Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

Два преклопника Ñа довољним бројем Ñекција што је и најÑкупљи део.

Ма пуÑти Ñнове битне Ñу домаће длакаве мазе facehearts.gif .

Моја идеја је ишла у правцу проÑтијих преклопника и одговарајући број релеја јер Ñу они далеко набављивији. Једино што за погон релеја треба и напајање али могућноÑти Ñу и веће. Као на пример индикација активних декова у Ñтању Ñнимања или репродукције.

Само глаÑно размишљам а имам негде у папирологији и шему целог пројекта, једино немам времена и новца да реализујем.

Има времена!!

wave2.gif

dok ne skupis volju i delove , vise ti nece ni trebati - dekovi nece vise raditi

Link to comment
Share on other sites

dok ne skupis volju i delove , vise ti nece ni trebati - dekovi nece vise raditi

Ма декови Ñу употреби бар по пола Ñата дневно, а Ñада Ñам Ñе баш наоштрио да направим када Ñам видео цену Ñа Ибеја.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Јок!

Ја Ñам то Ñеби започео јер ми је требало за више декова а да може да Ñе преÑнимава између њих. И ту Ñам Ñтао.

:wave2

Ja sam neko vrijeme koristio Sony selektor za snimanje u jednom studiju.Odlicna sprava za povezivanje i selektovanje.

Link to comment
Share on other sites

Ма декови Ñу употреби бар по пола Ñата дневно, а Ñада Ñам Ñе баш наоштрио да направим када Ñам видео цену Ñа Ибеја.

mozes business da otvoris - pogle samo na forumu koliko je ludaka sa vise od 2 deka :D

Link to comment
Share on other sites

Ма декови Ñу употреби бар по пола Ñата дневно, а Ñада Ñам Ñе баш наоштрио да направим када Ñам видео цену Ñа Ибеја.

:wave2

Napravi jedan za sebe, formiraj cenu za nas forumaše i kreni u proizvodnju :wave2

Link to comment
Share on other sites

mozes business da otvoris - pogle samo na forumu koliko je ludaka sa vise od 2 deka

Napravi jedan za sebe, formiraj cenu za nas forumaše i kreni u proizvodnju

Добра идеја :thumbsup2. Ко ће Ñада да Ð²Ð°Ñ Ð¿Ñ€ÐµÐ±Ñ€Ð¾Ñ˜Ð¸ :blush::eek ?!

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi uteÄe za 40-ak Evra danas :plakanje zato Å¡to sam malo duže uživao u prvoj jutarnjoj :beer

post-9727-0-79984400-1352544638_thumb.jp

Da stvar bude gora, nije bio u nekom loÅ¡em kozmetiÄkom stanju i otiÅ¡ao je u kompletu sa Denonom DRM-710 za 70Eura.

Video sam ga i ja ali je trazio 70 samo za njega.

Bio je ovakav:post-10494-0-78938800-1352546494_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

@Austin, upravo takav, mrzelo me da dalje guglam pa sam prvu nadjenu sliku okaÄio. Prodavac mi je rekao da je oba, 3300 i DRM-710 prodao za 70E.

Iskreno, plaÅ¡i me da mu automatika posle toliko godina ipak malo "Å¡eta" pa mi zanimljiviji dodje onaj 980 na KP. Nesumnjivo da će se i ovaj 3300 pojaviti u prodaji, pre na Limundu nego na KP jer već dvojicu prevrtaÄa buvljaka i poznavaoca hi-fi materije "srećem" redovno na OTC "Najlon pijaca" ponekad petkom a uvek subotom. Jedan ganja moped zoljicu i u transportnoj ogromnoj putnoj torbi vozi kupljenu opremu kući. Posle desetak dana ista osvane na Limundu.

ÄŒekamo cenu...

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav drugari, dobio sam od ćaletovog prijatelja Technics RS-M250, spolja ka' nov, al' sa "kvakom".... Naime, komande za premotavanje napred i nazad rade normalno, i ako prilikom premotavanja stisnem stop, premotavanje staje. Ali, ako stisnem play ili pause, dek poÄne da mota unapred, i tada viÅ¡e ne reaguje ni na jednu komandu. Moja bosanska logika mi kaže da je to verovatno do mikroprocesora (jer na vratima fino Äitko piÅ¡e "microprocesor logic control" :roll: ) pa me interesuje koliko je ovo (ne)moguće popraviti, jer mi dek zaista lepo izgleda.

