Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

I da, kada sam već išao do dilera nisam propustio da pazarim i još gomilu gluposti.

Singl My Way Sinatre popriliÄno krcka, ali taj snimak iz '69. prosto briÅ¡e praÅ¡inu sa svom tehnologijom izmiÅ¡ljenom 40 godina unazad. Moćno.

Još jedan singl ubica - The Pretty Things - Road Runner, itd...

PGP-ovo izdanje po licenci Fontane, sa Äetiri sulude sixties-beat pesmice.

Atlantic History of Rythm & Blues Vol.1 - 4.

ÄŒetiri lp-ja sa snimcima od 47.-me do 1960. godine, izdanje iz 1968. u nm stanju.

Svaka od ploÄa je po jedno poglavlje, naslovljeno sa: The Roots, The Golden Years, Rock And Roll i The Big Beat.

Koga zanima, evo ovde svih pesama i izvoÄ‘aÄa:

Link to comment
Share on other sites

Danas dodjoh sa poste, gde sam isao da pitam zasto mi posiljka sa amazona kasni vec 10 dana (putuje vec 20 dana). Vrlo ljubazno su mi objasnili da ih vise-manje zabole, da oni sve sto nije preporuceno i gde nema njihov zig ne prate, ne interesuje ih i da nema nacina da se ustanovi gde je, pa da cak i ne primaju zalbe. Ako bilo sta posaljete u Srbiji ™ sanse da onom drugome stigne jesu vece nego ako bacite u kontejner, ali ne puno. U principu ih bas briga.

Ja licno mislim da je ovo posledica to ga sto sam dobio novog postara, jer mi je stari donosio bez problema, ali naravno, kako dokumenata magicno nema, posto su propisi (interni, donosi ih posta, kako njima odgovara) takvi da ih ne treba ni biti, nema nacina ni da se sazna. Ako neko zna kako podneti krivicnu prijavu za ovako nesto, ili da li se ovo moze smatrati organizovanim kriminalom, bio bi zahvalan za komentar.

Videcu sta ce mi Amazon odgovoriti, oni su bar normalna postena firma. Uglavno, - upozoreni ste svi: da li ce vam nesto stici i dalje zavisi od mesecevih mena, nebeskih deva i toga kako vam se otvorio tarot.

Link to comment
Share on other sites

da li ce vam nesto stici i dalje zavisi od mesecevih mena, nebeskih deva i toga kako vam se otvorio tarot.

Ovo si sigurno u pravu.

Ipak, preporuÄio bih ti malo strpljenja. ViÅ¡e puta mi se deÅ¡avalo da USA Amazon izdeli narudÄ‘binu na dva paketa, i poÅ¡alje ih istog dana (to vidim po tome Å¡to pare sa raÄuna skinu u razmaku od nekoliko sati, kao i po mejlu). A onda jedan paket stigne posle desetak, a drugi posle dvadesetak dana, ili viÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Nikola, nemaš osnova da ih tužiš pošto nemože da se dokaže da je paket stigao u Srbiju.

InaÄe zanimljivo je da se i meni to desilo jedan jedini put (od sigurno 30-tak narudžbina u protekle 4 godine) kada je poÅ¡tar koji radi u mom reonu bio na odmoru, pa ga je menjao kolega. Tada sam se i ja raspitivao Å¡ta i kako, a veruj mi imao sam dobre veze u Ptt-u, i dobio sam gore naveden odgovor.

Ono Å¡to ja radim od tada je da ne naruÄujem viÅ¡e od 3 cd-a po jednoj narudžbi.

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Ma, Amazon je OK kuca, oni su mi vec odgovorili i voljni su da pomognu, i da, ako ne stiugne za jos 20-tak dana, oni snose troskove... (posalju ponovo, sta god). Samo sam hteo da vidim mogu li da ucinim nesto da se to vise ne desava, a i da obavestim ostale - cisto da znaju da se nista nije promenilo na bolje. :/ Srbija ™.

Link to comment
Share on other sites

U kakvoj zemlji živimo takva nam je i pošta, zdravstvo, školstvo, itd...

