Jump to content


NOVI ALBUMI


Klops

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nekako su mi izduvali... Bili su mi ultrasimpatični kad su se pojavili, nimalo mi nije smetalo što (po nekima isuviše) liče na Zeppeline, naprotiv. Imali su zvuk, energiju, rifove, nekako su mi obećavali. Na ovoj ploči vlada nekakva praznina, preslušate album i ništa ne ostane u uhu. Neverovatno je da su tako brzo rekli sve što su imali. Možda sledeći album bude sadržajniji. Ovaj ne preporučujem. Ja sam ga kupio 'na neviđeno', vi ne morate.

greta.jpg.ab8b22ad7aee73b5f4ab64b63570e0b0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zvuči pomalo kao An American Prayer, gde je muzika nalepljena na Morisonove recitacije. Iz tog ugla, stvar liči i na sopstveno opelo što je u najmanju ruku uznemirujuće. Watersa poštujem daleko više od ostale trojice zajedno, ali pre svega zbog onog što je uradio baš sa njima. Njegovi solo albumi su mi uglavnom dosadni, sa izuzetkom Radio KAOS-a, pa ni ovaj nije izuzetak. Na momente je zanimljiv, ali uglavnom zbog poređenja sa originalom, ili - vidi šta sam ti uradio od albuma mama. Jedan šaljivdžija je album opisao kao - sounds like Leonard Cohen on horse tranquilizers.

Mislim, dakle, da će ovaj album uglavnom biti zanimljiv audiofilima jer je ispod Watersovih monologa utkano puno toga što se bez vrhunskog sistema neće čuti...

cover1500.thumb.jpg.8754e14a94daf36f4f74fba45c5e33c1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Preslušao na Tidalu. Trenutno slušam treći put i pizdim što ću morati da sačekam neko vreme dok se ne dokopam ploče, ali to na stranu - odličan album! Dakle, neverovatno je koliko ove (pra)dede zvuče i sveže i moćno i energično. Nema tu reminescencije, introspekcije, svođenja računa, propovedi. Kao da će živeti večno. Ok, odavno oni već ne žive sex & drugs & rocknroll, ali to po ovoj ploči ne biste rekli. Ova ploča je zategnuta kao retko koja u njihovom inače bogatom katalogu. I na njoj ima svega što na njihovoj ploči treba da ima. Ima hit singl Angry, ima epska Sweet Sound of Heaven, ima Ričardsova balada Tell Me Straight, ima obrada Muddy Watersa Rolling Stone Blues, ima Wyman i Watts na Live by the Sword, ima Paul McCartney, Stevie Wonder, Elton John... Ma, u najmanju ruku ova ploča će mi provereno pružiti protivuvrednost uloženom novcu. I što je najlepše, ko sme da kaže da im je ovo poslednji album?

Hackney-Diamonds-cover-art-scaled.jpg.d739902862fee4f448792f12135ea07a.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Koko Bil said:

Preslušao na Tidalu. Trenutno slušam treći put i pizdim što ću morati da sačekam neko vreme dok se ne dokopam ploče, ali to na stranu - odličan album! Dakle, neverovatno je koliko ove (pra)dede zvuče i sveže i moćno i energično. Nema tu reminescencije, introspekcije, svođenja računa, propovedi. Kao da će živeti večno. Ok, odavno oni već ne žive sex & drugs & rocknroll, ali to po ovoj ploči ne biste rekli. Ova ploča je zategnuta kao retko koja u njihovom inače bogatom katalogu. I na njoj ima svega što na njihovoj ploči treba da ima. Ima hit singl Angry, ima epska Sweet Sound of Heaven, ima Ričardsova balada Tell Me Straight, ima obrada Muddy Watersa Rolling Stone Blues, ima Wyman i Watts na Live by the Sword, ima Paul McCartney, Stevie Wonder, Elton John... Ma, u najmanju ruku ova ploča će mi provereno pružiti protivuvrednost uloženom novcu. I što je najlepše, ko sme da kaže da im je ovo poslednji album?

Hackney-Diamonds-cover-art-scaled.jpg.d739902862fee4f448792f12135ea07a.jpg

it's only rock n roll...but i like it...slusam od jutros,vljda 5/6x...odlican,5...

:wub:

Link to comment
Share on other sites

On 4. 10. 2023. at 13:47, Koko Bil said:

Već sam se zabrinuo, odavno nije bilo novog izdanja ovog remek dela... 🙂

tb50.jpg.b1df6ff3659e27de5e43b47565b287cc.jpg

Pa koliko li je taj njih naredao?

Prvi mi je bio dobar (ne i odličan, Ommadawn mi je najbolji iz tog početnog razdoblja), čak sam svojevremeno imao i onu verziju s orkestrom iz, čini mi se '75, ali kad je negdje u 90-ima počeo redati, preslušao taj TB II, dalje nisam ni pokušavao.

