Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Da se malo vratimo na temu...Danas sam bio u 4audiu jedno 3 sata, i slusao gore pomenute Unisone, doduse na Martin Loganima.Zaista perfektno.Puno snage,topline i muzike... :bounce Sutra cu Unisone doneti kod mene, pa za vikend da cujem sa mojim zvucnicima. Ono sto me najvise interesuje je kako ce se damping faktor 50 koliko ima Unison odraziti na kontrolu basa, a recimo moj snagas Rotel ima damping 1000, tako da sam navikao na jako dobru kontrolu donjih frekvencija. Za snagu ne brinem, izuzetno je snazan. :banana

Link to comment
Share on other sites

Na zalost nisam uspeo da odem i uzmem uredjaje na probu. :banana Nisam imao vremena. E sada...postoji i jos jedna ideja,koja mi zvuci,bar po prici coveka koji je to slusao, jako dobro.Da recimo ostavim svog snagasa Rotel rb 1080 na basovima, a visoki i srednji da idu preko Korata KVA 20. Zvuci jaaako primamljivo,doduse po prici, jos nisam cuo takvu kombinaciju.Bice i to na probi,pa cu se odluciti za nesto, uglavnom sam resio da zvucnicima pridodam jos malo kvaliteta....zasluzili su. :bounce

post-4257-128510869997_thumb.jpg

post-4257-12851087001_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
fino fino

2 pitanja

1. zasto je Korato direktno na podu pored zvucnika?

2. zasto je gramofon u cosku iza zvucnika?

Korato je na podu jer se lampe greju, pa iz tog razloga necu da ga stavljam u policu,vec cu mu nabaviti neki mermerni podmetac,a to sto je blizu zvucnika mislim da nema veze,ili gresim? Gramofon nije u cosku iza zvucnika,mozda tako deluje na slici,prednja ploca gramofona je u ravni sa televizorom. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Korato je na podu jer se lampe greju, pa iz tog razloga necu da ga stavljam u policu,vec cu mu nabaviti neki mermerni podmetac,a to sto je blizu zvucnika mislim da nema veze,ili gresim? Gramofon nije u cosku iza zvucnika,mozda tako deluje na slici,prednja ploca gramofona je u ravni sa televizorom. :thumbsup2

Za pocetak svaka cast na sistemu! Deluje jako interesantno! Zanima me, kako si na kraju sve povezao ako nije tajna?

Sto se tice ampa, Panta je u pravu. Mermer moze da pomogne za vribracije...Ali, poenta je da lampe treba sto dalje od kutija!

Slicna prica je i za gramofon. Ne sme u tom delu da bude ikakvih vibracija. Ako ti se tu ili u blizini prave vibracije ili stojeci talasi, ugasio si ga...

Mislim da je resenje u josh jednoj polici...

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Za pocetak svaka cast na sistemu! Deluje jako interesantno! Zanima me, kako si na kraju sve povezao ako nije tajna?

Sto se tice ampa, Panta je u pravu. Mermer moze da pomogne za vribracije...Ali, poenta je da lampe treba sto dalje od kutija!

Hvala.... :thumbsup2 Sto se tice povezivanja,sve je vrlo jednostavno.Basove sam povezao sa Rotelovim snagasem sa Audioquest kablom Midnight,a gornji spektar zvucnika sam povezao sa Koratom sa Van Den Hul Breeze kablom. Rotelov preamp ima mogucnost da na njega prikljucis 2 snagasa, i to je cela filozofija. :thumbsup2 Sto se tice vibracija od zvucnika, one zaista ne postoje,a tu su odigrala glavnu ulogu ova mala postolja na kojima stoje zvucnici.E za sada lampe ne mogu dalje od kutija, ali ne primecujem nikakve smetnje u zvuku. :thumbsup2

Slicna prica je i za gramofon. Ne sme u tom delu da bude ikakvih vibracija. Ako ti se tu ili u blizini prave vibracije ili stojeci talasi, ugasio si ga...

Mislim da je resenje u josh jednoj polici...

