Jump to content


Upravo kupljeno/naruceno .... CD/LP/...


ninja

Recommended Posts

A skoro pa ste komšije. ;-)

Slažem se sa Mostly-jem, nije Zoran uopÅ¡te loÅ¡ prodavac, Äak je priliÄno korektan, ali i on "pati" od boljke koja je priliÄno raÅ¡irena meÄ‘u naÅ¡im prodavcima ploÄa, a zove se "precenjivanje".

Kupio jednom od njega 5/5 ploÄu i viÅ¡e neću.

 

Nego... Ja veÄeras dogovorio 4 fine ploÄe za skroz korektnu cifru, s obzirom na stanje (Äovek kaže da su sve ocena 5):

 

animatori.jpg

mqdefault.jpg

R-882696-1182278569.jpg

bebi_ruze-i-krv.jpg

Link to comment
Share on other sites

A skoro pa ste komšije. ;-)

Slažem se sa Mostly-jem, nije Zoran uopÅ¡te loÅ¡ prodavac, Äak je priliÄno korektan, ali i on "pati" od boljke koja je priliÄno raÅ¡irena meÄ‘u naÅ¡im prodavcima ploÄa, a zove se "precenjivanje".

Kupio jednom od njega 5/5 ploÄu i viÅ¡e neću.

 

Nego... Ja veÄeras dogovorio 4 fine ploÄe za skroz korektnu cifru, s obzirom na stanje (Äovek kaže da su sve ocena 5):

 

animatori.jpg

mqdefault.jpg

R-882696-1182278569.jpg

bebi_ruze-i-krv.jpg

Maske za dvoje, fenomenalan album :)

Link to comment
Share on other sites

 

Ovo je ZoranLP:

 

http://www.limundo.com/Clan/zoranlp/SpisakAukcija

 

http://www.kupindo.com/Clan/zoranlp/SpisakPredmeta/cena_DESC

 

...a cena je cini mi se bila 4.000 din.

 

Jeste dosta, ali jednom se zivi! :)

 

Nisam siguran da bih ikada ponovo naleteo na tako ocuvan primerak - ploca je sada stara vec 41 godinu.

 

 

PS

 

Sada, posle duzeg vremena, mu pogledah cene... ludilo!

 

Jos sam dobro prosao pre nekoliko godina! :D

 

 

Ploce koje on prodaje za deset i vise hiljada din, ja sam placao hiljadu u savrsenom stanju.

Mnogo je to prijatelju.
Link to comment
Share on other sites

Å aban.

Direktno odgovoran za poskupljenje domaćica.

Ne kupovati od njega!

Ništa!

Nikad!

Pre jedno 7-8 meseci uocim u njegovoj ponudi na kupindu jedan album od Dave Alvin-a.Cena 1000din,ocuvanost NM/NM,sve po jusu.Pre kupovine kontaktiram ga kupindo porukom da mi kaze moze li da posalje preporucenom/vrednosnom posiljkom i usput da napise svoj racun i kompletan iznos za uplatu.

Cova se ladno ne javlja par dana,na kraju iz poruke koju sam mu poslao,otvorim onu ponudu za postavljenu plocu,kad tamo ploca nije vise 1000din vec 1500din.Verovatno mu je bio mali iznos,pa resio da ispravi. :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Dobar je boban diler, svakom sam transakcijom bio izuzetno zadovoljan.

O Bobanu sve najbolje,on je ozbiljan prodavac ploca.Svojevremeno dok je imao prodavnicu ploca i cd-a,obilazio je (ne znam da li i dalje ide) velike sajmove ploca i diskova u Milanu i slicne.Tacno smo znali kada se vraca i redovno dolazili kod njega u radnju da pokupimo novitete.

Link to comment
Share on other sites

Boles' cene.300 dindzi za domaćice puna kapa.I 500 jako retko platim,obzirom na kvalitet i to je puno.

 

Po mom misljenju malo si ovde iz-generalizovao stvari.Kao sto ni originalna/strana izdanja nemaju istu vrednost,tako nemaju ni licence ma koliko su mi nesto postale mrske.

Tesko ces naci na 300 dindzi npr.Kraftwerk-Autobahn,Miles Davis-in the silent way,Iggy pop-Lust for life ili Raw power sa Stooges-ima,Clash-1st,Vibrators-Pure mania....i slicne licence a ima ih poprilicno.

Vecina njih je izasla u malim tirazima i nikad nije radjen dodatni tiraz,zatim dosta su vremesne pa se tesko mogu naci u pristojno ocuvanom stanju.Ima tu verovatno jos par faktora koji uticu da pojedina licencna izdanja imaju malo jacu cenu.Na nasu uzajamnu zalost.

