Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
konacno stigao Dylan,usput kupljen zadnji M.Faithfull :nono

Prim.- mene je Marijana razocarala sa ovim zadnjim albumom... Jedino sto mi se svidelo je sto sam pomocu njega otkrio Neko Case ciju je pesmu Mariana obradila... Albuim nije ni prici proslom Before the poison, koji zdusno preporucujem svima.... Za pojasnjenje, podrsku, pesme i produkciju su joj dali i N. Cave i P.J. Harvey, koja je jednu pesmu sa ovog albuma otpevala i na svom Uh Huh Her .... No Child of Mine...

Trivia copy/paste:

Faithfull spoke in Mojo magazine about the curious fact that two of the album's collaborators, PJ Harvey and Nick Cave, were not on speaking terms. (The two ended a personal relationship in the late 1990s and have not spoken since.) In a February 2005 interview to Mojo, she said that "They didn’t need to speak to each other. They were with me. One is one thing and one is the other and I am the connection. With Polly I was in the studio for around 10 days and then later on I was in the studio for about five days with Nick and the Bad Seeds. Nick didn’t even hear the Polly stuff - I gave it to him but I don’t think he listened. The only area that was difficult was that they didn’t want to be seen in competition with each other."

Link to comment
Share on other sites

Prim.- mene je Marijana razocarala sa ovim zadnjim albumom... Jedino sto mi se svidelo je sto sam pomocu njega otkrio Neko Case ciju je pesmu Mariana obradila... Albuim nije ni prici proslom Before the poison, koji zdusno preporucujem svima.... Za pojasnjenje, podrsku, pesme i produkciju su joj dali i N. Cave i P.J. Harvey, koja je jednu pesmu sa ovog albuma otpevala i na svom Uh Huh Her .... No Child of Mine...

Before the Poison je bio sjajan, pretpostavio sam da neće uspeti ponovo pa ovaj novi nisam ni slušao.

Link to comment
Share on other sites

Prim.- mene je Marijana razocarala sa ovim zadnjim albumom... Jedino sto mi se svidelo je sto sam pomocu njega otkrio Neko Case ciju je pesmu Mariana obradila... Albuim nije ni prici proslom Before the poison, koji zdusno preporucujem svima.... Za pojasnjenje, podrsku, pesme i produkciju su joj dali i N. Cave i P.J. Harvey, koja je jednu pesmu sa ovog albuma otpevala i na svom Uh Huh Her .... No Child of Mine...

Trivia copy/paste:

Faithfull spoke in Mojo magazine about the curious fact that two of the album's collaborators, PJ Harvey and Nick Cave, were not on speaking terms. (The two ended a personal relationship in the late 1990s and have not spoken since.) In a February 2005 interview to Mojo, she said that "They didn’t need to speak to each other. They were with me. One is one thing and one is the other and I am the connection. With Polly I was in the studio for around 10 days and then later on I was in the studio for about five days with Nick and the Bad Seeds. Nick didn’t even hear the Polly stuff - I gave it to him but I don’t think he listened. The only area that was difficult was that they didn’t want to be seen in competition with each other."

Ma nista revolucionarno "Easy come,easy go" tako za easy listening uz pijuckanje piva,dobrog vina moze da godi :D ..lista session muzicara je predugacka i ne bas naivna da bi se to samo tako olako batalilo :D +nema sinti/PC ispizdjavanja ko na "Kissin'time"-u :-?

:D:D

Link to comment
Share on other sites

Stigla jedna 100% sixties narudzbina...

THE REMAINS "s/t (Deluxe Mono Edition)" 2xLP (Sundazed)

THE ARTWOODS "Art Gallery" CD (Repertoire)

THE STANDELLS "Dirty Water + Why Pick On Me" CD (Big Beat)

THE WAILERS "Wailers Wailers Everywhere + Out Of Our Tree" CD (Big Beat)

Link to comment
Share on other sites

Stigla jedna 100% sixties narudzbina...

THE REMAINS "s/t (Deluxe Mono Edition)" 2xLP (Sundazed)

THE ARTWOODS "Art Gallery" CD (Repertoire)

THE STANDELLS "Dirty Water + Why Pick On Me" CD (Big Beat)

THE WAILERS "Wailers Wailers Everywhere + Out Of Our Tree" CD (Big Beat)

NaruÄio si moju ovonedeljnu playlistu :D

KonaÄno i kod mene ovaj dragulj iz sredine 80tih. Mint stanje.

