Jump to content


Šta se sluša ?


den!s

Recommended Posts

5cca6ede6f8ef78f97da535da07cc28c.jpg

 

VA - Guitar Art Festival 07
 
01. A što ti je mila kćeri - Miroslav Tadić & Teofilović Twins (3:49)
02. Rosna livada - Miroslav Tadić & Teofilović Twins (2:33)
03. Angelina - Tommy Emmanuel (3:45)
04. Mitopa - John Williams & John Etheridge (3:39)
05. Zig Zag - René Aubry Ensemble (3:14)
06. Fantasía cubana - Pepe Romero (4:41)
07. La Cathedral: Preludio Saudade - Ana Vidovic (2:06)
08. La Cathedral: Andante Religioso - Ana Vidovic (1:41)
09. La Cathedral: Allegro Solemne - Ana Vidovic (3:09)
10. Kapou yparxei i agapi mou - Costas Cotsiolis & Angelica Cathariou (3:35)
11. The Colibri - Marco Tamayo (1:17)
12. Capriccio Diabolico - Vojin Kocić (8:28)
13. The fall of Birds: Andante quassi passacaglia - Viktor Ilić (5:30)
14. The fall of Birds: Toccata - Viktor Ilić (2:41)
15. Fuga BWV 1001 - Srđan Bulatović (6:16)
16. Second Sonata K. 213 - Vladimir Gorbach (6:00)
17. Gavotte en Rondeau BWV 1006 - Göran Söllscher (3:18)
18. La miñona de cataluna - The Ensemble Renesans (3:42)
19. SkomraÅ¡ka igra & DevojaÄko kolo - The Ensemble Renesans (4:31)
Link to comment
Share on other sites

Tracy Chapman - Tracy Chapman (1988)

 

post-9577-0-44000800-1392154720_thumb.jp

 

Subjektivan, Äak ispovedniÄki intiman, album, prvenac Chapmen-ove. 

SiromaÅ¡no "orkestriran", bogat atmosferom nezadovoljstva i fatalizma, Äak i kad poziva na pobunu. 

You better run, run, run, run, run...

Tracy se, na žalost, nije kasnije nikad približila snazi ove ploÄe, makar je i bilo solidnih albuma. 

Link to comment
Share on other sites

Lep album zaista,uzivao sam bas u njemu svojevremeno.

Slusam trenutno This way up Pat Metheny-a jedan od  retkih novijih albuma koji mi se bas svidja.Nije bas za svaki dan,ali ume bas da legne po neko beskrajno soliranje pomesano sa meditativnom atmosferom i odlicnom svirkom ostalih muzicara.Harmonika zvuci kao da je skoro pa kao da je Toots.

Ekipa

post-11818-0-67797000-1392161473_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

^

Kad smo kod Metheny-ja, izaÅ¡ao je novi CD "Pat Metheny Unity Group - Kin <-->". PresluÅ¡ao sam ga neobavezno, može da proÄ‘e, nije loÅ¡, Äak meni liÄno zanimljiviji od prethodnog albuma(Pat Metheny - Tap (Book Of Angels Vol. 20)), ali primećujem ili zamor, nedostatak inspiracije, ili možda samo prolaznu autorsku krizu. Neka odleži koji dan, možda promenim miÅ¡ljenje.

 

pat-metheny-unity-group-kin-450sq.jpg

 

 

http://www.nonesuch.com/journal/nonesuch-releases-debut-pat-metheny-unity-group-kin-february-4-tour-2013-11-21

 

Usput, evo i najava turneje, i pogodite, nema nas na spisku... :(

Link to comment
Share on other sites

^

Kad smo kod Metheny-ja, izaÅ¡ao je novi CD "Pat Metheny Unity Group - Kin <-->". PresluÅ¡ao sam ga neobavezno, može da proÄ‘e, nije loÅ¡, Äak meni liÄno zanimljiviji od prethodnog albuma(Pat Metheny - Tap (Book Of Angels Vol. 20)), ali primećujem ili zamor, nedostatak inspiracije, ili možda samo prolaznu autorsku krizu. Neka odleži koji dan, možda promenim miÅ¡ljenje.

 

pat-metheny-unity-group-kin-450sq.jpg

 

 

http://www.nonesuch.com/journal/nonesuch-releases-debut-pat-metheny-unity-group-kin-february-4-tour-2013-11-21

 

Usput, evo i najava turneje, i pogodite, nema nas na spisku... :(

Pecuj i Budimpesta nisu predaleko za jedan lep izlet,a ima i par dana lufta posle Madjarske do sledeceg koncerta...mozda nas (daj boze) i ubace- inace smo mi "last minute" teren,a i bilo je dosta losih procena u poslednje vreme.Taman pomislim gde nadjose Pecuj, kad vidim da je bio prestonica kulture i setih se i Novi Sad je trebao da bude isto to, sa odlicnim sansama zbog velikog broja uspesnih festivala i velikom podrskom...,a onda su nestranackog coveka sa dva fakulteta zamenili nekim sa citavom osnovnom skolom,ali pogodnog i spremnog za ekipu kvarioca nakovanja.Enivej gledao sam PM tri puta,da je kod nas koncert isao bih svakako ponovo,uzivo je mnogo interesantniji bio uvek nego sa ploca.Za gubitak inspiracije si upravu,mislim da to vec traje duzi period,ali i da nije usamljen slucaj za PM.Licno mislim da napredak tehnologije ubi kreativnos u ljudima potpuno,pa cela planeta samo bulji u neko sto svetli i pretvara mozak u kasu.Polako sam skoro i prestao da slusam novu muziku zbog toga,srecom toliko je toga neotkrivenog u proslosti da radije idem u stara bolja vremena sporom ali sigurnom brzinom od 33rpm.

Izvinjavam se na off-u,ali sve je to muzika i najbolje se slusa uzivo!

Link to comment
Share on other sites

Gregoire Maret ÑÐ°Ñ Ñ…Ð°Ñ€Ð¼Ð¾Ð½Ð¸Ñ‡Ðµ. Стварно и звучи као матори ТутÑ

 

post-10872-0-34708500-1392390350_thumb.j

 

Баш готива албумче фина релакÑирана Ñвирка, ненаметљиво држи пажњу таман колико треба.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...