Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

3 minuta ranije, Vlado.D said:

 Ja bih dao preporuku za Sony TC K 770 ES, ako se moze naci do 100 evra pa ga vi jos malo sredite(  130 -135 ) .Levi roler mora da se menja i moze da se nadje naravno ne originalni  ali on je generalno problem kod vecine dekova, nemojmo ocekivati da roleri mogu biti besprekorni 30 tak godina. Ja posedujem 770 i mogu reci da je izuzetan zvucno, eventualno moze i Sony 711 ali ipak je klasa ispod mada vam se uklapa u cenu,  ps i on ima iste rolere kao  ES serija i nije direkt drive.

tck 770es-u je realna cena oko 60-80 eura s obzirom da skoro svaki nabavljeni dek mora na servis...levi roler je NE nabavljiv ni kopija jer u protivnom vec bi najveci serviser kaset dekova u srbiji imao i osposobio vise dekova koje cekaju na taj levi roler,a original zaboravi...ja imam 570,690,770,850 i 870 pa taj 770 i nije bas nesto bolji zvucno od 570...da se da nabaviti neki iz 8xx serije,e to je vec sasvim druga prica...850 i 870 su zvucno skoro isti i zvuk im nema nikakve veze sa ovim ostalim ispod...

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, HMrules said:

Ako je već takva situacija kod Sony-a koje onda troglave dekove mi možete preporučiti do 60-70€?

denon dr-m44hx (vrhunska masina,bila skoro na kp za oko 60 eu)

onkyo iz integra serije...

pioneer od 7xx serije pa na gore

technics rsb od 7xx

kenwood od 7xxx

mozda neka yamaha od 6xx pa na vise...

neka se izjasne i drugi...valjda ce se naci nesto

Link to comment
Share on other sites

Da li postoji neki specijalni razlog da bude troglavi ?

Pitam zato sto mislim da je Nakamichi CR1 dobro resenje, napravice dobar snimak, mehanika je solidna ( iako je nisam nikad licno opravljao, deluje mnogo bolje u radu , robustnije od drugih ), u relativnom smislu ima delova, mnogi su koristii Sankyo mehaniku,  zvucno je verovatno u rangu polovine navedenih ili mozda malo bolji, zavisno od ukusa.... bolje mashine uopste vise nisu jeftine

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alti said:

denon dr-m44hx (vrhunska masina,bila skoro na kp za oko 60 eu)

onkyo iz integra serije...

pioneer od 7xx serije pa na gore

technics rsb od 7xx

kenwood od 7xxx

mozda neka yamaha od 6xx pa na vise...

neka se izjasne i drugi...valjda ce se naci nesto

Pioneer 737 mk2 moj pik ali ne za ovu cenu koju su postavili ljudi na KP,  pa da je ful sredjen 70 tak evra, denon takodje ali taj model je redak, inace konkretno komad koji se prodavao na kp dosta je lose izgledao, mislim da je  drm800A pravo resenje za relativno male novce i po meni bolje zvuci od DRM 44

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aco said:

Grešiš,ne zvuči bolje.Ja sam Pioneer 757 prodao za 50 Eura.Mislim da je to realna cena.A taj Denon koliko znam isto ima Autokalibraciju.Volim ja da nameštam parametre,pa to ti je to..

Tako je, cena za pioneer je oko 50e, e sad sigurno mu treba uraditi servis, tu sigurno 20-25 e, zato sam i rekao oko 70. Taj DRM44 sam cuo kod drugara i nije me posebno fascinirao, da li do tog komada ili je bio lose podesen uglavnom  moj DRM800 A je bio sigurno bolji. Mada sam i ja pozeleo da ga imam da se uverim, a brate ni ja bas ne volim suvu autokalibraciju, bar bias da su ostavili. A da licno mislim da pioneer ct810s koji ima isto samo autokalibraciju bolji je od tog Denona, kod njega se gotovo ne moze primetiti razlika izvor-traka. Sa DOLBY S UBIJA

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vlado.D said:

Ja sam Pioneer 757 prodao za 50 Eura

Ima i taj pioneer na KP ali prodavac ne zeli da saradjue, trazio sam mu da bar postavi vise slika, ma jok 45 e i konsttacija da treba da se zamene gumice, HMMMMMMM, i usluzni oglas hmmmmmmmmmmmmmm, i majstor mu rekao da je to hmmmm HMMMM. Dobar je i taj model i uklapa mu se u budzet ali za taj komad nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

Jedini raazlog za troglavi dek je kalibracija, imao sam priliku da cujem Onkyo 2570, on ima sve to, delom rucna delom auto, zvuk jako dobar, kad se pojavi u dobrom stanju do 100eu... pa ja bih to uzeo, problem na KP su jace cene a servis moras racunati, ma nek je makar pregled

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alti said:

tck 770es-u je realna cena oko 60-80 eura s obzirom da skoro svaki nabavljeni dek mora na servis...levi roler je NE nabavljiv ni kopija

Imate kopije koje su pasent i kvalitetne na Black Reel audio-nemac-skup ali odlicno radi posao, e sad te novce vredi izdvajati za 9xxxx, 3es 6es 7es, da li za 570 670 770 i slicno stvar je i u kakvom je stanju uredjaj u celini. Ja sam moj tck770es nabavio za 70e(kao nov) i ulozio jos toliko ali je to sada DEK   sa velikim K.  Mora tako, kineski roleri, pribliznih dimenzija bice Vam gori od klizavog originala. Kazem, sve zavisi sta zelite da dobijete od deka, samo izgled ( onda je bitno samo da svetli) ili zvuk ( e onda mora jos da se ulaze). Ako se ne varam taj dek je kostao oko 850dm plus neka carina ili neko mito da bi se preneo u Jugu, tako se bar meni cini da 130-140e i nije puno za njega( sredjenog)

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Krca44 said:

Da li postoji neki specijalni razlog da bude troglavi ?

Pitam zato sto mislim da je Nakamichi CR1 dobro resenje, napravice dobar snimak, mehanika je solidna ( iako je nisam nikad licno opravljao, deluje mnogo bolje u radu , robustnije od drugih ), u relativnom smislu ima delova, mnogi su koristii Sankyo mehaniku,  zvucno je verovatno u rangu polovine navedenih ili mozda malo bolji, zavisno od ukusa.... bolje mashine uopste vise nisu jeftine

Postoji jer želim u realnom vremenu da čujem kako je ispao snimak, zbog toga bih voleo, naravno i da ima Dolby B, C i S. 

Link to comment
Share on other sites

Nazalost, od 10 dekova koje kupim sa KP, osam do devet moraju da se rade. I to pod uslovom da nemaju istoriju popravki od kvazimajstora ili korisnika. A bar 50% ih ima.

Otkazuju remenovi, roleri, releji, tasteri, motori, prljavi su potenciometri, preklopnici... otpada sloj sa prednje ploce i ona patinira... iz sale volim da kazem da mi, ljubitelji dekova, dodjemo kao oni sto sminkaju mrtvace pre nego sto ce ih sahraniti :) Crni humor, ali istinit.

Jos gore je sto dek koji je 100% ispravan, ako ga ne koristim godinu dana, prvo moram ponovo da sredim pa onda da ga slusam... iako je regularno spakovan u zatvorenu kesu i drzan na suvom, na temperaturi 15-25 stepeni. I to me uzasno nervira, da zelim da imam dek koji izigrava vazu, kupio bih vazu a ne dek. Ubacite kasetu, on se iskljucuje sam od sebe ili nece da krene da radi ili nece da snima itd.... patinirali prekidaci prisustva kasete itd. Mrtve tacke na motorima su standardne. Releji takodje. A kvarovi deluju nekada prilicno cudno, npr. rele daje vrlo slicne simptome kao i hladan lem. Neke od problema ne znam ni da resim vec nosim kod daleko iskusnijih. Za neke nemam ni zivaca vise.

Zbog toga, dek treba ukljuciti da radi malo bar svakih nedelju dana.

Sto se levog rolera tice, zaista jeste problem nabaviti ga. Cak ni Black Reel nije savrsen kao sto ljudi misle - nisam mogao da verujem kada mi je majstor pokazao nov BReel roler za Nak dek... koji uopste nije hteo da radi na njemu kako treba i pravio je probleme. Oba rolera su fabricki bila pogresno napravljena. 