La Strada - La Strada (1987)

post-1432-128510841072_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

NaruÄio si moju ovonedeljnu playlistu :D

:cheers

Znaci da imas ovaj novi "Deluxe Mono" 2xLP od Remainsa? Kakav ti je vinil? Kod mene ima bas mnogo nekog surface noisa. Inace jako lepo izdanje, stvarno deluxe packaging, i svidja mi se taj mono master koji su iskopali.

Link to comment
Share on other sites

NaruÄio si moju ovonedeljnu playlistu :cheers

Na tebe sam pomislio kada sam video ovaj post :D

Odavde je inaÄe naruÄen prvi Sonics album (imaju i ostale).

NaruÄena je i zakon kompilacija (postoji Äitava serija od njih osam) Back From The Grave Vol 1. Ta je serija ultimativni vodiÄ kroz 60's beat/punk zvuk, uz naravno poznatije Nuggets (http://en.wikipedia.org/wiki/Nuggets, ili

Link to comment
Share on other sites

@ras:kako ti se cini taj kvazi "zadnji"J.C.?..American I-IV je no comment,V je nekako cudno(?) zavrsen od strane R.Rubina ako se ne varam.. :D

Ako ćemo pravo, IV je najslabiji u AmRec seriji, a možda je bio najpopularniji - sticajem okolnosti.

American V je - vrh, uporediv sa bilo kojim iz serije.

Slušao sam ga ranije, naravno, no je tek sada vinil prihajal.

Pesme koje su na V - ici su objavljene posthumno, tako da je neko morao da zavrÅ¡i album, ali su onako organski deo Äitavog American Recordings projekta.

Naravno da je u vreme objavljivanja bilo priÄa oko lakomosti izdavaÄa, a iz Rubinove kuće su to opravdavali joÅ¡ za KeÅ¡ovog života planiranim izdavanjem.

KeÅ¡ov život je bio poslednjih godina obeležen bolestima, boravkom u bolnicama, nizom teÅ¡kih operacija, zbog Äega se ovaj daleko manje kretao i nije mogao da nastupa, ali je manijakalno radio povuÄen u House of Cash i redovno slao snimke Rubinu. Njih dvojica su razmenjivali ideje, dogovarali se oko izbora pesama, Cash je bio okružen i muziÄarima i tehniÄarima u koje je imao poverenja (ukljuÄujući i sina) i nemam razloga da sumnjam u Rubinove namere, a mislim da bi prava Å¡teta bila da ti snimci nisu ugledali svetlo dana.

Još jedan razlog (osim sjajnih samih pesama) za postojanje ovog albuma, onako kako ja vidim stvari je i sledeće.

American IV je Cashovom odlaskom trajno obeležen album i hteli ne hteli nosi taj turobni, teški ukus smrti.

U vreme kada sam prvi put na TV-u video spot za Hurt bilo mi je jasno da gledam Äoveka koji nas napuÅ¡ta i bio sam potresen do srži. Taj spot, raÄ‘en u dokumentaristiÄkom maniru, koji u kućnom okruženju prati supružnike i koji je filovan starim snimcima netom pronaÄ‘enim u arhivama House of Cash je igrom sudbine (i June i Johnny su umrli u par meseci) u kolektivnu svest urezao slike života koji se gasi.

American V pobeđuje smrt!

UbeÄ‘en sam da bi Cash voleo ovakav rasplet. Da ga pamtimo vitalnog, da ga pamtimo po pesmama koje je ostavio (na American V su poslednje dve koje je napisao), a ne da sažaljevamo nebrojenim bolestima izmuÄeno telo starca.

Koliko god da su Rubin i njegova kuća zaradili ovim albumom, Å¡to se mene tiÄe - zaslužili su.

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo pravo, IV je najslabiji u AmRec seriji, a možda je bio najpopularniji - sticajem okolnosti.

auh, ne bih se slozio... :D

nego u kakvom je stanju vinil. etiketu Lost Highway ne bije bas neki dobar glas. moj The Man Comes Around je stigao izvitoperen :cheers ...kakve si ti bio srece?

btw cela American serija je koliko ja znam snimana na DAT...no vinil i dalje zvuci dosta bolje od CD-a...verovatno je koriscen hi-res master...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...