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Hvala.... :thumbsup2 Sto se tice povezivanja,sve je vrlo jednostavno.Basove sam povezao sa Rotelovim snagasem sa Audioquest kablom Midnight,a gornji spektar zvucnika sam povezao sa Koratom sa Van Den Hul Breeze kablom. Rotelov preamp ima mogucnost da na njega prikljucis 2 snagasa, i to je cela filozofija. :thumbsup2 Sto se tice vibracija od zvucnika, one zaista ne postoje,a tu su odigrala glavnu ulogu ova mala postolja na kojima stoje zvucnici.E za sada lampe ne mogu dalje od kutija, ali ne primecujem nikakve smetnje u zvuku. :thumbsup2

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ovo mi deluje kao bas bas jedna dobra kombinacija...kapiram i da zvuci tako (prema tvojoj reakciji)...

Aj. pls opisi malo dobijene promene...

Pozdrav;

G.

Toliko je dobro da ne znam sta da napisem...odoh da slusam,nikada nisam imao ovako dobar zvuk... :)

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite kako bi se uklopio umesto moga Rotel snagasa rb-1080, Korato snagas KTA-100...cisto zbog sinergije sa KV-20...Pa u tom slucaju KTA-100 na basove, a KV-20 na visoke i srednje.KTA-100 je 100w, a moj Rotel je 200 w, ali Korato ima i onih 40w u A klasi...Cisto malo da ne bude dosadno, da se polemise o necemu. :lol:

post-4257-12851088226_thumb.jpg

post-4257-128510882275_thumb.jpg

post-4257-128510882284_thumb.jpg

post-4257-128510882298_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zakljucak testa je da odlicno rade i jedan i drugi snagas.Odlucio sam da zadrzim Rotela,a razlog je 100w vise u odnosu na Korata KTA-100. :lol: Tako da je definitivna varijanta Rotel rb 1080 na basovima,i Korato KV-20 na visokim i srednjim.Snazan Rotel od 220w na merenju i damping faktorom 1000 puni i savrseno kontrolise basove,a Korato KV-20 nezno i jako,jako muzikalno cvrkuce u visokom i srednjem podruciju.Uzivancija se nastavlja.U subotu putujem u San Francisko kod rodjaka koji se bavi HI-FI-jem,tako da me ceka obilazak kroz najbolje radnje i predstavnistva u San Francisku. :lol::lol::lol: Dobicete lepu reportazu dokumentovanu sa fotografijama krajem septembra. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ðи тај Ротел није за подцењивање :lol: , наравно када Ñе мало поради на њему.

Ðа Ñликама је Ротел који је у фабричком Ñтању јадно Ñвирао :lol: , наравно док није дошао код мене!

У питању је Ротел РБ - 1070

Значи ипак може да Ñе иÑцеди макÑимум из једног фабричког урећаја

Од мене је отишао као ÑаÑвим други Појачавач, наравно по звуку :lol:

:lol: зеоÐ_Ридер

post-3727-128510883193_thumb.jpg

post-3727-128510883202_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ðи тај Ротел није за подцењивање :lol: , наравно када Ñе мало поради на њему.

Ðа Ñликама је Ротел који је у фабричком Ñтању јадно Ñвирао :lol: , наравно док није дошао код мене!

У питању је Ротел РБ - 1070

Значи ипак може да Ñе иÑцеди макÑимум из једног фабричког урећаја

Од мене је отишао као ÑаÑвим други Појачавач, наравно по звуку :lol:

[attachment=1]11.jpg[/attachment]

[attachment=0]22.jpg[/attachment]

:lol: зеоÐ_Ридер

AKO NIJE TAJNA STA SI MU "SMUCKAO"?
Link to comment
Share on other sites

Ðи тај Ротел није за подцењивање :screwy , наравно када Ñе мало поради на њему.

Ðа Ñликама је Ротел који је у фабричком Ñтању јадно Ñвирао :bacanje , наравно док није дошао код мене!

У питању је Ротел РБ - 1070

Значи ипак може да Ñе иÑцеди макÑимум из једног фабричког урећаја

Од мене је отишао као ÑаÑвим други Појачавач, наравно по звуку :screwy

[attachment=1]11.jpg[/attachment]

[attachment=0]22.jpg[/attachment]

:wave2 зеоÐ_Ридер

.....Sto se ne javis u Rotel fabriku, i otkrijes im u cemu grese..mozda te zaposle...

Link to comment
Share on other sites

Sto se ne javis u Rotel fabriku, i otkrijes im u cemu grese..mozda te zaposle...

Ма хтео бих, али Ñлабо Ñтојим Ñа Ñтраним језицима :bacanje

:screwy зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...