Hvala unapred! :wave2

KonaÄno sam ga doterao u NS, prebrisao, otvorio da vidim kaki je iznutra, izvadio jednu trulavu gumicu.... Zatvorio ga, sad stoji ka' ukras.... I nisam dobio odgovor na gore citirani post... Valjda zato Å¡to sam se zahvalio unapred.... :P

Elem, evo par slikica, neko ih je tražio onomad...

post-23165-0-39116700-1352574492_thumb.j post-23165-0-89089000-1352574493_thumb.j post-23165-0-36360900-1352574501_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

KonaÄno sam ga doterao u NS, prebrisao, otvorio da vidim kaki je iznutra, izvadio jednu trulavu gumicu.... Zatvorio ga, sad stoji ka' ukras.... I nisam dobio odgovor na gore citirani post... Valjda zato Å¡to sam se zahvalio unapred.... :P

Elem, evo par slikica, neko ih je tražio onomad...

post-23165-0-39116700-1352574492_thumb.j post-23165-0-89089000-1352574493_thumb.j post-23165-0-36360900-1352574501_thumb.j

Ja sam sliku trazio jer je i moj M250 imao isti problem, mislio sam da je nakako moj bivsi dek zavrsio kod tebe. Medjutim moj nije bio iste boje. Ako od nasumice 2 kom oba imaju istu kvaku znaci da im je to slaba tacka. Ja mog nisam imao zivce da rasturam i saznam sta ga muci, jer je posle remonta kad je izvucen iz drugarevog podruma, radio je kako treba. Mana se pojavila par meseci kasnije, i nije mi smetalo jer pauzu na deku nikad ne koristim.

Nisam ti pomogao, ali ni odmogao.

Link to comment
Share on other sites

Posto vidim da su vam dekovi slaba tacka, kod mene u Makedonij ima na jednom mestu podosta tih , a i drugih aparata. Sta kazete na ovo?

Шта рећи, пуÑти апарате гледај декове.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@Austin, upravo takav, mrzelo me da dalje guglam pa sam prvu nadjenu sliku okaÄio. Prodavac mi je rekao da je oba, 3300 i DRM-710 prodao za 70E.

Iskreno, plaÅ¡i me da mu automatika posle toliko godina ipak malo "Å¡eta" pa mi zanimljiviji dodje onaj 980 na KP. Nesumnjivo da će se i ovaj 3300 pojaviti u prodaji, pre na Limundu nego na KP jer već dvojicu prevrtaÄa buvljaka i poznavaoca hi-fi materije "srećem" redovno na OTC "Najlon pijaca" ponekad petkom a uvek subotom. Jedan ganja moped zoljicu i u transportnoj ogromnoj putnoj torbi vozi kupljenu opremu kući. Posle desetak dana ista osvane na Limundu.

ÄŒekamo cenu...

Ja sam se dvoumio da li da se cenjkam :roll: ali sam ubedio sebe da mi se vise svidja verzija sa analognim VU metrima.

Link to comment
Share on other sites

A da li radi normalni play kada u međuvremenu zaustaviš traku sa premotavanja?

Ne radi, traku mogu da zaustavim na stop SAMO ako je pre toga bilo zadato motanje napred ili nazad, ako stisnem play ili pausu, onda isto mota napred ali više ne reaguje ni na jednu komandu, sem na off taster....

Ja sam sliku trazio jer je i moj M250 imao isti problem, mislio sam da je nakako moj bivsi dek zavrsio kod tebe. Medjutim moj nije bio iste boje. Ako od nasumice 2 kom oba imaju istu kvaku znaci da im je to slaba tacka. Ja mog nisam imao zivce da rasturam i saznam sta ga muci, jer je posle remonta kad je izvucen iz drugarevog podruma, radio je kako treba. Mana se pojavila par meseci kasnije, i nije mi smetalo jer pauzu na deku nikad ne koristim.

Nisam ti pomogao, ali ni odmogao.

Ma nije ni meni do pauze, al' kad on i na play i na pauzu mota brzo napred, i posle ne reaguje ni na Å¡ta, to meni smeta.... :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

.. otvorio da vidim kaki je iznutra, izvadio jednu trulavu gumicu....

A da li si istu i zamenio?

Iz ovoga kako ti pišeš izgleda da nisi vratio gumicu, pa kako bi onda radio?

Postoji mogućnost da je mehanizam ostao u nekom položaju i ne dozvoljava sledeću funkciju ili je prezupÄio ili brljavi indikator gde se nalazi mehanika, ma ima dosta razloga zaÅ¡to se to deÅ¡ava. Odnesi ti to kod majstora pa nek on pogleda samo pazi da majstor ne napravi viÅ¡ak delova.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...