Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

ZnaÄi, kad sam već odluÄio da puknem pare za gram, za koji ne znam Å¡ta će mi (osim da zadovoljim sopstvenu sujetu i strast), da puknem do kraja, pa neka ide život.

Ne znam Å¡ta da kažem, ali toliko zagrižen za vinilom baÅ¡ i nisam, iskreno, pa će verovatno da padne par kompromisa pre kupovine + ima nekoliko interesantnih direktnih i indirektnih ponuda, samo joÅ¡ ja u glavi da preseÄem sa koliko deviznih jedinica sam spreman da se istrÄim za ovo zadovoljstvo.

Link to comment
Share on other sites

 

Ja ne bih.

 

Vec sa slika se vidi da mu je najverovatnije crkao lift, sto je poznata boljka ovih gramofona.

 

Naime, poluga lifta mu je u gornjem polozaju, a rucica je zakljucana na arm rest-u.

 

 

Druga poznata osetljiva tacka ove serije gramofona je unutrasnje vesanje na oprugama koje od starosti mogu da oslabe,

tako da se tanjir i rucica nagnu i neravnomerno propadnu u unutrasnjost kucista.

 

Kada se pazljivo pogledaju slike na oglasu, stice se utisak da tanjir nije horizontalan u odnosu na gornju povrsinu kucista.

 

Kao da je malo vise potonuo sa desne strane, sto se vidi po nagnutom polozaju donje ivice tanjira u odnosu na gornju povrsinu?

 

Sa leve strane ivica tanjira se poklapa sa otvorom na kucistu, dok sa desne strane deluje kao da je ispod nivoa istog:

 

11958224_2014-01-01-1777.jpg

 

 

 

 

...Ni headshell nije originalan, a izgleda da nije ni posebno kvalitetan...

 

 

Naravno moguce je da gresim, mozda ga treba videti uzivo.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Hvala... Iskreno nisam neÅ¡to zagledao slike, ali sada kad malo bolje pogledam mislim da si u pravu, bar ovo za tanjir i headshell Å¡to i sam vidim, mada ne sumnjam da si u pravu i za ruÄicu...

Ne znam, videću Å¡ta i kako, možda Äak i odložim kupovinu na neodreÄ‘eno vreme.

 

RuÄka na Tehniksu može da se zakljuÄa a zatim podigne lift - it's a feature, not a bug. RuÄke na tim gramofonima nisu "poznate" po nikakvim posebnim boljkama. Nov kvalitetan Å¡el koÅ¡ta 10-tak evra Å¡to je 1,9% vrednosti ovog gramofona. Tanjir nije "potonuo" već je slikan sa leve strane pa je u perspektivi:

 

Levo.jpg  Desno.jpg

 

Kuja ima problem sa Tehniks gramofonima zato što kupuje leševe od 50 evra u nadi da će da ih oporavi i za male pare doći do dobrog gramofona, ali to nije uvek moguće.

Link to comment
Share on other sites

@ Kujo

 

I sa ovih oÄajnih fotki se vidi da je zbog loÅ¡e perspektive tanjir nagnut na jednu stranu, takoÄ‘e je nemoguće videti poziciju arm rest-a. ZnaÄi, MiloÅ¡ je u pravu. Prodavac je poznat kao Äovek sa izuzetno kvalitetnim i odliÄno oÄuvanim spravama, pa ne verujem da je baÅ¡ ovaj komad gramofona krÅ¡. Å el je lako promenljiva stvar, pa ako je loÅ¡ Å¡el tas na vagici za merenje kupovine, onda je najbolje da se Ringe ne lomata po ovom tmurnom danu.

Link to comment
Share on other sites

Ako Kuja ima problem sa Technics gramofonima (mozda, ali ne bih rek'o), onda je Milos zaslepljen Technics gramofonima (sto bih rekao, i te kako) , pa ne vidi realno stanje stvari..

 

Taj gramofon je u poslednjih godinu dana promenio 4 preprodavca koji ga ocigledno valjaju u raznim tragne-frange kombinacijama, a ni jedan ne uspeva da ga proda.

Sto je stvarno steta i gre'ota, ali tako je.

 

Dalje, ta "lift boljka" jeste problem te serije gramofona i ne postoji nov zamenski deo cijom zamenom bi se to resilo. Pri tome, mora se rasklopiti ceo gramofon da bi se do njega doslo. Tako da onda to treba nekako 'zbuciti', da bi lift nastavio da radi onako kako je zamisljeno.

 

 

P.S. Moram pitati i koji je to "nov kvalitetan shell" od 10e?

 

P.S.S Evo, TurboMaximus ocigledno (definitivno) ima problem sa Technics gramofonima.

post-19031-0-56208100-1397057735_thumb.j

post-19031-0-96146100-1397057737_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Malo mi nije jasna fascinacija Technich gramofonima. Mazga jest', ali audiofilski, malo sutra.