Od svih dekova sa dva kapstana najzahvalniji je Revox B215 jer trpi bilo kakve (bukvalno, cak i one bedne singapurske, provereno) rolere i radi bez problema. Ali on ima neke druge kvarove koji znaju da budu cudni kao da su duhovi usli u njega. Takodje, ni podesavanje setovanja autokalibracije kod njega ne moze bez fabrike. To kazem zato sto se kod vecine dekova sa autokalibracijom moze namestiti kakav rezultat zelite dobiti - da li da radi potpuno linearno, malo izdize visoke ili da ih spusta. Logicno, trebalo bi da radi linearno, ali ima dekova sa HX Pro sistemom koji i pored autokalibracije izdizu visoke, da ne ulazim u detalje.

Denon DRM44 jeste malo tamnijeg (generalno govoreci) zvuka, ali je inace odlican snimac. Naravno, kada radi kako je projektovan.

Ja cu prodavati svoj Onkyo TA2570 koji je potpuno sredjen i bice mi visak na kraju zvucnih testova koje trenutno sprovodim u ovoj prici o modifikaciji drugog 2570. Cena ce biti 80 evra koliko sam ga i platio na KP pre par godina. Ako nekome odgovara, neka se javi, nazalost nemam nacina da organizujem slanje uredjaja brzom postom. Izvinjavam se sto ovako pisem, ako krsim pravila foruma neka admin ukloni ovaj deo teksta.

Da ne zaboravim, uz dek ide na poklon i Technics SU-VX600 pojacalo, malo krcka na preklopnicima ali je kao novo, od prvog vlasnika, a meni je visak. Usisao sam ga od prasine koliko sam mogao, ali nisam ocistio preklopnik jer jedan od srafova na kucistu nisam uspeo da odvrnem ma koliko pokusavao.

Usput, cekam da mi na vrata donesu ovo: silver varijanta, imao sam crni M85,  ali ovakav M88 mi je prelep...

M88.jpg.605a852a677df14eefcc911a1db17b78.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ZoranBG said:

Denon DRM44 jeste malo tamnijeg zvuka

Hvala Zorane, vec sam mislio da sam ogluveo  I meni se cinilo da je tanji sa visokim al kazem moze biti do komada.  Ja sam sa black reel gumicama zadovoljan, skoro uvek kad mogu njih kupujem i stavljam, rolere sam kupovao kod njih samo dva puta, za harman kardon td 470  ( denon drs 810 ) i za sony tck770 es i bili su pasent, mekani i nisu bili ravni nego blago izbaceni-ispupceni sto je i dobro za roler. Mada i ja sam cuo od naseg vrhunskog majstora da je imao problema sa Dragonm zbog tih rolera. Dakle sto bi se reklo prekrsti se i pocni tj naruci

Link to comment
Share on other sites

Da, upravo kao sto ste napisali, roleri za Nak su jasno ispupceni na sredini da pri pocetnom kontaktu traka ne bi bezala vec bila pritisnuta prvo na sredini, a ovi roleri koje sam video bili su potpuno ravni.

Steta sto kod nas nema male privrede da se bavi ovim... radili bi za celi svet jos bar par decenija.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ZoranBG said:

Da, upravo kao sto ste napisali, roleri za Nak su jasno ispupceni na sredini da pri pocetnom kontaktu traka ne bi bezala vec bila pritisnuta prvo na sredini, a ovi roleri koje sam video bili su potpuno ravni.

Steta sto kod nas nema male privrede da se bavi ovim... radili bi za celi svet jos bar par decenija.

