Jump to content


Kaset Dekovi


ScepanBG

Recommended Posts

1 sat ranije, ZoranBG said:

Hvala Suco :) na detaljnom iskustvu.

Jeste, RSB100 mi je omiljeni Technics, bas je simpatican. Jedina stvar koja ti se nece dopasti je sto je (na svojim snimcima) tanji na basu, ali to je boljka prakticno svih Technics dekova nakon RSM serije koju si imao. Inace snima i reprodukuje bas detaljno.

Nedavno sam bas na 122 Mk3 slusao desetine snimaka koje sam uspeo da sacuvam sa razlicitih dekova i zacudilo me je koliko njih je zvucalo bolje nego snimci sa B215 koje sam imao, sto ne znaci da su snimci B215 losi, samo su se drugi bolje pogodili sa Tascamom. Odlicnim su se pokazali NAD 6300, Pioneer CT-A9 i Yamaha K2000, koliko se secam i Pioneer CT979. Snimak sa Naka CR7 mi se nije pokazao bog zna kakvim (verovatno zbog razlike u procepu glava itd.). Sansui D705 nije bas zasijao, ali je Aiwa XK009 bila veoma dobra.

Bez obzira na sve, Revox B215 mi je omiljeni dek :) Ili bar jedan od njih.

Ako smem da dam savet, ukoliko planiras da zadrzis 122 Mk3, odradi preventivnu zamenu elektrolitskih kondova na motoru, jer ako iscure kvar se ne cuje odmah, a onda u nekim slucajevima ne moze ni da se popravi - elektrolit ode ispod drugih SMD komponenti i veoma se tesko cisti, osteti stampu itd. Manifestuje se kao iznenadna promena brzine (juce radio normalno, danas nenormalno) bez vidljivog razloga, a koja se ne moze podesiti trimerom. Ja sam zamenu kondova odradio kod Mise, nisam hteo da brinem.

Hvala na upozorenju za  te kondove :)  Imas pivo na berzi , jbga  samo sto te nikad nema. Sta mislis,:D A da ga otvorim i poturim mu nesto ispod tih kondova , neku krpicu koja dobro upija ili sundjercic ,  pa kad budu nedaj Boze cureli da kapa na to . 

Retro legendo medju deckofilima :) Obozavam kad te malo izvucem iz kuce  na nasu temu. Uvek mi ulepsas vece :P . Hvala na info za stotku . Snimanje me ne zanima , pogotovo sa dbx om. Ispitaj ti to ponovo u vezi tih mis match -  eva sa tudjim snincima za rsb 100. Da nisi nesto pobrko koliko ih imas. Ne volim decove koji zvuce tanko :D

Hmm  , predpostavio sam , znaci  RSB  stotka  u stvari nije tako zvucno. mocan deck.Zoki  to kad upotrebis rec  tanko mi se ni malo ne dopada :P obzirom da  mi se rsb 100 ceni  izmedju 250e - 300e . Za te pare bi morao da recituje.   Mene vise ne zanima snimanje ,  s tim je u principu zavrseno , samo vrhunska reprodukcija i deckovi koji su prilagodljivi tudjim snimcima . Tu me je Tascam 122mk3 bas odusevio.  Ima perfektnu zvucnu sliku . Veoma , veoma je analitican , prozracan , dinamican , siroka i vazdusasta pozornica bez naznaka slepljenosti  , dubok i precizan bas  - ni malkice naduvan . Tonska ravnoteza savrseno postavljena . Nijansa je u pitanju u odnosu na reprodukciju vs Revoxa b 215.  Ali , ali iii ... taaaa nijansa je ono sto tih par deckova odvaja od ostalih  Ono bre  ipak nije normalan deck . Smem slobodno da kazem da Revox ima GRANDIOZAN I OBILAN zvuk sa bolesnom neutralnoscu koja na trenutke zna i da zaboli . To je jedini deck za koji nisam znao dok snima  da li je prekidac na tape ili monitor. Jbga pozelim nekad i da me deck lepo slaze na neku svoju foru.

Naum je nesto snimao sa ploca na njega kod mene i bio je zaprepascen tim saznanjem oko snimanja na Revoxu . Potpuno ludilo.  Na zalost nisam imao jos  neki bas  tako impozantan deck kao sto su neki komadi kod vas i zato se uvek radujem ko malo dete kad ti i Retro napiseto nesto o vrhunskim deckovima .  Ipak , moram priznati estetski  mi  se Revox nije dopadao kao ovaj Tascam koji je raj za oci na polici . Zato sam ga i otudjio  posle par divnih godina druzenjaa sa njim. Vecno zahvalan na potpuno referentnim snimcima koji su mi ostali za uspomenu od njega  . Zauvek u mom srcu. Za

Inace od skoro posle iskustva sa  z 5000  za deck vise ne dajem  max 300 do 400 e,  tako da zx 7 izlazi iz budzeta . Mislim da je tu vuk pojeo magarca . Placaju se tu pomalo i brand ,  retkost , izgled , dugmici , itd... Stara prica za hi - end uredjaje . Dodajes lopatom pare a dobijas mrvice. Neka hvala , to prepustam drugima. Zasio sam dzepove :lol:

Povuko sam rucnu. Vidim ja i da lagano  za 200 -300e moze da se pazari vrhunski  deck

Link to comment
Share on other sites

@Suco

Ako smem da primetim, soba za slusanje izgleda divno :)

RSB100 sam u svom tekstu nazvao "japanski princ" jer mi stvarno deluje tako nekako tanko, elegantno, a opet mocno. To sto je malo tanjeg basa ne smeta svakome, ali bolje ga prvo cuj.