 

Neko je fasciniran gramofonima, neko policama, neko stubićima za zvuÄniÄke terminale, neko klocnama i ožiÄenjem u letvama i lopovima. Ima nas raznih

Link to comment
Share on other sites

Taj gramofon je u poslednjih godinu dana promenio 4 preprodavca koji ga ocigledno valjaju u raznim tragne-frange kombinacijama, a ni jedan ne uspeva da ga proda.

Sto je stvarno steta i gre'ota, ali tako je.

 

Ovaj podatak nisam znao, tako da je bilo kakva preporuka obustavljena.

 

 

Ringe, ako izlaziš obuci se slojevito, i obavezno ponesi flašicu vode kao okrepljenje. Nemoj samo da tražiš Nadu Macuru, verovatno je danas pod stresom.

Link to comment
Share on other sites

Kuja & Alexandar su itekako u pravu,taj model Technicsa ima veliki problem sa liftom.

 

Na osnovu Äega to tvrdiÅ¡? Postoji li neki Panasonikov Service bulletin o tome? Ili si pokupio neki urbani mit sa nekog foruma, jednako "kredibilnog" kao Å¡to je ovaj? Koliki je procenat otkaza? 10%? 20, 50, 99, 104%?

 

Rikne menjaÄ na meÄki, sruÅ¡io se spejs Å¡atl zbog jednog Å¡arafa, potonuo Titanik, a neće da pukne plastika na nekoj ruÄki staroj 30 godina? Hoće, puca i na 1210. Ali zato odeÅ¡ i probaÅ¡. 

Link to comment
Share on other sites

Taj gramofon je u poslednjih godinu dana promenio 4 preprodavca koji ga ocigledno valjaju u raznim tragne-frange kombinacijama, a ni jedan ne uspeva da ga proda.

 

P.S. Moram pitati i koji je to "nov kvalitetan shell" od 10e?

 

Spooky  :cry:

 

ZnaÄi sumnjaÅ¡ da postoji 1310 mafija koja vikendom rotira gramofone da bi nas zbunili i prevarili sa crknutim liftom? Kako znaÅ¡ da je to jedan te isti gramofon? Kako znaÅ¡ da su sva Äetvorica preprodavci i u dosluhu?

 

Ja mislim da je ubica batler, u biblioteci  :crno-na-belo

 

Evo ga pristojan Å¡el, istina za 15 a ne za 10 evra, mea culpa:

 

http://www.kupujemprodajem.com/HeadShell-Black-sa-Gold-pinovima-1239818-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne bih da se meÅ¡am vama gramofondžijama u davanje saveta ali ne vidim da je Ringetu savetovano da uspori stvar. Koliko vidim, sam je doÅ¡ao do sliÄnog zakljuÄka, Å¡to mi deluje OK jer liÄi da je u pitanju bila impulsna kupovina.

O gramofonima sam uspeo da saznam toliko da tu treba viÅ¡e vagati nego drugde, takav mi je utisak, možda greÅ¡im, vi ćete znati viÅ¡e o tome. Elem, samo sam hteo da predložim Ringetu da lovu spremi u Å¡tek i bude strpljiv. Sistem mu je sad baÅ¡ super, ako ozbiljno namerava da ukljuÄi gramofon mislim da valja pustiti da stvar malo odleži i da se krene u ozbiljniju potragu. Ovo deluje kao zaletanje, Ringe, izvini ako proceniÅ¡ da mi je utisak pogreÅ¡an, nije mi namera da pametujem, takav sam utisak stekao.

Link to comment
Share on other sites

Zaista ne bih da se meÅ¡am vama gramofondžijama u davanje saveta ali ne vidim da je Ringetu savetovano da uspori stvar. Koliko vidim, sam je doÅ¡ao do sliÄnog zakljuÄka, Å¡to mi deluje OK jer liÄi da je u pitanju bila impulsna kupovina.

O gramofonima sam uspeo da saznam toliko da tu treba viÅ¡e vagati nego drugde, takav mi je utisak, možda greÅ¡im, vi ćete znati viÅ¡e o tome. Elem, samo sam hteo da predložim Ringetu da lovu spremi u Å¡tek i bude strpljiv. Sistem mu je sad baÅ¡ super, ako ozbiljno namerava da ukljuÄi gramofon mislim da valja pustiti da stvar malo odleži i da se krene u ozbiljniju potragu. Ovo deluje kao zaletanje, Ringe, izvini ako proceniÅ¡ da mi je utisak pogreÅ¡an, nije mi namera da pametujem, takav sam utisak stekao.

Baš tako... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Milose, da ne bih dalje trovao coveku temu, reci cu samo da ti je post smesan, ali pod tim mislim stvarno smesan, ne i zabavan.  :)

Dok pristojan shell za 15e zvuci prihvatljivije.

 

TurboMaximus i dalje spinuje, bez icega korisnog da napise..

 

I Trotter dodje kao glas razuma, +1. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...