Jump to content


Naim Supernait 2 vs Parasound halo hint 6


Miroljub

Recommended Posts

Џаба ти све ако музика није лепо компонована, снимљена и продуцирана.
Џаба ти и платно од 3м и 4К слика, атмос звук ако филм није лепо смишљен, снимљен и продуциран, зар не?

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, Delija said:

I potrosice ih ili za sjajno integrisano pojacalo ili eventualno za jos sjajniji snagas i preamp. Gde je tu problem?

Osim sto ne bi bilo lose da potrosi nesto novca i na nove zvucnike... :) Ali ima dana i za to.

He, he, Delija je moj čovek.

Naravno da ću uložiti u bolje kutije, ali prvo amplifikacija.

Ne znam da li neko misli da je integralac Hint 6 loš izbor a uzevši u obzir novac koji treba dati za njega?

Ili možda neko misli da je kombinacija A21 i P6 loša kupovina.?

Mislim da bilo koju kombinaciju da izaberem ne mogu mnogo da pogrešim.

 

Link to comment
Share on other sites

Једно вуче друго. Набавиће боље кутије и слушати их на авр?

Инт хало 6 је пристојан амп, тешко да ћеш погрешити... комбо преамп и снагаш је још боља опција, нећеш погрешити...

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, srdjan_c said:

Mislim da je nabavka kutija više klase pre amplifikacije bolje rešenje na duže staze.

Slažem se sasvim, ali pod uslovom da imaš neku aplifikaciju. Ja, međutim nemam ništa osim starog AVR Onkya jer sam HK 990 prodao pre dve nedelje. Moram najpre da dođem do novog pojačala.

Inače HK 990 je najbolje pojačalo koje sam ja uopšte imao. Potpuno sam oduševljen tim zvukom koji daje HK. Pokušaću da to ponovo pronađem u Parasoundu.

Problem je sledeći, integralca Hint 6 nema na stanju u Hrvatskoj, a za kombinaciju A21 i P6 mi je kratak budžet. 

Link to comment
Share on other sites

@nkrgovic 

ko kupi ove kutije po ceni od 200K funata sterlinga , verovatno ima i kuću sa zasebnom prostorijom , verovatno akustički tretiranom  i verovatno ima min 3m okolo zvučnika slobodnog prostora u svim pravcima , što se može smatrati kvazi anehoičnom komorom (min je 2,2 m za ovo)

 

Dakle , svira to dobro sigurica ;)

Link to comment
Share on other sites

Impresivno je na izgled.

Potpuno razumem da moraju da postoje takvi uređaji-zvucnici da bi se u klasnom društvu napravila distinkcija između ljubitelja HiFi, ali ponavljam da sam pao i nesvest nisam.

Moguće je da se za 45 minuta slušanja i ne može pasti u nesvest pogotovo neko mator kao biblija i ko je navikao na svoj Quad ESL 63 koji ima “nešto” (neznam ni da opišem šta) možda i loše ali sto se meni dopada a sto ovo čudo nema.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Miroljub said:

Slažem se sasvim, ali pod uslovom da imaš neku aplifikaciju. Ja, međutim nemam ništa osim starog AVR Onkya jer sam HK 990 prodao pre dve nedelje. Moram najpre da dođem do novog pojačala.

Inače HK 990 je najbolje pojačalo koje sam ja uopšte imao. Potpuno sam oduševljen tim zvukom koji daje HK. Pokušaću da to ponovo pronađem u Parasoundu.

Problem je sledeći, integralca Hint 6 nema na stanju u Hrvatskoj, a za kombinaciju A21 i P6 mi je kratak budžet. 

odusevljen si pojacalom koje si prodao, pa ces sad kupiti 3 puta skuplje i "pokusaces da dobijes taj HK zvuk u Parasoundu"....da se ovo pripise neelokventnosti ili ....

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Miroljub said:

Ne znam da li neko misli da je integralac Hint 6 loš izbor a uzevši u obzir novac koji treba dati za njega?

Ili možda neko misli da je kombinacija A21 i P6 loša kupovina.?

Mislim da bilo koju kombinaciju da izaberem ne mogu mnogo da pogrešim.

 

Da li je Parasound Hint 6 dobar ili los / isto vazi za pre/power kombinaciju, moze da kaze samo onaj ko je to slusao. 
Iz napisanog a i poznavajuci clanove foruma i prilike na istom siguran sam  da nije niko!

Naravno to im ne smeta da zdusno preporucuju jer su procitali na intetnetu da je dobro. Ziv nisam da saznam ( a znam da ne mogu) dal’ su ti sto pisu na internetu takodje slusali ili tek citali review-e.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, patason said:

odusevljen si pojacalom koje si prodao, pa ces sad kupiti 3 puta skuplje i "pokusaces da dobijes taj HK zvuk u Parasoundu"....da se ovo pripise neelokventnosti ili ....

