Jump to content


Bi-Wiring


Recommended Posts

sve sto je digitalno sastavljeno iskljucibo od 0 i 1 i da je u digitalnom svetu osnova korekcija greske. 

 

Tačno, niko nije ni tvrdio drugačije na forumu, bar ne da je meni poznato. Diskusija o razlikama između nosača, formata, kablova, pa čak i napajanja, upravo nabraja ona mesta gde se greške i devijacije javljaju.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eto, poziv i dalje važi za "placebo" terapiju. :)

Baš bih volio da svratiš, da poslušamo neku muziku uz kafu, pa ne moramo ni da diskutujemo.

E da, umal' zaboravih, iÅ¡lo se nekad na seminare o troÅ¡ku firme :) dok sam bio inženjer u laboratoriji za ispitivanje materijala jedne poznate bjelosvjetske firme. Kasnije sam bio Å¡ef proizvodnje u jednoj drugoj ne manje poznatoj firmi i tamo nauÄio ono Å¡to tebi hvali, spustio se medju obiÄne smrtnike.

Link to comment
Share on other sites

 ... tako da ovi kojio ne shvataju razliku izmedju analognog i digitalnog i koji nisu naucili da je sve sto je digitalno sastavljeno iskljucibo od 0 i 1 i da je u digitalnom svetu osnova korekcija greske

Znaci da je mnogo gresan,da ne kazem pogresan, taj digitalni svet...

Link to comment
Share on other sites

"Samo se nikad ne daj navesti na prepirku! Mudri upadaju u neznanje kad se prepiru sa neznalicom."

Goethe

 

 

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nežnost kukavnost. A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a ćutnja neznanje."

Kahlil Gibran

Link to comment
Share on other sites

Verovatno...

.....postoji isto koliko inžinjer.....

Ne znam Å¡ta ste se uhvatili za tog inžinjera, već treći ili Äetvrti put neko pominje izraz u ovoj diskusiji. Imam utisak da se želi reći da je neispravan. Oba izraza su ispravna, inženjer i inžinjer, uz preporuku da se u civilstvu koristi ovaj sa e, a izraz sa i je uobiÄajeniji u vojnoj terminologiji. No, preporuka je jedno, a ispravnost drugo.

Link to comment
Share on other sites

Greška u startu je i što sledeće stvari nisu uzete u obzir:

AudioGlow,

Dobro bi bilo da malo okreneš tj. na bas dovedi 4 x 2mm2,

a za ostatak spektra usuÄi nekoliko tanjih žica razliÄitog presjeka (recimo 2 x 0,2 pa 0,6 i 0, :cool: i gledaj da dielektrik ne bude PVC već teflon ili PE ili poliolefin. :)

 

 

A možeš da napraviš i ovo

http://www.diyaudio.rs/index.php?/topic/7200-TozmOOd-ovo-blavorÄe#entry196010

I ne treba ti bivajr. ;)

 

Hvala na ideji, zaista volim DIY projekte, a narocito u audio svetu...  :)

Zanimljivo sve ovo deluje... Mada meni isuvise komplikovano... Razlog je sto moram da kupim sve te zice i buzire i sto ce me izaci preko 1000 dinara, a pritom i ne znam gde sve to da kupim, a da valja. Pritom i ne znam kako ce na kraju zvucati i da li ce uopste biti razlike koja je vredna truda i novca...

Link to comment
Share on other sites

Imas vec masu zadovoljnih onim napravljenih by self po datom receptu, za te pare nemoj da razmisljas, samo ispostuj date kriterijume po pitanju kvaliteta zice pri kupovini i zaboravi na pijacne gotove kablove.

Za brend vec moras da dresis kesu.

Link to comment
Share on other sites

Imas vec masu zadovoljnih onim napravljenih by self po datom receptu, za te pare nemoj da razmisljas, samo ispostuj date kriterijume po pitanju kvaliteta zice pri kupovini i zaboravi na pijacne gotove kablove.

Za brend vec moras da dresis kesu.

Nasao sam vec brendirani sa viljuskama, pravljen bas za bi-wire... 40 evra, polovan, ali kao nov... Ali mi se ne daje toliko para... A ne znam ni gde mogu da kupim kvalitetnije zice inace...

Ako budem uzimao bilo sta kvalitetnije, bice tipa 20 evra, a onda cu dodati jos 20 da se ne mlatim...  :roll:

Probacu klasican 2x2.5 za niske i 2x1.5 za visoke, ako bude imalo poente, razmislicu u nekoj skorijoj buducnosti o necem kvalitetnijem.  :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...