Jedem poÅ¡tarski hleb i znam poneÅ¡to o tome Å¡to vas muÄi (a zainteresovan sam i kao korisnik usluga), pa ću izneti par stvari.

Na Amazonu se pod vremenom isporuke podrazumeva sledeće:

1. vreme koje je potrebno da Amazon obradi vaš zahtev i uputi pošiljku (ship in 24 hours, 2-4 days, in 7 days, itd...)

plus

2. vreme koje će poÅ¡iljka putovati (i koje je na Amazonu dato aproksimativno, odnosno kao oÄekivano, a nikako garantovano vreme)

Ovo drugo vreme zavisi od vrste usluge koju ste odabrali.

Najskuplje su kurirske službe (Fedex, DHL i sl.). Korišćenje kurirskih službi ima i drugih prednosti, a o tome kasnije.

Dalje, vaÅ¡a poÅ¡iljka može biti (i najÄešće je) pismo i to 'surface' ili 'airmail', kada se vaÅ¡om poÅ¡iljkom barata na nivou poÅ¡tanskih operatera (recimo Bundespost - PoÅ¡ta Srbije).

Kada god ste u prilici, savet je da koristite 'airmail' (avionsku poÅ¡tu, odnosno avionsko pismo). Razlika u ceni je mala, a vreme isporuke znatno kraće (probajte da napiÅ¡ete pismo tetki u Kanadi, pa poÅ¡aljite kao obiÄno i kao avionsko, pa neka vam tetka javi koliko se vremena prispeća razlikuju).

Ako smo kod Amazona, jednostavno promenite opciju i vidite razliku u ceni i projektovanom vremenu isporuke.

Moje iskustvo sa Amazonom i robom koja je bila in stock i ship in 2 days je sledeće.

Robu su isporuÄili za dva dana, kada mi je i skinut iznos sa kartice. Procenjeno vreme prispeća je bilo otprilike 30 dana. I poÅ¡iljka je stigla za 30 dana (27. ili 28. dana nebitno je u celoj priÄi).

Vreme koje poÅ¡iljka zaista provede u putu zavisi od toga kako je organizovana razmena sa pojedinim zemljama, odnosno koliko su te razmene Äeste.

Sasvim je moguće da Lufthanzin avion doprema poÅ¡tu iz NemaÄke 3 puta nedeljno, kao Å¡to je moguće da poÅ¡ta iz Kanade putuje avionom do NemaÄke, pa odatle u Srbiju itd... Sve zavisi od toga koliki je interes (zapravo, koliki obim razmene izmeÄ‘u dve zemlje, ili dva poÅ¡tanska operatera).

nkrgovicu sasvim je moguće da tvoja poÅ¡iljka zakasni jedana dan na taj let preko okeana i da onda Äeka sledeći let koji je možda tek za tri dana, itd... i otuda i razlike u vremenu prispeća - nekada stigne za dvadeset dana, a drugi put će stići za trideset.

Treba znati da sve pošiljke iz inostranstva u Srbiju ulaze preko Pošte Srbije, ali treba znati i da postoji carina!

Bukvalno - kada DHL avion sleti na aerodrom u SurÄinu, kontejner sa poÅ¡iljkama prolazi kroz ruke carinika, pa tek onda dospeva u ruke radnika poÅ¡te, pa dalje ka korisniku.

Pošta (kao preduzeće) je do sada apsolutno bila nemoćna da ima bilo kakvu kontrolu nad tim delom puta koje pošiljke pređu od aviona do specijalizovane pošte na aerodromu, a ona se (Pošta) pojavljuje kao neko ko je pošiljku primio i za nju odgovoran!

Od specijalizovane pošte Aerodrom Beograd pošiljke idu do Glavnog poštanskog centra Beograd, razrađuju se i otpremaju ka odredištu. Važno je da napomenem da pošta na aerodromu i Glavni poštanski centar Beograd i u dane kada su najviše opterećeni (pred Novu godinu i sl.) rade bez ostatka, ili sa ostatkom koji je zanemariv!

