Jump to content


Bass reflex vs nesto drugo akustika/pozicioniranje


lesalesa

Recommended Posts

6 sati ranije, Audio Doktor said:

Taj zvucnik izgleda skupo, al to je sve ,  ne kazem da ce zvucati lose , al kocka do kocke kockica , sto bih ja rekao , 
zapitajte se a zasto u Avioonu prozori nisu kockasti ,
Pogledajte kuce sa kockastim porzorima , gde je fasada prvo pukla ?
Pa kad to shvatite , da vas pitam ,a zasto taj zvucnik ima Coskove ?
Zasto  su montirali visokotonac na dasku od pola metra bar kolko vidim, chemu to ? 
Zasto su koristili zlatnu boju  na visokotoncima i pomerili ih sa ose sto ce rezultirati pomerenom stereo slikom?
JEdini zakljucak je da je linkovani zvucnik , ustvari Rolex sat , nije namenjen da svira nego da se gleda , jedino objasnjenje je da je to neka reklama .
Ima dobrih zvucnika od 10 000E , ali takvi zvucnici se prave za onog ko zna sta trazi, jer kao sto nema savrsenog automobila , nema ni savrsenog zvucnika, sve zavisi sta zelite .
NE moze  biti dobar za sve , ako je dobar za vetikalnu disperziju, nije dobar na osi , tj, te dve karakteristike su kompromis , jer je zvucnik statican , a slusalac dinamican. 
Takvih stavki je koliko zelite , tako da morate znati sta zelite ili cete bacati pare kao mnogi audiofili , u potrazi za "savrsenstvom"  

Ne rezumijem čemu opservacija na moj  komentar , al  , zamislite  tamo neakvi  anonimus  tipa Rimac ... i da ne norim dalje ,  slozi neakav proizvod ? ...   i  kao da je tu znanost stala ? . To je početak ?  SAM SE TREBA KOMERCEJALAZIRATI  .:)

Link to comment
Share on other sites

On 11.10.2018. at 14:52, lesalesa said:

Kablovi(zvucnicki i interconnecti) mi nisu ni u kom smislu resavali/pogorsavali ovaj problem...

Kupi one plavo bele telefonske žice pa probaj. Bas će da smire garantovano, ali i ostatak spektra što baš nije poželjno. Znači na kablove od pojačala do zvučnika sam mislio, da ne bude zabune.

Aletnativa: probaj narandžasti Father kabal.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Aletnativa: probaj narandžasti Father kabal.

Samo da malo korigujem "Narandžasti" nije iz Father Cables lepeze. Samo je moja topla preporuka. 

Ja sam na njega naišao sasvim slučajno na potpuno neočekivanom mestu, pogledao konstrukciju i kvalitet izrade i zainteresovao se da ga poslušam, iako nema nikakve veze sa audio industriom.

Kabal ima da se kupi na bolje snabdevenim stovarištima elektro materijala. Nije potrebna nikakva modifikacija. Samo pažljiva terminacija na, iz mog iskustva, najkvalitetnije konektore kojih se domognete. Vredan je probe i vrhunskog tretmana. Nije bilo loših iskustava do sada.

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, Nixie said:

Izvini pogrešno sam se odrazio.

Ne zameram, samo treba biti obazriv, da se ne uvedu kolege u pogrešan zaključak.

Da si napisao Father-ov narandžasti, onda bi bilo jasnije. Ali je najbolje zvati ga njegovim imenom JE-H(St)H FE90

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, Father said:

Ako me zezate onda ... Sram vas bilo!

Ја не, него да ли има у асортиману неки кабл који би био добар/одличан као интерконект?

ПС. озбиљан сам по питању кабла.  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, alI_Zée said:

да ли има у асортиману неки кабл који би био добар/одличан као интерконект?

Opet onaj narandžasti u mojoj DIY verziji. Ima dve opcije vezivanja, dve susedne žice ili dve naspramne. Dobar je u obe verzije, samo malo različito zvuče.

Narandzasti 1.jpg

Narandzasti 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Meni je odličan / vrhunski na pozicijama kojima ga koristim:

- Zvučnički glavni i interni kabl u kutijama

- Interkonekt RCA i ..... javio kolega koji je pravio XLR da je i tako odličan

- USB A-B bez vezanih 5V

- DC kabl na modifikovanom komjuterskom napajanju za laptop (u mom slučaju 19V)

---------------------------------------

Jendio ne valja nikako za 220V AC, probao i radi ali nije dorastao zahtevima, poprilično. A možda nije ni bezbedan, jer nije za to namenjen ni blizu. Tako da, nemojte ni da probate.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, alI_Zée said:

Слике ми ништа не значе, модел, број, ознака?

 

33 minuta ranije, Father said:

Ako me zezate onda ... Sram vas bilo!

Iako sam to uradio 100 puta do sada evo opet Narandžasti kabl JE-H(St)H FE90

Klikni na podvučeno! Link je u pitanju. :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Crveni + žuti su za plus, Plavi + sivi su za masu.

Drenažna žica koja je silver i nema izolaciju se vezuje na strani izvora zajedno sa plavom + sivom na masu.

Dobijaš kvadrat za plus i kvadrat za minus, a omotač rf/emi folije odvodiš na masu izvora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...