Jump to content


Ponovo Lapp 110 strujni kabl


lukaluka

Recommended Posts

  • Replies 328
  • Created
  • Last Reply

Evo i informacije u vezi kabla...

Kupljen je Lapp 110, ali je problem Å¡to su imali baÅ¡ malo kabla, pa je posle prebijanja duga i odvajanja za liÄne potrebe ostalo joÅ¡ oko 10 metara kabla.

Cena kabla je 320 rsd/m (toliko sam ga platio).

Pošto ne želim da favorizujem nikoga ostavljam vam da se dogovorite (ako ste još uvek zainteresovani) kako bi bilo najbolje da među sobom podelite ovih 10 metara.

Toliko od mene i pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

Sada nikako, poÅ¡to, kao Å¡to napisah, ja sam uzeo sve Å¡to im je ostalo, a rekli su mi da u bližoj budućnosti neće poruÄivati nove koliÄine, s obzirom da im je neisplativo.

InaÄe, 320 rsd je Vesimpex-ova cena sa pdv-om, a meni je prijatelj koji ima IT firmu uÄinio uslugu i kupio ga od njih, a onda meni "prodao".

Link to comment
Share on other sites

Sonar je japanska kompanija koja je medju prvima pocela da radi kriogenizaciju metala,a Sonarquest je kopija njihovih konektora, ali tako dobrog kvaliteta da sam se iznenadio jer posedujem i originalne Sonar konektore.Kvalitet plastike je veoma kvalitetan,bakarni provodnici i plocice u samom kucistu konektora su na zavidnom nivou.Kopije Oyaide i Furutecha ne mogu da im pridju kvalitetom. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ðије реклама али имао Ñам прилику да их видим уживо и могу рећи да Ñу одличног квалитета. Кућиште је направљено од квалитетне плаÑтике Ñа утиÑнутим меÑинганим наврткма, Величина отвора за прихват проводника је и већа него што је потребно :thumbsup2 , а завртњеви за Ñтезање Ñу великог пречника. Све потпуно изоловано тако да није могуће да Ñе евентуално нека залутала жицица Ñпоји кратко Ñа неком другом.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Posted · Hidden by Infidel, May 24, 2012 - No reason given
Hidden by Infidel, May 24, 2012 - No reason given

Lapp Olflex 110 1,5m + Sonarquest Gold Plated EUR Schuko Power Plug & IEC Connector - 30 evra

Ja zadovoljan:)

Link to comment
Posted · Hidden by Infidel, May 24, 2012 - No reason given
Hidden by Infidel, May 24, 2012 - No reason given

Još uvek ništa, s obzirom da mi je Jungson kod SC na došvajsovanju, a da trenutno slušam CA P25 koji mi je pozajmio pera451 i ne mogu nešto da tvrdim, s obzirom da ne poznajem zvuk.

ÄŒekam da doÄ‘e "kinez na steroidima" by SC, pa da napravim ljudsku letvu, zamenim kablove napajanja, prikljuÄim XLR interkonekte (tzv. "Zeonire"), pa da vidim kako sveukupno zvuÄi.

Kablove sam inaÄe uzeo viÅ¡e sigurnosti radi i zbog toga Å¡to su mi ovi koji su doÅ¡li sa ureÄ‘ajima bili malo kratki, a nadam se da će pasti i dobitak u zvuku.

Link to comment
Posted · Hidden by Infidel, May 25, 2012 - No reason given
Hidden by Infidel, May 25, 2012 - No reason given

Pajo, Ringeraja nije postavio nikakav oglas. Pojavio se višak kabla i ponuđen je forumašima. Po nabavnoj ceni. Nema u tome nikakve trgovine. Ako ćeš se ubuduće rukovoditi takvom logikom, tada celokupnu temu sa grupnim nabavkama stavite pod oglase.

Link to comment

Inace, kada smo vec kod strujnih konektora, i replike Oyaide 029 ili 079 su odlicnog kvaliteta.

Konektori su nesto malo manje robusni od Sonarquesta, ali imaju odlican kontakt i bez problema drze kablove punog preseka, sirmovanim, itd, itd…

I mislim da su jako slicni sa Wattgate 320i koji su inace jedni od najjefitnijih, negde ~20 €…

A sto se tice firmi Sonar i Sonarquest, sadasnji Sonarquest je identican sto se tice dimenzija kao nekadasnji originalni Sonar, ali kvalitet pozlate, bakra i plastike nije isti. Naravno i cena im nije bila ni priblizna.

To je takodje informacija iz prve ruke ali datira jos od pre 2 godine ;)

A inace, svi se oni naravno prave u Kini u istoj fabrici i svi ovi prodavci na ebay-u su u stvari jedna „firma“ koja tako lakse radi…

To pricam ja kao stari svercer koji se obogatio od ovakvih sitnica :):1038:

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Uskoro treba da mi stigne od kolege sa foruma jedno parce kabla Lapp 110/1,7m/.Nemam dovoljno za uredjaje i resio sam da napravim od njega produzni kabal odnosno da zamenim postojeci a kasnije da menjam na predpojacalu a mozda i na cd-u/.Pretpostavljam da je pun efekat da pored kabla koji izlazi iz uredjaja takav isti treba da bude i produzni.

Kako da povezem zice i oklop na produznom kablu.

Link to comment
Share on other sites

Ima li mozda zainteresovanih za nabavku ovog Lapp kabla sa linka koji je ostavio D Agostino?

Cena u Srbiji ne bi trebala da predje 600din, ako narucimo preko 100m. Kabl bi u Beogradu mogao biti vec sledeceg ponedeljka, ukoliko dogovorimo neki brzi GB.. :order

Ako neko ima jeftinije resenje, neka pise.. Ja bih uzeo par metara, planiram da ugradjujem IEC na sve komponente, a tesko da moze bilo sta bolje za 500-600din/m od Lapp-a.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...