Dalje, grubo reÄeno postoje dve vrsta poÅ¡ta. One koje imaju poÅ¡tare (dostavljaÄe) i zovu se dostavne poÅ¡te i druge (koje nemaju poÅ¡tare) i zovu se isporuÄne poÅ¡te.

PoÅ¡iljka pristiže u dostavnu poÅ¡tu i ide poÅ¡taru na isporuku. PoÅ¡tar (dostavljaÄ) će u toku dana pokuÅ¡ati dostavu i ako vas ne zatekne kod kuće ostaviće izveÅ¡taj.

Na izveÅ¡taju piÅ¡e da vas poÅ¡iljka tog istog dana Äeka u poÅ¡ti toj i toj u vremenu od toliko do toliko, a da se od narednog dana od 9 sati ujutru, pa narednih sedam dana može podići na Å¡alteru te i te (isporuÄne) poÅ¡te. Nakon ovog roka, poÅ¡iljka se vraća poÅ¡iljaocu.

U dane isplata penzija (okvirno od 11.og do 13.og u i od 26.og do 28.og u mesecu) poštari bar jedan dan neće iznositi pošiljke na reon, već će isplaćivati penzije na punktovima.

U Äitavu ovu priÄu nije uraÄunato zadržavanje poÅ¡iljke na carini, za koje ne znam, niti mogu da tvrdim koliko je.

Na pitanje 'Å¡ta je sa mojom poÅ¡iljkom?' nije dužna da da odgovor niti jedna poÅ¡ta na svetu, osim ako vi niste taj koji je poÅ¡iljku poslao i ako ste izabrali odgovarajuću uslugu (preporuÄena poÅ¡iljka, vrednosna poÅ¡iljka, itd...)

Orobljavanje, krađa pošiljaka i sl. su problemi sa kojima se susreću svi poštanski operateri na svetu.

Gubitak, oštećenje pošiljke i sl. su problemi sa kojima se susreću svi poštanski operateri na svetu.

Ako pošiljka ne dospe do vas, nemate mehanizam da tražite da vam se nadoknadi šteta. Obraćate se onome ko je poslao.

Taj koji je poslao, naplatiće Å¡tetu u visini iznosa koliko je naznaÄio vrednost poÅ¡iljke.

Vrednost poÅ¡iljke je bitan faktor koji utiÄe na cenu poÅ¡tarine.

Pitanje je koliko Amazon, ili neko drugi zaista plati poÅ¡tarinu (odnosno koliku vrednost je naznaÄio), a koliko je vama naplatio troÅ¡kove Å¡ipinga.

Okvirno, avionsko pismo iz NemaÄke za Srbiju, tri vinila, vrednost oko 40€, mase do 1kg koÅ¡ta 6€. Svako ko vam naplaćuje viÅ¡e, zaraÄ‘uje i na tome (naravno da prodavac ima i troÅ¡kove pakovanja i manipulisanja poÅ¡iljkom i do poÅ¡te, koje će naplatiti, samo je pitanje koliko).

Praćenje poÅ¡iljke, vama koji ste primalac kao uslugu mogu da nude razni poÅ¡tanski operateri (ukljuÄujući DHL, ili Fedex i sl.) i ta usluga koÅ¡ta viÅ¡estruko skuplje.

Amazon je spor da se ******!

PloÄe kupujem u manjim specijalizovanim evropskim muziÄkim prodavnicama.

Robu isporuÄuju već narednog dana, ili Äak i istog dana popodne, a kod vas je 7-8 dana posle toga.

NemaÄka je zakon.

Å panija se uklapa u istu priÄu.

Iz Engleske mi je poslednji put avionsko pismo putovalo 14 dana (datum sa žiga o prijemu pošiljke, do dana kada je poštar doneo). Zašto toliko dugo - ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Amazon je spor da se ******!