U vezi 122 Mk2/3 motora, evo slike originalne plocice DD motora (nije moja, mislim da nisam ni slikao, sa neta je): oni mali srebrni aluminijumski elektroliti prave problem i iscure, to je mala kolicina elektrolita ali se prosiri po plocici pa je nezgodno kada dodje ispod integrisanog kola. Tada 'em jede stampu, 'em pravi kratke spojeve gde ne treba. Ne ide dalje, ne curi po deku itd. :)

Meni se to desilo na prethodnom 122 Mk2 ili Mk3, ne mogu da se setim: poceo da ubrzava bez veze. Ja ga otvorim i kako prilazim prstom plocici (ne dodirujem je!) brzina se menja. To nikada nisam video, pomislio sam da imam neku vanzemaljsku energiju u sebi :)

U stvari, elektrolit je napravio provodne puteve po ploci i kada se pridje rukom menja se vlaga u vazduhu i time menja i provodnost koja je stvorena curenjem. Neverovatno, ali ja bar mislim da je tako.

DD1.jpg.d7d0623c4b902701326ba08811d23cc3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Suco meni je moja stotka izuzetno drag dek ali sa obzirom koliko uživaš u dobrom zvuku i lječiš dioptriju sa tvojom novom igračkom zvanom Tascam 122 mk3 moj ti je savijet da ga ne uzimaš. Razlog nije u tome da to nije dobar dek več u svemu onome što si i sam naveo. Moj je dio kolekcije i neče nikada siči sa svoje police a da ne kažem koliko sam puta kao mlad znao otvoriti katalog u kolemu je bila njegova slika preko obije strane, gledao sam ga i uz uzdah komentirao ja tebe neču nikada imati.

Osvanulo je jedno jutro sredinom 90' kupim Glas Slavonije u kojem je bila mala rubrika Audio oglasa kad u jednom od oglasa , prodajem Technicsov dek , tri glave tri motora dual capstan ni slova o tome koji je model. Rekoh si idem nazvati jer koji god da je ne može biti loš (stotka mi nije pala ni na pamet), nazovem čovijeka i pitam koji je dek u pitanju a on če nisam siguram ( dobio ga od brata iz Švicarske njemu ne treba) ali mislim da na njemu piše 100. Vjerovao ili ne ispala mi je slušalica iz ruke, zamolim čovijeka da ode do sobe i provijeri, oni koraci  udaljavanja, škripu vrata i korake približavanja činili su se dugi kao godina konačno čujem riječi, piše RS-B100. Nije me zanimala cijena samo grad i adresa, odmah sam se odvezao do Đakova koje je 30-tak kolimetara od Osijeka, sa sobom sam ponio jednu novu TDK-MAR i jednu snimljenu na Technicsu RS-M-275 isprobao sam dek i srečom sve je bilo Ok, da nije ja bih ga svejedno kupio. Cijena ja za ono vrijeme bila sasvim u redu 500 DM, od tada pa sve do zadnjeg paljenja taj dek nikada nije iznevjerio, doduše nije se nešto niti na radio ali bez obzira dok smo obojca živi one če zauvijek imati posebno mijesto u mojoj kolekciji i mom srcu.

PS sory što sam se raspisao ali nisam odolio da ne ispričam tu priču jer pogled na taj dek me uvijek vrati na onu silnu neispunjenu želju, na silnu radost kad sam ga kupio i na sve ove godine  u kojima me vjerno služi. On je jedan od razloga u kojem nalazim opravdanje za ovo sve što imam u svojoj kolekciji, jednostavno velika večina mojih uređaja su ispunjenje mladenačkih snova, problem je u tome što sam očito presanjao mladost.:):wave2

 

Link to comment
Share on other sites

За љубитеље Техникс касет декова информација да се на терену Бора, Неготина, Кладова налази један РСМ-280. Не могу да се досетим одакле ми та информација која је 100% тачна те ако неко има некога да провери нека крене у потрагу.

ПС, иако је   :ruganje светле предње плоче :wub: мене не занима.  

Link to comment
Share on other sites

U nemackom HiFi Visionu Technics Rsb-100 je bio isto ocenjen kao Aiwa XK-009,Braon C-4,Denon DRM-44HX i Nad 6300.Svi su bili u Spitzenklasse, 3. platz,ispred njih su bili Nakamichi Dragon/CR-7e(Referenzklasse),pa onda Revox B-215/215s(Spitzenklasse 1.Platz,pa zatim Nakamichi CR-4e(Spitzenklasse 2.Platz).Prikazana cena u HiFi Vision-u mu je bila 2000 dm,dok je u Stereoplay-u bila 1900 dm.U Stereoplay-u nije bio da kazemo dobro ocenjen kao u Hifi Visionu.U Stereoplay-u je bio u Spitzenklasse III.U Stereo je bio u Spitzenklasse,cena 200 dm.Ali je kod njih bila i Absolute Spitzenklasse.

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2018 at 11:12, acazr said:

Victor DD-V8 zaslužuje da se nađe ovde i ulepša dan!

78569613.jpg

Kakav lepotan. Pravi ukras.

Nego, ja bih samo zbog peakmettra uzeo jedan 3glavi crni deck pa da mi monitor tape/source funkcija bude stalno na source da bi non stop peak radio ;)

Ne treba mi ni ispravan mehanizam, ni play ni record, samo display da mu je ispravan, najbolje ako ima i peak hold funkciju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...