Jump to content

Recommended Posts

• Replies 10.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pre svega veliki pozdrav svim ljubiteljima dekova.U ovoj temi bi voleo da pisemo o dekovima(licna iskustva),koji dek bi zeleli da imate,koji dek vam se do sad najbolje pokazao,koje ste dekove imali/im

To su verovatno konstatacije nekih "strucnjaka" koji u slobodno vreme pisu za "What Hi Fi" ili "Hi Fi Choice" ili . . . Oni sigurno slusaju Naim sisteme.

Dragi Seven, mozda je bolje da iznesete koje su to pogresne osnove na kojima pociva ovaj kutak ljubitelja starih uredjaja? Da probamo onda da usaglasimo stavove... Evo, ja cu da krenem prvi: pore

Posted Images

15 sati ranije, steva said:

Kupio sam Technics RS-M245X :) Dugo tražio i sad je moj! 

Imam Pioneer CT-447, Denon DRM-800, još da nabavim RS-B68X i moj omiljen Kenwood KX-1100 u srebrnoj varijanti.

svaka cast za RSM-245x,sigurno da je srebrne boje...predpostavljam da je i DRM-800 ok dekic s obzirom da je lep,mada nikad nisam imao priliku da ga cujem...ali KX-1100 srebrna...jel to u opste postoji?

Just now, Zden said:

Ima li netko pravu ideju za riješavanje neugodnih mirisa  starog decka  

još kad se  malo ugrije  užas jedan  .Ima li pomoći osim luftanja 

Отворити и оставити на тераси бар недељу дана.

Radi kao bebica  no je očito stajao na  ne adekvatnom  mjestu tipa  potkrovlje  ili podrum pa bazdi grozno inače

fina naprava e da radi se o sony tck61   ,začuđujući  tonski  je  vrhunski . Radio je sve ukupno  desetak sati 

14 sati ranije, Kuršum said:

Ako toliko nepodnošljivo smrdi, onda može biti da je došlo do curenja kondova. Bolje otvoriti i proveriti, dok ne bude kasno.

pa ako je iz cistog mira poceo da smrdi onda drugo  ne moze biti...

On 5.4.2018. at 16:08, Zden said:

Radi kao bebica  no je očito stajao na  ne adekvatnom  mjestu tipa  potkrovlje  ili podrum pa bazdi grozno inače

fina naprava e da radi se o sony tck61   ,začuđujući  tonski  je  vrhunski . Radio je sve ukupno  desetak sati 

Pazi kad znam koji miris je u pitanju...izvetrice kad krenes da ga koristis.

Morao sam da rasklapam Technics RS-M245X. Pikla je gumica koja ide od velikog motora do idlera koji namotava traku u PLAY modu. Najblaže rečeno, čudna mehanika :). Dobra stvar je što ne mora da se rasturi pola deka da bi se ista skinula. Kod vraćanja mehanike, treba obratiti pažnju na kablić koji vodi do vratanca, tj, one 3 LED za tip trake.

On 26-3-2018 at 21:54, acazr said:

@ZoranBg uvek me je interesovalo kakvi su benefiti osvežavanja i eventulano apgrejda deka,jedva čekam tekst :)

Mogu samo  da kazem - pozitivni. Ono sto napisa Zoran u tekstu - treba se ici korak po korak i svaki put slusati sta je rezultat. Situacija je u ovom trenutku sledeca - potpuno osvezen i kod Nakamichi tehnicara sredjen ZX7 vecinom stoji po strani i uglavnom snimam i slusam na modifikovanom BX300, koji je opet godinama cucao negde u sobicku jer mi se neke njegove mane nisu svidjale. Ako se ne varam negde sam ovde ukratko i postavio sta sam radio na njemu.  Cela igra nije izasla jeftino, medjutim ceo ovaj hobi nije ni jeftin a ono sto se iz svega nauci - tesko je izmeriti u novcu.

7 sati ranije, alex67 said:

Mogu samo  da kazem - pozitivni. Ono sto napisa Zoran u tekstu - treba se ici korak po korak i svaki put slusati sta je rezultat. Situacija je u ovom trenutku sledeca - potpuno osvezen i kod Nakamichi tehnicara sredjen ZX7 vecinom stoji po strani i uglavnom snimam i slusam na modifikovanom BX300, koji je opet godinama cucao negde u sobicku jer mi se neke njegove mane nisu svidjale. Ako se ne varam negde sam ovde ukratko i postavio sta sam radio na njemu.  Cela igra nije izasla jeftino, medjutim ceo ovaj hobi nije ni jeftin a ono sto se iz svega nauci - tesko je izmeriti u novcu.

da,ali sve u svemu kad nabudzis neki dek koje si ono sebi namestio pa naidje neki drugi model koji je lepsi pa i vise pruza u sirem vidu onda doklen? gde je kraj ?

Kraj je gde sam postavis granicu. Da li je to cena, konkretan model ili nesto drugo...

@HMrulesdobar je Sony, ali ne volim njihove dekove. Kad sam ih namrzo? Posle 3 dana pacenja da namestim njihov dupli dek, neki skuplji model. Jedva sam uklavirio kako da podesim veliki zupcanik koji u sebi ima kanale i upravlja radom deka. Takva resenja su cesta kod video rekordera. Bez servisnog uputstva je to skoro nemoguca misija, za nekog ko ne radi to cesto ili nema ispravan da pogleda.

Inace mi je Sony medju omiljenim proizvodjacima. Kad hoce, umeju strasne uredjaje da naprave! 

10 sati ranije, alti said:

da,ali sve u svemu kad nabudzis neki dek koje si ono sebi namestio pa naidje neki drugi model koji je lepsi pa i vise pruza u sirem vidu onda doklen? gde je kraj ?

Zaboravljate jednu stvar: nije svaki dek pogodan za ovakve stvari. BX300 da, ZX7 ne (bar meni nije interesantno da menjam tranzistor po tranzistor i slusam da li se nesto poboljsalo), Z6000 nisam gledao a RX202 i nema sta mnogo da moze da se uradi. Jedino izlazni opamp 4556 ( za slusalice ga ne dirati - jedan OPAMP je za izlaz drugi za slusalice), medjutim posle glave signal ide preko specificnih IC-a gde se vrlo sta moze uraditi.