Ako je sve "in stock", Å¡alju istog dana, Äak, nekad, posle dva - tri sata. ÄŒak i vikendom. Iz Engleske stiže, uglavnom, za 7-8 dana. Iz USA - kako se zalomi. Pre dva dana mi je stigao jedan deo, za rekordnih sedam dana! Drugi deo je poslat dva dana kasnije (nije bio "in stock"), videćemo kada će stići.

StiÄem utisak da su u svetu ozbiljno shvatili krizu, pa su se mobilisali... Rekao bih da ranije nisu bili baÅ¡ ovako efikasni.

Link to comment
Share on other sites

@ras:

Ja sam pre nego sto sam otisao da pitam sacekao 20 dana od kad su mi poslali posiljku. Znaci ne od kad sam narucio, vec od kad je poslato. Pri tome, nisam je narucio iz US, vec UK, ne ceka nista preko okeana.... I jeste air-mail. Takodje, cekao sam 10 dana duze nego sto je bilo kojoj drugoj trebalo da stigne. I sacekacu jos 20 dana.

Treba znati da sve pošiljke iz inostranstva u Srbiju ulaze preko Pošte Srbije, ali treba znati i da postoji carina!

Bukvalno - kada DHL avion sleti na aerodrom u Surčinu, kontejner sa pošiljkama prolazi kroz ruke carinika, pa tek onda dospeva u ruke radnika pošte, pa dalje ka korisniku.

Pošta (kao preduzeće) je do sada apsolutno bila nemoćna da ima bilo kakvu kontrolu nad tim delom puta koje pošiljke pređu od aviona do specijalizovane pošte na aerodromu, a ona se (Pošta) pojavljuje kao neko ko je pošiljku primio i za nju odgovoran!

....

Na pitanje 'šta je sa mojom pošiljkom?' nije dužna da da odgovor niti jedna pošta na svetu, osim ako vi niste taj koji je pošiljku poslao i ako ste izabrali odgovarajuću uslugu (preporučena pošiljka, vrednosna pošiljka, itd...).

Ja nemam problem sa Amazonom. Amazon radi svoj posao skroz OK. Ja imam problem sa tim sistemom gde kad nesto posaljes postom niko ne mora da zna sta je sa time, tj. svako moze da uzme tvoje pismo/paket/sta_god igra se sa njim i ne postoji nikakva garancija ili provera koja bi ga u tome sprecila.

Ja zapravo imam najveci problem sa sistemom gde nema nikakve kazne za postara ili carinika koji krade, a ima kazne za onoga ko poziva na linc poste i carine, ili na tradicionalna sredstva tipa usranih motki.... Cak je kaznjivo i polomiti mu ruke ili kolena, a on ne moze da odgovara ni na koji nacin. I posle kazu da je zakon jednak za sve.

P.S. Ko nije provalio, ovo nije prvi put da mi neko krade posiljke... A ja sam fin, kulturan, upoznao sam se sa zakonom i pridrzavam ga se. Evo, cak informisem i druge sta je sve zabranjeno....

Link to comment
Share on other sites

Malo off-topic-a.

@Nikola,

Srbija je zemlja takva kakva je. To nema veze ni sa zaverom CIA-e, Vatikan-a, masona, ili bilo koga, vec sa tim ko u njoj zivi. U svojoj istoriji Srbija nikada nije bila uredjena zemlja, a verovatno nikada i nece.

Sto pre to prihvatis, bolje za tvoje zdravlje. A ako ne mozes da prihvatis, covek si inteligentan i obrazovan, pa ces se lako snaci.

Srbiju da menjas ne mozes, mozes samo sebe i svoj stav.

Ni meni nije bilo svejedno kad mi je stigao Cocteau Twins izgazen, sa slomljenom kutijom i donekle ostecenim omotom, ali to je to. Desi se jednom u n posiljki i idemo dalje...

Link to comment
Share on other sites

Desi se jednom u n posiljki i idemo dalje...

Zapravo, "n" nije velik broj. U svakoj, recimo, trećoj poÅ¡iljci ima barem jedna napukla ili polomljena kutija. Veoma Äesto su polomljeni "zubi" u sredini, oni koji drže sam disk, Å¡to znaÄi da je kutija bila po sredini spljeskana, a sama kutija ne mora da je oÅ¡tećena.

