Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Kao Å¡to je neko već konstatovao, pravi je momenat za kupovinu sa UK Amazona. Evo izvanredne zbirke od 150 bisera ameriÄke instrumentalne pop-rok muzike, u proseku sa kraja pedesetih i poÄetka Å¡ezdesetih godina, kada je ovaj žanr bio izuzetno popularan.

Hteo bih da pohvalim kuću ACE, specijalizovanu za popularnu muziku (ukljuÄijući i bluz) iz nekih proÅ¡lih vremena. Diskovi im uvek drže neku solidnu cenu, mada nisu ni previÅ¡e skupi, a to je zato Å¡to su im uvek licencirana originalna izdanja, uvek sa najboljih izvora, originalnih master - traka (ako postoje), uvek lepo opremljena. Na ovim diskovima je navedeno, za svaku pesmu, kada je i koje mesto zauzimala na top listama u USA i UK, a mogu biti miran da je upravo ova verzija, a ne neka naknadno snimljena, bila na top listi. To mi je veoma važno.

Samo da dodam, ovo nije muzika namenjena (samo) tinejdžerima :thumbsup2 , izdanje je dobilo ime po istoimenoj pesmi, a bila je i grupa takvog imena.

post-2581-128510797114_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo još jedne pošiljke iz UK. Stvarno se može naći jeftinih, a dobrih stvari.

Evo R&B scene u Britaniji iz prve polovine Å¡ezdesetih. Mada sam imao već neke sliÄne kompilacije, većina ovih imena mi je nepoznata. Neverovatno je koliko energije izbija iz ove svirke. Otprilike, Graham Bond Organisation je jedna od smirenijih grupa na ovom CD-u. :banana

Dupli CD koji predstavlja muziku sa R&B top lista sa kraja Äetrdesetih i poÄetka pedesetih u USA, u predveÄerje nastanka rokenrola. Tu se nalazi i pesma "Rocket 88" Džekija Brenstona, u saradnji sa Ajkom Tarnerom, koju neki drže za prvi "pravi" rokenrol. Ali, kada se presluÅ¡a album, može se meÄ‘u ovim stvarima naći mnogo kandidata za istu titulu. TakoÄ‘e, rekao bih da je rokenrol iz pedesetih, pomalo, degradacija ove muzike (Äast izuzecima), mali korak nazad. Bio je to ustupak beloj publici. Na svu sreću, bio je to samo meÄ‘ukorak ka mnogo boljim vremenima za rok muziku.

Iz iste priÄe je Wynonie Harris, 15 top-ten hitova od '46-'52 na R&B listama. Naslov (Äetvorostrukog) albuma "Rockin The Blues" govori o kakvoj je muzici reÄ. Možda se Äini da je Äetiri CD-a neke zastarele muzike od istog pevaÄa previÅ¡e? Nije, nikako - u pitanju je vrlo zarazna, odliÄna muzika. Nema loÅ¡e stvari.

post-2581-128510800815_thumb.jpg

post-2581-128510800822_thumb.jpg

post-2581-128510800832_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tu je knaÄno i abiggerbang :boxing

ostalo je joÅ¡ da nabavim albume Between the Buttons i Voodoo Lounge i da na vinilu imam sve studijske i lep broj najpoznatijih/najvažnijih kompilacija i živih albuma. Pa ako negde vidite ove ploÄe, kupite ih... Ako ne trebaju vama trebaju meni :cheers

post-2463-128510804914_thumb.jpg

post-2463-128510804936_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stvari koje kupujem u poslednje vreme su, uglavnom, one koje se ne mogu "kupiti" na netu u odgovarajućem kvalitetu.

Francusku Å¡ansonu ne marim baÅ¡ naroÄito, mada bi kompilacija koju bih, eventualno, pravio, bila priliÄno obuhvatna.

Enriko Macias je priliÄno netipiÄan, otuda je ovo verovatno jedini CD ovog tipa koji mi prija od prve do poslednje numere. Dakle, francuska Å¡ansona, uz pratnju orkestra zaÄinjenog zvucima ouda i darabuke, poÅ¡to je Macias neki Alžirac, ili Marokanac. Muzika je (naravno :D ) iz Å¡ezdesetih, lepo snimljena.

post-2581-128510808574_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Svaka cast. Ja sad imam sva tri navedena iz "obicne" serije.

Licno pokusavam da napravim kolekciju od neremasterovanih izdanja, mada priznajem da i to deluje privlacno.

A najbolje da naprave jedan "box" - svi studijski albumi zajedno i gotovo :(.

"svi" as in "oba" ?

P.S. Prenecu cestitke. Zvanicno, to nisu moji albumi, vec moje devojcice... :(

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su ta collectors izdanja naÄin da se za solidne pare, uz redovan album, uvali i manje zanimljiv materijal.

TakoÄ‘e, bonus tracks Äesto umeju da smetaju (barem meni), mada se tu Äesto dobiju i korisni dodaci.

Ali, recimo, "Colloseum live" su "obogatili" dodatnom pesmom, ranije neobjavljenom, umetnutom u sred albuma. Potpuno su razvodjili ugođaj.

Zatim, naroÄito kod džeza, Äesto stave alternativne "tejkove" istih pesama. Å to je zanimljivo profesionalno zainteresovanima, da uporeÄ‘uju razne varijante, ali, kao sluÅ¡alac, uverio sam se da je za redovan album uvek odabrana najbolja verzija, te da nije neophodno da, u razmaku od par minuta, odsluÅ¡am i onu loÅ¡iju.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast. Ja sad imam sva tri navedena iz "obicne" serije.

Licno pokusavam da napravim kolekciju od neremasterovanih izdanja, mada priznajem da i to deluje privlacno.

A najbolje da naprave jedan "box" - svi studijski albumi zajedno i gotovo :(.

I ne treba da ih menjaš za remaster izdanja.

Uprkos svim nesavrÅ¡enostima Joy Division bolje zvuÄi u starom pakovanju.

SliÄna je priÄa i sa New Order remasterima. Nisam mogao da prepoznam albume. Toliko su svetli da to boli.

Link to comment
Share on other sites

@Lazy

koliko vidim, ovaj box je prepakovan, svi studijski snimci + nesto zivih nabaceni na 4 diska sa po 21 pesmom. Sve remasterovano!

Meni se vise svida ideja a la David Sylvian (prvi) box. Znaci, Brilliant Trees + Gone to Earth + Secrets of The Beehive i kao bonus Alchemy/Index of Possibilities, ali albumi u originalnim omotima i sa originalnim rasporedom kompozicija.

Ali, dobro je i ovo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...