Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Kako kod kog muzicara.Kod nekog mozes da pustis sve albume,od nekih i vise izdanja ostog.Kod nekog imas samo jedan dva albuma.Nema pravila,to je legalno i pod ugovorima pa ko je sta dozvolio. Mislim na Tidal,spotify nisam koristio ali ko je orobao i jedno i drugo kazu spotify korisnicki funkcionalniji i informativniji,Tidal bolji zvucno. Treba iskoristiti 30 dana probnog perioda koji se ne plaća.Sve je tu veća konkurencija i napreduje se brzo.Pre godinu dana je strimovanje u cd kvalitetu bilo otkrovenje posle mp3-a,sad već stize hi rez.Tidal je pobedio Spotify po kvalitetu,a sad Quobuz...uskoro će verovatno svi imati visoku rezoluciju na izvolte,pa da od te konkurencije bude i malo povoljnija pretplata

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, trotter said:

Kako ide to sa Tidal servisom kod nas, nema nas na listi drzava u kojima je servis podrzan?

Sent through walls
 

Ma napises G.Milanovac ,Mađarska ili tako nesto.Plaćaš pay pal-om i ne postavljaju pitanje dok kaplje lova.Taj HiFi ili kako se već zove je skuplji,19dolara.Spotifaj i "obican" Tidal dosta jeftiniji.Ja to racunam ko jedna ploca mesečno.Sto bi rekla moja sosa gunđalovski " tebi je ploca merilo svega u zivotu",i jeste samo kad se pređe na veće iznose onda ide u metrima.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Jesi koristio taj hifi paket ili obican?
Moja trenutna sosa je u fazonu da me napusti zbog djeza (ona slusa bekvalac) pa sam razmisljao da je poguram sa pricom da cu da uplatim hifi djez internet paket od 60 evra mesecno ne bi li sto pre zbrisala iz mog kratkog zivota na ovoj planeti..

Sent through walls

Link to comment
Share on other sites

Koristim Tidal 3-4 meseca,taj bolji hifi paket,znam da je Spotifaj jeftiniji ali je i zvučno losijeg kvaliteta.I Tidal ima tu jeftiniju varijantu sa nizom rezolucijom, ali nisam bio zainteresovan.Ne sećam se cene ali predpostavljam da je to ujednaceno sa spotify.Nije to nista u Srbiji skuplje,zapravo nije jos zvanicno ni prisutno tako da ga ili plaćamo na neko snalazenje iz inostranstva ili preko Pay pal-a.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, sondek said:

Koristim Tidal 3-4 meseca,taj bolji hifi paket,znam da je Spotifaj jeftiniji ali je i zvučno losijeg kvaliteta.I Tidal ima tu jeftiniju varijantu sa nizom rezolucijom, ali nisam bio zainteresovan.Ne sećam se cene ali predpostavljam da je to ujednaceno sa spotify.Nije to nista u Srbiji skuplje,zapravo nije jos zvanicno ni prisutno tako da ga ili plaćamo na neko snalazenje iz inostranstva ili preko Pay pal-a.

 

Eeeeee jbga ... ode sve u Q....

Tuneri - i  ... .

Discovi  ...

Odose cak  i fajlovi u istoriju :(

HI - FI JE MRTAV :unsure:

 

microfarad

  •  
  • LocationMediterraneo

@sondek U Španiji koristim Spotifaj, običan, koji je gratis. A premijum verzija istog, koja je u HD kvalitetu, na ugovor košta 7eura mesečno, prva tri meseca gratis.Ti muzički servisi, su iz godine u godinu sve jeftiniji.Ovde svi, to koriste, nije mi jasno, zašto je, skuplje u Srbiji? 

A ti dolazi vise u Srbiju da te napunim dooobrim fajlovima . Kakavi bre Lizzeri , Spotovi  i  Todovi :)

Link to comment
Share on other sites

Molim da mi neko objasni. Sad moje uobičajeno vađenje. Mator sam. I nisam slago. Odakle sad svi ti snimci u Hi Rez kad za mnoge znamo da kad su i kako nastali ...............? Da li i tu može da se naiđe na snimke koji su naknadno prebačeni u visoku rez? Slično kao sa FLAC om koji je na kvarno nastao od MP3?!!?

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, ivanp said:

Molim da mi neko objasni. Sad moje uobičajeno vađenje. Mator sam. I nisam slago. Odakle sad svi ti snimci u Hi Rez kad za mnoge znamo da kad su i kako nastali ...............? Da li i tu može da se naiđe na snimke koji su naknadno prebačeni u visoku rez? Slično kao sa FLAC om koji je na kvarno nastao od MP3?!!?

HI - RES  snimci po studijima  izvorno koliko znam se samo radio u 24 - 96 , mada ima i nesto jace u zadnje vreme jer ono sto cujem na You Tube se zabrinjavajuce dobro cuje  .:)

Kucaj  : Adam Ben Ezra  ... pa mi kazi kako ti se cini :) 

Ja recimo imam brdo DSD fajlova koje je jedna moja ekipa audiofila semplovala u nekom programu za podizanje rezolucije i zaista sta god da su im radili ipak zvuce bolje

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, suca77 said:

... imam brdo DSD fajlova koje je jedna moja ekipa audiofila semplovala u nekom programu za podizanje rezolucije i zaista sta god da su im radili ipak zvuce bolje

Uuu, ovo je sad pravo u rebra ! Ja sam nekad od mp3 preko Sony Vegasa pravio prihvatljive snimke -  ali to je moglo da se sluša samo na kasetofonu ...

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2017 at 22:14, suca77 said:

Ja recimo imam brdo DSD fajlova koje je jedna moja ekipa audiofila semplovala u nekom programu za podizanje rezolucije i zaista sta god da su im radili ipak zvuce bolje

Javlja mi se da je Weiss Saracon, cijena mu je prava sitnica :) Slušao sam ali samo PCM 24/384 i zaista se čuje razlika.  JRiver ima integrisan SoX resampler i radi isto  to samo u letu, ne prave se kopije fajlova, zbog toga se kanim da uradim update  na verziju 22.

Link to comment
Share on other sites

U petak(danas) 09.06.2017 od 14:00 do 15:00(15:30) časova moj gost u emisiji biće Zoran Jerković ( Ton majstor-Dizajner zvuka, osnivač katedre za Dizajn zvuka na Fakultetu Dramskih Umetnosti,bio je dugogodišnji Profesor na FDU,dobitnik 9 svetskih nagrada za zvuk ) :)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, TechA said:

Šta bi?

Kamo 'misija?

Nije bila emisija danas jer mi je dogovoreni gost otkazao u zadnji cas.Nisam mogao da verujem kad mi je covek otkazao,nije mi se to do sad desilo.Izvinjavao mi se covek ,ali sta mi vredi izvinjenje.Sledeci petak(23.06.2017) ce biti emisija jer za taj termin imam vise gostiju u opticaju.A bice i 30.juna i nadalje,imam spremne izuzetne goste :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...