Najgore mi je, pre par meseci, proÅ¡ao jedan petostruki CD, pakovan u glomaznu kompaktnu kutiju sa plastiÄnim vratancima... Iako sva izlomljena, kutija je upotrebljiva, ali je napukao i jedan CD, dve poslednje pesme se ne mogu sluÅ¡ati. No, u pitanju je bezvredna kompilacija hitića iz sedamdesetih, pa nisam ni pisao Amazonu.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se - ali, sta da se radi. Buduci da u ovoj zemlji dosta ljudi zaradjuje 6.000 RSD mesecno i od toga (takoreci) zivi, sve se ovo moze preziveti...

Alternativa je dranje po domacim radnjama pod parolom: "Izbor je mali, ali su bar cene visoke (glup sam, ali sam bar ruzan)".

Link to comment
Share on other sites

moja najbolja iskustva su sa engleskim amazonom, gotovo uvek sve posiljke stizu za par radnih dana. dobro iskustvo sam imao i sa normanrecords.com koji se nalazi u lidsu, ploca je stigla za 3-4 radna dana. nemacki amazon je u pocetku bio veoma spor, ali u zadnje vreme paket stize za nedelju dana. odlicno je sto je svaki paket sa amazona osiguran pa i ako ga neko ukrade oni salju ponovo.

Link to comment
Share on other sites

francuski ima narocito skupu postarinu, a ja cak nisam uspeo da kupim sa tog sajta jer visa virtuon raiffaisen banke nije radila na njemu iz nekog razloga. sa kanadskim, americkim, engleski i nemackim radi, sa francuskim ne.

Imam istu karticu, radi i na francuskom.

TaÄno, poÅ¡tarina za Äetiri diska je bila oko 20 Eur. :cheers Mislim da viÅ¡e tamo neću pazariti.

Link to comment
Share on other sites

Imam istu karticu, radi i na francuskom.

TaÄno, poÅ¡tarina za Äetiri diska je bila oko 20 Eur. :wave2 Mislim da viÅ¡e tamo neću pazariti.

:wave2:klanjanje:beer:beer:beer8););)8)

na koju foru meni nije radila ?!?!?!!?!?!?!?!?! ja sam pokusavao negde u septembru oktobru da pazarim, otisao sam i do jedne expoziture i oni su mi rekli da je moguce da amazon france tretira transakciju drugacije, pa zato ne moze. mozda i bolje s obzirom koliko im je postarina.

Link to comment
Share on other sites

Za promenu, knjiga: Vladimir Janković Džet - "Godine na 6"

Zanimljivi citati:

"A pevanje, da li smo i pevali, pitaće neko? Pevaju samo pederi! Pravi orkestri sviraju samo instrumente! - bila je jedna od maksima onog vremena."

"E, jednog dana Lokica Stefanović se vrati iz Londona i donese samo na jedno veÄe singliće "iz prve ruke".

...

Neki Animals i House of..., dalje nije stalo u onaj mali prozorÄić na aparatu za muziku. Ubacimo dve banke i... Mislio sam da me tramvaj zgazio. Prvo onaj uvod na gitari, pa onda Erik Bardon, prvo tiho, a onda gromoglasno.

- Ovo je kraj sveta - pomislim - ovako nešto nije normalno, nema dalje."

O pesmi "Satisfaction":

"A onda je sve puklo k'o atomska bomba! Oni specijalni basovi koje proizvodi svaki bolji džuboks dali su joÅ¡ jednu novu prostornu dimenziju snimku i svi smo bili opijeni sirovom lepotom ovog potpuno novog zvuÄnog dogaÄ‘aja. Do veÄeri je podrum bio dupke pun, niko nije izlazio u baÅ¡tu, iako je bend, mislim da su bile Elipse, svirao iz sve snage. Bilo nas je tridesetak u skuÄenom prostoru i vrteli smo stalno iz poÄetka B-7: I cant get no...

...

