Jump to content


Najlepši momenti u Hi-Fi-ju.


alex_ris

Recommended Posts

Nikakvi ludi uredjaji sto je iznad naredjano vec ovo

post-9771-0-17272800-1291670518_thumb.jp

Sinoc sam sedeo i nesto radio za kompom , bio je ukljucen tjuner kao neka pozadinska muzika . Sve je bilo u redu dok nije naisao program WDR2 -a Musikclub i koncert ( live) Aura Dione - zaprepascenje onim sto je dolazilo iz tjunera se granicilo sa nevericom. Nemam pojma sta su pustili u studiju ali je zvuk potekao iz zvucnika i ostao sam ocaran sta je 30 godisnji ( doduse osvezen ) FM tjuner u stanju da izbaci. Od danas postajem zavisnik WDR2 -a iz nedelje posle 20 h.

Link to comment
Share on other sites

Nikakvi ludi uredjaji sto je iznad naredjano vec ovo

post-9771-0-17272800-1291670518_thumb.jp

Sinoc sam sedeo i nesto radio za kompom , bio je ukljucen tjuner kao neka pozadinska muzika . Sve je bilo u redu dok nije naisao program WDR2 -a Musikclub i koncert ( live) Aura Dione - zaprepascenje onim sto je dolazilo iz tjunera se granicilo sa nevericom. Nemam pojma sta su pustili u studiju ali je zvuk potekao iz zvucnika i ostao sam ocaran sta je 30 godisnji ( doduse osvezen ) FM tjuner u stanju da izbaci. Od danas postajem zavisnik WDR2 -a iz nedelje posle 20 h.

Alex-e oÄigledno je da ti nisi (po)dosta bio u prilici, da ovde u srbiji sluÅ¡aÅ¡ fm-radio !!!

MožeÅ¡ i "DaySequerra" da nakaÄiÅ¡ na neku extra-externu antenu... sve je uglavnom bzv. i muziÄki i tehniÄki, bez obzira na "izobilje" radio-stanica...

Link to comment
Share on other sites

Alex-e oÄigledno je da ti nisi (po)dosta bio u prilici, da ovde u srbiji sluÅ¡aÅ¡ fm-radio !!!

MožeÅ¡ i "DaySequerra" da nakaÄiÅ¡ na neku extra-externu antenu... sve je uglavnom bzv. i muziÄki i tehniÄki, bez obzira na "izobilje" radio-stanica...

Accuphase ,

nije ni ovde nesto bolja situacija , zato sam i napisao ovaj mali takst. Posle sredjivanja tjunera sam bio relativno zadovoljan kako radi ali si uvek imao osecaj da je muzika sa tjunera i da nikad nece biti na nivou CD-a ili ploce. Sve do sinoc - cinele su progledale , bile su u sobi , svaki instrument je bio na svom mestu - njen glas - fantazija. Samo me zanima odakle im snimak i sa cega su pustali jer DVD live nisam nasao na netu da ga kupim. Inace i taj WDR je uglavnom nesto bolji od proseka sto se nadje ( Nemacka pedanterija?) ali ne i da padnes u nesvest od kvaliteta . Stvarno , bilo je lepo cuti sta stari dobri FM moze , samo na zalost ko i sve podlegao je uticaju osrednjosti.

I zamisli koji sam mamlaz bio - od zaprepascenja zaboravih da ukljucim dek i da program snimim na traku . Sledece nedelje nema sanse da prodje :nono na ovaj nacin - traka u dek i cekamo sta ce da puste :grin: , kao u stara vremena na 202 i ako se secas one emisije od 7.30 do 8 kada su predstavljali albume.

Link to comment
Share on other sites

...nije ni ovde nesto bolja situacija , zato sam i napisao ovaj mali takst. Posle sredjivanja tjunera ...

Postovani Alex. Tvoj takst je nesumljivo interesantan, ali ovde imas bar 3 foruma i 10 tema u kojima si mogao da izneses odusevljenje svojim tjunerom (vecini ovde dobro poznat). Ova tema je posvećena bas tim "ludim uredjajima" (kako si ih nazvao), koji dominiraju na prvom mestu svojim izgledom. I dalje je ideja da ovo bude album sa slikama nadprosecno lepih uredjaja. Hvala na razumevanju.

Link to comment
Share on other sites

Najlepši momenti u Hi-Fi-ju

Ako dobro vidim ovo je naslov teme a ne najlepsi uredjaji na slikama. Da si se malo potrudio nasao bi bar par tema sa ovakvim slikama. Promeni naziv teme u najlepsi uredjaji ili nesto u tom stilu. I na kraju- kako mi moze biti nesto najlepsi trenutak u hifi-ju ako ga gledam na slici ?

Link to comment
Share on other sites

Moji najlepši momenti u Hi-Fi svetu (po pitanju nabavke uređaja) do sada bi bili (hronološki):

1) Moj prvi par AR-ki

post-9671-0-20934700-1291707930_thumb.jp

2) Moj prvi Accuphase

post-9671-0-91828400-1291707931_thumb.jp

3) Moja (prva i jedina) Alpine AL-85

post-9671-0-64816900-1291707933_thumb.jp

No, uzbuđenje zbog nove ugračke dođe i prođe - ono što nastavlja da ulepšava svaki dan, svaki mesec, godinu za godinom, je zapravo (omiljena) muzika zbog koje sve ove andrmolje i postoje... :blah

Link to comment
Share on other sites

Najlepši momenti u Hi-Fi-ju

Ako dobro vidim ovo je naslov teme a ne najlepsi uredjaji na slikama. Da si se malo potrudio nasao bi bar par tema sa ovakvim slikama. Promeni naziv teme u najlepsi uredjaji ili nesto u tom stilu. I na kraju- kako mi moze biti nesto najlepsi trenutak u hifi-ju ako ga gledam na slici ?

Naslov teme i nije trebao da bude tako prost, vec pomalo lirski (momenat ili trenutak zabelezen fotoaparatom), a za bukvaliste postoji i kratko objasnjenje ispod naslova teme, koji poziva zainteresovane da ucestvuju u kreiranju albuma sa slikama. Bez uvrede, neopravdano se raspravljas.

Ko voli slike lepih uredjaja neka uziva, ko ne voli nek cita druge teme i to je to...

Link to comment
Share on other sites

post-10890-0-90586900-1291728673_thumb.jpost-10890-0-84516300-1291728693_thumb.jNekada, eh nekada....je to izgledalo kod mene ovako + PIONEER PDR-04 + PIONEER PD-S 06 CHAMPAGNE ......

Teac uzivo izgleda zaista fenomenalnoloveface.gif,secam se kad sam ga video kod tebe.Jedan od najepsih dekova ikad napravljenih(pogotovo u '90-im),Aiwa xks-9000 takodje izgleda uzivo spektakularno(imao sam je nekad)loveface.gif.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...