Link to comment
Share on other sites

Po mom misljenju malo si ovde iz-generalizovao stvari.Kao sto ni originalna/strana izdanja nemaju istu vrednost,tako nemaju ni licence ma koliko su mi nesto postale mrske.

Tesko ces naci na 300 dindzi npr.Kraftwerk-Autobahn,Miles Davis-in the silent way,Iggy pop-Lust for life ili Raw power sa Stooges-ima,Clash-1st,Vibrators-Pure mania....i slicne licence a ima ih poprilicno.

Vecina njih je izasla u malim tirazima i nikad nije radjen dodatni tiraz,zatim dosta su vremesne pa se tesko mogu naci u pristojno ocuvanom stanju.Ima tu verovatno jos par faktora koji uticu da pojedina licencna izdanja imaju malo jacu cenu.Na nasu uzajamnu zalost.

In a silent way kupih u bez tragova koriscenja stanju za 500din,mislim od Borka(za svaku preporuku sto se zvuka tice domacica).Nisam probao da se cenkam,zbog stanja.Vise od toga ne vrede jer se strano izdanje u tom slucaju nadje po istoj ili malo vecoj ceni uz neopisivo bolji kvalitet.Danas sam bio na berzi,gomila dobrih,ocuvanih vinila 1000-1500 din.Cak i manje ocuvana zvuce bolje od domacih.Volim ja domacice,ali za 300-500.Na kolekcionarstvo ne padam,nisam od tih,sta imam ja od toga sto je ovde nesto objavljeno u malom tirazu ako ima jeftinije napolju ili ovde.Pazarih danas dupli album Arete Frenklin i Stylistics zajedno sa popustom koji nisam ni trazio za 500,to su prave domacice-3 za 500. :smile: Salim se,razumem da nesto vredi vise, ali lik mi trazi sa Stan Gets-ov Brasil domacicu 1000din,ja mu kazem pa toliko ili 1500 ce da bude usa izdanje i on mi kaze ali to je raritet,ma idi begaj,trazi ovcu za dzemper drugde.Posle par berzi naletim na potpuni mint i kupim ga za 500-e ako nije bio isti,tzv. App.

P.S.da prijavim pored pomenutih domacica

Sonny Stitt-Plays from the pen of Quincy Jones

Cal Tjader-Stan Gets sextet lepa providna(crvena) i nadasve pucketava ploca,ali jako lepa muzika  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Taj in the silent way je sa super cenom,meni lik pre jedno sada vec godinu dana trazio 1000din za tu licencu,jeste da je bila kao nova ali sto je mnogo,mnogo je.Ima li Yugovinyl,tj Borko site,za online prodaju vinyla,novih i polovnjaka (znas li ga ukoliko ga ima).

Sondek,nisam ni ja (vidim da nisi ni ti) od onih kolekcionara koji posto-poto moraju da imaju retko prvo izdanje,prvi pres,za tesko naci licencno izdanje,meni je bitno da sto bolje zvuci kad je bacim na gram :).

Sa druge strane taj Brazilian mood (ako si na tu licencu mislio) ne vredi 1000din i nije nikakav raritet,ja je platio 350din,u potpuno mint stanju i cover und vinyl.I ploca je stvarno ljudski odradjena,bez sumova i sasvim je lep snimak.

Link to comment
Share on other sites

Borka ima na svim berzama i ima radnju,online ga ne zanima ,a i nebi bilo lako sa tolikim plocama i tolikom dinamikom izmena izaci na kraj.Obzirom na broj odlicnih naslova(hiljade su u pitanju) uvek se isplati raditi sa njim,jako dobro zna sta koliko vredi pa nije bas lako proci povoljno ali uz vise komada i kao redovan kupac uvek mozes dogovoriti cenu,ja konkretno vrlo malo obracam paznju na upisane cene.Meni jako mnogo znaci da vidim sta kupujem i plocu dosta detalno pregledam,retko kad i kupim ako je stanje manje od 4,4+,a ako treba da bude i kras to cu ja da odlucim.Redovni prodavci me znaju,pa upute gde je ono sto ja trazim,a imam i neku vrstu full money back garancije(zamena za nesto drugo naravno,pare nebih trazio to mi je princip).To je prednost redovnih poseta berzi.Interesantno nikad je nisam trazio,vec mi je ponudjena-ima dosta cestitih ljudi medju trgovcima plocama ,a valjda i od tvog nastupa nesto zavisi.Silent way sam vidjao i kod drugih prodavaca,uopste nisam imao utisak da je neki raritet zbog toga,ja doduse uopste i ne vodim racuna o tome...nema sad,bice u narednih 20g sigurno,strpljen-spašen.Imam jednu temu na umu za forum poodavno na tu temu,godinu dana barem,a nikako da se resim-33rpm pa to ti je.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...