Jump to content


Ponovo Lapp 110 strujni kabl


lukaluka

Recommended Posts

Možda bih i ja uzeo jedno 5 metara. ViÅ¡e bi mi odgovarao 891 CY ako je fleksibilniji od 110 CY. U svakom sluÄaju sam za varijantu 3 x 2,5 mm2.

@ringeraja

Koje konektore si poruÄio sa dalekog istoka?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Uzeo sam 3 Sonar-a, razliÄiti tipovi provodnika, da isprobam kako zvuÄe.

1.

220737436769_2.jpg

SONAR Gold Plated EUR Schuko Power Plug & IEC Connector

2.

130512166903_2.jpg

SONAR For Audio Platinum Plated IEC + Eu Schuko plug

3.

220996567616_1.jpg

SONAR Silver Plated EUR Schuko Power Plug & IEC Connector

Za ovoliko koliko treba da se plate mislim da su sasvim ok kupovina.

Ako ne budu zvuÄali kako treba sa Lapp kablom (Äisto sumnjam), uvek mogu da se zamene sa nekim skupljim (boljim), iako, mislim da je moj sistem na takvom nivou da mu ne bi pomogao neki skuplji i da bih samo bacio pare.

Link to comment
Share on other sites

Sonar, hope so, pošto tek sada vidim da na šukoima piše Sonarquest, a kad se kupuje pisalo je Sonar.

Mislim ipak da je svejedno, s obzirom da nisu u pitanju neki firmirani konektori, samo se nadam da su bar kvlaitetno odraÄ‘eni za onoliko koliko koÅ¡taju, pa će mi uz dotiÄni Lapp biti i viÅ¡e nego odgovarajući.

Link to comment
Share on other sites

Sonar je japanska kompanija koja je medju prvima pocela da radi kriogenizaciju metala,a Sonarquest je kopija njihovih konektora, ali tako dobrog kvaliteta da sam se iznenadio jer posedujem i originalne Sonar konektore.Kvalitet plastike je veoma kvalitetan,bakarni provodnici i plocice u samom kucistu konektora su na zavidnom nivou.Kopije Oyaide i Furutecha ne mogu da im pridju kvalitetom. :wave2

Link to comment
Share on other sites

E pa onda izgleda da sam ub'o džek pot:)

Videćemo kada stignu konektori i kada se naprave komplet strujni kablovi ima li vajde od njih, ali kontam da ću biti zadovoljan.

Uporediću sva tri jedan sa drugim, pošto će da bude isti kabl (Bože zdravlja, verovatno Lapp), pa da vidimo ima li razlike između zlatnog, platinastog i rodijumskog. Nedostaje mi još samo srebrni, ali mi je on bio baš skup:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo i informacije u vezi kabla...

Kupljen je Lapp 110, ali je problem Å¡to su imali baÅ¡ malo kabla, pa je posle prebijanja duga i odvajanja za liÄne potrebe ostalo joÅ¡ oko 10 metara kabla.

Cena kabla je 320 rsd/m (toliko sam ga platio).

Pošto ne želim da favorizujem nikoga ostavljam vam da se dogovorite (ako ste još uvek zainteresovani) kako bi bilo najbolje da među sobom podelite ovih 10 metara.

Toliko od mene i pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem da sam od uvoznika Lapp kablova za Srbiju - Vesimpex dobio informaciju da je pitanje da li će ubuduće naruÄivati ovaj i Lapp kablove sliÄnog profila, već samo one koji imaju industrijsku primenu zbog neisplativosti.

Tako da je ovo poslednjih 10m Lapp kabla koji će moći da se kupi ovde u dogledno vreme.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...