Malo grubo, “patasonovski” receno ali u biti ispravno. :)

S obzirom da sam imao prilike da sa Miroljubom razmenim par reci, verujem da je u pitanju pre svega neprecizno iznosenje misljenja mada opet da podvucem, kupovina necega i to ne za male pare a na osnovu tudje preporuke koja bas i nije sasvim relevantna je...  :rolleyes:... pa recimo “hrabro”.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Sonichammer said:

Da li je Parasound Hint 6 dobar ili los / isto vazi za pre/power kombinaciju, moze da kaze samo onaj ko je to slusao. 
Iz napisanog a i poznavajuci clanove foruma i prilike na istom siguran sam  da nije niko!

Naravno to im ne smeta da zdusno preporucuju jer su procitali na intetnetu da je dobro. Ziv nisam da saznam ( a znam da ne mogu) dal’ su ti sto pisu na internetu takodje slusali ili tek citali review-e.

ja sam slušao i dobro to radi ....Delija ima snagaša koji takođe odlično radi i to sa nezgodnim kutijama ... tog snagaša sam slušao sa nekim boljim predpojačalom iz iste kuće ali se ne sećam tačno modela a mrzi me da pretražujem snimke sa axpon-e ....

ne znam cenu ovde a koliko znam u pitanju je prodaja preko KP-a i pitanje je samo podrške koju može očekivati od takvog prodavca .

na stranim forumima sam od USA članova takođe čuo puno lepih reče glede Parasound-a kao firme ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, lalelala said:

ja sam slušao i dobro to radi ....

Sa kojim kutijama i gde? Mislim na Hint6.

Uopste ne dovodim u pitanje kvalitet Parasound firme poznate i kao poor men’s Krell a znamo da je mnogima Krell duuugo pretstavljao sveti gral.

A propos snagasa: slusanje za razlicitim preampom moze dati (i dace) znacajno drugaciji zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Наравно да ће другачије звучати са различитим претпојачалима и изворима. Ако нема интегралца, човек може набавити снагаш сада, повезати са авр (звук ће бити неупоредиво бољи) а после додати претпојачало када буде у могућности. И ту је завршио причу са тиме. После може гледати додатни суб, звучнике, извор... :)

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, gvlada said:

Наравно да ће другачије звучати са различитим претпојачалима и изворима. Ако нема интегралца, човек може набавити снагаш сада, повезати са авр (звук ће бити неупоредиво бољи) а после додати претпојачало када буде у могућности. И ту је завршио причу са тиме. После може гледати додатни суб, звучнике, извор... :)

Sve si u pravu ali se uopste ne slazem :D , evo i zasto:

Soba za slusanje ima 16m2. U sobi te povrsine snagas od 250w ns 8 Ohm u korelaciji sa zvucnicima i njihovom osetljivoscu moze da pravi ozbiljne probleme:

- zvucnici vise osetljivosti ce vec na nizim (citaj niskim) glasnocama    postici optimalan nivo pobudjenosti ali cemo kod snsgasa imati efekat “gusenja” (voznja Ferarija ibarskom magistralom u kolini 50km/h)

-zvucnicima nize osetljivosti trebace vise snage da se dovedu u stanje optimalne pobudjenosti s to ce znaciti glasnocu na nivou “gmljavine” u 16m2.

Sta kad se ukaze potreba ds se slusa “na tiho a da se cuje sve?”

 

Zakljicak br 1

bice tesko naci optimalne zvucnike spram prostora i snage pojacala.

 

Zakljucak br2

izvedeno iz zakljucka br1 - 250w po kanalu za 16m2 moze biti totalni overkill i promasaj.

 Cemu 250w po kanalu za “satelite” kad se ide na jedan ili dva aktivna sub-a sa 12inch bass-ovima sa 2x400w?

U, ponavljam, 16m2  i to ne bilo kakva nego 4x4m!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sonichammer said:

Sve si u pravu ali se iopste ne slazem :D , evo i zasto:

Soba za slusanje ima 16m2. U sobi te povrsine snagas od 250w ns 8 Ohm u korelaciji sa zvucnicima i njihovom osetljivoscu moze da pravi ozbiljne probleme:

- zvucnici vise osetljivosti ce vec na nizim (citaj niskim) glasnocama    postici optimalan nivo pobudjenosti ali cemo kod snsgasa imati efekat “gusenja” (voznja Ferarija ibarskom magistralom u kolini 50km/h)

zvucnicima nize osetljivosti trebace vise snage da se dovedu u stanje optimalne pobudjenosti s to ce znaciti glasnocu na nivou “gmljavine” u 16m2.

Zakljicak br 1

bice tesko naci optimalne zvucnike spram prostora.

 

Zakljucak br2

izvedeno izvzakljucka br1 , 250w po kanalu za 16m2 moze biti totalni overkill i promasaj.

 Cemu 250w po kanalu za “satelite” kad se ide na jedan ili dva aktivna sub-a sa 12inch bass-ovima sa 2x400w?