Zadnji tragovi originalnosti su, meni barem, bili na Amaroku, dalje je samo išlo nizbrdo (preslušao još par njih koji su mi došli pod ruku - ništa), iako vidim da ima i dalje svoju publiku. Čak i među audiofilima. No, donekle razumljivo - ima odlično snimljene albume :D Čak i oni iz 70-ih su bili iznadprosječni za svoje doba, te i danas zvuče vrlo dobro.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Došao je i taj dan, konačno...

Ovakve remikse sam očekivao još na box setu iz 2009, ono što su tada uradili je bilo u najmanju ruku nepotrebno. Dok sam kao mali slušao Bitlse na Toski 15, o kvalitetu nisam ni razmišljao. Ali sa iole boljim sistemom, kvalitet ili bolje rečeno nekvalitet njihovih snimaka itekako dolazi do izražaja, posebno ako u njima uživate preko slušalica. Šalim se to za uživanje, slušanje snimaka gde su gitara i vokali strogo na jednom a bubnjevi strogo na drugom kanalu, prosto nervira. Negde sam pročitao da je njima sve do belog albuma glavni bio mono miks, a da se Džordž Martin bukvalno igrao sa stereo miksovima. I zato su mi remiksi sa Yellow Submarine Songtrack albuma bili odlični i nadao sam se da će i stereo box set biti takav. Međutim, nisu se usudili...

Sad jesu. Nisu naravno napravili nikakve audiofilske remikse, niti je to takva muzika, niti mislim da je to uopšte moguće, ali svi ti stari snimci su dobili pre svega dubinu, istaknuti su određeni detalji i neko će reći da to nije original. Nije. No, ceo život slušam originale i mislim da je ovo možda ne bolje ali svakako kvalitetnije. Mislim da nećemo dugo čekati pre no što sve albume izremiksuju u ovom stilu...

beatlesred.jpg.1ac416e71ccd2d8cb374303424b9e887.jpgBeatlesblue.jpg.4a8045d618d383327dd8c1b74ed14468.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 11/9/2023 at 10:40 PM, sondek said:

Wow, koliko godina ovaj dečko ima? Superfriško, izašlo pre par dana, zvuči sjajno! 

 

Van_Morrison_-_Accentuate_the_Positive.png

Accentuate the Positive is the 45th studio album by Northern Irish singer-songwriter Van Morrison, released on 3 November 2023 by Exile Productions and Virgin Records. It is a cover album of Morrison's favourite rock and roll, R&B and country songs. The album received positive reviews from critics.

Pa neka su i coveri..ali 45 studijskih je za svako postovanje....Hvala za ovo..iako se jos uvijek zaustavim  na Moondance,Domino etc... ovo  mi je bas  leglo :)

Link to comment
Share on other sites

On 10. 11. 2023. at 12:01, Koko Bil said:

Došao je i taj dan, konačno...

Ovakve remikse sam očekivao još na box setu iz 2009, ono što su tada uradili je bilo u najmanju ruku nepotrebno. Dok sam kao mali slušao Bitlse na Toski 15, o kvalitetu nisam ni razmišljao. Ali sa iole boljim sistemom, kvalitet ili bolje rečeno nekvalitet njihovih snimaka itekako dolazi do izražaja, posebno ako u njima uživate preko slušalica. Šalim se to za uživanje, slušanje snimaka gde su gitara i vokali strogo na jednom a bubnjevi strogo na drugom kanalu, prosto nervira. Negde sam pročitao da je njima sve do belog albuma glavni bio mono miks, a da se Džordž Martin bukvalno igrao sa stereo miksovima. I zato su mi remiksi sa Yellow Submarine Songtrack albuma bili odlični i nadao sam se da će i stereo box set biti takav. Međutim, nisu se usudili...

Sad jesu. Nisu naravno napravili nikakve audiofilske remikse, niti je to takva muzika, niti mislim da je to uopšte moguće, ali svi ti stari snimci su dobili pre svega dubinu, istaknuti su određeni detalji i neko će reći da to nije original. Nije. No, ceo život slušam originale i mislim da je ovo možda ne bolje ali svakako kvalitetnije. Mislim da nećemo dugo čekati pre no što sve albume izremiksuju u ovom stilu...

beatlesred.jpg.1ac416e71ccd2d8cb374303424b9e887.jpgBeatlesblue.jpg.4a8045d618d383327dd8c1b74ed14468.jpg

Ja poručio odavde...

https://store.udiscover-music.de/p30-i1802/udiscover-exclusive/

Jedva čekam da stigne.

Link to comment
Share on other sites

On 23. 11. 2023. at 22:23, srdjan_cvetkovic said:

Ja poručio odavde...

https://store.udiscover-music.de/p30-i1802/udiscover-exclusive/

Jedva čekam da stigne.

Nisi napisao šta si poručio, nadam se cedeove - ja u svakom slučaju nisam spreman da dam 80e po albumu (bez drugih troškova) za vinile. Verujem da ću u nekom trenutku uzeti cedeove gde je raspored hronološki, ali i za to ću sačekati da se hype malo slegne... Otkad mi je strimer regularan deo sistema, prilično sam smanjio nabavku nosača zvuka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...