Jump to content


Miljetov sistem


milje

Recommended Posts

Tako je :klanjanje

Da ne bude da "pametujem", al ajde sad...

idealno, kada se izlazno stereo-pojaÄalo bridge-uje, dobijate 4x viÅ¡e snage, nego Å¡to se ima u stereo režimu.

Ipak, sa padom impedanse zvuÄnih kutija(Å¡to je Äest sluÄaj), ta izlazna snaga je joÅ¡ veća, Å¡to naravno ima svije granice...

U tom sluÄaju, bridge-ovani snagaÅ¡i, sem ako nije reÄ o teÅ¡koj ezoteriji "umeju da imaju" muka sa tzv. "teÅ¡kim kutijama", koje imaju velike padove impedanse !!!

Nego...

kada već padaju predlozi, Äudo jedno, niko nije spomenuo Mcintosh elektroniku, njih baÅ¡ bije glas da dobro saraÄ‘uju sa B&W zvuÄnik kutijama visokog ranga ???

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna jako bitna stvar. To sa 2 KTA 100 uopste ne bi bilo bridzovanje, jer ti snagasi i ne mogu koliko znam da se bridzuju.Dakle bila bi klasicna varijanta,samo sto bi svaki zvucnik imao svog snagasa. :klanjanje

Sorry... ali tek sada sam video ovaj vaš post "milje", gde razmišljate zapravo o pravoj biamplifikaciji...

Ipak, nije li to odveć veliki, Äak veoma veliki finansijski izdatak i avantura, naime preamp+ 4 mono-bloka/stereo snagaÅ¡a, joÅ¡ malo pa kao da je u pitanju B&W Nautilus... !!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry... ali tek sada sam video ovaj vaš post "milje", gde razmišljate zapravo o pravoj biamplifikaciji...

Ipak, nije li to odveć veliki, Äak veoma veliki finansijski izdatak i avantura, naime preamp+ 4 mono-bloka/stereo snagaÅ¡a, joÅ¡ malo pa kao da je u pitanju B&W Nautilus... !!!

Ne. Svaki zvucnik bi u toj kombinaciji imao po jednog snagasa, dakle 2 snagasa za obe kutije.

Link to comment
Share on other sites

Pa bi-amping, majku mu...

Ovo pitanje sam i ja hteo da postavim... hoces da "saberes" levi i desni kanal jednog ampa i da ih zakacis na jedan zvucnik???

Cak i da to moze, u doticni amp ulazi samo jedan/mono interkonekt iz preampa... O cemu bre vi to pricate???

Bi-amping je nesto drugo: Integralac sa konekcijama za snagas + snagas pa onda svi "levi" kanali idu na levi zvucnik preko odvojenih terminala (skinu se dzamperi) a svi desni kanali isto tako na desni zvucnik. Ja za drugi bi-amping ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Pa bi-amping, majku mu...

Ili se pojaÄala bridžuju i praktiÄno pretvaraju u mono blokove ili će jedno voziti oba basa a drugo oba visoka ili će ići po jedno pojaÄalo na svaki zvuÄnik samo Å¡to će jedan kanal voziti bas a drugi visoki. Nije mi jasno koju od navedenih mogućnosti Milje ima u planu.

Link to comment
Share on other sites

Bi-amping je nesto drugo: Integralac sa konekcijama za snagas + snagas pa onda svi "levi" kanali idu na levi zvucnik preko odvojenih terminala (skinu se dzamperi) a svi desni kanali isto tako na desni zvucnik. Ja za drugi bi-amping ne znam...

Nikso, može biamping i sa dva stereo pojačala, tako što iz svakog kanala preampa ide dvostruki mono signal u L i R snagaša koji jednim kanalom tera dole a drugim gore.

Link to comment
Share on other sites

Verujem da će da isproba sve, samo će morati da kupi onaj mali plastiÄni razvodnik jedan ženski ÄinÄ-dva ženska ÄinÄa :klanjanje dva komada.

Pa ce u to djubre da ubode kabl od 500E... E do q... To se tako ne radi bar kad se ozbiljno prica o High Fidelity. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nikso, može biamping i sa dva stereo pojaÄala, tako Å¡to iz svakog kanala preampa ide dvostruki mono signal u L i R snagaÅ¡a koji jednim kanalom tera dole a drugim gore.

Znam bre al' to ja zovem budzenje... gde si video takve kablove / ili sam ja nesto propustio. Bez zezanja.

...pise se "nikSo" :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Dobro, drugari, sve je u redu, može samo jedan kabl a da terminale na levom i desnom ulazu pojaÄala zaletuje i to je to.

Ma da, moze to odma' da zamoli Kostu da mu uradi ako ga pre toga Tomke ne izbaci napolje kad cuje sta trazi. :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...