Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

50 minutes ago, steva said:

Nije mi jasna opsednutost Nak-om. Nikad ih nisam voleo. Suviše komplikovani za upotrebu, teški za održavanje, ne baš kvalitetno napravljeni i meni najvažnije, boje zvuk na način koji mi ne prija. Stvar ukusa, naravno.

Mislim da je to sasvim normalno, sto ljudi, sto cudi, svako od nas ima nesto sto nam vise odgovara zbog, zelje iz detinjstva, zvuka, izgleda ili nesto sasvim cetvrto. Imao sam i ja sve i svasta, zatim rasprodao sve i ostavio samo Dragona. Onda se desio ovaj forum, i kolege kao sto sto ZokiBG i nateralo me da ih opet skuplam.. Vi ste svi krivi sto je tako!! :D

Link to comment
Share on other sites

Treba mi hitaan odgovor. Ne radi se o kasetofonu ali je problem isti.

kada gumeni točkić ostari i šlajfuje šta uraditi a da nije zamena ? Neko osvežavanje površine? Mazanje silikonom, ili bilo šta što daje iole poboljšanje?

Nije kritična brzina samo da ne šlajfuje?

HITNO molim odgovor

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, siroma said:

brisanje acetonom

Da li slajfuje zato sto se guma stvrdla ?   Koliko sam cuo ima nekih sredstava za omeksavanje, nazalost ne znam tacno kojih i koliko efikasnih.   Ako se guma stvrdla mislim da bi aceton naneo dodatnu stetu

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, siroma said:

A brisanje acetonom?

Не, натопи мало грубљу крпу нитро разређивачем под условом да га имаш. Предходно тај дотични гумени точкић скини са машине.

Точкић држи са два прста као на пример кажипрст и палац и окрећи у предходно натопљену крпу нитро разређивачем све док на крпи остаје црни траг. Повремено додај нитро разређивача јер ће испарити те се тиме учинак чишћења смањује. Боја крпе нека буде што светлија да би се учинак скидања остатка старе гуме што боље видео. Када завршиш тј. приметиш да се више не скида /отире гума цео точкић пребриши сувом крпом по избору и то у цветном дезену, не толико баш али је препоручљиво да буде и то са неким домаћим цвећем.

За време целе операције укућани ће те стрељати погледима и мрмљати нешто у браду због несносног мириса који ће се за време рада ширити животним простором али не обраћај пажњу, навикнуће се а онда си на коњу или већ................?!

Ето.  :thumbsup2  :cheers

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, alI_Zée said:

Не, натопи мало грубљу крпу нитро разређивачем под условом да га имаш. Предходно тај дотични гумени точкић скини са машине.

Точкић држи са два прста као на пример кажипрст и палац и окрећи у предходно натопљену крпу нитро разређивачем све док на крпи остаје црни траг. Повремено додај нитро разређивача јер ће испарити те се тиме учинак чишћења смањује. Боја крпе нека буде што светлија да би се учинак скидања остатка старе гуме што боље видео. Када завршиш тј. приметиш да се више не скида /отире гума цео точкић пребриши сувом крпом по избору и то у цветном дезену, не толико баш али је препоручљиво да буде и то са неким домаћим цвећем.

За време целе операције укућани ће те стрељати погледима и мрмљати нешто у браду због несносног мириса који ће се за време рада ширити животним простором али не обраћај пажњу, навикнуће се а онда си на коњу или већ................?!

  :thumbsup2  :cheers

eto ... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, steve_pan said:

Ako ti ne uspe sa nitrom, jos bolja solucija ti je da nabavis Platenclene. Malo je teze za nabavku i razlicite su cene, ali je stvarno odlicna.

http://www.kancelarijski-materijal.com/af-platenclene-cistac-za-gumene-valjke-100ml.html

http://dodatnaoprema.com/cistac-za-gumene-valjke-platenclene-100ml/cistaci-monitora-cene/41684

 

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, steve_pan said:

Ako ti ne uspe sa nitrom, jos bolja solucija ti je da nabavis Platenclene. Malo je teze za nabavku i razlicite su cene, ali je stvarno odlicna.

Јесте, стварно добра ствар тј. одлична само што члану треба за једнократну употребу. Иначе има и јефтиније. 

http://www.kancelarijski-materijal.com/af-platenclene-cistac-za-gumene-valjke-100ml.html

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, steva said:

Kupio sam Technics RS-M245X :) Dugo tražio i sad je moj! 

Imam Pioneer CT-447, Denon DRM-800, još da nabavim RS-B68X i moj omiljen Kenwood KX-1100 u srebrnoj varijanti.

svaka cast za RSM-245x,sigurno da je srebrne boje...predpostavljam da je i DRM-800 ok dekic s obzirom da je lep,mada nikad nisam imao priliku da ga cujem...ali KX-1100 srebrna...jel to u opste postoji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...