Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Ako si skoro bio do Korata onda si slusao samo na izgled iste kutije kao moje, medjutim to nije isti model. Moje su Nautilus 802, a u Koratu su 802D. Sada je izasla nova serija koja se zove Diamond. Cena za par mojih zvucnika je bila 8000 eura, model D koji je u Koratu kosta 12000 eura, a novi model Diamond kosta 16000 eura...Svaka serija je bila skuplja za 4000 eura, i najvise su usavrsavali visokotonac i nesto malo skretnicu.Sto se tice zvuka samog visokotonca da li je naporan ili nije, najvise zavisi od ostalih uredjaja, kao i za svaki drugi zvucnik. Inace ja ih slusam vec 2 godine i jos nisam primetio da mi bilo sta smeta.Ovi zvucnici se nalaze skoro po svim poznatim svetskim studijima za snimanje muzike,post produkcije, gde producenti provode stotine sati slusajuci bas njih, tako da sumnjam da bi ti ljudi trpeli bilo kakav napor za usi. :blah

TaÄno , tamo su svirali 802D povezani na KTA-100 + KVP-10 , svirao je MHZS cd transport preko KORATO REFERENCE DAC-a ... kutije su 12K€ , imaju visokotonac od dijamanata ...

Zvuk bi opisao kao dramu , zasedu na nespremne naivÄine :P:):cheers Zaista , toliko realnosti u reprodukciji vas uÄini nervoznim ...Bas i srednje ne vredi opisivati , to je u top 2 sistema koja sam sluÅ¡ao i to oba u Koratu ( AudioNote transport + DAC + Korato one + JM Lab Utopia , 2001 dok je korato bio joÅ¡ kod Loline zgrade ) ...

Ono Å¡to je meni na prvi pogled bilo Äudno to je neposrednost kojom se iznose detalji koji se na 95% sistema Äuju ali jako jako potisnuto ...neko ÄaÄkanje po instrumentima (najviÅ¡e gudaÄkim ) i joÅ¡ gomila toga Å¡to i nemogu da se setim ...e to me je nekako Å¡okiralo jer se sve to Å¡to živi ljudi rade dok se snima Äuje toliko jasno da se Äovek na trenutak uplaÅ¡i i pomalo skrene od praćenja muzike ...eto na to sam mislio ali sad sam to malo detaljnije objasnio . Gotovo svi ti detalji su bogati visokim tonovima i zbog toga sam pomislio da ako se dugo sluÅ¡a možda , možda može da zasmeta ...

A to Å¡to se baÅ¡ te kutije koriste za posao u tonskim studijima me uopÅ¡te ne Äudi ...tonac dobije na "tacni" sve detalje , jasno i bez potrebe da se napreže kako bi neÅ¡to Äuo ...mislim kad sam se vratio u stan posle seanse u Koratu pokuÅ¡ao sam da malo dodam gas Spendorima kako bi naÄuo te detalje i zapravo ih ima , samo treba odvrnuti diznu na pojaÄalu i tu su ...pri normalnim glasnoćama su potisnuti tako da se jedva Äuju ...to je razlika . Mislim kutije nisu za poreÄ‘enje nikako ali Äisto primećujem znaÄajan napredak za zanÄajne novce Å¡to je i u redu ...

InaÄe od trenutka od kad sam ih Äuo poÄeo sam da koristim izraz "veliki zvuk" ...sad pokuÅ¡avaam da naÄ‘em jeftinije reÅ¡enje koje bi mi u sobu dovelo tu grandioznost i te detalje ali po nekoj "sniženoj ceni " ...ako imaÅ¡ nekih predloga Å¡ta bi moglo da ih zameni a da je budget varijanta svaka sugestija bi mi pomogla ...

TaÄno, kada bi na slepo sluÅ¡ao siguran sam da bi ih prepoznao jer taj zvuk se ne zaboravlja ...

PS

Da li znaÅ¡ neÅ¡to o Korato DAC-u ...naime priliÄno su tajanstveni po pitanju tog ureÄ‘aja , nema ga na sajtu , nema nekih recenzija po netu ...meni se uÄinio jako muzikalan i planiram da ga jednom isprobam , ali mi je to jako teÅ¡ko u logistiÄkom smislu , pa zato oÄajniÄki pokuÅ¡avam da negde neÅ¡to iskopam ali za sada bez uspeha ...

Hvala i pozdrav !

Link to comment
Share on other sites

TaÄno , tamo su svirali 802D povezani na KTA-100 + KVP-10 , svirao je MHZS cd transport preko KORATO REFERENCE DAC-a ... kutije su 12K€ , imaju visokotonac od dijamanata ...

Zvuk bi opisao kao dramu , zasedu na nespremne naivÄine :cheers:):blah Zaista , toliko realnosti u reprodukciji vas uÄini nervoznim ...Bas i srednje ne vredi opisivati , to je u top 2 sistema koja sam sluÅ¡ao i to oba u Koratu ( AudioNote transport + DAC + Korato one + JM Lab Utopia , 2001 dok je korato bio joÅ¡ kod Loline zgrade ) ...