- Imaš li Zadovoljštinu?

To je bilo Äesto pitanje meÄ‘u ljubiteljima ploÄa,..."

:wave2:klanjanje:wave2

post-2581-128510851817_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Mogao si otvoriti i posebnu temu sa kratkim prikazom knjige. :wave2

Sjajni citati:

..Neki Animals i House of..., dalje nije stalo u onaj mali prozorÄić na aparatu za muziku. Ubacimo dve banke i... Mislio sam da me tramvaj zgazio. Prvo onaj uvod na gitari, pa onda Erik Bardon, prvo tiho, a onda gromoglasno.

- Ovo je kraj sveta - pomislim - ovako nešto nije normalno, nema dalje."

Kakav doživljaj! Zbilja, u doba šedouza kad 'samo pederi pevaju' ovakva stvar je morala zbilja gaziti. Mislim da nisam imao doživljaj koji bi se mogao uporediti sa ovim, da skontam da je stvar toliko savršena da jednostavno nema dalje.

A već koji mesec kasnije:

"A onda je sve puklo k'o atomska bomba! Oni specijalni basovi koje proizvodi svaki bolji džuboks dali su joÅ¡ jednu novu prostornu dimenziju snimku i svi smo bili opijeni sirovom lepotom ovog potpuno novog zvuÄnog dogaÄ‘aja...

Za mene recimo, sjajan rif. A za njega - atomska bomba od produkcije!

Mora da ima još takvih stvari u knjizi. Jer za godinu ili dve pojaviće se Cream, pa Hendrix, Floydi... Čuti sve to tada kad si mislio da posle House of rising sun nema dalje ti je moralo zbilja uticati na mozak...

Link to comment
Share on other sites

Mogao si otvoriti i posebnu temu sa kratkim prikazom knjige.

I ovo mi je sasvim sluÄajno palo na pamet. Ionako sam već dosta gnjavio sa tim Å¡ezdesetim godinama, a nisam siguran kakav je efekat. Treba proÄitati ovu knjigu (koga zanima), jer je Džet "insajder". Ima sjajnih doživljaja sa koncerata, takmiÄarskog duha meÄ‘u grupama, tu je Å¡ezdeset osma...

Za mene recimo, sjajan rif. A za njega - atomska bomba od produkcije!

Nije ni kod njega poenta u produkciji, tako je ispalo iz citiranog. Evo, malo kompletnije:

"I tako, stavim ploÄu na gramofon i odvrnem kosmaj. Prvo sam mislio da je ploÄa pokvarena. Potpuni nesklad muzike i vokala i do tada nepoznat zvuk gitare koji me je podsećao na onaj Äuveni ton koji proizvodi već pominjani forte. Å ta je, bre, ovo?

Dok sam drugi, treći put sluÅ¡ao, shvatio sam da je to neÅ¡to potpuno drugaÄije od svega Å¡to sam do tada Äuo. Posle tridesetog puta, lepo stavim singl pod miÅ¡ku i pravac Euridika."

Tek je na Vurliceru stvar zazvuÄala onako... A o džuboksu kaže:

"U domu omladine VraÄar (da ne pominjem stalno Euridika) imali smo i džuboks, i to onaj pravi vurlicer. Grmeo je kao svet Ilija. Normalno, svi smo od kuće donosili najbolje singlove, takmiÄeći se ko će viÅ¡e zaprepastiti i oduÅ¡eviti druÅ¡tvo."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Današnje vinilne prinove, brze pošte srbije strikes again...

Zanimljivo je pomenuti da je Coltrane je sa poÅ¡tarinom izaÅ¡ao gotovo tri puta jeftinije nego kod domaćeg distributera, Äak i da su se carinici umeÅ¡ali bilo bi znatno jeftinije. Naravno reÄ je o istom 180 gramskom, nevini vinil i ostala sranja izdanju. Ne zvuÄi tragiÄno kao Columbia reizdanja ali ipak dosta tanje od originalnih Impuls ploÄa..

post-8276-128510856687_thumb.jpg

post-8276-128510856752_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...