Jump to content


Najlepši momenti u Hi-Fi-ju.


alex_ris

Recommended Posts

Ja samo želim da kažem Accuphase-u jedno veliko HVALA na izuzetnom doprinosu ovoj temi i zaista sjajnim fotografijama koje je postavio do sada. :thumbsup2:klanjanje

Naravno, pohvale i za sve ostale koji su uložili svoj trud i podržali ovu ideju. :bacanje

Nema na Äemu, bilo mi je(i biće mi dakako) zadovoljstvo !!!

:wave2 :wave2 :wave2 :wave2 :wave2

Link to comment
Share on other sites

post-16753-0-49753100-1291841754_thumb.j

U mom prethodnom postu vam je sigurno zapala za oko ova fotografija.

Radi se o Äuvenom proizvoÄ‘aÄu klavira Steinway & Sons, sa 150 godina dugom tradicijom.

Oni su 2005 godine odluÄili da izbace svoj Hi-Fi sistem o kom sve možete saznati na sledećem sajtu.

http://www.steinwaylyngdorf.com/Home-1.aspx

Primera radi ovo je koncep home teatra koji nudi ova firma (sve je u njihovoj izvedbi).

post-16753-0-79134100-1291843854_thumb.j

Sve imate u detaljnim brošurama koje možete skinuti sa gore navedenog sajta.

Tako to rade znalci sa tradicijom. :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

SliÄna glupost kao sa Sonus Faber i starim italijanskim majstorima izrade violina.

Kakve veze imaju izrada muziÄkih instrumenata sa izradom zvuÄnika?

PoÅ¡rovani. Da si proÄitao bar jedan red iz ponudjenih broÅ¡ura i pogledao bar jednu blok Å¡emu iz iste, ni u snu nebi napisa ovako glup komentar.

Radi se o ekspertima za zvuk koji su sigurno angažovali vrhunske audio inženjere i napravili nešto što neće narušiti reputaciju

gradjenu 150 godina. Sa druge strane, radi se o ogromnim budzetima i skupoj tehnologiji visoke klase i ne sklapa se na kilo, već za imućnu klijentelu.

Valja prvo proÄitati, prouÄiti, razmisliti, a ne olako verovati svojim povrÅ¡nim predpostavkama. To je svakao jedino Å¡to možemo da uradima, jer teÅ¡ko da će mo imati priliku da ovo negde Äujemo. :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

cccc..pa nije valjda samo Rega gramofon..nestabilno u brzini,zavija :ruganje

:thumbsup2

Ne zavija lose ... :rolleyes:

post-8717-0-19619100-1291997808_thumb.jp

Inace bio je i Einstein CD - moze se videti na polici. Einstein monos su pokretali Blumenhofer ... koji uzgred ima nekakvu metalnu skalameriju, pomocu koje moze da mu se namesta polozaj horne - visokotonca. To izgleda veoma impresivno, napravljeno od celika poveceg profila ... i nalazi se sa zadnje strane zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

:D

howlin wolf... :D

BTW ti Einstein-i su OTL,ne?..ako je to to,ne cudi me da si se upecao na to :DB)

:beer

Jeste to su OTL sprave sa 6C33 i to verzija od 60W/8 ohma. To sam ranije slusao i taj zvuk mi se svidjao ali su uvek malo farbali zvuk ... nekako su ubacivali neku slatkastu notu u srednjim. Lepo i prijatno ali ne bas preterano neutralno ... rekao bih. Medjutim sa ovim Blumenhoferom je to sviralo drugacije. Neutralnije ali sa zavidnom dinamikom. Blumenhofer unosi neku "svezinu" u reprodukciju ... ostavljajuci taj zvuk i dalje punim, daje mu neku finu notu "ispravnosti" .... Rekao bih gotovo savrseno ... :facehearts

Ocigledno je bilo da se odlicno slazu zajedno ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...