Jump to content


Ponovo Lapp 110 strujni kabl


lukaluka

Recommended Posts

Pozdrav svima još jedared, ja sam sutra u Beogradu od 12 do 5-6, isprva na One Hi Fi prezentaciji a posle verovatno u gradu, bez posebnih obaveza pa ću poneti kablove da podelim, nadam se da ću bar deo ljudi sresti na prezentaciji i odmah tamo rešiti deljenje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

E, sad je nastao problem kupovine/nabavke IEC i Å¡uko utikaÄa.

Bio sam do "Kanibala". DotiÄni u ponudi imaju samo "audiofilske" (Äitaj: za ovce) konektore koji koÅ¡taju cca 4000-5000 din :wave2 .

Imaju u ponudi i neke IEC za oko 200 din, ali nisu ni zaÅ¡ta. Pa me zanima gde mogu nabaviti solidne utiÄnice, a da mi ne spadne koža sa leÄ‘a?

:blah

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Bio sam kod njih, kao što rekoh. Zaista imaju Neotech IEC za 1800 din. Zar to nije preterano, budući da sam kabal platio oko 2500 din?

Od Å¡uko utikaÄa imaju samo Furutech od 4000-5000din i jedan Kopp sliÄne cene. Ma daj... nema teoretske Å¡anse da dam toliki novac za terminaciju energetskog kabla.

Oni koji misle da će im pozlaćene viljuÅ¡ke na Å¡uko utikaÄu poboljÅ¡ati zvuk, neka kupuju tu žvaku.

Ima li neÅ¡to do 10EUR? Npr. Äuo sam da su borski utikaÄi dobri, ali gde kupiti?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Poteže se stoti put ista tema. Kome se daje 200 eura na strujni kabl ima lepo spakovana fabriÄka reÅ¡enja. Lapp je budžet industrijsko reÅ¡enje na koje stvarno nema smisla stavljati utikaÄe od 50e. Borski Å¡uko imate u svakoj drugoj prodavnici elektromaterijala a u Kanibalu imaju prihvatljive kineske IEC za 200 dindži. Kupite, zaÅ¡rafite i uživajte.

Link to comment
Share on other sites

МиÑлим да је Пилетово решење боље.

Ро Ñтолњаку и лаку за нокте да и не говорим :spavanje

:D зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

ja sam doshao do zakljuchka da meni treba JOSH.... dakle

Posle 2 letve shvatio sam da je totalno glupo da si pravim pojacalo i preamp pa da turam neku drugu zhicu za napajanje kad imade ovaj kabel....

Daklem meni treba sigurno josh jedno 12-15 meteri..... kako i kada (gde vecj znamo) mozhe da se uzme josh ovog kabela....

Fala unapred...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

mada je pile u pravu za lapp ili bilo koji kabal tog tipa jako je tesko ga postaviti u leziste odnosno euro uticnicu a da stoji kako treba jer ga kabl vuce na dole i samim tim se i kontakti na utikacu sire , ja sam se malo mucio sa ovim mojim up-occ utikacem koju sam kupio u kanibalu najskuplja varijanta , dobro izgleda ali pricam kako je kada se on postavi u rad, obavezno se mora dodatno fiksirati --

pile , ako moze ads --- gde moze da se nadje taj tip utikaca i uticnice kao neutrik ili sam neutrik.

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

malo osveženje teme,jutros sluÄajno odoh u itc i kupih neko parÄe lappa od 2 m imaju joÅ¡ ali kotur im je u ns pa ako oćete da kupite najavite im koliko da bi mogli da ga poÅ¡alju iz ns ovde,ostao mi je joÅ¡ problem dobrog iec,mislim da kineska varijanta iz kanibala koju je neko pomenuo predstavlja loÅ¡e reÅ¡enje kupio sam jedan probe rade i luÄno se uverio da je kvalitet nula.RTB Bor iec je mnogo bolji posebno bakelitna verzija ali neznam dal to igde može da se naÄ‘e

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...