slično kao i stanje u društvu, u svim drugim oblastima.

Link to comment
Share on other sites

Svako neka traži koliko god hoće i sa uslovima kakvim god mu padnu na pamet, ja znam šta tražim i pod kakvim uslovima razmišljam to nešto da kupim.

Pa ako se dogovorimo eto obostranog zadovoljstva, ako ne, nema veze, idemo dalje, ima i drugih koji prodaju HiFi.

Odavno nisam u fazonu da me prodavac loži kako nešto moram da imam, prošlo je to vreme.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ne postoji mesto za oglasavanje hifi uredjaja na svetu gde na uzorku od 100 oglasa ima više upotrebljenih reči "vrhunski" i "hi-end". Ima i "hi-and", naša kovanica. Takođe, ja još nisam naišao na mesto sa višim/nerealnijim cenama od kp kad je audio u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, safet said:

Sloba zar ne vidiš da se svi hvataju ili ( vataju ) za ebay. tamo tolko koštao tolko i to je to. :1038:

Haha, znaš kako, ebay je odličan pokazatelj ali samo u kategoriji "completed listings" a nikako aktivni BIN oglasi. Svi se hvataju na prenaduvane asking price a dole ima best offer, sve je jasno.

Ima likova koji kažu na primer za stan "vidi kako se kreću cene po oglasima". Ja mu kažem da su aktivni oglasi spisak lepih želja. Ono što mene zanima su potpisani i overeni kupoprodajni ugovori, ekivalent completed listings i onda vidiš da recimo stan koji je na oglasu 110.000 bude zaključen na 97.000 itd.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, safet said:

a šta čita i kako čita?? nigde opisano kako učitava originale pa rezane pa bugare i kineze al je glavno šta može i ima!!! mislim stvarno opisan uredjaj za  veliko znak ? :crno-na-belo

Сигурно га нећу пазарити.

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2017 at 9:58, D Agostino said:

https://www.kupujemprodajem.com/NAD-1155-predpojacalo-NAD-2240PE-snagas-41400349-oglas.htm?filter_id=110186

Da li ljudi znaju sta je to   hiend .Da li stvarno misli da je ovo najbolje od Nada verovatno nije cuo za silver seriju.

U principu se slažem s tobom, ali u ovom slučaju to nije presudno. Mislim da su i kombo i cena ok, i to je ono što je bitno. A sad, zašto ljudi imaju potrebu da svaki uređaj opisuju kao vrhunski i hi end, što kaže Sloba, ne bih znao. Valjda im oglas lepše izgleda...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...