Ono Å¡to je meni na prvi pogled bilo Äudno to je neposrednost kojom se iznose detalji koji se na 95% sistema Äuju ali jako jako potisnuto ...neko ÄaÄkanje po instrumentima (najviÅ¡e gudaÄkim ) i joÅ¡ gomila toga Å¡to i nemogu da se setim ...e to me je nekako Å¡okiralo jer se sve to Å¡to živi ljudi rade dok se snima Äuje toliko jasno da se Äovek na trenutak uplaÅ¡i i pomalo skrene od praćenja muzike ...eto na to sam mislio ali sad sam to malo detaljnije objasnio . Gotovo svi ti detalji su bogati visokim tonovima i zbog toga sam pomislio da ako se dugo sluÅ¡a možda , možda može da zasmeta ...

A to Å¡to se baÅ¡ te kutije koriste za posao u tonskim studijima me uopÅ¡te ne Äudi ...tonac dobije na "tacni" sve detalje , jasno i bez potrebe da se napreže kako bi neÅ¡to Äuo ...mislim kad sam se vratio u stan posle seanse u Koratu pokuÅ¡ao sam da malo dodam gas Spendorima kako bi naÄuo te detalje i zapravo ih ima , samo treba odvrnuti diznu na pojaÄalu i tu su ...pri normalnim glasnoćama su potisnuti tako da se jedva Äuju ...to je razlika . Mislim kutije nisu za poreÄ‘enje nikako ali Äisto primećujem znaÄajan napredak za zanÄajne novce Å¡to je i u redu ...

InaÄe od trenutka od kad sam ih Äuo poÄeo sam da koristim izraz "veliki zvuk" ...sad pokuÅ¡avaam da naÄ‘em jeftinije reÅ¡enje koje bi mi u sobu dovelo tu grandioznost i te detalje ali po nekoj "sniženoj ceni " ...ako imaÅ¡ nekih predloga Å¡ta bi moglo da ih zameni a da je budget varijanta svaka sugestija bi mi pomogla ...

TaÄno, kada bi na slepo sluÅ¡ao siguran sam da bi ih prepoznao jer taj zvuk se ne zaboravlja ...

PS

Da li znaÅ¡ neÅ¡to o Korato DAC-u ...naime priliÄno su tajanstveni po pitanju tog ureÄ‘aja , nema ga na sajtu , nema nekih recenzija po netu ...meni se uÄinio jako muzikalan i planiram da ga jednom isprobam , ali mi je to jako teÅ¡ko u logistiÄkom smislu , pa zato oÄajniÄki pokuÅ¡avam da negde neÅ¡to iskopam ali za sada bez uspeha ...

Hvala i pozdrav !

Sve si napisao bas kako i jeste. U novom katalogu B&W-a je napisana jedna velika istina! Pise ovako ; NAJBOLJI ZVUCNIK NA SVETU NIJE ONAJ KOJI DAJE NAJVISE,VEC ONAJ KOJI GUBI NAJMANJE.

A sto se tice Korato DAC-a apsolutno nista ne znam... :)

Link to comment
Share on other sites

Mali detalj...

Spendor A5 -Sensitivity: 86dB/W/M

B&W 802D-Sensitivity (Efficiency)90.0 dBSPL

To mu dodje to sa sve Isusom i Marijom :cheers

Eh da je samo to u pitanju , sve bi ja to rešio sa amplifikacijom ...nego nije ! B&W svira tiho sa svim detaljima toliko jasno prenesenim da ti se naježe dlake na rukama i još ponegde ...

Link to comment
Share on other sites

Potpuno drugaciji prilaz konstrukciji i filozofiji zvuka - i fakat skoro 80% muzickog materijala je u studijima allww mix-ano i master-izovano na B&W od 805,801,802 itd "jace serije Bowera" :cheers uz pomoc raznoraznih amp-a uglavnom FET-ova :blah

Muka i nauka :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ne mogu da se otrgnem utisku da je ovaj sistem sklopljen za slusanje NAIM test diska.

Utisak te vara. Dve strane ranije mogao si da se uveriš da u fonoteci postoji i A Matter of Life and Death picture disc... :order

Bilo bi zanimljivo u kućnim uslovima Äuti bilo taj test disk bilo Maidene na sistemu koji se inaÄe može videti samo na hi-fi sajmovima. Mada, prema slikama mi se Äini da je prostorija premala da bi svirao za sve pare, pri Äemu naroÄito fali prostor oko zvuÄnika. Možda se planira selidba?

Link to comment
Share on other sites

Sjajno!

Nego, jel' si skontao terraxtxxa sa prvog linka? "How did a F...head like you got to own a pair of 100.000$+ superb speakers, those speakers are for audiofiles not emo rock shits... you must have stolen them or something.

:order

Link to comment
Share on other sites

ne mogu da se otrgnem utisku da je ovaj sistem sklopljen za slusanje NAIM test diska.

Ma naravno da nije!!!!! Test diskove koristim kao podmetace za case,a slusam MUZIKU,a ne zvukove!!!! Prelezao sam tu bolest odavno... :order:order

post-4257-128511104224_thumb.jpg

post-4257-128511104237_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...