Pa da umesto traktora i fijata neko pokrene i tu proizvodnju, kadrova ima sigurno bar sa ovog foruma garant bi se naslo Pioneer roler rxb876 ili ti popularni desni roler kada se skine guma vidi se zljeb u sredini a na samoj plastici ima venac koji ulazi u taj zljeb i cini roler uvek malo ispupcen bas kako treba, mala caka ali takvi roleri su po inzinjerima pioneera stabilniji

Link to comment
Share on other sites

Evo stigao je i Technics RS-M88... Kutija je bila ogromna, mislim da bi izdrzao pad iz aviona :)

1.jpg.ff03772cf7663dbbc9e0d9cfd9995e10.jpg

2.jpg.4a840a409fcdbe73b592999e3366a993.jpg

3.jpg.8267463f6c2a2f36bc4ca2fd8e18d005.jpg\

 

Vezano za jucerasnju pricu... i ovaj dek mora da se radi, sto nema veze sa prodavcem koji je veoma posten, ali ispravnost deka nije po mom standardu.

Uredjaj je bio vise puta na servisu, sto je normalno za spravu staru skoro 40 godina.

Ono sto mora da mu se odradi jeste: zamena gumica, rolera, idlera, ciscenje stop prekidaca i rec/play preklopnika... kao i popravka pojacala za slusalice.

 

4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Levi roler od 11 mm nije gost samo u sony dekovima. A njegova nabavka je sve samo ne jeftina.

Servisni kit, 2 rolera i 2 remena , za sony kosta skoro 80eur, to je cena koja vec ide na carinu. Dakle prica o servisu deka za 50tak eur je prdenje.

Sony 770es ako je propisno servisiran se ispod 150 eur moze kupiti samo kraden. Svi oni sa KP ce trebati servis, ko kaze drugacije ili nema pojma sa dekovima, pa ne zna sta je ispravan dek, ili ide na APP foru. 

Zvucno sve devetke es serije su malo tamnijeg karaktera od sedmica i osmica. Takodje svi 750es, 850es, 770es, 790es, itd...imaju takav karakter i ne odskace ni jedan u odnosu na drugi. Razlika izmedju 750es i 850es je SAMO u HX Pro prekidacu, interno su dekovi identicni!!! isto vazi za 790es i 890es...

Dek je skupa igracka u 2018toj godini, neko je spreman na to, neko nije.

Prosla su vremena kad se dobar ispravan dek ES serije mogao kupiti za male pare.

Sve sto sam napisao je iz licnog iskustva...Sony sam imao skoro sve...lakse mi je napisati koje modele nisam imao i servisirao..tako da to je ono sto kazu mojih 2 centa.

Link to comment
Share on other sites

Pioneer 820 prilikom kupovine, proverio sam sve sto se okom i rukom moze proveriti pri kupovini, otvarao nisam, znao sam da se servisiran, kasnije sam saznao i deo istorije. Kupio u Avgustu.

Skoro dva meseca je radio kao nov a onda sam poceo da polako provaljujem neke sitnice, tipa zbunjuje se za type II ili IV, ne moze da se odluci koja je traka...

Dek radi ali sam dosada napravio spisak od 5 stavki za servis, od kojih se 2 ticu elektronike ( mislim ), razgovarao sa covekom kod koga cu raditi servis jos u Oktobru ali nisam stigao da odnesem zbog raznoraznih razloga....  radi i dalje i ide na generalku uskoro.

Moj zaljucak je da dekovima u svakom slucaju treba odrzavanje danas kao i kolima, redovno i da ih je najbolje kupiti od nekoga koga poznajete, zbog istorije rada itd.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, uzvarb said:

Prosla su vremena kad se dobar ispravan dek ES serije mogao kupiti za male pare

Tacno tako. servis kosta  a delovi najvise jel su tesko nabavljivi, ja sam svojevremeno nabavljao  original pioneer rolere sa nosacima po ceni od 18 tak evra sa postarinom pa puta dva pa puta nekoliko dekova sa duplim osovinama pa puta set gumica, 30e sa postarinom izadje to na cifricu od 60-80e kao i za sony, ne daj boze da treba i elektonika da se radi. Ali.............................................volim to

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vlado.D said:

za drugu-----------majstor

Sve ide kod majstora... iskreno nemam zivaca i nema smisla ( bar meni ) da ja radim jednu sitnicu a onda nosim dek na servis za sve ostalo... kosta ce me isto   :)

Mashina radi ali je postala probirljiva a i ja ne bih da eventualno pogorsam situaciju,  samo je pitanje dana kad cu da uzmem telefon i da zovem majstora

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...