Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

O životu Johnnyja Casha može se proÄitati (na hrvatskom) u knjizi ÄŒovjek zvan KeÅ¡, Stiva Tarnera.

Knjiga (sama za sebe) nije senzacionalno vredna, ali nudi jasan i sažet pregled Kešovog života i karijere.

IzdavaÄ je fenomenalni Å areni dućan iz Koprivnice, a neki od naslova tamo objavljenih mogu se pazariti i u Srbiji (Beopolis knjižara, recimo).

Prevodilac knjige je Lada Furlan Zagorac.

Ladu sam poslednji put video pre neÅ¡to viÅ¡e od dve godine. U meÄ‘uvremenu, Lada je bila trudna, porodila se, dete malo ojaÄalo i mama sada ponovo može da svira.

Zadnji put sam je video pre nešto više od dve godine na senzacionalnom koncertu Bambi Molestersa na Akedemiji.

Bambi Molesters spremaju novi album, a nedavno su ponovo, nakon pauze svirali na otvaranju Zg kluba MoÄvara.

Za neupućene: Bambi Molesters su (uz Rebel Star) najbolji bend sa ex-yu prostora i u grupi najboljih ikada!

Link to comment
Share on other sites

auh, ne bih se slozio... :D

Nijanse i liÄni afiniteti su u pitanju - sve ih volim :D

Izdvajam: naslovnu (Man Comes Around), Sam Hall i naravno Hurt i Personal Jesus.

S' druge strane, interpretacije klasika poput In My Life, I'm So Lonesome I Could Cry, ili Desperado su meÄ‘u najslabijim momentima Äitavog AmRec serijala.

nego u kakvom je stanju vinil. etiketu Lost Highway ne bije bas neki dobar glas. moj The Man Comes Around je stigao izvitoperen :cheers ...kakve si ti bio srece?

btw cela American serija je koliko ja znam snimana na DAT...no vinil i dalje zvuci dosta bolje od CD-a...verovatno je koriscen hi-res master...

PloÄa se saglasno vladajućem hajpu qrÄi nalepnicama tipa '180gr vynil, audophile pressing' na koje se zaista ne ložim i ne znaÄe mi niÅ¡ta. Ovo je samo poÄetak prikupljanja Am Rec serije na vinilu, tako da nemam iskustva sa drugim otiscima. UnutraÅ¡nji, papirni omot je prelomljen po jednoj ivici, a sama povrÅ¡ina ploÄe ima one tragove od pakovanja u papir, na sreću nije iskrivljena i zvuÄi odliÄno.

Ne znam koliko ti je poznato, za prvi American Recordings je Cash uradio solo sesiju, po nagovoru Rubina.

Rubin je hteo da potpuno ogoli pesme i približi se Cashu koliko je god to moguće, da bi mogao da pravilnije sagleda u kom smeru se dalje kretati.

Takođe, Rubin je Cashu ugovorio solo nastup u nekom fensi klubu u Holivudu, koji je tada Džoni Dep držao.

KeÅ¡ je priÄao kako je imao žestoku tremu pred nastup bez podrÅ¡ke benda. Svirao je kompletan prvi album iz AmRec. U publici je bilo svega oko 150 'odabranih' ljudi - Dep, Kejt Mos, Sem Å epard i sl.

Rubin je ovim postigao i sjajan biznis efekat jer su glasine o tom nastupu poÄele da kruže.

Pesme za prvi AmRec album su zatim proÅ¡le kroz niz sesija sa raznim muziÄarama. Pogodi koja verzija je zavrÅ¡ila na albumu?

prije su drvili da je IV "zvanicno zadnje" od CJ-a...

U vreme izlaska V-ice Äak se moglo proÄitati da je preostalo snimaka za joÅ¡ jedan album. Videćemo.

Link to comment
Share on other sites

S' druge strane, interpretacije klasika poput In My Life, I'm So Lonesome I Could Cry, ili Desperado su meÄ‘u najslabijim momentima Äitavog AmRec serijala.

opet se ne bih slozio...zato sto za mene na ovom albumu nema ni slabijih a kamoli najslabijih momenata...mozda promenis misljenje kad cujes vinil...ili je to, ili iz mene progovara potpuno sumanuti fan :oops:

Link to comment
Share on other sites

Mose Allison ima neobiÄnu osobinu, da sve Å¡to odsvira i otpeva zvuÄi smireno i elegantno, iako su, recimo, Mayall+Clapton, the Who..., od nekih njegovih pesama napravili priliÄno galamdžijske rock paljevine (Parchman Farm, Young Man).

Evo jednog izvanrednog albuma:

A ovo nije kupljeno/naruÄeno, već dobijeno na poklon, od autora. CD je izdat u NemaÄkoj.

Link to comment
Share on other sites

Nije kupljeno, niti naruÄeno, već zanimljiva pojava na Amazonu.

Product Details

[Format] CD-R

This title is manufactured "on demand" when ordered from Amazon.com, using recordable media as authorized by the rights holder. Powered by CreateSpace, this on-demand program makes thousands of titles available that were previously unavailable. For reissued products, packaging may differ from original artwork. Amazon.com’s standard return policy will apply.

Link to comment
Share on other sites

Kakav je Fagen prema Nightfly i Kamakyriad?

kamakiriad je za mene 100% slabiji, sto se tice Nightfly-a,jbga...hmmm..tu negde,ovde je malo "mirnije",manje ima brzih stvari/PRaT stvari ovde,naimashi mogu i dalje da drze ovaj snimak na top 10(Nightfly) :cheers ,ovo moze da bude killer recimo za "Gaucho",,Everything must go"..naravno strogo priv.misljenje :roll:

:)

Link to comment
Share on other sites

cashomanija :cheers

for how much?

4990 Ft(17-18 eura),na drugom mestu je bio cca 6500Ft,al je tu bio vec i omot "talasast" bljak :) ..uleteo sam u Saturn sto je daleko od mene :o ,i 2LP Fagen je bio ista cena :roll::nono ..nista lepse no kad kupis za 17-18 eura ono sto je na drugom mestu 50..(Fagen)

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Sta bre fali Panteri?

Kad mi neki tupadžija kaže da i on voli ponešto od metala znam da je u pitanju Pantera. Ali svaki put. :)

Realno, volim da Äujem Cowboys i Vulgar ali sve je to pomalo poskoÄica a ako me neÅ¡to nervira to je taj NU jumparoundjumparound.

No fun, no core, just metal. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...