Jump to content


pesacenje


nesone

Recommended Posts

Ja sam ovaj vikend na Ceru. 4 sata tura i obilazak uz lokalnog vodica sa odlicnim poznavanja terena i istorije sa lica mesta Cerske bitke. Ako je neko zainteresovan za direktan broj vodica moze ga dobiti na PP. Ima te ture i po agencijama ali ovako direktno ako idete svojim prevozom cena je simbolicna, 700din. Inace odkad je krenula korona stalno negde zujimo i evropske gradove zamenuli smo nasom prirodom. Bilo nas je prosle godine od Rtnja, okoline Sokobanje, Kopaonika, Goca,Javora,Zlatibora,Ksmaja Vrsackog brega,nase Fruske naravno ... bas svukuda.  Neverovatno kako nam je lepa drzava, a dosad nam sve drugo bilo blize po Evropi i lakse,evo stidim se. ☺️

Vrsac i breg su predivni,a za pogled se  vredelo malo oznojati.Evo jedne fotke al ni blizu dozivljaja uzivo 

Screenshot_20210903-175014_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Ja sam ovaj vikend na Ceru. 4 sata tura i obilazak uz lokalnog vodica sa odlicnim poznavanja terena i istorije sa lica mesta Cerske bitke. Ako je neko zainteresovan za direktan broj vodica moze ga dobiti na PP. Ima te ture i po agencijama ali ovako direktno ako idete svojim prevozom cena je simbolicna, 700din. Inace odkad je krenula korona stalno negde zujimo i evropske gradove zamenuli smo nasom prirodom. Bilo nas je prosle godine od Rtnja, okoline Sokobanje, Kopaonika, Goca,Javora,Zlatibora,Ksmaja Vrsackog brega,nase Fruske naravno ... bas svukuda.  Neverovatno kako nam je lepa drzava, a dosad nam sve drugo bilo blize po Evropi i lakse,evo stidim se. ☺️

Vrsac i breg su predivni,a za pogled se  vredelo malo oznojati.Evo jedne fotke al ni blizu dozivljaja uzivo 

Screenshot_20210903-175014_Gallery.jpg

Odlicna fotografija. Svaka cast Milane!  Pravo ispred je Pilotska akademija, desno put vodi u mesto Gudurica, koja je poznata po odlicnim vinima. Levo je Vrsac. I sreca sto nema neku industriju. Tako uvek i da ostane.  Vazduh je uvek cist.

Fruska Gora je isto fenomenalna. Jedino sto smo mi malo visociji....Salim se. Sve je fenomenalno. A blizu nam sve.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast za suprugu. Ponese se oprema i nema problema. Bitno je sve. Ja bez dobre obuce ne idem. Nikada. Ako zagrmi, krene kisa. Jakna sa kapuljacom je obavezna, po ovakvom vremenu. E nema sta. Nazad polako i kraj.

Da i bez stapova ne idem. 1 je obavezan, a 2 kada se krene bas, bas uzbrdo.

Ima vrh koji se zove Lisicija glava, i sam uspon ka njemu je kao da ides skoro 90 stepeni uzbrdo. Doduse nije jako dug. A doci do njega ide se stazom, koja je vecito uzbrdica. I traje jako dugo. U kondiciji ko je, tom stazom treba oko 35 do 40 minuta. Idem tamo cesto. Ima ljudi, koji kada vide samo se okrenu i nazad.

Na samom vrhu postoji sveska i olovka, upakovani u limenu kutiju, i tu se ljudi upisuju kada se popnu.

Link to comment
Share on other sites

Iz tvojih usta u bozje usi.Samo vidim da se ozbiljno radi na drugacijem scenariju

https://rs.n1info.com/vesti/policija-stitila-odbornike-iz-loznice-prilikom-izlaska-iz-gradske-skupstine/

Jadna smo mi zemlja kad sva rudna i prirodna bogatstva predajemo strancima...za necju saku dolara provizije i devastiramo predivnu prirodu koju imamo. Priroda je zestoko napadnuta, od masovne sece suma cak i po nacionalnim parkovima do prljavih tehnologija.

Link to comment
Share on other sites

Huh, voleo bih da si u pravu Aleksandre! Inače ja nisam merilo. Kad me pesimizam i crne misli ufate........

Bio sam pesimista i 5.10., već je i suzavac počeo da leti huh......................... Ali desilo se. E sad što to nismo umeli da sačuvamo, druga je priča.

Link to comment
Share on other sites

Kada je ekologija iz svesti ljudi i iskrenih inicijativa prešla u politiku i stranačke pokrete, tada je i prestala svaka nada za oporavak i bolje sutra globalno gledano. Interesi i nagodbe. Sve je to ista ekipa, kao gospoda koja po ceo dan, svaki dan pušta sirene kad presednik nije u kancelariji.

Nije da mračim, ali sila boga ne moli, a dok od boga ne strada do tada će gaziti i krčiti sve pred sobom zarad ovozemaljskih bogatstava. Bližnji svoj, nije na listi ni u jednom trenutku.

Imam običaj da kažem da društvo kao globalni entitet "srlja u progres". Uskoro će se to srljanje pretvoriti u ozbiljno od boga dato biološko posrtanje do momenta spasavaj se ko može. Gojaznost, alergije, intolerancije, mentalna stanja i stresovi, dovodiće do sve većih fizičkih nesposobnosti, krajnje pasivnosti i sveopšte nemogućnosti delovanja...

Osim, ako!?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...