U, ponavljam, 16m2 

gledajući majstroski , ali u smislu majstora za Ferrari si u pravu ....Ferrari voli otvoren put i da radi u optimalnom režimu da bi se hladio !

neću da kontriram , ali eto @Nomimasen u još manjoj sobi tipa 3x4 baštini 1200W i nigde problema ...

sve se to da podesiti , da malo zvuči blesavo  to se slažem , ali u današnjem  hifi-ju je sufucit snage evidentan jer je audio Watt pojeftinio 

Tvoj Zaključak 1 je nešto što i ja mislim da treba obratiti pažnju , posebno u svetlu da neće biti venčanja suba i glavnih kutija preko skretnice nego  verovatno samo uz pomoć LPF na sub- , tako da treba gledati srednje ili manje kutije koje imaju prirodni pad ka nižim učestanostima ... i merenja , trebaće tako omržena merenja ovde ...

Za zaključak 2 ja ne vidim problema 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovo napisao jer sa istim imam iskustva .

Evo samo jednog: Exposure 3010s2D u cak 28m2 i JBL 4312e, bili na probi od poznika (nije Peterson) na par dana.... Tiho slusanje, nista.  Pojacalo jako, puno struje, snage i inergije na poziciji “8h” zvuci nedoreceno , sapeto. Vec na “9h, pola 10 dise” kako treba ali sad skoro da grmi, glasnoca ubija, budi ukucane... Ne valja.... Preglasno je.

osetljivost zvucnika 91dB, bass 12inch, ako se ne varam. Da je bio i sub u prici.... oleeeee! :D

E sad... ko ne veruje, ne veruje... :wave2

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Sonichammer said:

Sve si u pravu ali se uopste ne slazem :D

Човек је питао за појачала два бренда а затим се испоставило да постоји и комбо опција. Зато и коментаришем на ту тему. Не предлажем друге брендове зато што ни покретач теме није изразио жељу за тиме. Иначе, имао сам ја 350 вати по каналуу 20ак квм па је контрола била одлична као и звук. Додуше кутије су биле велике и подне, гладне струје. Нека се договори, проба ако може па на лицу места утврди ко је у праву на форуму. :)

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, Sonichammer said:

Sve si u pravu ali se uopste ne slazem :D , evo i zasto:

Soba za slusanje ima 16m2. U sobi te povrsine snagas od 250w ns 8 Ohm u korelaciji sa zvucnicima i njihovom osetljivoscu moze da pravi ozbiljne probleme:

- zvucnici vise osetljivosti ce vec na nizim (citaj niskim) glasnocama    postici optimalan nivo pobudjenosti ali cemo kod snsgasa imati efekat “gusenja” (voznja Ferarija ibarskom magistralom u kolini 50km/h)

-zvucnicima nize osetljivosti trebace vise snage da se dovedu u stanje optimalne pobudjenosti s to ce znaciti glasnocu na nivou “gmljavine” u 16m2.

Sta kad se ukaze potreba ds se slusa “na tiho a da se cuje sve?”

 

Zakljicak br 1

bice tesko naci optimalne zvucnike spram prostora i snage pojacala.

 

Zakljucak br2

izvedeno iz zakljucka br1 - 250w po kanalu za 16m2 moze biti totalni overkill i promasaj.

 Cemu 250w po kanalu za “satelite” kad se ide na jedan ili dva aktivna sub-a sa 12inch bass-ovima sa 2x400w?

U, ponavljam, 16m2  i to ne bilo kakva nego 4x4m!

Totalno pogresna analogija i isto toliko pogresan zakljucak, a da ne pricamo da Parasound A21 prvih 7W pruza u cistoj A klasi.

Slusao sam HINT, nisam HINT 6, koji moze samo da bude bolji.

BTW, Hegel H590 bi svirao kao djubre jer je prejak? :D :P

 

p.s. Sta da ti kazem, Simo, moras malo zanimljivije sprave da ubacis u ponudu - pobegose ti gomila kupaca :P

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Delija said:

Totalno pogresan zakljucak, a da ne pricamo da Parasound A21 prvih 7W pruza u cistoj A klasi.

Slusao sam HINT, nisam HINT 6, koji moze samo da bude bolji.

BTW, Hegel H590 bi svirao kao djubre jer je prejak? :D :P

 

p.s. Sta da ti kazem, Simo, moras malo zanimljivije sprave da ubacis u ponudu - pobegose ti gomila kupaca :P

Ti imas stari model A21 ili novi “+”?

U cemu su razlike? Verovatno nebitne?

 

Nije Hegel H590 djubre kai ni Parasound ali bi za Miroljubovih 4x4m2 takodje bio overkill.

Njemu bi Hegel H190 ili ATC SIA2-150 legli “k’o kec na deset”!

 

p.s.

meni “pobegnu” i to samo ponekad, kupci koji se pale na tehnikalije a ono sto cuju im je u drugom planu. B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...